Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Uzyskaj 3,5% na koncie oszczędnościowym gwarantowane na 12 miesięcy - "Bonus za aktywność" w Getin Banku ponownie dostępny

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

2.09.2019

Uzyskaj 3,5% na koncie oszczędnościowym gwarantowane na 12 miesięcy - "Bonus za aktywność" w Getin Banku ponownie dostępny

Getin Bank wznowił promocję z promocyjnym oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym.

Bonus za aktywność w Getin Banku - promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym
A propozycja ta wyróżnia się nie tylko wysoką stawką (3,5% w skali roku), której próżno szukać w innych bankach, ale też okresem, w którym owo promocyjne oprocentowanie obowiązuje. To nie kilka (jak zazwyczaj bywa w promocjach), ale aż 12 miesięcy. A do tego jeszcze jest bonus 50 zł na start!

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Getin Banku.]

Promocyjne oprocentowanie 3,5% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku obowiązuje dla kwoty do 10 000 zł. Jeżeli jednak dysponujesz większymi środkami, to na tym samym koncie oszczędnościowym jednocześnie możesz uzyskać 2,8% w skali roku nawet do 200 000 zł.

"Bonus za aktywność": 3,5% na koncie oszczędnościowym w Getinie


Dla kogo promocja? Na oprocentowanie 3,5% na koncie oszczędnościowym załapać się może osoba pełnoletnia, która w okresie od 11.05.2017 r. do 31.08.2019 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku.

Zasady promocji. By zagwarantować sobie stawkę 3,5% w skali roku:
 • załóż Konto Proste Zasady w Getin Banku (to konto osobiste, które w łatwy sposób utrzymać można za 0 zł - więcej o tym piszę nieco niżej) wraz z kontem oszczędnościowym, wyrażając przy tym zgody na "użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz możliwość prowadzenia marketingu" i nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku;
 • co miesiąc zapewniaj wpływy na konto osobiste na sumę min. 1 000 zł. 

W regulaminie promocji, przy wymogu wpływów na konto pojawia się słowo "wynagrodzenie", ale na szczęście jego definicja jest dla nas bardzo przyjazna, gdyż liczy się:
"suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady (...) z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank [Getin Bank - przyp. Mr. Złotówa] w łącznej kwocie minimum 1 000 zł" 

Zatem przelew nie musi być stricte wynagrodzeniem i nawet nie musi pochodzić od pracodawcy. Wystarczy przelew nawet z własnego konta w innym banku (co zostało już sprawdzone nie tylko w teorii, ale i w praktyce w poprzednich edycjach promocji). Wpływ środków oznacza pojawienie się ich w historii konta - w każdej chwili część lub całość środków możesz wydać, przelać lub wypłacić.

Pierwszy wpływ musi pojawić się do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta osobistego w Getin Banku. Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Getin Banku będzie obowiązywać przez 12 miesięcy, które bank liczy od przystąpienia do oferty (a rozumie przez to spełnienie wszystkich warunków: otwarcie konta osobistego i oszczędnościowego, wyrażenie wymaganych zgód, a także zapewnienie pierwszych wpływów na sumę min. 1 000 zł na konto osobiste).

Wypłata odsetek będzie następowała w dwóch częściach. Na koniec każdego miesiąca kalendarzowego otrzymasz odsetki obliczone na podstawie oprocentowania standardowego. Wyrównanie do poziomu 3,5% w skali roku (a więc z tytułu podwyższonego oprocentowania w ramach promocji "Bonus za aktywność") Getin Bank wypłaci na Twe konto oszczędnościowe do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunku wpływu na konto osobiste.

Do promocji kwalifikują wyłącznie wnioski o konto indywidualne, a na udział w promocji załapać się można do 30.11.2019 r. (przy czym znaczenie ma zawarcie umowy w tym czasie, a nie samo złożenie wniosku o konto osobiste i oszczędnościowe).

Konto Proste Zasady i konto oszczędnościowe - prześwietlenie


Główne cechy Konta Proste Zasady (czyli konta osobistego) zakładanego w Getin Banku, to:
 • 0/8 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej jedną płatność (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty wydanej do konta;
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. 

