Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 2,6% na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku (+ rekordowa premia 200 zł na start)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

20.09.2019

2,6% na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku (+ rekordowa premia 200 zł na start)

O wysokie oprocentowanie dla oszczędności jest coraz trudniej, więc cieszy każda propozycja z chociaż odrobinę wyższą stawką.

2,6% na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku
W nowej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku daje nawet 2,6% w skali roku dla kwoty do 100 tys. zł. Z propozycji skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci banku. Dla tych drugich czeka jeszcze bonus 200 zł na start!

Dotąd Alior Bank na Koncie Mocno Oszczędnościowym (w edycji dostępnej do 18.09.) oferował stawkę 2,5% w skali roku (i tę propozycję regularnie można było znaleźć w rankingu kont oszczędnościowych na bieżąco aktualizowanym na blogu Bankobranie). Z oferty mógł skorzystać każdy, a oprócz założenia Konta Mocno Oszczędnościowego i wpłacenia nowych środków bank nie stawiał żadnych dodatkowych wymogów. Zatem nawet nie było potrzeby posiadania konta osobistego w Aliorze. Teraz warunki są nieco inne. Kto nie ma konta osobistego, ten na Koncie Mocno Oszczędnościowym dostanie 2,3% w skali roku. Ale kto konto osobiste w Aliorze posiada (lub dopiero założy), ten otrzyma stawkę 2,6% w skali roku! Szczególna okazja jest to więc dla tych, którzy dopiero myślą o tym, by stać się klientami tego banku. Bo uzyskać mogą wspomniane 2,6% do 100 tys. zł oraz rekordowo wysoką (jak na ten bank) premię pieniężną na start w wysokości aż 200 zł! Ale o tym za chwilę. Na początek o propozycji dla oszczędzających.

Konto Mocno Oszczędnościowe: do 2,6% nawet do 100 tys. zł


Najważniejsze informacje, jeśli chodzi o promocję oprocentowania na Koncie Mocno Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 19.09. do 23.10.2019 r.;
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 3 miesiące od aktywacji promocji (czyli od pierwszej wpłaty nowych środków);
 • wysokość oprocentowania:
  • 2,3% w skali roku (dla nowych środków) lub
  • 2,6% w skali roku (dla nowych środków i za zapewnienie wpływów w wysokości min. 1500 zł miesięcznie na konto osobiste w Alior Banku).

Wpływ musi nastąpić w każdym miesiącu kalendarzowym wchodzącym w skład okresu objętego promocyjnym oprocentowaniem na Koncie Mocno Oszczędnościowym. Zgodnie z regulaminem promocji taki wpływ musi pochodzić "z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Alior Bank" - zatem nie musi to być wpływ od pracodawcy, a np. przelew z własnego konta w innym banku.

Nowe środki dla Alior Banku to nadwyżka ponad saldo środków klienta na koniec dnia 11.09.2019 r. Do salda bank zlicza środki na kontach osobistych, oszczędnościowych oraz lokatach, których klient jest posiadaczem i/lub współposiadaczem.

Weryfikacja nowych środków przez bank następuje na koniec każdego dnia.

A na koniec jeszcze ważna informacja dla tych osób, które już obecnie posiadają Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku. Z promocji:
"nie może skorzystać uczestnik aktualnie biorący udział w poprzednich edycjach Promocji, tj. który jest objęty Okresem przystąpienia do Promocji 10 edycji i naliczane jest dla niego oprocentowanie promocyjne wynikające z poprzednich edycji Promocji".  

Konto Mocno Oszczędnościowe - prześwietlenie


Konto Mocno Oszczędnościowe to jeden z rachunków oszczędnościowych dostępnych w ofercie Alior Banku. Konto otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez warunków.

Wszystkie przelewy z Konta Mocno Oszczędnościowego na konto osobiste w Alior Banku zlecane za pośrednictwem bankowości internetowej są darmowe (bez limitów). To rzadkość w ofercie banków (gdyż zazwyczaj za 0 zł można wykonać tylko jeden taki przelew w miesiącu kalendarzowym). W Alior Banku to ograniczenie obowiązuje tylko do bezpośrednich przelewów z Konta Mocno Oszczędnościowego na rachunki w innych bankach (wtedy tylko pierwszy taki przelew w miesiącu kalendarzowym jest darmowy, a za każdy kolejny - w tym samym miesiącu - zlecany w bankowości internetowej trzeba by zapłacić 8 zł).

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mocno Oszczędnościowe klienta.

Gdy już jesteś (lub dopiero staniesz się) klientem Alior Banku, to Konto Mocno Oszczędnościowe założysz "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mocno Oszczędnościowe, a nie "zwykłe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym stawka 2,6% w skali roku nie jest dostępna).

