Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Karta podarunkowa o wartości 300 zł do Rossmanna za przetestowanie darmowej karty Citi Simplicity

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

30.09.2019

Karta podarunkowa o wartości 300 zł do Rossmanna za przetestowanie darmowej karty Citi Simplicity

Citibank odpalił nową promocję swej karty kredytowej z gwarantowaną nagrodą na start.

Karta podarunkowa Rossmann 300 zł za kartę Citi Simplicity
Do wzięcia czeka nagroda, której już dość dawno nie widzieliśmy w promocjach bankowych. To karta podarunkowa o wartości aż 300 zł, którą będzie można wykorzystać w sieci sklepów Rossmann.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Na początek kilka zdań wyjaśnienia dla tych, którzy z tego typu promocją spotykają się po raz pierwszy (jeśli promocje bankowe nie są Ci obce to przeskocz do części niniejszego wpisu pod odkreśleniem).

Jak to się dzieje, że bank rozdaje nagrody? Tej promocji (najprawdopodobniej) nie zobaczysz w spotach telewizyjnych, ani w reklamach prasowych. Bank zaoszczędzając wielkie pieniądze na kręceniu reklamówek i ich emisji, woli kasę przeznaczyć na nagrody. Te bowiem bardziej przekonuje klientów, a i satysfakcja u klienta jest o wiele większa.

Pomyślisz "zaraz, zaraz, nie ma nic za darmo!". I oczywiście masz rację, za darmo nagrody gwarantowanej nie otrzymasz, bo trzeba zawrzeć umowę, wykazać się określoną aktywnością, gdyż niezbędne jest wykonanie transakcji kartą na określoną kwotę (na szczęście nie są to wymogi wyśrubowane). Jednak przy odpowiednim podejściu za korzystanie z karty kredytowej faktycznie nie trzeba nic płacić.

Karta kredytowa nie jest kredytem z ratami (przy którym pojawia się prowizja za udzielenie i comiesięczne raty do spłaty), ale daje możliwość korzystania z limitu kredytowego. Wykorzystaną z karty kwotę (którą trzeba wydać na potrzeby promocji) możesz spłacić w okresie bezodsetkowym, a to oznacza, że oddasz dokładnie tyle samo (bez odsetek). Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zachęcam do przeczytania poradnika: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.

Choć na stronie promocji znajdziesz informację, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,47%, ale pamiętaj, że pojawia się on tam w oparciu o ustawowo narzucone obowiązki informacyjne banku. Wyliczenie bazuje na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w miesięcznych ratach, co jest jednak oderwane od rzeczywistości. Gdy dokonasz spłaty wykorzystanych środków z karty we wspomnianym okresie bezodsetkowym, tych kosztów nie będzie.
_________________________

Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2018 r. nie posiadała głównej karty kredytowej w Citibanku.

Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta czy pożyczki, a nawet dodatkowej karty kredytowej z logo Citi) na szczęście nie wyklucza z promocji!

Nagroda. Na uczestników promocji, którzy spełnią warunki (opisuję je niżej) czeka nagroda gwarantowana, którą jest karta podarunkowa do Rossmanna o wartości 300 zł. Regulamin promocji nie przewiduje limitu puli nagród, więc każdy kto weźmie udział w promocji, ten nagrodę otrzyma.

Karta podarunkowa ma być ważna przez 6 miesięcy od daty jej wysłania. Można ją wykorzystywać wielokrotnie, aż do wydania sumy dostępnych środków.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity i sprawdź jak otrzymać Kartę podarunkową Rossmann" i zgarnąć gwarantowaną nagrodę o wartości 300 zł:
 • najpóźniej do 17.01.2020 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (do uzyskania nagrody kwalifikują tylko wnioski złożone na stronie promocji); 
 • przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody, zawrzyj z bankiem umowę i aktywuj kartę; 
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy Ci posiadanie samej karty - otwieranie konta nie jest wymagane); 
 • do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę: wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 2 000 zł (oczywiście nie muszą to być płatności w Rossmannie, bo płacić można w innych punktach handlowo-usługowych).

