Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nowe Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 2,8% do 200 000 zł (+bonus 50 zł na start)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

23.09.2019

Nowe Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 2,8% do 200 000 zł (+bonus 50 zł na start)

Getin Bank wprowadził do swej oferty nowe konto oszczędnościowe i odpalił promocję oprocentowania dla nowych środków.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe
Elastyczne Konto Oszczędnościowe ma się charakteryzować tym, że pozwala wypłacać środki nawet wielokrotnie bez kosztów. Stawka 2,8% w skali roku obowiązuje dla nowych środków, więc mogą się na nią załapać nie tylko nowi, ale i obecni klienci banku. Jednak dla tych, którzy dopiero teraz założą konto w Getinie, do wzięcia (oprócz odsetek) czeka jeszcze gwarantowany bonus 50 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź tutaj czy Getin Bank przygotował nowe edycje promocji.]

Główne cechy promocji Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getin Banku to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 2,8% w skali roku dla kwoty do 200 000 zł (nowe środki w przedziale od 200 000,01 do 400 000 zł objęte będą już stawką na poziomie 2% w skali roku);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 122 dni liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, do których należą: 
  • posiadanie lub założenie (jeśli ich jeszcze nie masz) konta osobistego i Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getin Banku, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • (przede wszystkim) wpłacenie pierwszych nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku w okresie przystąpienia do promocji (od 23.09. do 3.11.2019 r.). 

Do promocji kwalifikują tylko indywidualne Elastyczne Konta Oszczędnościowe. Jeżeli teraz staniesz się klientem Getin Banku, to de facto wszystko co wpłacisz na takie konto oszczędnościowe z automatu będzie nowymi środkami. Jeżeli jednak jesteś już klientem Getin Banku, to objaśnienia dotyczące wyliczenia środków objętych promocyjną stawką znajdziesz nieco niżej (w części zatytułowanej "Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku?").

Jak uzyskać dodatkowy bonus 50 zł?


Jeśli oprócz odsetek w prosty sposób chcesz również uzyskać bonus 50 zł za otwarcie konta osobistego w Getin Banku (które jest niezbędne do korzystania z promocyjnego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym), to sprawdź wpis z prześwietleniem promocji (tam znajdziesz link do promocyjnego wniosku o konto, w którym można podać kod polecenia niezbędny do uzyskania bonusu oraz dowiesz się, jak ten kod uzyskać).

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku - prześwietlenie oferty


Getin Bank otwiera i prowadzi konto oszczędnościowe za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W przypadku tego typu rachunków najczęściej bywa tak, że w każdym miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego wykonać można tylko jeden przelew bez opłat, a za kolejne przelewy w tym samym miesiącu kalendarzowym banki pobierają opłaty - tak też wygląda standardowa oferta Konta Oszczędnościowego w Getin Banku: pierwszy przelew jest za 0 zł, ale za każdy kolejny w danym miesiącu kalendarzowym opłata wynosi 9 zł.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe ma dawać jednak możliwość wypłat środków bez limitu ilościowego - można więc wykonywać darmowe przelewy z konta oszczędnościowego na osobiste bez kosztów (w przypadku ich zlecenia poprzez bankowość internetową lub mobilną). Takie warunki mają obowiązywać do końca 2020 roku. W chwili publikacji niniejszego wpisu wynika to jedynie z informacji na stronie banku; brak tam jeszcze dokumentu (zmienionej tabeli opłat i prowizji bądź regulaminu promocji), który potwierdzałby wprowadzone zmiany. Gdy tylko się pojawi, zaktualizuję niniejszy wpis. [Aktualizacja: bank opublikował "Komunikat dla Posiadaczy Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getin Noble Bank S.A."
"w okresie od 23.09.2019 r. do 31.12.2020 r. Getin Noble Bank (dalej: Bank) nie będzie pobierał opłat za przelewy wewnętrzne wykonane poprzez Bankowość Internetową oraz Mobilną z Elastycznego Konta Oszczędnościowego na rachunki prowadzone w Banku"].

Odsetki na koncie oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień, w którym środki znajdowały się na rachunku. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

I to już wszystko, co ważne dla nowych klientów. Poniżej przedstawiam już informacje dla tych, którzy korzystają z konta/kont w Getin Banku i zamierzają załapać się na obecną promocję oprocentowania.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku? 


