Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 2,6% na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku (+ premia 200 zł na start)

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

24.10.2019

2,6% na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku (+ premia 200 zł na start)

Alior Bank odpalił nową edycję promocji oprocentowania, w której oferuje 2,6% w skali roku.

2,6% na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku
Promocyjna stawka obowiązuje dla kwoty do 100 tys. zł przez 3 miesiące. Skorzystać mogą z niej zarówno nowi, jak i obecni klienci banku (ale liczy się wpłacenie nowych środków). A kto dopiero teraz stanie się klientem Aliora, ten oprócz odsetek uzyska jeszcze 200 zł na start!

[Promocja zakończona. Sprawdź kolejną edycję promocji oprocentowania na Koncie Mocno Oszczędnościowym.]

Warunki promocji są dość podobne do tych z poprzedniej edycji. Kto nie ma konta osobistego w Alior Banku, ten na Koncie Mocno Oszczędnościowym dostanie 2,2% w skali roku (to spadek o 0,1 punktu procentowego). Ale kto konto osobiste w Aliorze posiada (lub dopiero teraz założy), ten uzyska 2,6% w skali roku! To szczególna okazja dla tych, którzy zdecydują się takie konto osobiste założyć, bo uzyskać mogą wspomniane 2,6% do 100 tys. zł oraz rekordową (jak na ten bank) premię pieniężną na start w wysokości aż 200 zł (a dzięki innym propozycjom można też załapać się na 3% w skali roku nawet do 70 tys. zł - o tym piszę w podlinkowanym wpisie prześwietlającym wszystkie promocje).

Konto Mocno Oszczędnościowe: do 2,6% do 100 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mocno Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 24.10. do 21.11.2019 r.;
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 3 miesiące od aktywacji promocji (czyli od pierwszej wpłaty nowych środków);
 • wysokość oprocentowania:
  • 2,2% w skali roku (dla nowych środków) lub
  • 2,6% w skali roku (przy wpłaceniu nowych środków oraz za zapewnienie wpływów w wysokości min. 1500 zł miesięcznie na konto osobiste w Alior Banku - w przypadku osób posiadających Konto Jakże Osobiste jest to wymóg w praktyce niezauważalny, bo i tak pokrywa się z wpływem, który jest wymagany, by nie płacić za prowadzenie konta.

Wpływ musi nastąpić w każdym miesiącu kalendarzowym wchodzącym w skład okresu objętego promocyjnym oprocentowaniem na Koncie Mocno Oszczędnościowym. Zgodnie z regulaminem promocji taki wpływ musi pochodzić "z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Alior Bank" - zatem nie musi to być wpływ od pracodawcy, a np. przelew z własnego konta w innym banku. Jako wpływ nie zaliczą się przelewy z T-Mobile Usługi Bankowe, ani z Kantoru Walutowego Alior Banku)

Nowe środki dla Alior Banku to nadwyżka ponad saldo środków klienta na koniec dnia 11.10.2019 r. Do salda bank zlicza środki na kontach osobistych, oszczędnościowych oraz lokatach, których klient jest posiadaczem i/lub współposiadaczem.

Weryfikacja nowych środków przez bank następuje na koniec każdego dnia.

A na koniec jeszcze ważna informacja dla tych osób, które już obecnie posiadają Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku. Z promocji:
"nie może skorzystać uczestnik aktualnie biorący udział w poprzednich edycjach Promocji, tj. który jest objęty Okresem przystąpienia do Promocji 11 edycji i naliczane jest dla niego oprocentowanie promocyjne wynikające z poprzednich edycji Promocji".  

Konto Mocno Oszczędnościowe - prześwietlenie


Konto Mocno Oszczędnościowe to jeden z rachunków oszczędnościowych dostępnych w ofercie Alior Banku. Konto otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez warunków.

