Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Łatwa promocja z premią 100 zł za konto w Banku Pekao (+3% dla oszczędności)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

2.09.2019

Łatwa promocja z premią 100 zł za konto w Banku Pekao (+3% dla oszczędności)

Wystartowała nowa, bardzo prosta promocja w Banku Pekao.

Premia 100 zł za Konto Przekorzystne zakładana na selfie
Za Konto Przekorzystne otwarte poprzez zrobienie selfie i spełnienie bardzo prostych warunków do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 100 zł. A dla oszczędzających dodatkową zachętą jest jeszcze oprocentowanie 3%, które można sobie zapewnić aż na pół roku!

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualne promocje w Banku Pekao.]

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która:
"w żadnym dniu od 01.07.2018 r. do 31.08.2019 r., nie była związana z Bankiem [Pekao - przyp. Mr. Złotówa], w tym również, jako współposiadacz, umową rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego prowadzonego w PLN"

Nagroda. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna w wysokości 100 zł, którą bank wpłaci na Twe konto. Środki te będzie można więc przeznaczyć na dowolny cel (wydać, przelać lub wypłacić).

Limit wniosków objętych promocją. Bank Pekao przygotował się na udział maksymalnie 10 000 osób. W przypadku wyczerpania limitu promocyjnych wniosków, informacja o tym fakcie ma się pojawić na stronie banku.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji i zgarnąć premię 100 zł:
 • do 30.09.2019 r. złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą lub usługą Pekao24 oraz zawrzyj umowę z bankiem online (poprzez stronę promocji) lub mobilnie (poprzez aplikację banku, do której przekierowanie znajdziesz we wniosku o konto).

  Umowę o konto objęte promocją z premią 100 zł zawrzeć należy w procesie z wykorzystaniem biometrii (robiąc sobie selfie). W grę nie wchodzi więc wybranie od razu placówki banku, jako miejsca zawarcia umowy;
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu przystąpienia do promocji, czyli do końca października 2019 r.:
  • wykonaj min. 1 płatność kartą lub aplikacją PeoPay (w tym drugim przypadku chodzi o płatność, a nie przelew) oraz 
  • zapewnij jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł (najprostszym sposobem na spełnienie tego warunku będzie przelew z własnego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek okres, więc w dowolnej chwili możesz część lub całość tych środków wydać, przelać lub wypłacić; do promocji nie zaliczą się wpłaty gotówki).

I to już wszystko. Wypłata premii 100 zł ma nastąpić w ciągu 45 dni od zakończenia promocji, więc należy spodziewać się jej najpóźniej do 14.11.2019 r.

Ile kosztuje Konto Przekorzystne? 


Konto Przekorzystne, czyli konto osobiste zakładane w promocji Banku Pekao cechują następujące szczegóły:
 • 0/6 zł miesięcznie za prowadzenie konta oraz 0/3 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta - bank nie pobierze opłat za konto i kartę, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay lub
  • posiadacz konta nie ukończył 26 lat;
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 (alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; najprostszym sposobem na uniknięcie tego kosztu jest jednak utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji);
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów w miesiącu kalendarzowym darmowe są pierwsze 2 wypłaty, o ile w miesiącu poprzednim zapewnisz wpływ min. 500 zł na konto i wykonasz co najmniej 1 płatność kartą lub PeoPay (za każdą kolejną wypłatę w danym miesiącu kalendarzowym bank naliczy prowizję 2%, min. 5 zł). 

Po złożeniu wniosku o konto na stronie promocji (a tylko tak złożone wnioski kwalifikują do promocji z premią 100 zł; promocyjnego wniosku nie da się złożyć w placówce lub na infolinii) umowę z bankiem zawrzeć można w procesie z wykorzystaniem biometrii (wymagane będzie m.in. wykonanie selfie, czyli sfotografowanie twarzy np. za pomocą kamerki w komputerze czy telefonie). Jak udało mi się ustalić w banku, w sytuacji, gdyby konta nie udało się założyć w taki sposób, zawarcie umowy z bankiem będzie można zakończyć w placówce (chodzi jednak wyłącznie o podpisanie umowy tamże, bo wniosek - przypomnę - musi zostać złożony online, a jako pierwotny sposób zawarcia umowy wybrać trzeba biometrię).

3% na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao 


Dla oszczędzających dodatkową zachętą do skorzystania z promocji Konta Przekorzystnego z premią 100 zł bez wątpienia może być także promocyjne oprocentowanie, jakie Bank Pekao przygotował na koncie oszczędnościowym (oczywiście to już propozycja dla chętnych; na potrzeby promocji z premią 100 zł nawet nie ma konieczności zakładania konta oszczędnościowego).

