Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz 400 zł na zakupy za wypróbowanie karty MamBonus w BNP Paribas

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

2.09.2019

Odbierz 400 zł na zakupy za wypróbowanie karty MamBonus w BNP Paribas

Bank BNP Paribas odpalił nową promocję swej karty kredytowej. 

Vouchery 400 zł na zakupy za kartę kredytową BNP Paribas
Do wzięcia czekają 4 bony o wartości 100 zł każdy do zrealizowana podczas zakupów na Allegro, w sklepach Empik, H&M abo RTV Euro AGD.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualne promocje w BNP Paribas.]

Premia 400 zł za kartę kredytową


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie ma oraz w okresie 18 miesięcy przed dniem zawarcia umowy o kartę w niniejszej promocji nie miała karty kredytowej w BNP Paribas (jak i w tym okresie BGŻ BNP Paribas).

Konto osobiste czy jakiegokolwiek inny produkt w BNP Paribas lub BGŻ Optima nie przeszkadza we wzięciu udziału w promocji.

Nagroda. W promocji zgarnąć można 4 bony o wartości 100 zł każdy: Allegro, Empik, H&M oraz RTV Euro AGD. Każdy z tych bonów ma być ważny do 31.05.2020 r.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji promocyjnej, "Zyskaj do 400 zł na zakupy z kartą kredytową – II etap" i zgarnąć tytułową nagrodę od BNP Paribas:
 • wypełnij formularz zgłoszeniowy
 • gdy zadzwoni konsultant banku, złóż wniosek o kartę kredytową Mastercard; 
 • najpóźniej do 30.09.2019 r. zawrzyj z bankiem umowę o kartę; 
 • do 30.04.2020 r. nie rozwiązuj, ani nie wypowiadaj umowy o kartę;
 • w każdym z pierwszych 4 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy, wykonuj transakcje kartą na sumę min. 1 000 zł. 

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz warunek płatności kartą, otrzymasz bon o wartości 100 zł.

Wydanie nagród przez bank. By uzyskać nagrody, niezbędna jest rejestracja na stronie mambonus.pl (to darmowy program lojalnościowy dla posiadaczy kart kredytowych Mastercard w BNP Paribas). Tam bowiem będą udostępniane nagrody. Informacja o uzyskanej nagrodzie ma się pojawiać po zalogowaniu w ciągu 7 dni roboczych od zakończenia miesiąca, w którym zostały spełnione warunki uzyskania bonu (a odebranie bonu ma być możliwe w ciągu dwóch miesięcy od udostępnienia przez bank).

Ważne wskazówki


Spełniając warunki promocji, pamiętaj o poniższym:

▶️Do transakcji na potrzeby promocji bank zalicza zarówno płatności kartą, jak i przelewy z karty czy wypłaty z bankomatów. Jednak w praktyce tylko płatności kartą warto brać pod uwagę, bo z tego tytułu nie ma dodatkowych prowizji, a jeśli wykorzystaną kwotę spłacisz w okresie bezodsetkowym, to oddasz dokładnie tyle samo (i ani grosza więcej). Przelewy z karty i wypłaty z bankomatów kartą kredytową nie są opłacalne, bo z tego tytułu bank pobiera prowizję 4,9% (min. 10 zł), więc lepiej tego unikać. Jeśli dotąd nie było Ci dane posiadać karty kredytowej, to więcej o tym jak rozsądnie i bez kosztów z niej korzystać, przeczytasz we wpisie: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać.

▶️ Płatności kartą na potrzeby promocji wykonywać można zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w sklepach internetowych. Trzeba jednak mieć na uwadze, że zgodnie z regulaminem nie zaliczą się płatności zwrócone, przeznaczone na spłatę zadłużenia w innym banku lub wykonane kartą dodatkową (jeśli takową do swej karty zamówisz). Nie zaliczą się również transakcje:
"polegające na zasilaniu środkami pieniężnymi instrumentów płatniczych lub rachunków płatniczych lub innych instrumentów/rachunków, których posiadaczem jest Uczestnik lub inny podmiot nieprowadzący działalności gospodarczej lub niebędący dostawcą towarów lub usług w ramach tej transakcji lub podmiot pośredniczący w dokonaniu transakcji na rzecz właściwych dostawców towarów lub usług za które odbywa się płatność w ramach tej transakcji lub podmiot, który świadczy usługi w zakresie przechowywania środków pieniężnych klientów, w szczególności używanych w celu dokonania płatności za towary lub usługi u właściwych dostawców towarów lub usług" 