Możesz wykonać dowolną liczbę transakcji (może to być również tylko jedna płatność) - liczy się wyłącznie to, by we wskazanym okresie wydać kartą w sumie min. 2 000 zł. Spełnianie warunków promocji można zatem też rozłożyć w czasie i dopasować do swych możliwości, bo czasu jest sporo (aczkolwiek czym prędzej wykonasz płatności na wymaganą sumę, tym prędzej otrzymasz nagrodę, o czym piszę ciut niżej).

Na potrzeby promocji kartą można płacić w punktach handlowo-usługowych i/lub w internecie. Należy jednak uwzględnić, że bank weźmie pod uwagę transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., 
• nie będą Transakcjami zwróconymi, 

A zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja w urzędzie pocztowym, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Tych kilku miejsc warto zatem unikać. Ale na potrzeby promocji zaliczać się będą wszystkie płatności w sklepach (spożywczych, odzieżowych, monopolowych i innych), drogeriach, aptekach, lokalach gastronomicznych, kinach, u mechanika bądź na stacji paliw czy też np. na Allegro.

Przekazanie nagrody. O przyznaniu karty podarunkowej bank powiadomi Cię wiadomością w bankowości internetowej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. A kartę podarunkową wyśle na adres korespondencyjny w ciągu 60 dni od powyższej wiadomości.

Kto może wnioskować o kartę w Citibanku? 


Od osoby wnioskującej o kartę kredytową bank wymaga spełnienia poniższych kryteriów:
"wiek - minimum 18 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek - minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto - minimum 2500 zł" 

Bank akceptuje również źródła dochodu takie, jak: umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak wspomniane wyżej kryteria wiekowe oraz minimalnego dochodu.

Ile kosztuje karta Citi Simplicity?


Karta wydawana jest za 0 zł. Citibank nie pobiera też opłat za jej użytkowanie (ani miesięcznej, ani rocznej) i to bez warunków! Po wykonaniu płatności (tych na potrzeby promocji) kartę można zatem odłożyć do szuflady i nie będzie ona generować kosztów. Wyrabiając kartę, pamiętaj, by jednak nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą wyższą niż 200 zł, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.

Przydatne dokumenty:

14 komentarzy:

 1. Z karty podarunkowej muszę korzystać osobiście czy może też jej używać inna osoba?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest bezimienna. Może używać każdy.

   Usuń
 2. Czy zamknięcie karty coś kosztuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma takiej opłaty. Karta jest bezwarunkowo darmowa. Nie płaci się też za jej zamknięcie.

   Usuń
 3. Jaki jest okres bezodsetkowy? Czy wydaną kwotę trzeba spłacić na sam koniec tego okresu czy można to zrobić wcześniej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okres bezodsetkowy wynosi do 56 dni. Wykorzystane środki można spłacić wcześniej.

   Usuń
 4. Uwaga! Transfer na REV z KK Citi - to 8% (nie mniej jak 10 PLN).
  Zatem korzystać z tego plastiku należy z BARDZO DUŻĄ ROZWAGĄ!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na poczcie również obowiązują prowizje (8%) przy płaceniu kartami kredytowymi Citibanku.

   Usuń
  2. Bardziej uważałbym na REV. Poza tym to transakcja szczególna więc do sumy się nie liczy.

   Usuń
 5. Czy zapłacenie w agencji PZU ubezpieczenia OC zaliczy bank do kwoty, którą trzeba wydać żeby zdobyć nagrodę?

  OdpowiedzUsuń
 6. Małżonka ma kartę dodatkową w Citi (nie główną) - też się załapie na tę promocję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie ma takiej informacji już na samym początku opisu tej promocji?

   Usuń
 7. Ciekawe, czy jak się już dostało kartę w promocji z telefonem, to po spełnieniu warunków z tamtej ( zakupy na 4000 zł ) można się ubiegać o tą kartę do Rossmana ( oczywiście trzeba zrobić dodatkowe zakupy na 2000zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocje nie łączą się ze sobą. O tym w której bierze się udział decyduje wysłanie wniosku za pośrednictwem strony danej promocji.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...