Wszystkie przelewy z Konta Mocno Oszczędnościowego na konto osobiste w Alior Banku zlecane poprzez bankowość internetową są darmowe. To zaleta, ponieważ zazwyczaj bez opłat w większości banków można wykonać tylko jeden taki przelew w miesiącu kalendarzowym. Tutaj limitu nie ma. W Alior Banku to ograniczenie obowiązuje tylko do bezpośrednich przelewów z Konta Mocno Oszczędnościowego na rachunki w innych bankach (wtedy tylko pierwszy taki przelew w miesiącu kalendarzowym jest darmowy, a za każdy kolejny - w tym samym miesiącu - zlecany w bankowości internetowej trzeba by zapłacić 8 zł).

Kapitalizacja odsetek na Koncie Mocno Oszczędnościowym realizowana jest na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mocno Oszczędnościowe klienta.

Gdy już jesteś (lub dopiero staniesz się) klientem Alior Banku, to Konto Mocno Oszczędnościowe założysz "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mocno Oszczędnościowe, a nie "zwykłe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym stawka 2,6% w skali roku nie jest dostępna). O Konto Mocno Oszczędnościowe można też zawnioskować od razu już podczas wnioskowania o Konto Jakże Osobiste.

Konto Mocno Oszczędnościowe we wniosku o Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Premia 200 zł na start dla otwierających konto osobiste


Kto szuka dobrego - jak na obecne czasy - oprocentowania dla swych oszczędności, to do skorzystania z powyższej propozycji Alior Banku ze stawką 2,6% w skali roku, ma jeszcze jeden argument. Obecnie dostępna jest promocja, w której bank płaci aż 200 zł za Konto Jakże Osobiste (a do wzięcia są dodatkowo zwroty za płatności mobilne oraz aż 3% w skali roku dla kwoty do 20 000 zł na Koncie Oszczędnościowym w ramach włączenia tzw. "korzyści" i 3% na 100-dniowej lokacie powitalnej do 50 000 zł). Wszystkie informacje znajdziesz w podlinkowanym wpisie prześwietlającym tę promocję.Przydatne dokumenty:

28 komentarzy:

 1. Jaka jest karencja dla nowych klientów, którzy chcą otworzyć konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku Konta Mocno Oszczędnościowego karencji nie ma. Liczy się jedynie wpłata nowych środków.

   Jeśli chodzi o promocję konta osobistego (z premią 200 zł), to karencja jest liczona od 31.08.2018 r. (szczegóły w podlinkowanym wpisie prześwietlającym promocję).

   Usuń
 2. Witam,

  Wniosek o ROR/Mocno oszczędnościowe złożony 16.10.2019 (starsza edycja promocji), a dopiero dziś aktywowano mi konto ROR - dzień rozpoczęcia nowej edycji promocji. Jeszcze żądnych środków nie wpłacałem.. Czy łapę się na promocję 2,6% do 100k zł (na ktorą edycję)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znaczenia ma pierwsza wpłata nowych środków, więc obowiązywać będzie obecna edycja promocji oprocentowania na Koncie Mocno Oszczędnościowym.

   Usuń
 3. Czy w promocji z 24.10.19 nadal jest wymóg, że wpływ musi być z rachunku którego nie jest się właścicielem lub współwłaścicielem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W promocji z premią taki wymóg jest. W przypadku promocji oprocentowania na Koncie Mocno Oszczędnościowym warunki są już o wiele bardziej liberalne. Wpływ jest bowiem definiowany jako "wpływ na kwotę min. 1500 zł w formie przelewu przychodzącego na Konto osobiste, którego posiadaczem jest Uczestnik, z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank [czyli Alior - przyp. Mr. Złotówa] (jako wpływy nie są traktowane polecenia przelewu otrzymane z rachunków dla Klientów Indywidualnych prowadzonych w ramach T-Mobile Usługi Bankowe oraz rachunków dla Klientów Indywidualnych i Klientów Biznesowych prowadzonych w Kantorze Walutowym Alior Banku)."