Definicja jest dość skomplikowana, ale w skrócie chodzi o to, że nie przejdzie doładowanie elektronicznych portfeli umożliwiających szybkie i proste wykonanie płatności kartą. Wszelkie "normalne" płatności w sklepach stacjonarnych lub internetowych, na Allegro, w aptekach, restauracjach, kinach czy w przychodni będą zaliczone.

▶️ Wspomniałem już, że "MamBonus" to program lojalnościowy, do którego trzeba się zarejestrować, by odebrać bony. Ale przy okazji jest to też szansa na dodatkowe nagrody. Wszystko opiera się na zbieraniu punktów (wydany 1 zł = 2 punkty), które wymieniać można na vouchery lub nagrody rzeczowe z katalogu dostępnego dla uczestników programu. Zatem już za same płatności kartą na potrzeby promocji z bonami uzbiera się co najmniej 8 000 punktów.

Dodatkowo można też zgarnąć 200 punktów za samą rejestrację w programie oraz 5000 punktów na start. Otrzymasz je, jeśli w ciągu 60 dni od dnia zawarcia umowy o kartę wykonasz co najmniej 4 transakcje kartą na kwotę min. 50 zł każda (te płatności kartą zaliczą się również do sumy 1 000 zł, który wydać należy, by otrzymać bon na zakupy). Zatem w prosty sposób zbierzesz co najmniej 13 200 punktów, które wymienisz np. na bilety do Cinema City, Helios lub Multikina (jeden taki bilet w katalogu nagród MamBonus "kosztuje" 6 500 punktów). A w sumie i do innych nagród niewiele zabraknie, bo np. bon Allegro o wartości 50 zł uzyskać można za 15 000 punktów.

Limit uczestników. Bank przygotował się na udział 2 000 osób w promocji. Zatem choć promocja ma być dostępna do 30.09., to trzeba mieć na uwadze, że może zakończyć się wcześniej. O ewentualnym przedterminowym zakończeniu promocji informacja ma pojawić się tutaj.

Ile kosztuje karta kredytowa w BNP Paribas?


Kartę kredytową Mastercard Standard będziesz mieć za 0 zł, jeśli łączna wartość rozliczonych transakcji kartą w danym okresie rozliczeniowym, poprzedzającym naliczenie opłaty, wyniesie min. 1 000 zł. W przeciwnym wypadku bank pobierze opłatę w wysokości 9 zł. To opłata miesięczna. BNP Paribas obecnie nie stosuje już opłat rocznych.

Regulamin promocji zobowiązuje, by do 30.04.2020 r. nie rozwiązywać, nie wypowiadać, ani nie składać oświadczenia o odstąpieniu od umowy o kartę zawartej z bankiem. Zapis ten jest dość zaskakujący, bo regulamin nie wspomina o jakichkolwiek konsekwencjach takiego ruchu. Ale w tym względzie i tak należy pamiętać o zapisie z cennika banku, gdzie mowa o "opłacie za wypowiedzenie umowy przed upływem 6 miesięcy od dnia jej zawarcia", wynoszącej 25 zł. Zatem jeśli po otrzymaniu nagród postanowisz zamknąć swą kartę, to zaczekaj z tym "chwilkę", aż minie wskazany okres.

Nie przegap podobnych promocji w przyszłości. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Wystarczy podać adres mailowy, który wykorzystam tylko do przesyłania wiadomości o nowych wpisach na blogu (robię to do dwóch razy w tygodniu).

