Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj 1700 zł i prenumeratę Muratora gratis za iKonto Biznes w Alior Banku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

18.10.2019

Zyskaj 1700 zł i prenumeratę Muratora gratis za iKonto Biznes w Alior Banku

Wystartowała nowa promocja konta firmowego w Alior Banku.

1700 zł premii i prenumerata Muratora za konto firmowe w Alior Banku
A jest to bardzo dobra wiadomość, bo dzięki temu można zyskać jeszcze więcej. Do bankowych bonusów do 1500 zł dochodzi teraz premia 200 zł na start oraz miesięczny darmowy dostęp do miesięcznika Murator!

[Promocja zakończona. Sprawdź inne aktualne promocje bankowe kont firmowych.]

Chociaż pula gratyfikacji do wzięcia jest imponująca, to na wstępie już podkreślę, że realnie (bez zbędnych kosztów i bez wysiłku) uzyskać można od 920 do 1040 zł i dostęp do zasobów Muratora. To nie zmienia jednak faktu, że to ciągle bardzo dużo kasy. Szczególnie też z tego względu, że warunki do spełnienia są całkiem proste.

Poniżej prześwietlam dwie promocje, które się ze sobą łączą:
 • "Konto Biznes Alior Bank - 3 edycja" - z premią pieniężną 200 zł na start i prenumeratą Muratora oraz
 • "1500 zł dla firm" - ta propozycja Alior Banku dostępna jest już od dłuższego czasu, ale jej zasady poniżej również przypomnę i szczegółowo omówię.

Niniejszy wpis jest więc dość długi. Ale też i o spore pieniądze chodzi. A długość wpisu na szczęście nie przekłada się na mnogość warunków do spełnienia. W promocji "1500 dla firm" jest bowiem kilka różnych bonusów, których spełnianie jest kwestią indywidualnego wyboru (aczkolwiek czym większą aktywnością się wykażesz, tym więcej możesz zyskać).

Premia 200 zł + prenumerata Muratora za iKonto Biznes w Alior Banku 


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być przedsiębiorca, który nie posiada i od 23.07.2018 r. nie posiadał jakiegokolwiek rachunku firmowego w Alior Banku dla danego numeru NIP.

Nagrody. W ramach tej promocji do wzięcia czeka:
 • premia pieniężna w wysokości 200 zł, która wpłynie na konto założone w promocji oraz
 • miesięczny dostęp do wydania murator online (w tym dostęp do 2-letniego archiwum) - tego typu nagroda pojawia się po raz pierwszy w promocjach bankowcyh.

Zasady promocji. By zgarnąć nagrody:
 • do 14.11.2019 r. zarejestruj się na stronie promocji i w kolejnym kroku (na tejże stronie) złóż wniosek o iKonto Biznes, wyrażając przy tym zgodę na przekazanie przez bank organizatorowi informacji niezbędnych do zweryfikowania spełnienia warunków i wypłaty premii (wyrobienie karty do konta jest dobrowolne - nie wymaga jej regulamin promocji, ale karta może się przydać do uzyskiwania jednego z bonusów z puli 1500 zł w promocji, którą omawiam nieco niżej);
 • w ciągu 30 dni od złożenia wniosku zawrzyj umowę o konto; 
 • w ciągu 60 dni od otwarcia konta wpłać na konto co najmniej 500 zł. 

Wypłata premii. O przyznaniu nagród organizator powiadomi mailowo najpóźniej do 25.02.2020 r. W ciągu 5 dni roboczych od otrzymania maila koniecznym będzie zalogowanie na stronie promocji, by uzupełnić dane do wypłaty premii (podać będzie należało numer rachunku iKonta Biznes założonego w ramach promocji).

Wypłata 200 zł ma być wykonana do 14 dni roboczych liczonych od dnia przesłania maila informującego o przyznaniu premii (i do tego momentu trzeba też posiadać iKonto Biznes).