Jeśli jesteś już klientem Getin Banku, który posiada konto oszczędnościowe, to teraz możliwa będzie jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe. Takiej konwersji warunków prowadzenia konta dokonać można w placówkach lub na infolinii Getin Banku. Zlecona zmiana w życie wchodzi dopiero od kolejnego dnia. Alternatywnie w bankowości internetowej można założyć sobie kolejny rachunek (Elastyczne Konto Oszczędnościowe).

Żeby skorzystać z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym, wpłacić trzeba "nowe środki", przez które Getin Bank rozumie:
"środki na EKO [Elastycznym Koncie Oszczędnościowym - przyp. Mr. Złotówa] wpłacone po Dacie Salda początkowego, stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych

Saldo początkowe na potrzeby promocji oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym wyliczane jest na 17.09.2019 roku. By to saldo wyliczyć, zgodnie z wytycznymi banku, należy zsumować środki klienta zgromadzone na koniec tego właśnie dnia na wszystkich produktach depozytowych (chodzi tu o rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem). Środki te będzie trzeba utrzymywać w Getinie przez cały czas korzystania z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym (a tylko to co jest nadwyżką, będzie objęte promocyjną stawką oprocentowania).

Jednakże wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem do spełnienia. Udziału w obecnej promocji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, więc nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz jeszcze z którejś z poprzednich edycji (co mogłoby mieć miejsce zważywszy na to, że większość z poprzednich odsłon promocji raczyło klientów promocyjną stawką przez 122 dni). Ponadto:
"Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 23.09.2019 r. do 03.11.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.

Jeśli masz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku, to promocja oprocentowania obejmować będzie tylko najstarszy z tych rachunków. Zatem generalnie wszystkie zasady wyliczania nowych środków i samej promocji oprocentowania są podobne do ostatnich edycji spośród już 24. odsłon promocji oprocentowania dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku. Teraz obecni klienci banku muszą dodatkowo zadbać o zmianę posiadanego rachunku na Elastyczne Konto Oszczędnościowe.

Różnica jaka jest pomiędzy dotychczasowym Kontem Oszczędnościowym, a Elastycznym Kontem Oszczędnościowym to wysokość oprocentowania standardowego (które nie obchodzi osób, które wpłacają wyłącznie nowe środki celem korzystania z promocji ze stawką 2,8% w skali roku; na Koncie Oszczędnościowym wynosiło ono od 0,85% do 1,5% w skali roku w zależności od salda zdeponowanych środków oraz spełnienia dodatkowych warunków oprocentowania premiowego). W przypadku Elastycznego Konta Oszczędnościowego standardowe oprocentowanie wynosi 0,5% w skali roku bez względu na sumę wpłaconych środków.

O najlepszych kontach oszczędnościowych, jak i o lokatach, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz zapisując się na bezpłatny newsletter.

Przydatne dokumenty: 

39 komentarzy:

 1. Na to by wypłacać bez limitu ze starego konta oszczędnościowego też był trik. Wystarczyło założyć lokatę i zerwać. Teraz zalegalizowano to co pewnie większość wykorzystywała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale kosztem oprocentowania.

   Usuń
  2. Ale kto trzymał na standardowym oprocentowaniu?

   Usuń
  3. Jakiego oprocentowania, jak założyłeś lokatę i za chwilę ją zerwałeś to o jakim ty oprocentowaniu mówisz?

   Usuń
  4. Chodzi o zmianę z KO na EKO. Darmowe przelewy ale podstawowe oprocentowanie niższe.

   Usuń
  5. Tylko po co wyp£acac w te i nazad z KO? Tak samo jak w grudniu robiliscie "triki" z lokatami w idea i potem sie konczy zabawa i oprocentowanie

   Usuń
 2. Czyli nie ma 24. edycji promocji KO, ale jest 1. edycja EKO? Ciekawe kiedy odliczanie zmieni Milennium?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli rozumiem, że jak mam stare konto oszczędnościowe to teraz muszę założyć nowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz zmienić to co masz na Elastyczne. Dzwoniłem. Rozmowa trwała z 3 minuty. Krótkie oświadczenie, potwierdzenie przychodzi na maila.

