Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz 400 zł na zakupy w Leroy Merlin za przetestowanie darmowej karty Citi Simplicity

650 zł od VeloBanku900 zł za kartę Citi480 zł od Santandera450 zł od BNP Paribas400 zł od Millennium

11.09.2019

Odbierz 400 zł na zakupy w Leroy Merlin za przetestowanie darmowej karty Citi Simplicity

W bankobraniu czas na nagrodę gwarantowaną, jakiej dotąd w żadnej promocji jeszcze nie było.

Karta podarunkowa 400 zł do Leroy Merlin od Citibanku
Do wzięcia czeka bowiem karta podarunkowa o wartości 400 zł do wykorzystania w sklepach Leroy Merlin. Nagroda trafi do osób, które skorzystają z darmowej karty kredytowej Citibanku.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która co najmniej od 1.01.2018 r. nie ma głównej karty kredytowej z logo Citibanku.

Inne produkty (jak konto osobiste, pożyczka czy kredyt) na szczęście nie są przeszkodą do udziału w niniejszej promocji.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank Citi Simplicity i odbierz 400 zł na karcie podarunkowej Leroy Merlin" i zgarnąć tytułową nagrodę:
 • najpóźniej do 12.12.2019 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (do uzyskania karty podarunkowej Leroy Merlin kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji); 
 • przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody, zawrzyj z bankiem umowę i aktywuj kartę; 
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy Ci posiadanie samej karty - otwieranie konta nie jest wymagane); 
 • do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 2 000 zł (nie muszą to być transakcje w sklepach Leroy Merlin, gdyż można płacić prawie w dowolnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie - więcej na ten temat piszę ciut niżej).

Czasu na wykonanie transakcji jest więc sporo. Ale czym prędzej je spełnisz, tym prędzej otrzymasz nagrodę. Wiadomość powiadamiającą o jej przyznaniu otrzymasz w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. A sam bon będzie wysłany na Twój adres korespondencyjny do końca kolejnego miesiąca. Karta podarunkowa do Leroy Merlin ma być ważna przez minimum 6 miesięcy i można będzie z niej korzystać wielokrotnie (aż do wykorzystania 400 zł). Kartę Citi Simplicity wyrobioną w promocji posiadaj aktywną do momentu przyznania nagrody.

Na potrzeby promocji kartą można płacić w punktach handlowo-usługowych i/lub w internecie. Należy jednak uwzględnić, że bank weźmie pod uwagę transakcje, które:
"• nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., 
• nie będą Poleceniami przelewu wewnętrznego w złotych lub Poleceniem/ami przelewu krajowego w złotych (...), 
• nie będą Transakcjami zwróconymi"

A zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja w urzędzie pocztowym, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Tych kilku miejsc warto zatem unikać. Ale na potrzeby promocji zaliczać się będą wszystkie płatności w sklepach (spożywczych, odzieżowych, monopolowych i innych), drogeriach, aptekach, punktach gastronomicznych, kinach, w przychodni, u mechanika lub na stacji paliw czy też np. na Allegro.

Dla kogo karta kredytowa w Citibanku? 


Od klientów wnioskujących o kartę kredytową Citibank wymaga spełnienia poniższych kryteriów:
"wiek - minimum 18 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce. Dla działalności gospodarczej: wiek - minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto - minimum 2500 zł" 

Citibank akceptuje dochody nie tylko z umów o pracę czy z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, ale też umów cywilno-prawnych, emerytur, rent  czy dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują te same kryteria minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.


Ile kosztuje karta kredytowa Citi Simplicity? 


Karta wydawana jest za 0 zł. Citibank nie pobiera również opłat (ani miesięcznej, ani rocznej) za kartę i to bez warunków! Po wykonaniu płatności (tych na potrzeby promocji) kartę można zatem odłożyć do szuflady i nie będzie ona generować kosztów. Wyrabiając kartę, pamiętaj, by jednak nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą wyższą niż 200 zł, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.

