Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: październik 2019 roku + ranking lokat

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

1.10.2019

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: październik 2019 roku + ranking lokat

Mamy październik, czyli tradycyjny miesiąc oszczędzania.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: październik 2019 roku + ranking lokat
Sprawdzam więc, które banki są godziwie przygotowane na miesiąc oszczędzania i gdzie można obecnie znaleźć najkorzystniejsze lokaty bankowe oraz konta oszczędnościowe z najwyższym oprocentowaniem.

Rzeczywistość jest jednak brutalna: Rada Polityki Pieniężnej uparcie nie zmienia stóp procentowych, banki systematycznie przycinają stawki oprocentowania, bo nie mają motywacji, by robić inaczej (statystyki pokazują, że do banków ciągle więcej pieniędzy wpłacamy, niż te udzielają kredytów), a do tego wszystkiego dochodzi rosnąca inflacja. To sprawia, że o - subiektywnie rzecz ujmując - dobre, jak na obecne czasy, oprocentowanie jest ciągle coraz trudniej i trzeba się nagimnastykować, by wycisnąć, jak najwięcej. Niniejszy przegląd, który obejmuje najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe, ma jednak w tym pomóc. Bo ciągle są jeszcze okazje na oprocentowaniem w okolicy 3% w skali roku (a czasem i ciut więcej).

W celu uproszczenia przeglądu tego obszernego wpisu, poniżej zastosowałem następujący podział tematyczny:
 • Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus
 • Promocyjne lokaty na październik 2019 r.
 • Lokaty mobilne
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego 
  • Lokaty krótkoterminowe
  • Lokaty długoterminowe 
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus 


Na blogu Bankobranie podejmuję głównie dwa tematy. To zarabianie dzięki promocjom bankowym (dzięki gwarantowanym nagrodom np. za otwarcie konta) oraz oszczędzanie w sposób bezpieczny i gwarantowany. W tej części znajdziesz ich idealne połączenie. Można tu bowiem zapewnić sobie i wysokie - jak na obecne czasy - oprocentowanie, i przy okazji w prosty sposób zgarnąć gwarantowany bonus (oprócz odsetek), co zwiększy ostateczny zysk. A takich promocji na szczęście jest w chwili obecnej całkiem sporo.

3% do 70 tys. zł + 2,6% do 100 tys. zł + rekordowa premia 200 zł od Alior Banku


3% do 70 tys. zł + 2,6% do 100 tys. zł + rekordowa premia 200 zł od Alior Banku
W ostatnim czasie, po dość długim okresie posuchy, w Alior Banku zaczęły pojawiać się kolejne propozycje dla oszczędzających. I tak dzisiaj można już ulokować w tym banku całkiem spore środki przy dobrym oprocentowaniu. Do wzięcia jest bowiem 100-dniowa lokata powitalna (3% do 50 tys. zł) oraz promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w ramach włączenia tzw. "korzyści" (3% do 20 tys. zł). A jak ktoś ma większe środki, to jeszcze może zainteresować go Konto Mocno Oszczędnościowe (do 2,6% w skali roku nawet do 100 tys. zł). By z każdej z tych opcji skorzystać niezbędne jest otwarcie konta osobistego w Aliorze. A dobrze się składa, bo za jego otwarcie czeka obecnie rekordowa premia (jak na ten bank) 200 zł na start. Kliknij i sprawdź szczegóły promocji Alior Banku >>

Nawet 3,5% na rok + bonus 50 zł na start w Getin Banku


Nawet 3,5% na rok + bonus 50 zł na start w Getin Banku
W Getin Banku również mamy do czynienia z całym pakietem propozycji dla oszczędzających. Można bowiem załapać się na oprocentowanie aż 3,5% (gwarantowane aż przez 12 miesięcy) na koncie oszczędnościowym - do 10 tys. zł. Jeśli dysponujesz większymi środkami, to na takim rachunku uzyskasz też 2,8% w skali roku do 200 tys. zł (na 4 miesiące). No i jeszcze jest lokata mobilna (3% do 10 tys. zł na 3 miesiące). Z promocyjnych stawek na koncie oszczędnościowym skorzystasz w przypadku otwarcia konta osobistego (jego utrzymanie za 0 zł jest bardzo proste) - za to wpadnie też dodatkowy bonus 50 zł. Kliknij i sprawdź szczegóły promocji Getin Banku >>

