Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: wrzesień 2019 roku + ranking lokat

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

1.09.2019

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: wrzesień 2019 roku + ranking lokat

Z początkiem września, jak i co miesiąc, sprawdzam, gdzie można znaleźć najlepsze oprocentowanie dla oszczędności.

Najlepsze lokaty bankowe na wrzesień 2019 roku
Poniżej przedstawiam wszystkie obecnie najkorzystniejsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe. Znajdziesz tutaj kilkadziesiąt różnych propozycji ze stawkami oprocentowania od 2,1 do 4% w skali.

Początek tego roku kalendarzowego dla oszczędzających zaczął się bajecznie. Łatwo dostępne były stawki oprocentowania nawet na poziomie 3,7-3,9% w skali roku. Miało to miejsce przede wszystkim za sprawą zawirowań (czy też bardziej szumu medialnego) wokół Idea Banku i Getin Banku. Ale od tamtego czasu wiele się zmieniło (choć jeszcze w kwietniu szło sobie zapewnić 3,5% na rocznej lokacie w Idea Banku). Minęło (zaledwie) kilka miesięcy, a dziś takie stawki bez szczególnych warunków do spełnienia są już nieosiągalne. No prawie nieosiągalne, bo w sierpniu Nest Bank odpalił promocję ze stawką 4% w skali roku, dzięki czemu na pół roku można było zdeponować do 30 000 zł.

To wszystko już raczej tylko okazje, na które chcąc się załapać, trzeba być czujnym. Oczywiście po to jest blog Bankobranie, który wyłapuje tego typu promocje i nawet krótko dostępne okazje. Zatem jeśli nie chcesz, by Cię cokolwiek ominęło, zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników (zapis zajmuje tylko chwilę, podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek i z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz).

By uprościć Ci przegląd tego dość obszernego wpisu, poniżej zastosowałem następujący podział tematyczny:
 • Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus
 • Promocyjne lokaty
  • Najlepsze lokaty bez konta osobistego
  • Lokaty z kontem osobistym
 • Lokaty mobilne
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego
  • Lokaty krótkoterminowe
  • Lokaty długoterminowe
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus 


Kwintesencją tematyki podejmowanej na blogu Bankobranie są promocje bankowe z gwarantowanymi nagrodami za otwarcie konta (czy skorzystanie z innego produktu). Jeśli jednak do tego dochodzi możliwość skorzystania z promocyjnego oprocentowania, to mamy połączenie idealne. I o takich właśnie kumulacjach piszę w tej części.

2,7% do 100 000 zł + gwarantowana premia 200 zł


2,7% do 100 000 zł + gwarantowana premia 200 zł
W Banku Millennium są dostępne 2 promocje bankowe cieszące się nieustannie dużym zainteresowaniem. Z jednej strony mamy konto oszczędnościowe Profit z oprocentowaniem 2,7% w skali roku, które bank gwarantuje dla kwoty do 100 000 zł na okres 100 dni. Propozycja skierowana jest zarówno dla nowych, jak i dla obecnych klientów, bo wystarczy wpłacić "nowe środki". Ale z racji tego, że jest pewien prosty sposób na "rolowanie" środków, to ciągle dysponując nawet tą samą kwotą na promocję można załapywać się z edycji na edycję (obecnie mamy już jej 15. odsłonę). Tę promocję przedstawiam tutaj (ale uwaga: na obecną promocję można załapać się już tylko do 7.09. - liczy się pierwsza wpłata nowych środków na konto oszczędnościowe). Ale to nie wszystko, co sprawia, że propozycja Millennium jest aż tak atrakcyjna. Korzystanie z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym wymaga też posiadania konta osobistego, a te w chwili obecnej można założyć w promocji z premią 200 zł za spełnienie bardzo prostych warunków. Sprawdź szczegóły promocji w Banku Millennium.