Przydatne dokumenty:

63 komentarze:

 1. Zakupy muszą być w tych 4 sklepach czy mogą być też w innych miejscach? Np. na stacjach benzynowych?

  OdpowiedzUsuń
 2. czy w ramach promocji nagrodą są 4 różne bony, czy też można je sobie wybrać np. 4 bony do allegro ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co miesiąc można wybrać 1 z 4 bonów. Mogą być nawet 4 takie same.

   Usuń
 3. Tzn, że gdyby ktoś chciał utrzymywać kartę na dłużej, bo w każdym miesiącu musi wydać 1000zł, żeby nie płacić opłaty miesięcznej?

  OdpowiedzUsuń
 4. Na to wychodzi

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy trzeba ten wydany 1000 zł spłacić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy chcesz. Najlepiej w okresie bezodsetkowym bo wtedy oddasz taką samą kwotę.

   Usuń
 6. Strona promocji prowadzi to durnych ofert pozyczki pieniędzy, a NIE do zamówienia karty kredytowej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed chwilą wysłałem formularz. Wszystko okey.

   Usuń
  2. W chwili obecnej wszystko działa. Link prowadzi do strony promocji z kartą :)

   Usuń
 7. jak zawierana jest umowa po kontakcie tel? przyjeżdza kurier,jakie dokumenty są potrzebne, kiedy otrzymuje się kartę? nie ma tych ważnych informacji w tekście

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wniosek telefonicznie. Umowa zawierana jest w placówce. Karta przychodzi listem.

   Usuń
  2. PIN wciąż nadaje się SMS-em czy w bankowości?

   Usuń
  3. niestety sms-em

   Usuń
 8. czy promocja ta nie wyklucza się z tą w której mozna zgarnąć 350zł do biedronki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można skorzystać i z promocji konta, i z promocji karty kredytowej (wskazana ta kolejność).

   Usuń
 9. A co mi kto zrobi, jak wypowiem umowę po otrzymaniu nagród i po 6 mc od jej zawarcia? Np 4.09 podpisałem i 4.03 wypowiadam - ani żadnej opłaty za to nie ma, ani nagrody nie trzeba zwracać. Po co więc taki bzdurny zapis o 30.04 - próbują przestraszyć klienta, żeby jeszcze na siłę robił te obroty przez 2 mce :)

  Mam takie pytanie: czy w miesiącu zawarcia umowy TEŻ trzeba robić ten 1000 zł w celu uniknięcia opłaty 9 zł ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie moim zdaniem też nie ma przesłanek do jakieś opłaty/kary za wypowiedzenie umowy np. siódmym miesiącu. Trzeba trzymać 6. I tyle.

   Usuń
  2. A opłata nie jest liczona za miesiące kalendarzowe ale miesięczny okres rozliczeniowy. Zależy jaki wybierzesz. Ale za p-wszy niepełny okres z tego co wynikało z rozmowy z konsultantem to opłaty nie ma.

   Usuń
  3. Nieprawda. Cyt. TOiP dla KK: "Opłata za wypowiedzenie Umowy przed upływem 6 miesięcy OD DNIA JEJ ZAWARCIA".

   Pytanie, jak traktowane jest wypowiedzenie, bo od złożenia go karta / umowa funkcjonuje jeszcze miesiąc.
   Czy chodzi o sam fakt złożenia go, czy o upływ okresu wypowiedzenia?

   Następna kwestia: czy rezygnacja z karty zatrzyma pobieranie opłaty msc po otrzymaniu ostatniej nagrody? Umowa o kartę oczywiście biegnie dalej do końca 6 mca. Czy wystarczy tu samo zastrzeżenie karty i... JUŻ, czy jakoś to inaczej trzeba zrobić?

   Usuń
 10. Czy w miesiącu zawarcia umowy też trzeba robić ten 1000 zł w celu uniknięcia opłaty 9 zł ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopiero w pierwszym pełnym okresie rozliczeniowym.

   Usuń
  2. Nieprawda. Konsultantka [dane osobowe usunięte - edyt. Mr. Złotówa] odpisała mi: "Opłata w wysokości 9 PLN jest naliczana również za pierwszy okres rozliczeniowy, nawet jeżeli jest to niepełny miesiąc"

   Usuń
 11. Czy przyznane 4 bony można łączyć razem dokonując zakupów ?
  Czy przyznane dla mnie 4 bony mogę połączyć robiąc zakupy z 4 bonami żony ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Empiku i RTV Euro AGD można łączyć. Na Allegro każdy bon realizuje się odrębnie. Jak jest w H&M niestety nie wiem, bo nie korzystałem.