3% do 30 tys. zł i premia do 350 zł od Credit Agricole


3% do 50 tys. zł i premia do 350 zł od Credit Agricole
Nowi klienci Credit Agricole skorzystać mogą z promocyjnej stawki 3% w skali roku na Rachunku Oszczędzam (to nazwa konta oszczędnościowego w tym banku), którą bank gwarantuje dla kwoty do 30 000 zł na okres 4 miesięcy. Promocja oprocentowania wymaga także konta osobistego. Ale z nim do wzięcia są obecnie - w całkiem prosty sposób - bonusy na sumę aż 350 zł (300 zł za przeniesienie konta + 50 zł za podanie kodu polecenia). Kliknij i sprawdź szczegóły promocji Credit Agricole >>

3% do 50 tys. zł + zwroty za płatności (do 150 zł) w T-Mobile Usługi Bankowe


3% do 50 tys. zł + zwroty za płatności (do 150 zł) w T-Mobile Usługi Bankowe
T-Mobile Usługi Bankowe to bank powstały w wyniku współpracy telekomu z Alior Bankiem. By korzystać z jego promocji, nie trzeba posiadać telefonu w T-Mobile, a nawet można być klientem Aliora. Dla osób, które założą konto osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe czeka oprocentowanie 3% w skali roku gwarantowane na 92 dni na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 50 000 zł. A i z kontem osobistym można zarobić - do wzięcia jest do 25 zł miesięcznie (przez 6 kolejnych miesięcy) w przypadku wykonania płatności kartą na sumę min. 500 zł (Konto Premium). Ale jest też wariant dla tych, którzy chcą skupić się wyłącznie na promocji oprocentowania. Wtedy wystarczy wybrać Konto Freemium bez karty (które prowadzone jest za 0 zł bez warunków). Kliknij i sprawdź szczegóły promocji w T-Mobile Usługi Bankowe >>

💡 Jako że niektóre okazje potrafią być dostępne przez bardzo krótki okres, polecam Ci zapis na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga Bankobranie. Dzięki niemu na bieżąco będziesz z nowościami.


Promocyjne lokaty na październik 2019 roku


Dotąd w tym miejscu wymieniałem najlepsze lokaty bez konta osobistego oraz odrębnie lokaty z kontem osobistym. Jednakże liczba ofert w tej pierwszej grupie na tyle zubożała, że w chwili obecnej ich rozdzielanie właściwie nie ma sensu. Na szczęście jednak, choć w większości przypadków założenie konta jest wymagane, to często są to rachunki prowadzone za 0 zł bez warunków.

Najlepsza lokata powitalna aktualnie dostępna jest w Nest Banku, który daje 4% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł. Do skorzystania z promocji wymagane jest otwarcie konta osobistego (bezwarunkowo darmowego). Lokata może być 3- lub 6-miesięczna - wybrać to można samodzielnie. W drugim przypadku trzeba jednak dodatkowo zapewnić wpływy na konto (o czym piszę tutaj).

4% w skali roku (aczkolwiek to oprocentowanie uśrednione, gdyż będąc precyzyjnym wynosi ono od 3% w pierwszym, przez 4% w drugim po 5% w trzecim miesiącu trwania lokaty) uzyskać da się także w Plus Banku. To 3-miesięczny depozyt, na który wpłacić można do 10 000 zł. Chociaż w tym przypadku, by nic nie płacić za konto, trzeba zapewnić wpływ na konto lub wykonać płatności kartą na sumę min. 500 zł.

