Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Ostatnia szansa (?) na 280 zł zamiast 200 zł na start za konto w Santander Banku

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

26.09.2019

Ostatnia szansa (?) na 280 zł zamiast 200 zł na start za konto w Santander Banku

Dziś przypominam o kumulacji promocji konta w Santander Banku, gdyż jedna z akcji już wkrótce się kończy.

Ostatnia szansa (?) na 280 zł zamiast 200 zł na start za konto w Santander Banku
Do wzięcia jest bardzo dużo: bonus pieniężny 150 zł i bon 50 zł do Biedronki na start, zwroty za płatności z konta oraz premia do 150 zł za zapewnienie wpływów. Wszystkie z tych promocji dostępne są w dłuższej perspektywie. Ale do wzięcia jest jeszcze bonus 80 zł na start za otwarcie konta z polecenia - ta okazja do bankobrania dostępna jest jednak już tylko do 30. września.

Kumulację promocji konta w Santander Banku już szczegółowo omówiłem we wpisie "Odbierz aż 280 zł na start za konto osobiste w Santander Banku (i dodatkowo do 450 zł w pozostałych promocjach)". I do lektury tego wpisu zachęcam, bo tam prześwietlam każdą z promocji i samo konto. Dziś jednak przypominam o tym, jak łatwo zgarnąć bonus pieniężny 150 zł i bon 50 zł do Biedronki na start, a do tego (w promocji dostępnej już tylko do końca września) też osiągalny w całkiem prosty sposób bonus 80 zł. Ten bonus to efekt otwarcia konta z polecenia, w programie "Polecam mój bank", który jest co prawda powtarzalną promocją, ale czy będzie nadal dostępny od 1.10., to tego niestety nie wiemy. Lepiej więc teraz (do 30.09.) zapewnić sobie bonusy o wartości 280 zł, niż później tylko 200 zł.

Przypomnę, że uczestnikiem promocji z bonusem 150 zł i bonem 50 zł do Biedronki może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która nie ma oraz nie miała (ani nie współposiadała) konta osobistego (w PLN) w Santander Banku (ani wcześniej w BZ WBK) od 26.08.2018 r. W programie poleceń (z bonusem 80 zł) ten okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santander Banku (wcześniej BZ WBK) jest nieco dłuższy, bo liczony od 1.05.2018 r.

By zdobyć gwarantowane nagrody w akcji "Konto Jakie Chcę z Bonusem - edycja II" (bonus 150 zł i bon 50 zł do Biedronki):
 • do 21.10.2019 r. zarejestruj się na stronie promocji oraz (za pośrednictwem linku dostępnego na tej stronie po potwierdzeniu rejestracji) złóż wniosek o Konto Jakie Chcę wraz z wydawaną do niego kartą;
 • wyraź zgody na:
  • (na etapie rejestracji) zwolnienie banku z tajemnicy bankowej - wyłącznie w zakresie poinformowania organizatora promocji przez bank o spełnieniu warunków uzyskania nagrody
  • (we wniosku) kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych w tym Taryfy Opłat i Prowizji, 
  • kontakt drogą elektroniczną w celu marketingowym, 
  • kontakt telefoniczny w celu marketingowym oraz 
  • elektroniczny kanał kontaktu (EKK);
 • 30 dni od złożenia wniosku (ale też nie później niż do 31.10.2019 r. - to ma znaczenie dla tych, którzy udział w promocji wezmą pod koniec jej dostępności) zawrzyj umowę z bankiem o konto i kartę; 
 • w dwóch następujących po sobie miesiącach od dnia otwarcia konta (a więc we wrześniu i październiku lub w październiku i listopadzie, lub w listopadzie i grudniu) - w każdym z tych miesięcy: wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem.

Na udział w powyższej promocji zostają jeszcze prawie 4 tygodnie. Ale już tylko do końca września dostępny jest jeszcze program "Polecam mój Bank- edycja IV". By załapać się na dodatkowy bonus 80 zł z tego tytułu, nie trzeba wiele więcej robić:
 • najpóźniej do 30.09.2019 r. we wniosku o Konto Jakie Chcę (czyli tym już objętym promocją z bonusem 150 zł i bonem do Biedronki) wpisz kod polecenia od obecnego posiadacza konta osobistego w Santander Banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz podać mój sprawdzony kod: 1000279022 
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku; 
 • do 31.10.2019 r.: 
  • zaloguj się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej Santander oraz 
  • wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub mobilną kartą w telefonie (w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie) albo za pomocą BLIKa (w Internecie) na sumę min. 300 zł - do tej sumy wliczą się już transakcje wykonywane na potrzeby promocji z bonusem 150 zł i bonem do Biedronki.

By przeczytać więcej o wyżej wymienionych promocjach, a także o propozycjach dodatkowych (dzięki którym zdobyć możesz jeszcze do 150 zł za wpływy oraz zwroty za płatności z konta) kliknij tutaj. Tam również znajdziesz prześwietlenie Konta Jakie Chcę oraz regulaminy promocji.

30 komentarzy:

 1. Czy pełnomocnictwo do konta wyklucza?

  OdpowiedzUsuń
 2. Długo czekaliście na kuriera? Potwierdzenie złożenia wniosku dostałam na maila 18.09. Do tej pory nie dostałam żadnego telefonu od kuriera... Czy mogę gdzieś zadzwonić w tej sprawie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie kurier był po 3 dniach. Zadzwoń na infolinię albo wyślij formularz kontaktowy ze strony banku.