Nawet 1500 zł w bonusach od Alior Banku


Przedsiębiorcy zakładający konto w ramach powyższej promocji (z premią 200 zł i prenumeratą Muratora), mogą też wziąć udział w promocji Alior Banku, w której do wzięcia czekają bonusy pieniężne na sumę aż 1 500 zł. Aczkolwiek udział w tej okazji do bankobrania brać może już tylko osoba, która nie posiada i przed przystąpieniem do promocji nie posiadała żadnego produktu dla przedsiębiorców w Alior Banku (a nie tylko rachunku firmowego od 23.07.2018 r.).

Zasady promocji. W promocji "Do 1500 zł dla firm" bonusy uzyskasz za wykazanie się określoną aktywnością oraz skorzystanie z wybranych produktów i usług Alior Banku.

Bonusy zdobywać można przez 12 kolejnych miesięcy kalendarzowych, wliczając do tego już miesiąc, w którym założysz konto. W każdym miesiącu zgarnąć można maksymalnie 125 zł, co w rok dać może do 1500 zł.

Biorąc udział w promocji, samodzielnie możesz wybierać, które warunki spełniać. A każda z aktywności została wyceniona i w każdym z miesięcy kalendarzowych Alior Bank płaci:
- 25 zł za przelew do ZUS - otrzymasz za pierwszy przelew w danym miesiącu (wysokość składki musi wynieść min. 250 zł; przelew ten nie może być przelewem natychmiastowym, ani zleceniem stałym); 
- 25 zł za pierwszy w danym miesiącu przelew do Urzędu Skarbowego - warunkiem uzyskania tego bonusu jest wykonanie przelewu w wysokości min. 500 zł, przy czym przelew ten nie może być przelewem natychmiastowym, ani zleceniem stałym; 
- 10 zł za przelew SEPA - bonus dotyczy wyłącznie przelewów w wysokości min. 100 euro; 
- 10 zł za pierwszy przelew natychmiastowy (na kwotę min. 500 zł) - wymóg do spełnienia jest o tyle prosty, że posiadacz iKonta Biznes w każdym miesiącu może wykonać 5 przelewów natychmiastowych Express Elixir za darmo 
⚠️ W przypadku przelewów natychmiastowych Blue Cash (a nie Express Elixir) Alior Bank pobiera opłatę 10 zł za każdy przelew, więc warto na to uważać; 
- 10 zł za transakcje kartą - bonus otrzymasz, jeśli w danym miesiącu wykonasz płatności kartą wydaną do iKonta Biznes na sumę min. 500 zł (mamy tu więc do czynienia z odpowiednikiem 2-procentowego moneybacku); 
wykonując płatności kartą na potrzeby uzyskania tego bonusu, pamiętaj, iż do sumy transakcji, bank - zgodnie z regulaminem - nie uwzględni płatności wykonanych w miejscach, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (to kody wskazujące na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy): 
"• 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne; • 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska); • 4111, określający m.in. usługi transportowe, • 6012, określający instytucje finansowe; • 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, • 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, • 4829, określający internetowe przekazy pieniężne, • 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne" [pisownia oryginalna - przyp. Mr. Złotówa]. 
- 15 zł za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku - w praktyce ten bonus nie jest dla każdego, bo nie każdy przedsiębiorca potrzebuje używać kasę; jeśli jednak bonus ten w Twym przypadku wchodzi w grę, to dodam, że ma on być wpłacany jeśli na konto uczestnika promocji wpłynie "bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł". Prawdopodobnie chodzi o promocję, którą na blogu opisywałem już grubo ponad 4 lata temu tutaj
- do 60 zł za średniomiesięczne saldo na rachunku - na wysokość tego bonusu wpływ ma średniomiesięczne saldo środków, jakie posiadać będziesz na swych rachunkach firmowych w Alior Banku. I tak uzyskasz: 
- 0 zł za saldo do 2 500 zł; 
- 5 zł za saldo od 2 500,01 zł do 10 000,00 zł; 
- 15 zł za saldo od 10 000,01 zł do 25 000,00 zł; 
- 30 zł za saldo od 25 000,01 zł do 50 000,00 zł lub 
- 60 zł za saldo od 50 000,01 zł 