Idea Bank, który do niedawna wiódł prym wśród banków oferujących najwyższe oprocentowanie, obecnie na powitalnej Lokacie Happy daje już tylko 3,8% w skali roku na 3 miesiące (dla kwoty do 20 000 zł). Druga (alternatywna) propozycja tego banku to Lokata Happy Pro dla większych środków, bo wpłacić można od 20 000,01 do 400 000 zł również na 3 miesiące. Jeszcze na początku ubiegłego miesiąca kusiła oprocentowaniem 3,1% w skali roku. Obecnie to już tylko 2,4%.

Idea Bank nie wymaga zakładania konta, ani korzystania z jakichkolwiek innych produktów. Trzeba być jednak nowym klientem tego banku (a więc takim, który nigdy nie posiadał, ani nawet nie wnioskował o produkt w Idea Banku).

mLokata na Wejście dostępna w mBanku pozwala uzyskać 3,5% w skali roku dla kwoty do 10 tys. zł na okres 3 miesięcy. By nic nie płacić za konto otwierane przy tej okazji, wybierz eKonto osobiste bez karty.

Lokaty mobilne w październiku 2019 r.


Lokaty mobilne to propozycje banków, które są jeszcze efektem czasów, gdy te zachęcały do korzystania z aplikacji. Dziś wielu klientów bankuje właśnie w taki sposób, ale na szczęście niektóre lokaty mobilne ciągle są dostępne. Do wyboru pozostają:

Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Getin Bank
3 miesiące
3%
500 zł
10 000 zł
Eurobank*
3 miesiące
3%
200 zł
10 000 zł
Bank Millennium (Urodzinowa)**
1 miesiąc
3%
1 000 zł
10 000 zł
Santander Bank Polska
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
Bank Millennium (Mobilna)
3 miesiące
2,5%***
1 000 zł
10 000 zł
* - lokata dostępna w ciągu 30  dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - lokata dostępna w ciągu 30 dni od urodzin klienta; by ją założyć niezbędne jest wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości
*** - wyższa stawka obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości (standardowe oprocentowanie na tej lokacie wynosi 2,25% w skali roku).

Z wymienionych tylko Getin i Bank Millennium (w przypadku Lokaty Mobilnej) umożliwiają założenie kolejnej lokaty mobilnej (ale dopiero po zakończeniu poprzedniej). W pozostałych bankach lokaty tego typu są jednorazowe.

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego - październik 2019 


W tej części znajdziesz lokaty bankowe, które założyć może każdy - zarówno nowy, jak i obecny klient banku, ale zdarzają się też dodatkowe wymogi (jak posiadanie konta lub wpłacenie nowych środków). Dzielę je na lokaty krótkoterminowe (do 12 miesięcy) oraz długoterminowe, czyli depozyty na kilka lat.

Lokaty krótkoterminowe


Lokaty na kilka miesięcy z oprocentowaniem w okolicy 3% w skali roku... można było znaleźć jeszcze na początku tego roku. Aktualnie takich stawek próżno szukać.

Najwięcej, bo 2,4% można uzyskać na 180-dniowej Lokacie Sprint w Toyota Banku (dla posiadaczy konta). Na depozyt wpłacić można od 3 do 18 tys. zł, a każdy klient posiadać może maksymalnie 10 lokat tego typu (co daje możliwość wpłacenia maksymalnie 180 tys. zł).

Idea Bank najwyższe oprocentowanie daje na Lokacie na Nowe Środki Plus (wymagane jest posiadanie lub otwarcie konta). W tym przypadku wpłacić można już nawet spore środki (do miliona złotych, ale przypominam, że limit ochrony przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny - o czym piszę niżej - jest znacznie niższy). Oprocentowanie lokaty zależy od okresu depozytu. I tak uzyskać można: 2,3% na 3 miesiące, 2,2% na 6 miesięcy bądź 2,1% na 12 miesięcy (w każdym przypadku - jak i w całym wpisie - podaję oprocentowanie ujęte w skali roku).