Z kolei konto oszczędnościowe to rachunek otwierany i prowadzony za 0 zł (bez warunków). W danym miesiącu kalendarzowym z takiego konta oszczędnościowego wykonać można (jak to bywa w większości banków) jeden darmowy przelew. Za drugi i każdy kolejny przelew (w tym samym miesiącu kalendarzowym) bank pobierze opłatę w wysokości 9 zł. Darmowe (bez limitów) są też wszystkie wypłaty z konta oszczędnościowego, które bezpośrednio zasilają lokatę zakładaną w Getin Banku.

Jak uzyskać bonus 50 zł na start?


Na wstępie wspomniałem o tym, że osoby zakładające konto w Getin Banku mogą zgarnąć też dodatkowy bonus. To gwarantowana kwota 50 zł, którą otrzymasz za spełnienie bardzo prostych warunków.

W praktyce wystarczy we wniosku o konto podać kod polecenia (wskazówkę jak go uzyskać znajdziesz we wpisie prześwietlającym promocję "Polecam Proste Zasady") oraz zapewnić wpływy na konto osobiste... które i tak będziesz realizować na potrzeby promocji z oprocentowaniem 3,5% na koncie oszczędnościowym.

Jak nie przegapić okazji na promocyjne oprocentowanie?


W czasach, gdy tak trudno o dobre oprocentowanie dla oszczędności, możesz śledzić na bieżąco aktualizowany przeze mnie ranking lokat bankowych czy ranking kont oszczędnościowych. Ale szczególnie ciekawe oferty, to często okazjonalne propozycje. By ich nie przegapić, zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. Dzięki temu będzie dowiadywać się o nowościach, a żadna - nawet krótko dostępna promocja - nie umknie Twej uwadze.

Przydatne dokumenty: 

16 komentarzy:

 1. Czy ten wpływ 1000 zł a ROR musi być tam jakoś utrzymywany albo przelewany na konto oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma potrzeby utrzymywania tych środków, ani wpłacania na konto oszczędnościowe. W każdej chwili część lub całość można wydać, przelać lub wypłacić. Ważne, by wpływ został odnotowany w historii konta osobistego.

   Usuń
 2. Przelew musi być z tytułem "Wynagrodzenie" czy to nie ma znaczenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bez znaczenia ;)

   Usuń
  2. Tytuł nie ma znaczenia - mam to konto i wiele razy używałam innych określeń w tytule przelewu.

   Usuń
 3. Można połączyć z lokatą mobilną 3%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Lokata mobilna (opisuję tutaj) dostępna jest dla każdego (dla nowych, jak i obecnych klientów).

   Usuń
 4. Konta mozna otworzyć w aplikacji mobilnej czy konieczna jest wizyta w oddziale?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam pytanie czy jeżeli otworze żonie to konto i będę jej przelewał te 1000 złoty ze swojego konta w Getin banku to ten przelew będzie zgodny z ich warunkami czy nie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelew nie może być z konta innego klienta indywidualnego w Getin Banku. Z innego banku może być. I może być to wtedy przelew z konta żony, a nawet z Twojego konta (spełni to warunki promocji).

   Usuń
  2. Dzięki rozumiem akurat w Santander Banku założyłem więc z tego banku będę co miesiąc żonie wrzucał te pieniądze , dzięki Tobie ta zabawa z bankami robi się coraz ciekawsza i zawsze pare groszy wpadnie trzym się ciepło pozdro.

   Usuń
 6. Czy w Getin żądają sobie skanu dowodu przy otwarciu przez kuriera? Wie ktoś?;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. We wniosku o konto Getin nie wymaga skanu dowodu. Nie trzeba też przekazywać kserokopii dowodu.

   Usuń
  2. Jeden z nielicznych wyjątków. Jeszcze tylko PKO BP i mBank nie wymagają skanu czy ksera. Reszta banków chce.

   Usuń
 7. Otworzyłem rachunek, i mam konto Elastyczne konto oszczędnościowe, czy to jest konto na którym będzie 3,5% po spełnieniu warunków? Bo na głónwej stronie napisane jest że to konto do oferty na nowe środki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytałem o to. 3,5% obowiązuje na Elastycznym KO.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...