Definicja salda jest dość długa:
"Średniomiesięczne saldo jest obliczane jako iloraz sumy sald księgowych na Rachunku Uczestnika (iKonto Biznes i rachunkach pomocniczych Uczestnika otwartych do tego rachunku) na koniec każdego dnia kalendarzowego, w którym prowadzony był Rachunek Uczestnika, w danym miesiącu kalendarzowym oraz liczby dni w miesiącu kalendarzowym, za który obliczana jest wysokość Premii, w których prowadzony był Rachunek Uczestnika. W miesiącu, w którym rachunek został otwarty lub zamknięty, średniomiesięczne saldo zawsze obliczane jest za wszystkie dni miesiąca kalendarzowego, a za te dni w miesiącu, w których rachunek nie był prowadzony, przyjmuje się saldo księgowe równe 0 zł. (...) Do średniomiesięcznego salda nie są wliczane środki Uczestnika ulokowane na rachunkach Lokat terminowych i rachunkach lokacyjnych Uczestnika, środki na rachunkach osobistych Uczestnika w Banku, środki pochodzące z finansowania Klienta w Banku." 

Wypłata bonusów. Pierwszą wypłatę bonusu/bonusów otrzymasz do końca miesiąca następującego po miesiącu przystąpienia do promocji (a tę datę wyznacza dzień otwarcia iKonta Biznes). Kolejne bonusy będą wypłacane do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Do momentu wypłaty bonusów nie zamykaj iKonta Biznes, ani nie zmieniaj go na inny typ rachunku.

Które bonusy najlepiej zdobywać?


W promocji "1500 zł dla firm" uzyskać można sporo, ale warto zastanowić się, które bonusy są w Twym zasięgu i policzyć przy tym, które bonusy warto zdobywać. Poniżej wyliczam więc, ile można faktycznie zarobić, spełniając najprostsze z warunków.

W zasięgu każdego z przedsiębiorców powinny być: przelewy do ZUS (z bonusem 25 zł miesięcznie) i Urzędu Skarbowego, o ile rozliczasz się z fiskusem miesięcznie, a nie kwartalnie, bo wtedy bonusy za tę aktywność będą wpadać rzadziej (to kolejny bonus w wysokości 25 zł). Łatwo też można wykonywać przelewy natychmiastowe (bonus 10 zł). W ten sposób co miesiąc, w łatwy sposób i bez kosztów zdobyć da się 60 zł, dzięki czemu w ciągu roku uzbiera się 720 zł. Z premią na start (200 zł) wyjdzie aż 920 zł!

Pod uwagę brałbym też bonus za płatności kartą, który wynosi 10 zł, jeśli wykonane zostaną transakcje na łączną kwotę min. 500 zł (wtedy bonus jest odpowiednikiem 2-procentowego zwrotu za płatności). Jeśli w ten sposób zdobędziesz dodatkowo 120 zł (przez 12 miesięcy po 10 zł), to udział w promocji zamkniesz z wynikiem na poziomie aż 1 040 zł! To już suma jakiej próżno szukać w innych promocjach.

💡 Przypomnę, że w przypadku promocji dla osób prowadzących działalność gospodarczą gratyfikacje w obydwu promocjach należy traktować jako przychód. Konieczne będzie więc rozliczenie podatku i to na przedsiębiorcy spoczywa ten obowiązek.

Ile kosztuje iKonto Biznes w Alior Banku? 