Bez konieczności zakładania konta można skorzystać z Lokaty na Nowe Środki w Getin Banku, gdzie wpłacić można do 300 tys. zł, a oprocentowanie wynosi 2,1% w skali roku na jeden z dwóch wybranych okresów (6 lub 12 miesięcy).

Na 12 miesięcy oprocentowanie 2,1% w skali roku uzyskać można w Santander Consumer Banku (nie w Santander Banku, który zastąpił markę BZ WBK). To Lokata Online Nowe Środki również dostępna bez konta.

Przy takim poziomie oprocentowania lokat na kilka miesięcy czy na rok poważną alternatywą są konta oszczędnościowe z gwarancją utrzymania oprocentowania przez określony czas (zazwyczaj to także kilka lub maksymalnie 12 miesięcy). Konta oszczędnościowe względem lokat mają jeszcze tę przewagę, że środki w każdym momencie można dopłacić lub wypłacić (np. gdy pojawi się jakaś inna okazja lokaty) bez utraty odsetek. Najlepsze konta oszczędnościowe w bankach na październik 2019 r. znajdziesz nieco niżej (po omówieniu lokat długoterminowych). I są to już propozycje z oprocentowaniem od 2,5% do nawet 3,5% w skali roku.

Lokaty długoterminowe w październiku 2019


W tej grupie lokat również konkurencja osłabła. Za przykład warto podać Nest Bank, który jeszcze 2 miesiące temu proponował nawet 2,7% w skali roku na lokacie 2-letniej. Teraz maksimum na jakie można się załapać w tym banku to... 2,2% (z szeregiem dodatkowych warunków: należy posiadać konto i zapewnić wpływy wynagrodzenia). Ale na szczęście są jeszcze propozycje innych banków.

Na okres 24 miesięcy najwięcej daje EKOlokata na lata w BOŚ Banku, na której standardowe oprocentowanie wynosi 2,1% w skali roku, ale możliwy jest także dodatkowy bonus (0,5%). By podwyższyć sobie oprocentowanie (i łącznie uzyskać 2,6% w skali roku), trzeba jednak posiadać konto, wyrazić zgody marketingowe, zapewnić comiesięczny wpływ wynagrodzenia min. 1000 zł oraz co miesiąc wykonać płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł. Prościej jest już w Santander Consumer Banku, gdzie bez konta wystarczy wpłacić nowe środki, a oprocentowanie wyniesie 2,3% w skali roku.

Na 3 lata najwyższe oprocentowanie oferuje obecnie Eurobank - to 2,6% w skali roku. W Santander Consumer Banku znaleźć można oprocentowanie wynoszące 2,5%, a Toyota Bank oferuje 2,4% w skali roku.

Na tle tych propozycji dobrze jawi się jeszcze Lokata 5 na 5 w BOŚ Banku, na której można uzyskać średnie oprocentowanie 2,84% w skali roku, ale jest to depozyt aż 5-letni (ze wzrostem oprocentowania w każdym roku umowy). To więc opcja dla długodystansowców. A niestety trudno przewidzieć co będzie się działo w gospodarce w tak odległej perspektywie. Gdyby stopy procentowe miały (w końcu kiedyś) wzrosnąć, to podwyżki ominęłyby "zamrożone" środki. Z drugiej jednak strony, gdyby oprocentowanie depozytów ciągle spadało, to taka długookresowa lokata byłaby świetnym zabezpieczeniem oprocentowania (ze względu na stałą stawkę).

Najlepsze konta oszczędnościowe na październik 2019 r.


Jak już wspomniałem nieco wyżej, konta oszczędnościowe stały się świetną alternatywą dla lokat krótkoterminowych. Mam tu na myśli przede wszystkim takie konta oszczędnościowe, które gwarantują utrzymanie warunków przez określony czas. To sprawia, że można wpłacić środki i z góry przewidzieć, ile z tego będzie odsetek (bez obaw o jakieś nagłe i nieprzewidziane zmiany).