   Bony są bezimienne, więc można łączyć bony, które otrzymały różne osoby.

   Usuń
 12. Czy można wnioskować w oddziale?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja dostępna jest tylko za pośrednictwem strony promocji (aczkolwiek podpisanie umowy ma już miejsce w placówce).

   Usuń
 13. @Złotówa, czy wg Ciebie transakcje Sprytnym Billem też zaliczają się do tych wykluczonych transakcji ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przez wykluczenie "podmiot pośredniczący w dokonaniu transakcji na rzecz właściwych dostawców towarów lub usług za które odbywa się płatność w ramach tej transakcji" Sprytny Bill raczej będzie więc wykluczony.

   Usuń
 14. W ogóle bzdurą jest, że okres rozliczeniowy nie pokrywa się z okresem "promocyjnym" - ma to na celu wyciągnięcie na siłę kasy za obsługę karty.
  Ja podpisałem umowę 9.09.2019. W GO online pojawiła się informacja, że pierwszy okres rozliczeniowy mam 9.09-25.09.2019 (17 dni!!!), a do tej pory nie mam jeszcze karty. Czas na wydanie karty jest 21 dni od zawarcia umowy. Choćby nawet karta przyszła np 16 lub 17.09, to muszę na siłę robić jakieś durne zakupy żeby uniknąć opłaty. Konsultantka Wosińska stwierdziła, że nie ma możliwości zmiany PIERWSZEGO okresu rozliczeniowego. Żal i żenada !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. złóż reklamacje i napisz i to samo (no może bez tej żenady :D)

   Usuń
  2. Reklamacja nic tu nie da, bo teoretycznie są na prawie. Regulamin mówi, że okres rozl musi zawierać się w zakresie 14 - 44 dni.
   Nie rozumiem tylko złośliwości banku, że nie chcą tego PIERWSZEGO okresu "rozciągnąć" na prośbę nowego klienta, a zgodnie z regulaminem mogą.
   Nie wróży to owocnej współpracy na przyszłość.
   Na razie poszło kolejne pismo w tej sprawie i czekam na ich reakcję.

   Usuń
 15. Czy można wziąć udział w tej promocji a następnie w innej tego samego banku:

  Premia pieniężna 251 zł w promocji "Skorzystaj z kontem" w BNP Paribas ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepsza kolejność odwrotna (przez umowę ramową)

   Usuń
 16. Nie kwalifikuje sie do promocji bo mam raty allegro w ich banku. Ktos wiecej moze mi cos powiedziec? Ktos ma regulamin?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z regulaminem z powyższej promocji wykluczyć może jedynie posiadanie karty kredytowej. Inne produkty (w tym kredytowe) nie są przeszkodą (jedyne co w tej sytuacji może powodować odmowę to np. zdolność kredytowa do skorzystania z takiej karty).

   Usuń
 17. Czy aby wyrobić kartę wszystkie zgody marketingowe są wymagane ? Ja przy rejestracji nie zaznaczyłem żadnej i wniosek przeszedl.bPizniej konsultant w rozmowie poinformował mnie iż muszę się zgodzić na wszystkie. Więc nie wiem jak jest naprawdę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin promocji nie wymaga wyrażania jakichkolwiek zgód marketingowych.