3% do 50 000 zł + zwroty do 150 zł


3% do 50 000 zł + zwroty do 150 zł
T-Mobile Usługi Bankowe (czyli bank będący efektem współpracy telekomu z Alior Bankiem) oferuje promocje konta osobistego i konta oszczędnościowego. By z nich skorzystać, nie trzeba posiadać telefonu w T-Mobile, a nawet można być klientem Aliora. Dla osób, które teraz założą konto osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe czeka oprocentowanie 3% w skali roku gwarantowane na 92 dni na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 50 000 zł. A i z kontem osobistym można zarobić - do wzięcia jest do 25 zł miesięcznie (przez 6 kolejnych miesięcy) w przypadku wykonania płatności kartą na sumę min. 500 zł (Konto Premium). Ale jest też wariant dla tych, którzy wolą się skupić tylko na promocji oprocentowania. Wtedy wystarczy wybrać Konto Freemium bez karty (które prowadzone jest za 0 zł bez warunków). Sprawdź szczegóły promocji w T-Mobile Usługi Bankowe.

3% do 20 000 zł + gwarantowana premia 150 zł + iPhone do wygrania


3% do 20 000 zł + gwarantowana premia 150 zł + iPhone do wygrania
Dobra wieść napłynęła od organizatora promocji z gwarantowaną premią 150 zł za otwarcie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku (a w konkursie towarzyszącym promocji wygrać jeszcze można iPhone'a XS max lub bony o wartości do 450 zł do sklepów Biedronka). Choć promocja pierwotnie miała być dostępna do końca sierpnia, to została wydłużona do 6.09.2019 r., a to oznacza kilka dni dodatkowej szansy, by się załapać, a także utorować sobie drogę do skorzystania z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym (które dostępne jest wyłącznie dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego z włączoną "korzyścią" w postaci podwyższonej stawki oprocentowania na koncie oszczędnościowym). Sprawdź szczegóły promocji w Alior Banku.

Promocyjne lokaty na wrzesień 2019 roku


Tego typu lokaty najczęściej są propozycjami tylko dla nowych klientów. Jednak w ostatnim czasie jest ich mniej (zwłaszcza jeśli chodzi o lokaty bez konieczności otwierania konta).

Najlepsze lokaty bez konta osobistego


Założyć jedną z najlepiej oprocentowanych lokat i nie wiązać się z bankiem żadnymi dodatkowymi umowami? O to obecnie jest już bardzo trudno. Właściwie dostępna jest obecnie tylko jedna taka propozycja. To powitalna lokata w Idea Banku, dostępna w jednym z dwóch poniższych wariantów:
 • Lokata Happy - 4% w skali roku na 3 miesiące dla kwoty od 500 do 20 000 zł lub 
 • Lokata Happy Pro - 3,1% w skali roku na 3 miesiące dla kwoty od 20 000,01 do 400 000 zł.

Z propozycji skorzystać może wyłącznie nowy klient, który dotąd nigdy nie posiadał, ani nawet nie wnioskował o jakikolwiek produkt w Idea Banku.

Następna najlepiej oprocentowana lokata powitalna bez konta w innym banku daje... już tylko 2% w skali roku, więc ją już pomijam. Poniżej znajdziesz za to kilka propozycji promocyjnych lokat powitalnych, ale już z koniecznością założenia konta osobistego.

Lokaty z kontem osobistym


Na szczęście wymóg założenia konta osobistego celem założenia lokaty z promocyjnym oprocentowaniem nie zawsze wiąże się z uciążliwościami aktywnego korzystania z takiego konta, gdyż część z rachunków bankowych jest po prostu bezwarunkowo darmowa.