Aktualnie najlepiej oprocentowane konto oszczędnościowe znaleźć można w Getin Banku, który oferuje aż 3,5% przez rok dla kwoty do 10 000 zł. Jeśli posiadasz większe oszczędności, to w tym banku także na koncie oszczędnościowym możesz uzyskać 2,8% w skali roku (do 200 tys. zł), które bank zapewnia na 4 miesiące. Druga z opcji dostępna jest także dla obecnych klientów banku (warunkiem jest jednak wpłacenie nowych środków). Kto jednak jest nowym klientem, ten oprócz promocji oprocentowania załapać się może na bonus 50 zł (oprócz odsetek) na start (szczegółowiej piszę o tym w podlinkowanych wpisach).

Oprocentowanie 3% w skali roku znaleźć można na kontach oszczędnościowych w pięciu bankach. I tak się składa, że o trzech z nich już wspomniałem na początku wpisu, bo w każdym z tych banków oprócz promocyjnego oprocentowania można też skorzystać z promocji na start z gwarantowaną nagrodą (bo w każdym przypadku wymagane jest również założenie konta osobistego). A są to: Alior Bank, Credit Agricole oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Różnic pomiędzy tymi propozycjami jest sporo, chociażby jeśli wziąć pod uwagę czas obowiązywania podwyższonego oprocentowania (jest to odpowiednio: do 31.12.2019 r., 4 miesiące i 3 miesiące). T-Mobile Usługi Bankowe pozwala ulokować do do 50 tys. zł, Credit Agricole do 30 tys. zł, a Alior maksymalnie 20 tys. zł (choć w tym banku jest jeszcze dostępne Konto Mocno Oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,6% w skali roku na 3 miesiące do 100 000 zł).

Citibank oferuje 3% w skali roku przez 6 miesięcy i to aż do 100 tys. zł. W Banku Pekao takie samo oprocentowanie i na taki sam okres dostępne jest dla kwoty do 30 tys. zł.

Objaśnienia


Stan przedstawiony w powyższym wpisie obowiązuje na dzień 1.10.2019 r. Wszystkie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe znajdziesz w aktualizowanych na bieżąco zestawieniach:

Z tego powodu, że osobiście cenię sobie spokój i bezpieczeństwo swych ciężko zarobionych pieniędzy, to wszystkie wymienione wyżej lokaty czy konta oszczędnościowe dostępne są wyłącznie w bankach, które podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Dzięki temu obowiązuje ochrona środków do sumy nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. W sytuacji upadku banku możesz spać spokojnie, bo środki szybko do Ciebie wrócą. Więcej informacji na temat działania systemu ochrony depozytów znajdziesz w mym wisie poradnikowym: jak działa Bankowy Fundusz Gwarancyjny oraz komu i w jakich sytuacjach wypłaca pieniądze.

Jeśli dopiero zaczynasz swą przygodę z oszczędzaniem i masz jakiekolwiek pytania dotyczące lokat, sprawdź kompendium wiedzy: Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć. Tam też znajdziesz kalkulator odsetek, który w prosty sposób pozwoli Ci wyliczyć zyski z lokat i kont oszczędnościowych.

Bądź na bieżąco z najlepszymi lokatami i kontami oszczędnościowymi, a także promocjami banków. na Twitterze i polub na Facebooku:


58 komentarzy:

 1. Zawrotna w Idea Banku też słabo. Dzisiaj przelew robiony i takie propozycje:
  2% do Santandera,
  1,88% do T-Mobile,
  1,9% do Getinu,
  1,91% do Milennium,
  1,7% do Pekao,
  1,88% do Aliora
  2% do Nest

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Getinie na zatrzymanie lokata jest dopiero od 110k PLN. 2% na 3 mies. lub 1,7% na 6 mies.

   Usuń
  2. Co to za lokata?

