Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz 400 zł na zakupy w Leroy Merlin za przetestowanie darmowej karty Citi Simplicity

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

11.09.2019

Odbierz 400 zł na zakupy w Leroy Merlin za przetestowanie darmowej karty Citi Simplicity

W bankobraniu czas na nagrodę gwarantowaną, jakiej dotąd w żadnej promocji jeszcze nie było.

Karta podarunkowa 400 zł do Leroy Merlin od Citibanku
Do wzięcia czeka bowiem karta podarunkowa o wartości 400 zł do wykorzystania w sklepach Leroy Merlin. Nagroda trafi do osób, które skorzystają z darmowej karty kredytowej Citibanku.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która co najmniej od 1.01.2018 r. nie ma głównej karty kredytowej z logo Citibanku.

Inne produkty (jak konto osobiste, pożyczka czy kredyt) na szczęście nie są przeszkodą do udziału w niniejszej promocji.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank Citi Simplicity i odbierz 400 zł na karcie podarunkowej Leroy Merlin" i zgarnąć tytułową nagrodę:
 • najpóźniej do 12.12.2019 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (do uzyskania karty podarunkowej Leroy Merlin kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji); 
 • przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody, zawrzyj z bankiem umowę i aktywuj kartę; 
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy Ci posiadanie samej karty - otwieranie konta nie jest wymagane); 
 • do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 2 000 zł (nie muszą to być transakcje w sklepach Leroy Merlin, gdyż można płacić prawie w dowolnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie - więcej na ten temat piszę ciut niżej).

Czasu na wykonanie transakcji jest więc sporo. Ale czym prędzej je spełnisz, tym prędzej otrzymasz nagrodę. Wiadomość powiadamiającą o jej przyznaniu otrzymasz w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. A sam bon będzie wysłany na Twój adres korespondencyjny do końca kolejnego miesiąca. Karta podarunkowa do Leroy Merlin ma być ważna przez minimum 6 miesięcy i można będzie z niej korzystać wielokrotnie (aż do wykorzystania 400 zł). Kartę Citi Simplicity wyrobioną w promocji posiadaj aktywną do momentu przyznania nagrody.

Na potrzeby promocji kartą można płacić w punktach handlowo-usługowych i/lub w internecie. Należy jednak uwzględnić, że bank weźmie pod uwagę transakcje, które:
"• nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., 
• nie będą Poleceniami przelewu wewnętrznego w złotych lub Poleceniem/ami przelewu krajowego w złotych (...), 
• nie będą Transakcjami zwróconymi"

A zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja w urzędzie pocztowym, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Tych kilku miejsc warto zatem unikać. Ale na potrzeby promocji zaliczać się będą wszystkie płatności w sklepach (spożywczych, odzieżowych, monopolowych i innych), drogeriach, aptekach, punktach gastronomicznych, kinach, w przychodni, u mechanika lub na stacji paliw czy też np. na Allegro.

Dla kogo karta kredytowa w Citibanku? 


Od klientów wnioskujących o kartę kredytową Citibank wymaga spełnienia poniższych kryteriów:
"wiek - minimum 18 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce. Dla działalności gospodarczej: wiek - minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto - minimum 2500 zł" 

Citibank akceptuje dochody nie tylko z umów o pracę czy z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, ale też umów cywilno-prawnych, emerytur, rent  czy dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują te same kryteria minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.


Ile kosztuje karta kredytowa Citi Simplicity? 


Karta wydawana jest za 0 zł. Citibank nie pobiera również opłat (ani miesięcznej, ani rocznej) za kartę i to bez warunków! Po wykonaniu płatności (tych na potrzeby promocji) kartę można zatem odłożyć do szuflady i nie będzie ona generować kosztów. Wyrabiając kartę, pamiętaj, by jednak nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą wyższą niż 200 zł, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.