Promocja konta oszczędnościowego dostępna jest do 30.09.2019 r., a jej główne cechy to:
 • oprocentowanie: 3% w skali roku;
 • okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 180 dni (licząc od dnia zawarcia umowy o Konto Oszczędnościowe); 
 • kwota dla której obowiązuje oprocentowanie 3% w skali roku: do 30 000 zł. 

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Kapitalizacja odsetek odbywa się co miesiąc. Bezpłatne są wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Pekao zlecane za pośrednictwem bankowości mobilnej (w przypadku innych form zlecenia przelewu opłata wynosi 7 zł).
💡 Osobom, które prowadzą działalność gospodarczą, przypomnę, że w Banku Pekao można też zyskać bonusy pieniężne za konto firmowe.

Przydatne dokumenty:

60 komentarzy:

 1. Warunek "nie była związana z Bankiem" sprawia że jak mam konto firmowe w Pekao to nie mogę wziąć udziału?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która:
   "w żadnym dniu od 01.07.2018 r. do 31.08.2019 r., nie była związana z Bankiem [Pekao - przyp. Mr. Złotówa], w tym również, jako współposiadacz, umową rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego prowadzonego w PLN"

   Tak to należy czytać i interpretować. Wykluczyć może jedynie posiadanie lub wspóółposiadanie konta osobistego (PLN). Inne produkty posiadane w Pekao nie wykluczają wzięcia udziału w promocji z premią 100 zł za Konto Przekorzystne.

   Usuń
 2. W poprzedniej edycji (premia 200 zł!) ludzie masowo musieli chodzić do oddziałów, gdyż inna metoda złożenia wniosków nie działała co powodowało ogólne zmieszanie i bałagan - czy coś się w tej kwestii zmieniło?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żonie wniosek z biometrią przeszedł. U mnie nie. Umowa do oddziału.

   Usuń
 3. Najprostszym sposobem na uniknięcie 20 groszy opłaty za SMS jest utworzenie zaufanych odbiorców? Ale właśnie utworzenie takiego odbiorcy wymaga potwierdzenia kodu SMS - matnia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale ile razy tworzysz zaufanego odbiorcę?

   Usuń
  2. Jedyną metodą uniknięcia tej idiotycznej opłaty jest wypłata gotówki kartą z ABM.

   Usuń
  3. Przy podpisywaniu umowy (blisko mam oddział), od razu powiedziałem, że autoryzacja mobilna. I po kłopocie.

   Usuń
  4. @Anonimowy 2 września 2019 20:47
   A jakie znaczenie ma to, ile razy? Wystarczy ten jeden... i jest o jedną opłatę za dużo!
   Nie żartujmy sobie, to nie jest darmowe konto ani też uczciwe zasady! Takie pułapki to lichwiarze stosują!

   Usuń
  5. @Anonimowy 2 września 2019 23:01
   Tak, tylko że wystarczy aby w momencie robienia przelewu był problem z aplikacją lub połączeniem internetowym i... opłatę i tak pobiorą (w tym drugim przypadku 100% pewne, w tym pierwszym... nie wiem od czego to zależy), bo wtedy jest wysyłany SMS.
   Rozmawiałem w tej sprawie z nimi i nic na to nie można poradzić, a kasy za SMS-y i tak nie oddadzą.

   Powtórzę zatem za Anonimowym z 2 września 2019 22:46
   "Jedyną metodą uniknięcia tej idiotycznej opłaty jest wypłata gotówki kartą z ABM."
   To jest jedyny pewny sposób na uniknięcie tego typu opłat (2 pierwsze wypłaty z ATM-ów w miesiącu są darmowe także z innych niż ich własne).

   Usuń
  6. Ja robiłem przelew w 1. sesji Elixir na Przekorzystne, przed 13:00 wypłacałem gotówkę z bankomatu Millennium po czym wpłacałem te same banknoty do tego samego bankomatu na Konto 360° co i tak mi się zaliczało do miesięcznych wpływów koniecznych do zwolnienia z opłaty za to konto - proste i skuteczne.

   Na samym początku historii z Pekao nie otrzymałem listu z PIN-em do karty. Nadanie PIN-u zrobili mi w oddziale, po czym w kolejnym m-cu nałożyli za to opłatę 20 groszy. Złożyłem reklamację przez bankowość, na którą nie dostałem odpowiedzi w regulaminowym okresie 30 dni. Wysłałem ponaglenie, w którym zażądałem oddania pobranej kwoty ze względu na brak terminowej odpowiedzi. Tym razem kasę oddali na przeciągu kilku dni - cyrk!

   Następnego dnia po przytuleniu premii zamknąłem konto w trybie natychmiastowym na tzw. porozumienie stron. Do zamknięcia konieczny jest zwrot karty, która jest przecinana nożyczkami :)

   Usuń
 4. Podobno do końca września jest nieograniczona ilość przelewów z konta oszczędnościowego - ale w aplikacji mobilnej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogólnie jest nieograniczona. A nie do końca września.