   Usuń
  3. Zawrotna? Na zatrzymanie. Pojawia się przy przelewie do innego banku kwoty min. 10 tys.

   Usuń
  4. To ING Bank Śląski gdzie oprocentowanie jest mega słaba daje na lokacie na zatrzymanie 2%.

   Usuń
  5. A mnie w Getinie przy przelewie do Millenium pojawiła się oferta na 2,5%

   Usuń
  6. Potwierdzam! Przy przelewie do Millennium jest 2,5% od 10 tys. zł. Ale oferta pojawia się tylko raz przy p-wszym przelewie.

   Usuń
  7. A jak się wyzeruje środki w Idea Banku to w systemie Idea Cloud pojawia się do założenia lokata Happy Back: 2,2% na 3 mies., więc lepiej niż ta Zawrotna.

   Usuń
  8. Dzisiaj w Getinie przy przelewie 100k do Millennium oferta lokaty na 3 mies. to 2,6%

   Usuń
  9. Potwierdzam. Dziś u mnie w Getinie też 2,6%. W ponownym otrzymaniu oferty pomaga zalogowanie do bankowości przez inną przeglądarkę.

   Usuń
  10. Zawrotna trochę wzrosła. Dzisiaj 2,21% przy przelewie do Milennium, 2,2 do Getinu, 2,18% do Aliora. Kwota 33k.

   Usuń
  11. I tak samo Happy Pro do 2,5%. W końcu chyba muszą odczuć odpływ klientów więc może wrócą lepsze czasy.

   Usuń
  12. Dzisiaj z Idei zasymulowałem do getinu dali zawrotna 2,2

   Usuń
  13. Lokata zawrotna dzisiaj przy przelewie 121 tys.: 2,4% do Millenium i Getinu.

   Usuń
  14. Na Nowe Środki Plus w IB jest teraz 2,7% na 3 mies.

   Usuń
  15. Lokata Specjalny Procent w Getinie na zatrzymanie przy przelewie do Millenium: 2,7%!

   Usuń
  16. Anonimowy18 października 2019 09:27
   A jeszcze wczoraj założyłem na 2,6% :(

   Usuń
  17. U mnie w Getinie 2,5% na 3 mies.

   Usuń
  18. W Getinie chyba walczą o utrzymanie kasy bo dostałem właśnie smsa: "Twoja lokata o numerze SP\******** odnowi sie 25.10.2019r. Oprocentowanie w kolejnym okresie bedzie podwyzszone az do 2.3% w skali roku!". Raczej obniżali zawsze a chcą teraz dać tyle samo co miałem bez zachodu.

   Usuń
  19. W Aliorze lokata na zatrzymanie: 1% na 365 dni przy przelewie do Getinu i 1,8% przy przelewie do Santandera. A w Getinie przy przelewie do Idea Banku 2,3% na 3 mies.

   Usuń
 2. W Aliorze można skorzystać z 3% i 2,6% na tym samym koncie oszczędnościowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bo to 2 inne konta. 3% jest na Koncie Oszczędnościowym a 2,6% na Koncie Mocno Oszczędnościowym.

   Usuń
 3. Kto w kwietniu założył roczną na 3,5% w Idea Banku to może być prawdziwie happy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie dziwi was że inflacja już ponad 7 % a oprocentowanie kont i lokat maleje? Rząd finansuje swoje rozdawnictwo naszymi oszczędnościami . W dodatku banki zaczynają się przygotowywać na ciężki cios związany z TSUE . Kilka banków czeka przymusowe przejęcie przez innych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktualnie w Polsce jest deflacja. Stopy procentowe na całym świecie są bardzo niskie. Dalsze luzowanie polityki pieniężnej jest powszechnie oczekiwane - warto to wziąć pod uwagę i zaparkować kasę na kilka lat, gdyż to chyba ostatni dzwonek!

   Usuń
  2. "Aktualnie w Polsce jest deflacja" xD
   Ja naprawdę nie wiem jakie ceny produktów porównujesz.