Premia 200 zł na start dla otwierających konto osobiste


Kto szuka dobrego - jak na obecne czasy - oprocentowania dla swych oszczędności, to do skorzystania z powyższej propozycji Alior Banku ze stawką 2,6% w skali roku, ma jeszcze jeden argument. Obecnie dostępna jest promocja, w której bank płaci aż 200 zł za Konto Jakże Osobiste (a do wzięcia są dodatkowo zwroty za płatności mobilne oraz aż 3% w skali roku dla kwoty do 20 000 zł na Koncie Oszczędnościowym w ramach włączenia tzw. "korzyści" i 3% na 100-dniowej lokacie powitalnej do 50 000 zł). Wszystkie informacje znajdziesz w podlinkowanym wpisie prześwietlającym tę promocję.Przydatne dokumenty:

49 komentarzy:

 1. To też działa jako korzyść dla KJO czy dla innych kont również?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skorzystanie z Konta Mocno Oszczędnościowego nie wiąże się z włączaniem "korzyści". Ze stawki 2,6% skorzystać mogą również posiadacze innych kont osobistych w Aliorze.

   Usuń
 2. Jak mam Konto Wyższej Jakości to też mogę skorzystać?

  OdpowiedzUsuń
 3. A jak ktoś ma już KMO z okresem promocji do 01.11 ale przeleje nowe środki to się łapie na nową promocję czy jak to działa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Możesz korzystać tylko z jednej edycji

   Usuń
  2. A ja mam takie pytanie. Czy jak skończy mi się oprocentowanie ze starej edycji w czasie trwania obecnej to od następnego dnia wskoczy mi oprocentowanie z tej nowej edycji?

   Usuń
  3. Nie. Dopiero w kolejnej edycji możesz wziąć udział.

   Usuń
 4. Bądźmy szczerzy - stawka na tym KO nie zwala z nóg i na dodatek jeszcze trzeba spełnić sporo innych warunków ... Alior definitywnie musi trochę spoważnieć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sporo? Nowe środki + wpływ na konto który i tak musi być na KJO by było darmowe.

   Usuń
  2. Wot i zagwożdżka: dlaczego nie jest darmowe?

   Usuń
  3. Citi, Eurobank, Millenium. Trochę jest banków z opłatą za konto.

   Usuń
 5. Czy Alior oferuje coś żeby zatrzymać klientów przy zamykaniu konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tydzień temu zamykałem i nie dostałem nic na zatrzymanie.

   Usuń
  2. Ciesz się, że zamknęli bez konieczności udawania się do oddziału :)

   Usuń
 6. A ja w środę wpłaciłem kasę by załapać się na poprzednią edycję. No i mam 2,5%.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy da się na koncie mocno oszczędnościowym Alior Banku przewidzieć datę odczytu salda dla nowych środków i w porę wyzerowac konto i wejść z nowymi środkami? Obecna promocja jest od 19 września a saldo liczone na dzień 11 września. W Millennium jest to znacznie łatwiejsze a jak się ma to do Alior Banku jest taka możliwość czy są jakieś inne zasady? Czy może wystarczy wyzerowac konto oszczędnościowe 10 dni wcześniej i wejść w nową promocje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak gdzieś 7-10 dni przed.

   Usuń
  2. Jedyna pewna metoda, to mieć saldo wyzerowane cały czas :)

   Usuń
 8. Czy żeby konto Jakże Osobiste było bezpłatne wystarczy przelać 1500 z innego banku ale z konta którego jest się tym samym właścicielem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby było bezpłatne wpływ może być ze swojego konta w innym banku. Jedynie w tej promocji z premią musi być od kogoś.

   Usuń
  2. Tak, wystarczy. Ale żeby dostać te 200zł premii, to ten wymagany 1000zł wpływu musi być konta w innym banku niż Alior i nie można być jego posiadaczem.
   Najlepiej więc niech przez te 3 miesiące do promocji ktoś z rodziny/znajomych kto ma konto w innym banku robi ci przelew na 1500zł. W ten sposób spełnisz wymóg promocji i jednocześnie darmowości konta. Później, od 4 miesiąca możesz już sobie sam przelewać te 1500zł.

   Usuń
 9. Jestem w promocji KMO na 2,5% do 5 października. 11 września saldo moje wynosiło 0zł. Rozumiem, że od 6 października wpadam automatycznie w 2,6% z nowymi środkami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak w czasie obecnej edycji skończy ci się oprocentowanie ze starej edycji to się nie łapiesz. Musisz zaczekać na kolejną edycję.

   Usuń
  2. A to będzie jakaś nowa edycja? Kiedy?