I takie właśnie konto na sam początek. Kto założy Nest Konto w Nest Banku, ten może (o ile wcześniej takiej lokaty nie posiadał) skorzystać z Nest Lokaty Witaj. To depozyt dla kwoty do 10 000 zł z oprocentowaniem 4% w skali roku. Lokatę można założyć w jednym z dwóch wariantów czasowych: na 3 lub 6 miesięcy. Dłuższy okres wymaga jednak spełnienia dodatkowego warunku - na konto należy zapewnić wpływ wynagrodzenia lub innego świadczenia (szczegółowo piszę o tym tutaj).

Na lokatę ze stawką 4% w skali roku (aczkolwiek to oprocentowanie uśrednione, gdyż będąc precyzyjnym wynosi ono od 3% w pierwszym, przez 4% w drugim po 5% w trzecim miesiącu trwania lokaty) znaleźć można też w Plus Banku. To 3-miesięczny depozyt, na który wpłacić można do 10 000 zł. Chociaż w tym przypadku, by nic nie płacić za konto, trzeba wykazać się aktywnością (zapewnić wpływ na konto lub wykonać płatności kartą na sumę min. 500 zł).

mLokata na Wejście znajdująca się w ofercie mBanku pozwala uzyskać 3,5% w skali roku dla kwoty do 10 tys. zł na okres 3 miesięcy. By nic nie płacić za konto otwierane przy tej okazji, wybierz eKonto osobiste bez karty.

Z racji zapowiedzianego przejęcia Eurobanku przez Bank Millennium niewiele czasu już zostało, by załapać się na powitalną lokatę właśnie w Eurobanku. Na okres 3 miesięcy uzyskać można 2,5% w skali roku nawet dla kwoty 100 tys. zł. Podwyższone oprocentowanie przysługuje dla klientów, którzy zapewnią wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 500 zł lub zapewnią 2 wpływy na konto po min. 1 500 zł i wykonają min. 9 płatności kartą (jednak, by karta do konta była darmowa, to trzeba pamiętać o transakcjach na sumę co najmniej 400 zł miesięcznie).

Lokaty mobilne we wrześniu 2019 r.


Wśród tych depozytów znajdziesz propozycje dystrybuowane przez banki w ograniczonym zakresie. Lokat tych nie założysz bowiem w placówce czy w bankowości internetowej (po zalogowaniu na przeglądarce), ale wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej. W chwili obecnej skorzystać możesz z poniższych opcji:
Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Getin Bank
3 miesiące
3%
500 zł
10 000 zł
Eurobank*
3 miesiące
3%
200 zł
10 000 zł
Bank Millennium (Urodzinowa)**
1 miesiąc
3%
1 000 zł
10 000 zł
Santander Bank Polska
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
Bank Millennium (Mobilna)
3 miesiące
2,5%***
1 000 zł
10 000 zł
* - lokata dostępna w ciągu 30  dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - lokata dostępna w ciągu 30 dni od urodzin klienta; by ją założyć niezbędne jest wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości
*** - wyższa stawka obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości (standardowe oprocentowanie na tej lokacie wynosi 2,25% w skali roku).

Z tych lokat jedynie w Getinie i Millennium (w przypadku Lokaty Mobilnej) możliwe jest założenie kolejnego depozytu tego samego typu, ale dopiero po zakończeniu poprzedniego. W pozostałych bankach lokaty mobilne są jednorazowe.

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego - wrzesień 2019 


W tej części znajdziesz lokaty bankowe, które założyć może każdy - zarówno nowy, jak i obecny klient banku, ale zdarzają się też dodatkowe wymogi (jak posiadanie konta lub wpłacenie nowych środków).

Lokaty krótkoterminowe - wrzesień 2019 roku


Obecnie najlepsze lokaty na kilka miesięcy ciągle można znaleźć w Idea Banku. Najwięcej zarobić da Lokata na Nowe Środki Plus, która wymaga posiadania (lub otwarcia) konta oraz wpłacenia tytułowych nowych środków. Dostępna jest ona w kilku wariantach czasowych. I w zależności od okresu oprocentowanie na tej lokacie kształtuje się następująco: 2,7% (na 3 miesiące), 2,4% (na 6 miesięcy) i 2,3% (na 12 miesięcy). Oczywiście w każdym przypadku podaję stawki w ujęciu rocznym.