A na koniec kilka słów na temat tego, jak w ogóle działa karta kredytowa. Choć nazwa karty sugeruje kredyt, to w tym przypadku nie mamy do czynienia ze standardowym kredytem/pożyczką, ale z limitem kredytowym, z którego można korzystać według własnego uznania. Kwotę wykorzystaną z karty kredytowej (choćby tę, która wymagana jest na potrzeby promocji) spłacić można w okresie bezodsetkowym. A to oznacza, że oddasz dokładnie tyle samo, ile wykorzystasz (bez odsetek, prowizji czy jakichkolwiek innych kosztów).

Na stronie promocji znajdziesz zapis, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,47%, ale pamiętaj, że pojawia się on tam w oparciu o ustawowo narzucone obowiązki informacyjne banku. Wyliczenie bazuje na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w miesięcznych ratach, co jest jednak oderwane od rzeczywistości. Gdy dokonasz spłaty wykorzystanych środków z karty we wspomnianym okresie bezodsetkowym, tych kosztów nie będzie.

Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zachęcam do przeczytania poradnika: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz m.in. to, czym jest okres bezodsetkowy.

Przydatne dokumenty:

16 komentarzy:

 1. Jest jakaś minimalna wartość zakupów jakie trzeba zrobić by wykorzystać taką kartę podarunkową w Leroy Merlin?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Nie musisz od razu wydawać całej kwoty. Karta podarunkowa to taka karta z której możesz wydawać stopniowo.

   Usuń
 2. czy można skorzystać z tej promocji, gdy mam już kartę kredytową citibank Mastercart World?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Posiadanie innej głównej karty kredytowej Citibanku wyklucza z promocji.

   Usuń
 3. Czy płatności kartą podpiętą pod Google Pay spełniają warunki promocji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatność Google Pay to ciągle płatność tą samą kartą, ale w nieco innej formie. Nie jest to inna karta (np. dodatkowa/wirtualna).

   Usuń
 4. Czy do transakcji kartą zaliczą się wypłaty z bankomatów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do jakichkolwiek transakcji tak, ale do transakcji bezgotówkowych zdecydowanie nie :)

   Usuń
  2. Na potrzeby promocji muszą być płatności kartą np. w sklepach, na stacjach paliw czy w Internecie. W grę nie wchodzą przelewy z karty, ani wypłaty z bankomatów (w dodatku w przypadku kart kredytowych nieopłacalne).

   Usuń
 5. Czy za kuriera trzeba zapłacić? Bo widzę taką opłatę w taryfie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opłata w cenniku banku dotyczy sytuacji, w których klient zamawia przesłanie karty za pośrednictwem kuriera (wymaga to złożenia dyspozycji). Standardowo kartę bank przesyła listem. Bez opłat dla klienta.

   Usuń
 6. "• nie będą Poleceniami przelewu wewnętrznego w złotych lub Poleceniem/ami przelewu krajowego w złotych (...), " czyli nie mogę np. zapłacić za ratę na sprzęt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelewy z karty kredytowej (nie należy mylić z płatnościami w Internecie z użyciem danych z karty, takich jak jej numer, data ważności itd.) nie zaliczą się do sumy płatności na potrzeby promocji. Poza tym przelewy z karty kredytowej generalnie nie są wskazane (powód: koszty).

   Usuń
 7. "W ciągu 3 pełnych miesięcy kalendarzowych od podpisania umowy o kartę
  dokonaj transakcji swoją nową kartą o łącznej wartości min. 1500zł." A podaje Pan min. 2000zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie jest informacja o 1500 zł? Regulamin (pkt. 4. ppk. e) mówi o płatnościach na sumę min. 2000 zł.

   Usuń
 8. Jak rozumiem mogę wykonywac transakcje, spłacać je, żeby nie naliczylo mi odsetek i znów płacić kartą kredytową, a sumarycznie przez 3 miesiące musi mi się uzbierać kwota 2000 zł wydanych z kredytowej?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

HIT powrócił! Odbierz 650 zł za VeloKonto

Powraca promocja VeloBanku z łatwymi bonusami do wzięcia. Za konto osobiste do wzięcia czekają bonusy o łącznej wartości 650 zł - obecnie ża...