Główne cechy konta zakładanego w ramach powyższych promocji to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej (bank nie pobiera też opłat za przelewy do ZUS i US); 
 • 0 zł - opłata za pierwsze 10 SMSów autoryzacyjnych w miesiącu kalendarzowym (za każdy kolejny SMS opłata wynosi 0,20 zł); 
 • 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana w przypadku wykonania i rozliczenia w danym miesiącu co najmniej 4 płatności kartą na dowolne kwoty (jednakże wyrabianie karty nie jest wymagane ani w regulaminie promocji z premią 200 zł, ani w regulaminie promocji "1500 zł dla firm", ale karta przyda się, jeśli chcesz uzyskiwać bonusy za płatności - te po 10 zł miesięcznie); 
 • wypłaty w bankomacie: 
  • 0 zł w bankomatach zlokalizowanych w oddziałach Alior Banku;
  • 0 zł za pierwsze 5 wypłat w miesiącu w bankomatach sieci Euronet oraz 2 zł za każdą kolejną wypłatę; 
  • 0 zł za pierwsze 5 wypłat w miesiącu w bankomatach sieci PlanetCash oraz 2 zł za każdą kolejną wypłatę; 
  • 0 zł za pierwsze 5 wypłat w miesiącu w bankomatach pozostałych sieci krajowych oraz 2 zł za każdą kolejną wypłatę. 

Do udziału w promocji z premią 200 zł i prenumeratą Muratora oraz z bonusami do 1500 zł kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji. Umowę o konto zawrzeć można za pomocą przelewu weryfikacyjnego z Twego konta w innym banku (pod warunkiem zweryfikowania Twej tożsamości przez bank, z którego chcesz wykonać przelew - zatem konto, z którego wykonasz przelew weryfikacyjny, nie mogło zostać otwarte przelewem) lub za pośrednictwem kuriera.Przydatne dokumenty:

17 komentarzy:

 1. Chciałbym założyć to konto i osobiste też w promocji. Czy kolejność ma znaczenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie ale ja najpierw założyłem konto osobiste a później firmowe. Poszło wszystko dobrze.

   Usuń
 2. Witam. Czyli nie załapię się na bonusy jeśli miałem kiedyś (8-9 lat temu) konto firmowe? Nie na żadnej daty granicznej dla tych bonusów do 1500 zł?

  OdpowiedzUsuń
 3. Można z karty zrezygnować?

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy przelew natychmiastowy może być wykonany na własne konto w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
 5. Złożyłam wniosek o I Konto Biznes na stronie promocji.Dostałam potwierdzenie tylko o rejestracji.Dlaczego?Złożyć wniosek jeszcze raz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po wniosku przychodzi też mail ale już od Aliora. Jak nie masz to zadzwoń na infolinię banku i dowiedz się co z tym wnioskiem. Ewentualnie zaczekaj. Kurier powinien być po 3-4 dniach.

   Usuń
 6. Czy ktoś ma problem z założeniem konta przez własne konto w banku? Niby niezgodność danych ... sprawdzane 10000 razy i wszystko się zgadza. Kropka w kropkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie to był stary numer dowodu, który jakoś został u nich po zamknięciu konta kilka lat temu. Niestety wizyta w oddziale...

   Usuń
  2. Dzwoniłam na infolinię. Promocja niby nie obowiązuje jak założysz przez oddział.

   Usuń
  3. Wizyta w oddziale może być w celu aktualizacji danych, ale wniosek o konto objęte obydwoma promocjami musi zostać złożony poprzez stronę promocji (i dla tego wniosku musi być zawarta umowa).

   Usuń
 7. Witam,
  czy zakładając konto w promocji na 1500zł można zamknąć konto np po 3 miesiącach bez konsekwencji tzn czy naliczone i wypłacone bonusy pozostają oraz nie ma żadnych opłat za wcześniejsze zamknięcie konta?

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy płatności kartą mogą być przez internet? Chodzi mi np. o płatności za reklamę google.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, płatności internetowe też dopuszczone (oprócz tych z wymienionymi kodami MCC, ale te dotyczą nie tylko płatności internetowych).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...