Bez konta i bez konieczności zapewniania nowych środków w Idea Banku można skorzystać z Lokaty Nr 1, która maksymalnie da 2,3% w skali roku (na 3 miesiące). Zaletą lokat Idea Banku jest możliwość wpłacenia nawet bardzo dużych środków (na jednej lokacie do miliona złotych). Ale w takim przypadku zawsze przypominam, że limity Bankowego Funduszu Gwarancyjnego są jednak o wiele niższe (o czym piszę na końcu niniejszego wpisu).

Nieco więcej oferuje Toyota Bank, gdzie na Lokacie Sprint na 180 dni uzyskać można stawkę 2,4% w skali roku. Trzeba przy tym posiadać konto osobiste, a na jednej lokacie zdeponować da się do 18 000 zł (klient może założyć maksymalnie 10 takich lokat).

Dalej... to już jest długo, długo nic. W zeszłym miesiącu dla lokat na kilka miesięcy jeszcze szło znaleźć sensowne oprocentowanie w Nest Banku (np. 2,5% w skali roku na 6 miesięcy), ale w ostatnim czasie bank ten dość mocno ściął oferowane stawki.

Alternatywą wobec lokat na kilka miesięcy są jeszcze konta oszczędnościowe (o których więcej piszę nieco niżej, po części poświęconej lokatom długoterminowych). Gdy promocyjne oprocentowanie na takich rachunkach jest gwarantowane na określony czas (a zazwyczaj jest to kilka miesięcy), to można je traktować właśnie jako krótki depozyt. A nawet mają pewną przewagę nad lokatami, gdyż można na nie dopłacać środki oraz część lub całość wypłacić (bez utraty odsetek).

Lokaty długoterminowe


Wśród lokat na okres około półtora roku najwyższe oprocentowanie znaleźć można w Nest Banku, gdzie na 18 miesięcy oprocentowanie wynosi 2,25% lub 2,2% w skali roku (w przypadku wyższej stawki to Lokata Lojalna, która wymaga posiadania konta i zapewnienia wpływu wynagrodzenia; dla 2,2% wystarczy posiadać konto i wpłacić na lokatę nowe środki). Oprocentowanie 2,2% w skali roku daje też Alior Bank (lokata 19-miesięczna dla nowych środków).

Na okres 24 miesięcy najwięcej daje EKOlokata na lata w BOŚ Banku, na której standardowo obowiązuje stawka 2,1% w skali roku, ale możliwe jest uzyskanie dodatkowego bonusu (0,5%). By podwyższyć sobie oprocentowanie (i łącznie uzyskać 2,6% w skali roku), trzeba jednak spełnić szereg dodatkowych warunków (posiadać konto, wyrazić zgody marketingowe, zapewnić comiesięczny wpływ wynagrodzenia min. 1000 zł oraz co miesiąc wykonać płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł). W Nest Banku i Santander Consumer Banku (nie należy mylić z Santander Bankiem, będącym następcą BZ WBK) uzyskać można 2,3% w skali roku.

Kto chce i może sobie pozwolić na "zamrożenie" środków na dłuższy okres, ten może wziąć pod uwagę lokaty na 3 lata. Eurobank oferuje w tym przypadku stawkę 2,6% w skali roku, a w Santander Consumer Banku znaleźć można oprocentowanie wynoszące 2,5% w skali roku. Zważywszy na to, że ten ostatni z wymienionych banków nie wymaga zakładania konta, to jawi się jako ciekawa opcja dla chcących lokować środki na dłuższy czas.

A na koniec, już dla ultra długodystansowców jest Lokata 5 na 5 w BOŚ Banku, gdzie oprocentowanie z roku na rok rośnie, by po 5 latach zdeponowania środków dać średnią stawkę 2,84% w skali roku.