   Usuń
 18. Mr Złotówa
  Jest ciekawy zapis w regulaminie:

  "§ 3.Warunki Uczestnictwa
  (...)
  3. w okresie do 30 kwietnia 2020 roku nie rozwiązała, nie wypowiedziała ani nie złożyła oświadczenia o odstąpieniu od zawartej z Bankiem Umowy o Kartę;"

  Znaczy się jak rozwiążę umowę np. 1 kwietnia 2020r, to nie mogę już zostać uczestnikiem TEJ promocji, której okres trwania był od 1 do max 30.09.2019?
  Nie rozumiem, jaki sens ma ten zapis (szczególnie ten 2020 rok? Pętla czasowa, czy jakie licho? :):):)

  OdpowiedzUsuń
 19. Oplacam rachunki przez internet, mogę posłużyć się ta karta kredytowa w celu dokonania opłat i czy będzie się to liczyło w poczet promocji? Chodzi mi o płatność kartą czyli podanie danych karty, a nie przelew z karty. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedynie w eBOK PGNIG jest pewne że przejdzie. Wszelkie PayU, Sprytny Bill i BM to raczej będą na cenzurowanym

   Usuń
 20. Ktoś wie kiedy te 5000 punktów na start powinno zostać naliczone na koncie? Po wykonaniu przynajmniej 4 transakcji na kwotę 50 zł czy po tych 60 dniach?

  OdpowiedzUsuń
 21. Dostał już ktoś 1 nagrodę ?

  OdpowiedzUsuń
 22. No, jutro upływa 7 dzień roboczy.

  W którym dokładnie miejscu mam być ta informacja o przyznaniu nagrody?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie to ciekawi, bo póki co nie widzę żadnej informacji. Ktoś wie?

   Usuń
 23. No właśnie już 14 XI i żadnej informacji ani u mnie, ani u żony

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ja też czekam - 14 XI i dalej nic nie widze po zalogowaniu do MamBonus. Poczekam jeszcze kilka dni i najwyżej będę reklamacje składał.

   Usuń
 24. u mnie też nie ma, 7 dni roboczych minęło, złożyłem reklamację

  OdpowiedzUsuń
 25. Mi wyskakuje powiadomienie o odbiorze nagrody, jednak po przejściu do strony, gdzie należy ją odebrać, widoczny jest tylko link do regulaminu - czy ktoś również też ma taki problem?

  OdpowiedzUsuń
 26. Otrzymałem taką odpowiedź dzisiaj 10:48

  "Występuje problem z udostępnieniem vouchera na platformie mamBONUS.
  Problem ma zostać rozwiązany do końca tygodnia.
  Bardzo przepraszam za zaistniałą sytuację.
  W przypadku dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu poprzez wiadomość zwrotną.
  Pozdrawiam,
  Małgorzata Woźnica"

  Tak, że czekamy cierpliwie.

  OdpowiedzUsuń
 27. Noooo !
  Pierwszy vauczer wpadł :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam także.

   Usuń
  2. Ja nie mam nadal vouchera na stronie mambonus.pl Dostaliście jakiś email o przyznaniu nagrody?

   Usuń
 28. dostałem karte w sierpniu, nagrode dostałem za wrzesień, a za poździernik BRAK i za październik złożyłem reklamację, na razie cisza. Infolinia nie pomogła, kazali skladac pisemnie. troche pozostaje niesmak.

  OdpowiedzUsuń
 29. Czy ktoś już dostał voucher za listopad?

  OdpowiedzUsuń
 30. Również przyznane.

  Uwaga! Nie ma pop-upa; trzeba wejść w nagrody -> vauczery -> na 2 stronie odklikać żądany vauczer z ZEROWĄ ilością punktów wymiany. W skrócie chyba tak:
  https://mambonus.pl/katalog/vouchery/2?srch=&category=

  OdpowiedzUsuń
 31. A u mnie i żony okazało się, że oba vauczery za listopad pobrane w grudniu mają saldo... ZERO!!! Po sprawdzeniu na stronie Euro RTV Agd okazuje się, że ktoś je już wykorzystał. Jakim cudem??? Nam nic o tym nie wiadomo. Postanowiliśmy z żoną na początku, że pozbieramy wszystkie 8 bonów i kupimy coś większego. W dniu 21.02.2020 najpierw nie działał żaden kupon, a do chwili obecnej aktywne jest 6 z nich - 2 właśnie te grudniowe dalej są ZEROWE. Czekamy na rozpatrzenie reklamacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może vouchery nie były aktywowane? Pamiętam taką sytuację z Priceless Specials. Po telefonie mi aktywowali.

   Usuń
 32. Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...