   Usuń
  2. Tak lub zamienić stare na nowe EKO na infolinii lub w placówce Banku.

   Usuń
 4. A dlaczego Złotówa mając aktualnie konto oszczędzające trzeba je konwertować na EKO? Przecież w bankowości internetowej jest opcja złożenia wniosku o konto EKO. Ważne, by konto EKO było jedno. Nie lepiej zostawić stare (zwykłe oszczędzające) i założyć te w wersji EKO? Skończy się 122 dni promocyjnego oprocentowania to te "stare" może okazać się korzystniejsze, trzeba patrzeć w dłuższej perspektywie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Toż to jakaś amatorszczyzna jest, żeby nie zaktualizować tabeli opłat i prowizji przy wprowadzaniu zmian do oferty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamiast w TOiP te darmowe przelewy wprowadzili w komunikacie dla posiadaczy EKO. Faktycznie amatorszczyzna.

   Usuń
 6. A ja już miałem nadzieję że można mieć i zwykłe oszczędnościowe i EKO jednocześnie z promocyjnymi oprocentowaniami. :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest jakiś wniosek? Link do promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecni klienci (posiadający konto osobiste) Elastyczne Konto Oszczędnościowe mogą założyć przez bankowość internetową.

   Jeśli ktoś jeszcze nie ma konta osobistego, to dla uzyskania promocyjnego oprocentowania musi je otworzyć - wniosek, jak i prześwietlenie konta osobistego - znaleźć można tutaj.

   Usuń
  2. Ale wtedy, jeśli wpłaci się środki na nowe EKO to czy posiadanie starego KO (obecnie nie jest ono w promocji) nie blokuje promocji na EKO?

   Usuń
 8. dobra oferta moze założe 50 zł piechotą nie chodzi

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe czy przy takim oprocentowaniu w Getinie IB na zawrotnej coś podniesie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawrotna już słabo wygląda. Dzisiaj od 1,89 do 2%.

   Usuń
 10. Jak ktos jest juz klientem to moze zalozyc przez bankowość internetowa i tak mozna miec "stare KO" i jedno nowe EKO dobrze rozumiem?

  OdpowiedzUsuń
 11. A ile jest teraz na zwrotnej ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj 1,89% przy przelewie do ING, 1,9% do Getinu, 1,91% do Milennium, 2% do Santandera.

   Usuń
  2. Ja przy przelewie do Aliora miałem propozycję 1,88 proc.

   Usuń
  3. Słabiutko już.

   Usuń
  4. Zwłaszcza że lokata Nr 1 to 2% na 3 mies. więc zupełnie nie potrafię zrozumieć jak oni chcą zatrzymać słabszą lokatą niż lokata z oficjalnej oferty.

   Usuń
 12. Czy ta promocja wyklucza się z Bonusem za aktywność do 10tys?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Można korzystać z obydwu promocji.

   Usuń
  2. Ja mam KO z 15 tyś w tym 10 tys. liczy się do promocji "Bonus za aktywność" założone w sierpniu to teraz mam zmieniać na EKO czy nadal mam 3,5% do 10 kola i resztę na 3%?

   Usuń
 13. Oprecentowanie standardowe to 0. 5 to jest gorsza oferta do stałych klientów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego trzeba robić sobie przerwę na edycję i wracać na promocyjne oproc. dla nowych środków.

   Usuń
 14. Czyli przy aktywnym jeszcze bonusie "za aktywność" i po skorzystaniu z promocji na nowe środki jakoś sprzed roku nie można już się załapać? Czy tylko jeśli ta promo na nowe środki kończy się teraz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To 2 odrębne promocje. Ale jak masz 10k i dla tego przestanie być naliczany bonus za aktywność to będą to stare środki które trzeba utrzymać.

   Usuń
 15. na 10k mam jeszcze przez miesiąc,chodzi o nowe środki, czyli zadziała?

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy ktoś we wrześniu lub październiku próbował wypowiedzieć umowę konta? Dają jakąś propozycję na zatrzymanie klienta?

  OdpowiedzUsuń
 17. wiec internetowo mozna otworzyc elastyczne konto oszczednosciowe - otwiera się rachunek w parę sekund polecam :)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...