Najlepsze konta oszczędnościowe na wrzesień 2019


O kontach oszczędnościowych już wspomniałem, jako o alternatywie dla lokat na kilka miesięcy. Bo o ile wśród tego typu depozytów maksymalnie można obecnie uzyskać stawkę 2,7% w skali roku (na 3 miesiące), to na kontach oszczędnościowych da się zarobić więcej i nawet na dłuższy okres.

Pod kątem ulokowania jak największych środków na promocyjnym oprocentowaniu (w tym przypadku 3% w skali roku) wziąć pod uwagę warto konto oszczędnościowe w Citibanku, gdzie stawka oprocentowania dla kwoty do 100 000 zł zapewniona jest na okres 6 miesięcy. 3% w skali roku na 180 dni można też uzyskać w Banku Pekao, ale podwyższona stawka obowiązuje już tylko do 30 000 zł.

Oprocentowanie na poziomie 3% można jeszcze znaleźć w kilku bankach, ale różni się w nich czas, przez który stawka jest gwarantowana, a także maksymalna kwota dla jakiej promocyjne warunki obowiązują. W Credit Agricole jest to oferta do 50 000 zł (na 4 miesiące), w T-Mobile Usługi Bankowe do 50 000 zł (na 92 dni), a w Alior Banku do 20 000 zł (do 31.12.2019 r.).

Nieco mniej, bo 2,8% w skali roku, oferuje Getin Bank - oferta obowiązuje dla "nowych środków" na okres 122 dni i dla kwoty do 200 000 zł.

Objaśnienia


Powyższy stan obowiązuje na dzień 1.09.2019 r. Wszystkie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe znajdziesz w aktualizowanych na bieżąco zestawieniach: 

Jako że cenię sobie spokój i bezpieczeństwo swych ciężko zarobionych pieniędzy, to wszystkie wymienione wyżej lokaty czy konta oszczędnościowe oferowane są wyłącznie przez banki, które podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny. A to zapewnia ochronę środków do sumy nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. W tej sytuacji nawet gdyby któryś bank upadł, to możesz spać spokojnie, bo środki szybko do Ciebie wrócą. Więcej informacji na temat działania systemu ochrony depozytów znajdziesz w mym wisie poradnikowym: jak działa Bankowy Fundusz Gwarancyjny oraz komu i w jakich sytuacjach wypłaca pieniądze.

Jeśli na przykład dopiero zaczynasz swą przygodę z oszczędzaniem i masz jakiekolwiek pytania dotyczące lokat, sprawdź kompendium wiedzy: Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć. Tam też znajdziesz kalkulator odsetek, który w prosty sposób pozwoli Ci wyliczyć zyski z lokat i kont oszczędnościowych.Bądź na bieżąco z promocjami  bankowymi i nawet okazjonalnie pojawiającymi się lokatami czy kontami oszczędnościowymi z wysokim oprocentowaniem. na Twitterze i polub na Facebooku:


47 komentarzy:

 1. Za 3 dni kończy mi się lokata w Idea Banku. Ktoś się orientuje jak obecnie wygląd lokata Zawrotna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie ostatnio nic przy przelewie do Credit Agricole, 2,49% do ING, 2,51% do Millennium.

   Usuń
  2. Co to za lokata?

   Usuń
  3. Na zatrzymanie. Pojawia się przy przelewie do innego banku.

   Usuń
  4. To 3-miesięczna lokata na zatrzymanie, której oferta pojawia się przy próbie przelewu konkretnej kwoty (10K+) do innego banku.

   Usuń
  5. Oto propozycje Zawrotnej przy przelewie 60,5 tys. zł do innych banków:

   Nic do Citibanku
   2% do Santandera
   2,18% do Aliora
   2,19% do ING
   2,2% do Getinu
   2,21% do Millenium

   Usuń
  6. Mnie przy próbie przelewu do TMUB oferowali 2,51%

   Usuń
  7. To już ostatnio ING zaoferował mi lokatę "aż" 2% na zatrzymanie.