   Usuń
  2. Również nie mogłam się doczekać, aż dziś po 5 dniach przyszedł sms, ze wniosek odrzucono z powodu niecztelnego scanu doswodu.

   Co terza mogę wniosek złożyć jeszcze raz?

   Usuń
  3. Złóż wniosek jeszcze raz. Musisz się odrębnie jeszcze raz zarejestrować albo napisz do ebrokera prośbę o odblokowanie wniosku.

   Usuń
 3. Czy ma znaczenie jaką kartę wybiorę? Bo jest Visa lub Mastercard.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy liczą się płatność w internecie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy to 80 zł z/za polecenie to jest stale odnawiana promocja, czy raczej rzadkość, raz na jakiś dłuższy czas?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktualnie dostępna jest 4. edycja programu poleceń. Niewykluczone więc, że pojawi się kolejna, ale pewności i jakiekolwiek gwarancji nie ma.

   Usuń
 6. Czy w tej edycji warunkiem jest też dyspozycja przeniesienia wynagrodzenia przez internet bądź infolinię?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W promocji z bonusem 150 zł i bonem 50 zł do Biedronki, jak i w promocji z bonusem 80 zł za otwarcie konta z polecenia nie ma wymogu wpływów. Taki warunek pojawia się wyłącznie w promocji premią do 150 zł za zapewnienie wpływów (i tam taką dyspozycję trzeba złożyć w bankowości lub na infolinii).

   Usuń
 7. Czy trzeba złożyć dyspozycję o wynagrodzeniu by przechodziło na to konto?

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy teraz w Santander Banku konto można już zamknąć zdalnie czy ciągle tylko placówka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można przez infolinię lub z doradcą video.

   Usuń
 9. Witam, czy karta przychodzi razem z umową kurierem czy osobno.

  OdpowiedzUsuń
 10. Cześć, czy do tych 5 płatności zaliczają się też płatności kartą mobilną (w telefonie)? Bo wg opisu tak jakby zaliczały się tylko do promocji dotyczącej polecenia (czyli tej z 80zł zwrotu) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No bo regulamin tej p-wszej promo (150+50 zł) precyzyjny tak nie jest. Ja bym robił plastikową kartą (względnie Google Pay). Ale już nie mobilną.

   Usuń
 11. Czy dzień otwarcia konta liczymy jako datę podpisania umowy, czy jako datę aktywacji rachunku (dotarcia dokumentów zwrotnych)? Podpisałem 30.09, aktywowano 01.10 i nie wiem, czy muszę zrobić 5 płatności w październiku i listopadzie, czy w listopadzie i grudniu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mają być 2 miesiące po sobie. Możesz zacząć od października.

   Usuń
 12. Moja sytuację opisywałam już wcześniej. Konto założyłam 18 września i tego dnia dostałam też maila aby oczekiwać na kuriera. Do tej pory kurier się nie pokazał (w między czasie pocztą przyszła kartę). Dzwoniłam na infolinię 1 października, mówili, że kurier ma 14 dni na dostarczenie umowy i żeby poczekać do 2 października. Moje pytanie brzmi czy jeżeli kurier nie pojawił się z umową to mogę brać udział w nowych promocjach banku? Czy cały czas mój wniosek będzie u nich "widoczny" i od razu jestem zdyskwalifikowana? Czy trzeba jakoś wypowiedzieć wniosek o założenie konta? Dopiero zaczynam swoją przygodę z bankobraniem, stąd te pytania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wniosek przez jakiś czas jest aktywny (jak długo, to tego niestety nie wiem). Można zweryfikować na infolinii (i go ewentualnie anulować). Udział w kolejnych promocjach raczej będzie możliwy (choć oczywiście wszystko zależy od zapisów jakie będą w regulaminie - czasem banki wykluczają osoby, których wniosek jest procesowany).

   Usuń
 13. Czy aby zgarnąć premię za polecenie musze wydać 300 zł przez 2 miesiące czy tylko w pierwszym miesiącu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatności na sumę 300 zł należy wykonać "do końca miesiąca następującego po miesiącu w którym zawarto umowę". Chodzi o wydanie środków łącznie w tym okresie, a więc jeśli umowę o konto zawarto np. 15.09., to czas na wykonanie płatności jest do 31.10. (łącznie 1,5 mies.).

   Usuń
 14. czy ktoś wie, gdzie zgłaszać reklamację w sprawie braku otrzymania 80zł? bonus 150zł i bon dostałam, brakuje tylko tych 8 dyszek :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bezpośrednio do banku, bo to bank jest organizatorem programu poleceń. Opcji jest kilka:
   - placówka banku
   - list (Santander Bank Polska, Centrum Obsługi Reklamacji i Zapytań, pl. Andersa 5, 61-894 Poznań)
   - wiadomość w bankowości internetowej
   - połączenie wideo
   - telefon (1 9999, 61 81 1 9999)

   Wiadomość w bankowości to pewnie opcja najszybsza i najwygodniejsza. No i ma się potwierdzenie jej złożenia (wiadomość w bankowości, którą można też zapisać jako pdf).

   Usuń
 15. u mnie brak premii 80zl, nie uznali reklamacji mimo ze konto bylo otwarte z polecenia, twierdza ze widza w systemie kodu, odwołanie nie pomogło, ktoś miał podobnie...?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...