   Usuń
 5. Jak założyć tą lokatę powitalną w Alior na 3%? Założyłem konto dwa tygodnie temu z bonusem i nie mam nigdzie w apce czegoś takiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko w oddziałach banku. Jest na to 14 dni od otwarcia konta.

   Usuń
 6. Australia tnie stopy do rekordowo niskiego poziomu, a to kraj gdzie do niedawna stopy procentowe były jednymi z najwyższych wśród krajów rozwiniętych.

  Stopa oprocentowania gotówki (cash rate) została obniżona z 1,00% do 0,75%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio stopy procentowe obniżono w szeregu krajów i Polska jest tu raczej wyjątkiem.

   Usuń
 7. Idea Bank podniósł % o całe 0,1 pkt. proc. (Na Nowe Środki Plus; 3 mies.)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ruch dość kosmetyczny. Ale chociaż kierunek dobry ;)

   Usuń
 8. Przy dzisiejszej inflacji chyba pora uciekać z kasą w nieruchomości. Lepsza stopa zwrotu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy konfrontacji lokat z innymi formami lokowania/inwestowania pieniędzy zawsze chętnie wymieniam zalety lokaty, która:

   - ma gwarancję wpłaconego kapitału
   - daje z góry określony zysk
   - pozwala ulokować w praktyce dowolne środki
   - jest bez prowizji, opłat i dodatkowych kosztów
   - w praktyce jest bezobsługowa
   - daje dostęp do środków w każdym momencie
   - umożliwia wybór dowolnej perspektywy lokowania środków

   Żaden z innych produktów czy form lokowania środków nie spełnia tych wszystkich kryteriów. Zakup nieruchomości oczywiście nie jest zły, ale jednak wymaga większych środków, wiąże się z dodatkowymi kosztami i na już nie da się spieniężyć. Ale oczywiście to już kwestia indywidualnego wyboru (uzależnionego od czasu, wiedzy, zasobów, horyzontu czasowego itp. itd.).

   Usuń
  2. Za chwilę może pojawić się kryzys i te papierki stracą na wartości albo w ogóle można będzie je sobie wsadzić. Jest bardzo dużo pieniądza na rynku, poza tym sytuacja wokół Iranu itd.
   Wartość mieszkania, ziemi czy złota nigdy nie spadnie do zera.

   Usuń
  3. Zgadzam się tą oceną. Na dodatek Amerykanie kontemplują obligacje na jeszcze dłuższe okresy niż obecnie!

   Usuń
  4. Według stanu na koniec sierpnia podaż pieniądza w Polsce wynosiła nieco ponad 1,5 bln zł z czego ok. 15% w postaci realnego pieniądza wyemitowanego przez NBP, a reszta to tzw. zobowiązania bankowe czyli pieniądze istniejące jedynie wirtualnie na serwerach bankowych - strach się bać!

   Usuń
  5. Złotówa, lokowanie lokowaniem, jednak stopa procentowa zaraz po wyborach zostanie najprawdopodobniej obniżona.

   Fed w Stanach właśnie obniżył stopę, a w Szwajcarii jest ona nawet ujemna: -0,75% czyli Polska to raczej ewenement!

   Usuń
 9. Jak na solidny blog finansowy, rekomendujący lokaty bankowe, to brak mi informacji w rankingach o lokatach banków europejskich, działający w Polce na licencji europejskiej, z gwarancjami funduszy gwarancyjnych danego kraju jednakowych w unii do 100 tys. EURO.
  Te lokaty są korzystniej oprocentowane niż w naszych bankach.
  Plus proste zakładanie i wypłata lokat przez Internet, brak dodatkowych warunków.