   Usuń
  8. Odnoszę wrażenie że to oprocentowanie w IB rośnie pod koniec miesiąca, a na początku dają niskie.

   Usuń
  9. Jak na ING to oprocentowanie oszałamiające xD

   Usuń
  10. Aktualnie Zawrotna bardzo słabiutko. Przy przelewie 50 tys. zł do Santandera 2% a do Millenium 2,01%. Czyli zrównali się z mBankiem czy ING :(

   Usuń
  11. Zmiana też już na lokatach Happy. Zwykła z 4 na 3,8% a Pro z 3 na 2,4%

   Usuń
  12. Lokata Nr 1 max. 2%, a na Nowe Środki Plus max. 2,3%. Robi się już bardzo średni bank.

   Usuń
 2. Kiedy będzie teraz wycofanie środków z konta Profit w Millennium?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Edycja "15" trwa do 7.09.
   Jeżeli będzie edycja "16", to zgodnie z dotychczasowymi zasadami stan badania środków będzie 6.09. (sobota)

   Usuń
  2. Raczej 7. września :)

   Usuń
 3. Może warto by było do zestawienia włączać też lokaty inbanku? To estoński bank, który oferuje lokaty do 3,05% tyle że na długi okres. Osobiście nie korzystałem jeszcze ale rozważam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gwarantowane przez estoński fundusz gwarancyjny. Bedziesz się sądził w Estonii? Czyją stronę weźmie estoński sad? Ponadto na stronie są sprzeczności. Zbyt duże ryzyko.

   Usuń
  2. Już kiedyś był Polbank z greckimi gwarancjami. KNF zmusił ich do działania pod polskim BFG.

   Usuń
  3. @Anonimowy 1 września 2019 13:23
   To poczekamy aż ich zmusi, póki co to mamy wybór.

   Usuń
  4. Aż wreszcie Greków wykupił austriacki Raiffeisen, który został przejęty przez portugalski Millennium - dość zabawne :)

   Usuń
  5. Oddział Inbank działający w Polsce nadzorowany jest przez estońskie władze finansowe Finantsinspektsioon i nie jest nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego, z zastrzeżeniem środków nadzorczych przewidzianych dla KNF.

   Usuń
  6. Estonia ma bardzo stabilny system finansowy!

   Usuń
  7. Polska ma bardziej stabilny :)

   Usuń
 4. A jeszcze 2 tygodnie temu założyłem w Nest 24-miesięczną lokatę na Nowe Środki @ 2,65% - okazuje się, że to był dobry ruch!

  Sporo banków oczekuje teraz raczej bardzo niekorzystnych dla siebie decyzji prawnych w kwestii pożyczek w CHF i stąd ostre pikowanie akcji bankowych na giełdzie w ostatnim tygodniu. Dodatkowo jest rzekomo mały popyt na pożyczki w Polsce i stąd to umiarkowanie w ofertach oprocentowania na lokatach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A do tego ludzie ciągle się garną do zakładania lokat. W ciągu roku przynieśli do banków 100 mld zł więc bankom nie zależy by podnosić.

   Usuń
  2. A byli tacy co kręcili nosem na 3,5% na 12 mies. jak było w IB.

   Usuń
  3. W ostatnich latach banki działające w Polsce zostały mocno uderzone:
   - niższa prowizja od operacji kartowych (tzw. interchange fee)
   - coraz bardziej popularny BLIK
   - podwyżka składki na BFG po bankructwach SKOK-ów
   - niekorzystne decyzje o 'nieprawidłowościach' z pożyczkami CHF oraz
   - wprowadzenie podatku bankowego

   Jeśli do tego dodać niski popyt na pożyczki pomimo bezprecedensowo długiego okresu obowiązywania niskich stóp procentowych, to mamy pełny obraz sytuacji. Dlatego uważam, że jeśli pojawi się teraz jakaś dobrze oprocentowana lokata kilku-letnia, to warto się skusić.