A na koniec kilka słów na temat tego, jak w ogóle działa karta kredytowa. Choć nazwa karty sugeruje kredyt, to w tym przypadku nie mamy do czynienia ze standardowym kredytem/pożyczką, ale z limitem kredytowym, z którego można korzystać według własnego uznania. Kwotę wykorzystaną z karty kredytowej (choćby tę, która wymagana jest na potrzeby promocji) spłacić można w okresie bezodsetkowym. A to oznacza, że oddasz dokładnie tyle samo, ile wykorzystasz (bez odsetek, prowizji czy jakichkolwiek innych kosztów).

Na stronie promocji znajdziesz zapis, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,47%, ale pamiętaj, że pojawia się on tam w oparciu o ustawowo narzucone obowiązki informacyjne banku. Wyliczenie bazuje na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w miesięcznych ratach, co jest jednak oderwane od rzeczywistości. Gdy dokonasz spłaty wykorzystanych środków z karty we wspomnianym okresie bezodsetkowym, tych kosztów nie będzie.

Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zachęcam do przeczytania poradnika: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz m.in. to, czym jest okres bezodsetkowy.

Przydatne dokumenty:

16 komentarzy:

 1. Jest jakaś minimalna wartość zakupów jakie trzeba zrobić by wykorzystać taką kartę podarunkową w Leroy Merlin?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Nie musisz od razu wydawać całej kwoty. Karta podarunkowa to taka karta z której możesz wydawać stopniowo.

   Usuń
 2. czy można skorzystać z tej promocji, gdy mam już kartę kredytową citibank Mastercart World?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Posiadanie innej głównej karty kredytowej Citibanku wyklucza z promocji.

   Usuń
 3. Czy płatności kartą podpiętą pod Google Pay spełniają warunki promocji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatność Google Pay to ciągle płatność tą samą kartą, ale w nieco innej formie. Nie jest to inna karta (np. dodatkowa/wirtualna).

   Usuń
 4. Czy do transakcji kartą zaliczą się wypłaty z bankomatów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do jakichkolwiek transakcji tak, ale do transakcji bezgotówkowych zdecydowanie nie :)

   Usuń
  2. Na potrzeby promocji muszą być płatności kartą np. w sklepach, na stacjach paliw czy w Internecie. W grę nie wchodzą przelewy z karty, ani wypłaty z bankomatów (w dodatku w przypadku kart kredytowych nieopłacalne).

   Usuń
 5. Czy za kuriera trzeba zapłacić? Bo widzę taką opłatę w taryfie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opłata w cenniku banku dotyczy sytuacji, w których klient zamawia przesłanie karty za pośrednictwem kuriera (wymaga to złożenia dyspozycji). Standardowo kartę bank przesyła listem. Bez opłat dla klienta.

   Usuń
 6. "• nie będą Poleceniami przelewu wewnętrznego w złotych lub Poleceniem/ami przelewu krajowego w złotych (...), " czyli nie mogę np. zapłacić za ratę na sprzęt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelewy z karty kredytowej (nie należy mylić z płatnościami w Internecie z użyciem danych z karty, takich jak jej numer, data ważności itd.) nie zaliczą się do sumy płatności na potrzeby promocji. Poza tym przelewy z karty kredytowej generalnie nie są wskazane (powód: koszty).

   Usuń
 7. "W ciągu 3 pełnych miesięcy kalendarzowych od podpisania umowy o kartę
  dokonaj transakcji swoją nową kartą o łącznej wartości min. 1500zł." A podaje Pan min. 2000zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie jest informacja o 1500 zł? Regulamin (pkt. 4. ppk. e) mówi o płatnościach na sumę min. 2000 zł.

   Usuń
 8. Jak rozumiem mogę wykonywac transakcje, spłacać je, żeby nie naliczylo mi odsetek i znów płacić kartą kredytową, a sumarycznie przez 3 miesiące musi mi się uzbierać kwota 2000 zł wydanych z kredytowej?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...