   Usuń
 5. Jezeli konto zamknięte 06.06.2019 z okresem 30-dniowym wypowiedzenia to czy już mogę brać udział w tej promocji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zatem konto zostało zamknięte najprawdopodobniej na początku lipca 2018. Czyli trochę za późno.

   Usuń
  2. Jeśli konto zostało zamknięte w dniu 06.06.2019 to jaki problem?

   Usuń
  3. @Anonimowy 3 września 2019 10:09, jeśli piszesz o 2019 r., a nie o 2018 jak odpowiedział @Ba S, to załapanie się na promocję nie wchodzi w grę. Konta osobistego nie można posiadać od 1.07.2018 r.

   Usuń
 6. Sorry za off top...
  Konto otworzyłem 15 lipca, gdy był bonus 100 zł za otwarcie konta do końca lipca .
  Do dziś nie otrzymałem bonusu, a powinien być chyba wypłacony w ciągu 45 dni od daty założenia konta?
  Zalecana wizyta w banku, jakaś infolinia ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W lipcowej promocji wypłata przewidziana jest w ciągu 45 dni od dnia zakończenia okresu przystąpienia do promocji, czyli w praktyce powinno to nastąpić najpóźniej 14.09.2019 r. (termin jest więc ten sam dla wszystkich, bez względu na to którego dnia lipca było założone konto).

   Usuń
  2. Dzięki !
   Pozostaje czekać.

   Usuń
  3. Też się nie mogę doczekać wypłaty, zwłaszcza że pani w okienku mówiła że wypłacają do 2 tygodni po spełnieniu warunków, co okazało się nieprawdą.

   Usuń
  4. Pracownik może się (niestety) mylić. Regulamin rzecz święta.

   Usuń
 7. Weryfikacja za pośrednictwem biometrii (selfie) nie przebiegła pomyślnie i złożyłem wniosek w aplikacji i umowę mam do podpisania w placówce. Czy nadal będę mógł skorzystać z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. W sytuacji, gdy został wybrany proces z biometrią, ale się nie powiódł, to umowę można zawrzeć w placówce (do tego już złożonego wniosku).

   Usuń
 8. Zakładałam konto w promocji w lipcu - była jakaś aktualizacja związana z biometrią od tego czasu? bo umowę podpisywałam w oddziale i szczerze mówiąc nie kojarzę tego warunku z SELFIE. Coś przegapiłam i nie dostane bonusa ? :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W poprzedniej edycji (w lipcu) był wybór. Można było założyć konto na selfie lub w placówce.

   Usuń
 9. Konto założone. I to na selfie się udało 😎

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla chcącego nic trudnego nawet w Pekao :)

   Usuń
 10. Pytanie: konto założyła mama, która nigdy nie była związana z Pekao, natomiast mnie dopisała jako pełnomocnika (mam już inne konto w Pekao), czy mama dostanie premię??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełnomocnictwo to tylko upoważnienie do pewnego zakresu działań (nie ma nic wspólnego z relacją posiadania konta), więc nie widzę przeszkód, by Twa mama ciągle brała udział w promocji i dostała premię.

   Usuń
  2. Dzięki za info.
   Na logikę nawet to biorąc, tak właśnie powinno być, ale zacząłem się zastanawiać, bo mam pełen zakres czynności bankowych (wpłaty, wypłaty, przelewy) - tak jak właściciel, poza możliwością zamknięcia konta.

   Usuń
 11. Odsetki na koncie oszczędnościowym kiedy są naliczane?

  OdpowiedzUsuń
 12. Dzień dobry!
  To moja pierwsza próba bankobrania. Zakładając konto w PEKAO, spełniając warunki promocji, kiedy mogę usunąć konto? Po upływie 45 dni i wpłynięciu środków na moje konto?
  Płatność PeoPay wykonam bez wyrabiania karty płatniczej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) Zaraz po otrzymaniu premii.
   2) Tak. Choć kartę i tak warto wziąć bo będzie za darmo obojętnie jak płatność wykonasz.

   Usuń
 13. Mr złotówa powiedz mi czy ta promocja obejmuje do 30.09 czy założenie tylko konta do 30.09 bo gdybym założył teraz konto to do kiedy bym mial oprocentowanie 3%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma gwarantowane 3% na 180 dni od dnia otwarcia konta oszczędnościowego. Jeśli dopiero teraz założysz konto, to te 3% skończy Ci się jakoś na początku marca 2020 r.