   Usuń
 5. Getin ponownie oferuje 3,5% na 12 mies. na KO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale tylko do 10K. Na szczęście ta oferta łączy się z ofertą "Na Nowe Środki" na KO.

   Usuń
  2. Zgadza się, informacje na stronie banku już są. Ale ciągle jeszcze brak regulaminu VI edycji tej promocji.

   Usuń
  3. Regulaminu nie widać ale jest "Tabela oprocentowania Kont Osobistych oraz Kont Oszczędnościowych dla Klientów Indywidualnych w Getin Noble Bank S.A." obowiązująca od 01.09.2019 r. w której jest ujęty "Bonus za aktywność” VI edycja.

   Usuń
  4. Jest już regulamin.

   Usuń
  5. Ach, nie zauważyłem. Jest już wpis:
   https://bankobranie.blogspot.com/2019/09/bonus-za-aktywnosc-konto-oszczednosciowe-getin-bank.html

   Usuń
 6. Z dniem 18 listopada 2019 r. Idea wprowadza nową TOiP oraz wycofuje dwie bezpłatne transakcje Express Elixir w miesiącu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziś dostałam konformację w Getinie, że po wpłacie nowych środków uzyskam oprocentowanie promocyjne 2,8% na 4 miesiące... Pytanie, czy może ktoś coś wie, czy bank będzie połączony, czy nadal będzie funkcjonował sam? W sensie, czy można tam nadal bezpiecznie kokować pieniądze? Dziękuję za podpowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można kokować bez obaw. Jakby co, jest BFG do 100000 euro.

   Usuń
  2. Bezpiecznie. BFG jest niezmiennie. Do 100k EUR.

   Usuń
  3. Deponowanie kasy do łącznej kwoty będącej równowartością €100K jest teoretycznie (!) ubezpieczone przez BFG.

   Jednak Getin Noble Bank poinformował 14. sierpnia, że zakończył bezskuteczne działania mające na celu pozyskanie inwestora finansowego. Bankowi nie udało się uzgodnić warunków finansowych transakcji mającej na celu jego dokapitalizowanie.

   W styczniu b.r. Getin Noble Bank i Idea Bank uzgodniły oraz podpisały plan połączenia, które nastąpić miało poprzez przeniesienie całego majątku GNB jako spółki przejmowanej do Idea Bank jako spółki przejmującej. Banki informowały także, że podjęły działania mające na celu pozyskanie inwestora finansowego, który dokapitalizowałby połączony bank.

   Pod koniec maja KNF odmówiła wydania zezwolenia na połączenie Idea Banku z Getin Noble Bankiem.


   Strata netto grupy Getin Noble Banku w pierwszym kwartale 2019 roku wyniosła 157,7 mln zł, podczas gdy rok wcześniej strata wynosiła 42 mln zł.

   Usuń
  4. Co to za bzdury o "teoretycznym" ubezpieczeniu? To nie ubezpieczenie, a gwarancja. A już zwłaszcza nie teoretyczna, ale ustawowa, a przy tym ujednolicona we wszystkich krajach UE.

   Usuń
  5. To nie są żadne bzdury - to jest Polska!

   Usuń
 8. Sam trzymam w Getinie pieniądze ale z dużą częścią już się wyprowadziłem po 10 latach dobrej współpracy . Żal, ale niestety sytuacja jest trudna i jeszcze dochodzi wyrok z TSUE który ma jesienią zapaść.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są banki bardziej umoczone od Getin w kredytach 'frankowych' - problem Getin to kombinacja kilku spraw na raz.

   Usuń
 9. W Nest Banku lokata na nowe środki to już max. 2% (na 24 mies.!)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...