  Przykładowo:
  Estoński inBank 3,05% maks, kwoty lokat od 1 tys zł do 8 x 50 tys. zł
  Najnowszy bank włoski FACTO,zezwolenie KNF od 19.9.2019, promocyjne maks 4% do 19.10.19 kwota maksymalna lokaty do 12 mln zł, min 5 tys zł
  Polecam MR Złotówa zgłębienie tematu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na blogu Bankobranie skupiam się na produktach z gwarancjami kapitału i zysku, a do tego piszę o tym z czego sam korzystam lub przynajmniej chciałbym skorzystać. Mam pewien opór do tych pojawiających się propozycji, jak inBank czy Facto ze względu na ochronę środków gwarantowaną nie przez polski BFG, ale jego zagraniczne odpowiedniki. Nie znam tamtejszych procesów odzyskiwania środków w razie czarnego scenariusza jakim mógłby być upadek którejś z takich instytucji finansowych. Dlatego stronię od tych propozycji (ale nie żebym je krytykował, bo nie to mam na myśli).

   Usuń
  2. takie procenty to na 5-letnie lokaty, ryzykownie.

   Usuń
  3. W FACTO 3,6% na 3 lata.
   A ryzyko takie samo jak w naszych bankach
   W przypadku upadłości banku włoski fundusz wypłaca gwarantowane do 100000 EURO przelewem na konto klienta.
   A zasady gwarancji bankowych są takie same w całej UE.
   Chyba ,ze dany kraj zbankrutuje, to będzie problem, ale myślę ,ze to prędzej Polska niż Włochy,
   Szczególnie przy obecnym trendzie w Polsce do jak największego rozdawnictwa.

   Usuń
  4. Włoski bank daje 3,6% odsetek mimo, że w €-zonie są ujemne stopy procentowe? Bardzo dziwne :)

   Usuń
  5. Pieniądze pojedziesz wypłacić do Rzymu? I jeszcze zatrudnisz tłumacza?

   Usuń
  6. @Anonimowy, 5 października 2019, 20:40

   Akurat Włochy mają dług publiczny circa 140% w stosunku do PKB :)

   Usuń
  7. Dlaczego dziwne? Woski bank działający w Polsce musi sie dostosować do naszego rynku.
   A zaczął działać w Polsce od 19.9.2019. Te 3,6% to promocja dla nowych klientów do 19.10, potem będzie 3,1%
   A nie dziwi Cię promocyjne 4% w niektórych polskich bankach?
   Już był kiedyś w Polsce Polbank- bank grecki na licencji UE i jakoś klienci tego banku w Polsce nie mieli żadnych problemów.
   Co prawda nie zbankrutował, ale został przejęty przez Raiffaizen.
   Każdy sam decyduje o swoich pieniądzach, ale moim zdaniem powinien mieć jak najwięcej informacji.

   Usuń
  8. Czy li de facto ten bank działa w Polsce? Gdzie mieści się siedziba jego polskiego oddziału?

   Usuń
  9. Czy to na poważnie włoski bank?

   Usuń
  10. Cytuję ze strony tej INSTYTUCJI: "BFF Banking Group jest jedną z wiodących instytucji oferujących usługi finansowe dla przedsiębiorstw działających na europejskim rynku ochrony zdrowia oraz podmiotów administracji publicznej."

   To INSTYTUCJA OFERUJĄCA USŁUGI FINANSOWE więc chyba ciągle nie bank. Choć w nazwie mają Banking Group.

   Usuń
 10. Getin bank ma lokaty negocjowane od 30 tys tylko czemu na dwa lata nie negecjujecie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto powiedział, że nie negocjujemy?

   Usuń
 11. To ile Getin bank daje na lokacie negocjowanej na dwa lata i 3 lata

  OdpowiedzUsuń
 12. Rozumiem, że jak poszedł wniosek do Idea Banku ale przelew na konto lokaty nie doszedł do skutku, to teraz otwarcie lokaty nie łapie się już na promocyjne warunki?

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak założyć te lokatę mobilną w Millenium na 2,5%? Bo ja widzę tylko 2,25%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W apce na Adroidzie musisz przez rozszerzoną rzeczywistość.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...