Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz do 900 zł za Firmowe Konto Godne Polecenia + zwroty za płatności (od 2 do 6%)

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

10.10.2019

Odbierz do 900 zł za Firmowe Konto Godne Polecenia + zwroty za płatności (od 2 do 6%)

Osoby zakładające konto firmowe w Santander Bank Polska załapać się mogą na kumulację promocji.

Promocja dla przedsiębiorców II w Santander Banku
W II edycji promocji dla przedsiębiorców do wzięcia czeka nawet 900 zł. A do tego dojść mogą jeszcze zwroty za płatności kartą wydaną do konta wykonywane w wybranych miejscach. No i dodatkowo bank gwarantuje zwolnienie z podstawowych opłat, dzięki czemu można mieć pewność, że przez 2 lata konto będzie darmowe.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje bankowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

Choć promocje są dwie, to się one ze sobą łączą. Poniżej - dla łatwiejszego zapoznania się z propozycjami banku - omawiam je osobno.

Konto firmowe w Santander Bank Polska z premią do 900 zł.


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która od 31.03.2019 r. nie posiadała jakiegokolwiek bieżącego rachunku firmowego w Santander Bank Polska. Zatem okres wykluczenia dla byłych klientów jest dość krótki. Jeśli było Ci dane posiadać takie konto w Santander Bank Polska (czy wcześniej w BZ WBK), ale udało się je zamknąć przez 31.03. br., to teraz możesz powrócić i załapać się na promocję.

Posiadanie konta osobistego czy innych produktów dla klientów indywidualnych nie wyklucza z udziału w promocji konta firmowego.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji:
 • najpóźniej do 31.12.2019 r. złóż wniosek o Firmowe Konto Godne Polecenia wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą (Visa Business Electron lub Mastercard Business Debit, ale lepiej wybrać tę drugą, bo tylko dla niej będą naliczane zwroty z promocji "W podróży 2-4-6", o której piszę niżej), a także z usługami bankowości elektronicznej MiniFirma;
 • wyraź zgody na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych oraz nie wyrażaj sprzeciwu na przetwarzanie danych marketingowych w banku;
 • w miesiącu następnym po miesiącu naliczenia premii z konta założonego wykonaj co najmniej jeden przelew do ZUS lub Urzędu Skarbowego w wysokości co najmniej 200 zł (spójrz tabela niżej) ;

I... płać kartą wydaną do konta. Na wysokość premii wpływ ma bowiem suma płatności. Bank naliczać będzie wysoki, bo 4-procentowy zwrot. Możesz wykonywać dowolne płatności i za co chcesz (zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie), bo bank nie stosuje wykluczeń.

Okres naliczania zwrotów za płatności kartą trwa przez 6 miesięcy (liczonych od dnia otwarcia konta). Bank będzie naliczał 4% zwrotu (maksymalnie do 150 zł miesięcznie). Łącznie można zatem zgarnąć nawet 900 zł (w ciągu 6 miesięcy). Moneyback ma wpływać na konto do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Przebieg promocji dla przedsiębiorców obrazuje też poniższa tabela (z regulaminu promocji):
Przebieg promocji dla przedsiębiorców w Santander Banku

Zwrot 2, 4 i nawet 6% za transakcje dla podróżujących


Wyżej opisane zwroty za płatności to jednak nie wszystko, bo można też uzyskać zwroty w odrębnej promocji. Uczestnicy powyższej promocji z automatu załapią się na promocję "W podróży 2-4-6",  jeśli wybiorą Mastercard Business Debit (warunki uczestnictwa zawierają się bowiem w wytycznych promocji z premią do 900 zł). Jak już sugeruje nazwa akcji, ta propozycja szczególnie przypadnie do gustu tym przedsiębiorcom, którzy muszą sporo wyjeżdżać. Tu bowiem bank nalicza zwrot za płatności kartą (wyłącznie kartą Mastercard Business Debit i tylko na terenie Polski). Można uzyskać:
 • 2% zwrotu za płatności na stacjach paliw Circle K; 
 • 4% zwrotu za płatności w hotelach i motelach oraz 
 • 6% za opłaty autostradowe.

W przypadku zwrotów za hotele, motele i przejazdy autostradami suma zwrotów może wynieść maksymalnie 200 zł miesięcznie. W przypadku płatności na stacjach Circle K limit nie obowiązuje. Wypłata moneybacku ma być realizowana do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu wykonania płatności.

Na naliczanie zwrotów można liczyć do 31.03.2020 r.

Na koniec przypomnę, że w przypadku promocji dla przedsiębiorców pamiętać należy, że kwestia opodatkowania zdobytych premii wygląda inaczej, niż w przypadku promocji dla klientów indywidualnych. Premie czy zwroty otrzymane w ramach promocji są przychodem firmy, więc niezbędne jest ich rozliczenie i odprowadzenie podatku - obowiązek ten spoczywa na przedsiębiorcy.

Firmowe Konto Godne Polecenia - prześwietlenie oferty


W tym miejscu standardowo przyglądam się warunkom cenowym z taryfy opłat i prowizji. Tym razem muszę jednak przytoczyć obszerny fragment z regulaminu promocji, bo to on bierze górę i jest wiążący dla uczestników promocji oraz dla banku. A wygląda to świetnie:
"Uczestnik może skorzystać z promocji cenowej polegającej na (...) zwolnieniu z opłat naliczanych przez Bank przez 24 miesiące z tytułu: 
a. prowadzenia Konta Firmowego Godnego Polecenia, 
b. przelewów wykonywanych w systemie Elixir w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma, 
c. 10 pierwszych przelewów w systemie BlueCash wykonywanych w miesiącu rozliczeniowym w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma, 
d. realizacji zleceń stałych na konta w innych bankach w usługach bankowości elektronicznej Mini Firma, 
e. realizacji poleceń zapłaty w usługach bankowości elektronicznej Mini Firma z rachunku płatnika na rachunek odbiorcy prowadzony w innym banku, 
f. wysłania smsKodów autoryzacyjnych, 
g. użytkowania pierwszej karty debetowej (w PLN) do Konta Firmowego Godnego Polecenia (do wyboru: Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit) 
h. wypłaty gotówki kartą: 
   i. w bankomatach poza siecią Santander Bank Polska S.A., 
   ii. w terminalach innych instytucji w kraju, 
   iii. bankomatach i terminalach innych instytucji za granicą"

Zatem w praktyce wszystko co najważniejsze na okres nawet 2 lat można sobie zagwarantować za darmo (i to przez ten okres warunki z regulaminu biorą górę nad standardową ofertą wynikającą z taryfy opłat i prowizji). Z promocyjnych warunków bank może Cię jednak wykluczyć, jeśli posiadasz inne firmowe konto w Santander Bank Polska, wypowiesz umowę o usługi bankowości elektronicznej "Mini Firma" lub gdy Twe roczne przychody przekroczą 10 milionów zł.


Przydatne dokumenty:

4 komentarze:

 1. 1) Jak niedawno założyłem konto osobiste w promocji to też mogę założyć firmowe w promocji?
  2) Czy zwroty 4% mają jakieś wykluczenia? W internecie można płacić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) tak
   2) brak wykluczeń

   Usuń
  2. A doładowanie revoluta przejdzie do zwrotu 4%

   Usuń
  3. Skoro nie ma żadnych wykluczeń to po co tak oficjalnie pytać?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...