   Usuń
 10. Można tak zrobić.
  (Mi kiedyś nie zaliczyli przelewu z T-Mobile Usługi Bankowe ale w innej promocji).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem ciekawy czy można wskoczyć tak z jednej promocji KMO w drugą po uprzednim wyzerowniu sald?

   Usuń
 11. A w ailor bank karty płatnicze nie dziaja jak się okazało bank nie daje kart do systemu .już skok Jaworzno lepiej dzialal

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak sprawdzić czy się łapię czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na promocyjne oprocentowanie? Sprawdzałem sposób z wiadomością w bankowości internetowej. W odpowiedzi otrzymałem wszystkie informacje (włącznie z saldem "starych" środków).

   Usuń
 13. Mama ma konto w ING i ja jestem pełnomocnikiem przy jej koncie. Czy pełnomocnictwo = współwłaściciel ? Jeśli tak, to czy ING ma obowiązek dostarczyć Aliorowi dane współwłaściciela konta ? Czy trzeba szukać kogoś innego do przelewu 1500 zł ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełnomocnik nie jest współwłaścicielem (ma jedynie upoważnienie do określonego zakresu działań). W praktyce mogą być weryfikowane tylko dane, które pojawią się przy przelewie przychodzącym (a gdy będą to dane mamy, a nie Twoje, to będzie okey).

   Usuń
 14. Nie wiem jak działa ta promocja: dolałem kasę (ale za pośrednictwem RORu w aliorze) i oprocentowanie spadło mi do 1,78%. To pewnie przez ten transfer przez konto osobiste, bo zsumowali mi kwoty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba raczej na pewno nie.

   Usuń
  2. to czemu to oprocentowanie zmienia się z każdą przelewana kwotą? tam jest jakiś limit?

   Usuń
  3. Dlaczego uważasz, że się zmienia? Jest stałe.

   Usuń
  4. Tomasz, jest chyba tak, że pokazują średnią ważoną stopę oprocentowania dla starych i nowych środków w danym dniu.

   Usuń
 15. W którym miejscu jest dostępna ta Lokata powitalna na 100 dni z 3 % ? Pierwszy raz założyłem konto w aliorze i widzę tylko ofertę na nowe środki na 92 dni 1,8 %

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Max, dzisiaj byłam w oddziale, założysz tylko w oddziale. Ale uwaga, mi się nie udało bo byłam w latach 90-tych klientką BPH Banku i po kupieniu go przez Aliora cały czas figuruję w rejestrze i to była ta przeszkoda w założeniu lokaty 3% na 100 dni dla nowych klientów. Przyznam szczerze, że nawet byłam nieswiadoma bo oni w tym BPH tak się jakoś dzielili, że wylądowałam w końcu tam. Ateraz ze zdziwieniem zanotowałam, że jestem a Aliorze w jakims rejestrze.

   Usuń
  2. Max, 14 dni od zalożenia konta osobistego

   Usuń
  3. do 14 dni, sorry za nieprecyzyjne określenie

   Usuń
  4. A wpłacić pieniądze też trzeba w oddziale? Lokata to nie to samo co konto oszczędnościowe, które można założyć wcześniej a potem w dowolnej chwili przelać środki przez internet

   Usuń
  5. Nie ,można przelać z innego banku,ale na ROR ( nie da się otworzyć "pustego" rachunku lokaty a potem tam przelać pieniądze) i potem z tego ROR-u zakłada się lokatę w oddziale.Tak mi dziś powiedziano właśnie w oddziale.
   A swoją drogą warto czytać komentarze,bo ja założyłam to konto w promocji,mam zamiar przelać na to konto oszczędnościowe z wykorzystaniem tej korzyści-a tego wpisu o lokacie na 3% nie zauważyłam...Naprawiłam swój błąd,kasa przelana, jutro odwiedzę oddział, pozdrawiam ;)

   Usuń
 16. Prawda taka jest ze klienci kont ze skoku Jaworzno zamykają konta osobiste w ailor bank. AILOR BANKU lokaty tylko na dwa lata a karty płatnicze ailor banku dwa miesięcy nie działają. Bank dał 50 zl za awarię kart. W skoku Jaworzno zawsze wrzystko działo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak działało, że wiele z nich padło albo było przejmowane w ostatnich chwilach życia...

   Usuń
 17. A jak mam konto oszczędnościowe 3% na kwotę 20k do końca roku i teraz otworze konto mocno oszczędnościowe to załapię się na 2,6% od 1 zł na tym koncie zakładając że ror na 11 września był 0 zł jedynie te 20 k było na koncie oszczędnościowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale te 20k na KO musisz utrzymywać cały czas przez który będziesz mieć kwotę X na KMO.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...