   Usuń
 4. Jakiś zgody marketingowe są wymagane?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy komuś udało się założyć konto przelewem weryfikacyjnym z BNP Paribas? Niedawno metodę na przelew wprowadzono w ING i tam Paribas jest wymieniony, w Alior nie ma oficjalnej informacji, które banki są akceptowane. Skoro w ING można założyć konto przelewem z Paribas to może w AB też?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alior Bank, Eurobank, ING Bank Śląski, mBank, Pekao, PBS Bank, Santander Bank i T-Mobile Usługi Bankowe

   + Nest Bank. Podejrzewam że tylko z tych można zrobić. Bazuję na przelewach które akceptuje Nest.

   Usuń
  2. No właśnie, Nest podaje, z których banków przyjmuje przelewy weryfikacyjne, podobnie ING a Alior trzyma to w tajemnicy. Jeśli sugerować się bankami akceptowanymi przez Nest to BNP Paribas się nie kwalifikuje, jeśli kierować się akceptacją ING to BNP Paribas powinien przejść a jak faktycznie jest w Alior? to sobie kliencie zgaduj.

   Usuń
 6. Czy wpływ 1500zł może być na "Konto Jakie Chcę" czy musi być na konto mocno oszcz.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Konto Jakie Chcę" to Santander. W Alior jest "Konto Jakże Osobiste".
   A przelew musi być na ROR, więc nie może być bezpośrednio na Konto Mocno Oszczędnościowe.

   Usuń
 7. Gdzie szukać informacji czy pula 4600 nagród w promocji Priceless Specials (6800 pkt. za 5 płatności kartą) się jeszcze nie wyczerpała?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O wyczerpaniu ma być informacja na stronie banku. Póki co nadal jest tylko informacja o samej promocji

   Usuń
 8. Czy muszę mieć zgodę współwlaściciela (męża) konta ROR w Alior Banku na zalozenia Konta Mocno Oszczęddnosciowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A po co Ci taka zgoda, skoro Konto Mocno Oszczędnościowe nie może być rachunkiem wspólnym (musi być rachunkiem indywidualnym) i jest "niezależne" od ROR (można mieć KMO nie mając ROR)?

   Usuń
  2. Nie znam się, wiec pytam, gdybym wiedziala nie byloby pytania:)
   Dziękuję zatem.

   Usuń
 9. Wczoraj przed północą Alior wyłączył system bankowości internetowej i mobilnej. I systemy te nie działają nadal. Żeby było śmieszniej, na stronie logowania wyświetla się komunikat o przerwie do godz. 10, a jest już godz. 11. Jeśli ktoś (tak jak ja) w tym czasie planował wypłacić gotówkę lub zapłacić BLIK-iem, to pewnie jest zachwycony jakością obsługi w Alior Banku!
  PS. Wygląda na to, że Alior stacza się po równi pochyłej (jak kurs jego akcji na giełdzie).

  OdpowiedzUsuń
 10. Ailor bank ma ploblemy A skoki zawlaszyl by dotacje dostal

  OdpowiedzUsuń
 11. W Alior posiadam ROR.Czy aby skorzystać z oprocentowania 2,6% na Koncie Mocno Oszczędnościowym muszę mieć Konto Jakże Osobiste, czy wystarczy to zwykłe?

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy jezeli posiadam juz konto Mocno Oszczednosciowe, to jezeli wplace nowe srodki, to automatycznie zostanie podniesione oprocentowanie (mam 0,88%)? Czy musi byc to nowe konto MO? Dodam, ze nie kozystalem z promocji, ale mam 3% na normalnym koncie oszczednosciowym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. KMO może być stare lub nowe. Oprocentowanie promocyjne będziesz widział w bankowości internetowej/mobilnej dopiero następnego dnia po pierwszej wpłacie nowych środków. Dostaniesz też smsa z informacją o aktywowaniu promocji.

   Usuń
 13. Witam,

  W jaki sposób założyć 3% na 100-dniowej lokacie powitalnej do 50 000 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko w placówce. I max. w ciągu 14 dni od otwarcia konta.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...