   Usuń
 14. Mr. Złotówa, czy jesteś pewien, że nie wprowadzasz czytelników w błąd, pisząc o możliwości udziału równocześnie w obu tych promocjach (100 zł + 3%)? W regulaminie promocji z premią 100 zł jest wyraźnie napisane: "Promocja nie łączy się z innymi promocjami Banku."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mr. Złotówa, czy mógłbyś odnieść się do powyższego?

   Usuń
  2. Lenistwo to jednak straszna kara. ;)
   A nie prościej kliknąć w link do tej promocji i zobaczyć to na stronie banku? Przecież tam wszystko tak ładnie i kolorowo opisano, czyli:
   - 100 zł za założenie konta online lub mobilnie
   - 3% w skali roku na Koncie Oszczędnościowym przez 6 miesięcy (tj. 180 dni) do 30 000 zł2

   2 Promocja 3% w skali roku dla środków do 30 tys. zł przez 6 miesięcy (tzn. 180 dni) jest dostępna dla klientów, którzy do 30.09.2019r. otworzą nowy rachunek Konto Oszczędnościowe. Promocja jest dostępna dla klientów nowych lub z niskimi saldami rachunków. Szczegółowe warunki w regulaminie powyżej. Oprocentowanie standardowe Konta Oszczędnościowego wynosi 0,7% w skali roku.

   Usuń
  3. Jedna promocja dotyczy konta osobistego (Przekorzystnego), a druga konta oszczędnościowego, więc to dwa odrębne produkty :) I można skorzystać ze 100 zł za konto + 3% na oszczędnościowym.

   Usuń
 15. Ta cała ich biometria to niezła ściema. Jak zakładacie konto w godzinach pracy call center to ludzie którzy tam siedzą to sprawdzają i klikają. Jak zakładasz konto poza godzinami pracy call center to jest problm bo "automat" nie działa i masz albo opcję połączenia się z konsultantem jak już będa pracować albo umówić sie w oddziale na podpisanie umowy. Mogli by sobie darować te PR-owe sztuczki z super nowoczesną technologią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się powiodło.

   Usuń
  2. mi tak samo - a konto zakładałam dzisiaj (sobota) ok. 21.

   Usuń
 16. No i mamy 15.09 a premii na koncie dalej nie ma. Konto założone 7 lipca.

  OdpowiedzUsuń
 17. ja tez nie mam premii, konto zalozone w lipcu; premia miala byc do 14.09

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. rozmawiałam z bankiem ponoc maja wypłacić do końca wrzesnia

   Usuń
  2. utracili płynność w wyniku promocji??? ehh, to nie jest fajny bank... i te opłaty za smsy

   Usuń
  3. I ja nie dostałam regulaminowych 100zł za konto założone 9 lipca, wczoraj złożyłam reklamację, póki co zero odzewu.

   Usuń
  4. Nie polecama zakładania konta, szkodza zachodu skoro i tak premii nie wypłacają na czas, jeśli wogóle wypłacą.

   Usuń
  5. Premia weszła - info we wpisie poniżej

   Usuń
 18. Dostałam premię z lipcowej promocji - wczoraj wysłałam do ich wiadomość, ze nie wywiązuję się z zapisów regulaminu i w związku z tym, jeśli nie dostanę premii, składam skargę do Arbitra Bankowego - zadziałało, czy Wy też dostaliście?

  OdpowiedzUsuń
 19. Czy w tej promocji można też użyć kodu rekomendacyjnego i zgarnąź drugą 100 czy promocje nie łączą się? Mr Złotówka mógłbyś rozebrać tą promocję Polecam Przekorzystne/ Bardzo byłabym wdzięczna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank Pekao obecnie nie ma programu poleceń. Do wzięcia jest więc 100 zł w promocji opisanej powyżej.

   Program poleceń z premią 100 zł za otwarcie konta jest dostępny w PKO BP (ale to odrębny bank).

   Usuń
 20. Złotówa ,ale ma promocję 20 zł za płatność Apple Pay w aplikacji PeoPay Banku Pekao.

  OdpowiedzUsuń
 21. Jest jakiś program poleceń bo przy zakładaniu konta było można podać kod rekomendacyjny. Już założyłam bez tego kodu ale tu jest link do promocji https://www.pekao.com.pl/mgm/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pole na podanie kodu rekomednacyjnego było już z 2 m-ce temu. Prog. poleceń jest od niedawna, ale jest zapis "Promocje dotyczące zawierania umów rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych organizowane przez Bank nie podlegają łączeniu" :(

   Usuń
 22. Witam. Czy można łączyć wyżej opisaną promocję z Programem Polecam Przekorzystnie? Konto Przekorzystne otworzyłem w lutym 2019 i chciałem polecić kilku osobom. Pani na infolinii twierdzi, że nie mogę tych promocji łączyć, natomiast w regulaminie programu poleceń nie znalazłem o tym wzmianki.

  link: https://www.pekao.com.pl/mgm/

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...