Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Przypomnienie dla korzystających z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

3.09.2019

Przypomnienie dla korzystających z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

Nadszedł moment, w którym dobrze przygotować się do (miejmy nadzieję) następnej edycji promocji oprocentowania dla "nowych środków".

Przypomnienie dla korzystających z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium
Dla osób korzystających z konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium ważną datą jest 7.09.2019 r., gdyż to na ten właśnie dzień warto posiadać jak najmniej środków na rachunkach w tym banku. Wtedy z korzystnym dla siebie saldem można przygotować się do załapania na kolejną promocję oprocentowania dla "nowych środków".

💡 Jeśli nie jesteś jeszcze klientem Banku Millennium, sprawdź promocję, dzięki której w prosty sposób zgarniesz bonus 200 zł za konto osobiste (a jego posiadanie jest niezbędne, by skorzystać z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit).

Prosty trik dla dotychczasowych klientów 


Faktem jest, że są dostępne konta oszczędnościowe w innych bankach, które obecnie oferują wyższe oprocentowanie, niż stawka 2,7% na koncie oszczędnościowym Profit. Ale konto w Banku Millennium już od dłuższego czasu jest jednym z najlepszych tego typu rachunków oferowanych przez banki w Polsce ze względu na to, że nawet obecni klienci banku mogą korzystać z promocji oprocentowania, lokując ciągle te same środki. Jednak trzeba pamiętać, że ta wyższa stawka oferowana jest tylko dla... "nowych" środków. Cudzysłów nie jest tutaj przypadkowy. Kluczowe jest bowiem zastosowanie pewnego prostego triku, który sprawia, że nawet te same środki są ostatecznie "nowymi".

Co i kiedy zrobić? Bank Millennium po zakończeniu danej edycji, już kolejnego dnia odpala kolejną odsłonę promocji. Dniem badania salda środków jest wtedy dzień poprzedzający start nowej edycji. I ta zasada stosowana jest od dawna, edycja po edycji (a tych w sumie mieliśmy już 15), więc pozostaje nadzieja, że także teraz stanie się podobnie. Nowa edycja powinna wystartować w niedzielę (8.09.2019 r.), a wtedy moment badania salda środków przypadnie na koniec soboty (7.09.2019 r.).

Jeśli planujesz skorzystać z okazji na promocyjne oprocentowanie wynikające z kolejnej edycji, to dobrze się do tego przygotować poprzez wypłacenie środków z rachunków w Banku Millennium. Środki wystarczy wycofać chwilowo, bo już w niedzielę (a w praktyce - ze względu na sesje Elixir działające tylko w dni robocze - w poniedziałek) ze środkami będzie można wrócić.

Pamiętaj, że do wyliczania salda bank bierze nie tylko środki na koncie oszczędnościowym, ale również na wszystkich innych rachunkach klienta w Millennium.
💡 O tym jak działa mechanizm wyliczania nowych środków i załapywania się na kolejne odsłony promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym szczegółowo piszę (a nawet rozrysowuję) w instrukcji dla użytkowników konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium

Jak poradzić sobie z limitem przelewów?


O tymczasowym wycofaniu środków z Banku Millennium przypominam już teraz, bo osoby posiadające sumę ponad 50 000 zł na rachunkach w tym banku już wcześniej muszą pomyśleć o ich wycofywaniu. Dzienny limit dyspozycji przelewów zewnętrznych w bankowości internetowej wynosi bowiem 50 000 zł, więc jeśli ktoś ma ulokowane w tym banku np. 90 000 zł, przelewy będzie trzeba rozbić na przykład na 2 dni.

Jak uniknąć kosztów? Wspomniany dzienny limit przelewów nie dotyczy przelewów między własnymi rachunkami w Banku Millennium. Dowolne środki (nawet na większe kwoty) z konta oszczędnościowego na swe konto osobiste w tym banku możesz przelać od razu. I tak też najlepiej zrobić, bo z konta oszczędnościowego tylko jeden przelew w miesiącu kalendarzowym jest darmowy, a za każdy kolejny będzie trzeba zapłacić 7,50 zł. Jeśli będziesz przelewać większe kwoty z Banku Millennium do innego banku przez kilka dni, to warto też przelewać różne kwoty (np. 50 000 zł jednego dnia, 49 999,99 zł drugiego dnia i 49 999,98 zł następnego). Dlaczego w taki właśnie sposób? Polityka Banku Millennium jest bardzo ostrożnościowa. Gdy dzień po dniu zdarzają się przelewy na taką samą, wysoką kwotę, bank może wstrzymać realizację dyspozycji złożonej elektronicznie, aż do czasu jej telefonicznego potwierdzenia przez Ciebie (konsultanci dzwonią celem upewnienia się, czy to na pewno dyspozycja klienta).

By jak najdłużej utrzymywać środki na koncie oszczędnościowym Profit (na którym zapewne masz oprocentowanie 2,7%), można zastosować poniższy sposób składania dyspozycji (ciągle bazując na powyższym przykładzie z kwotą 90 000 zł).
💡 Przykładowo: w środę zleć przelew z konta oszczędnościowego na osobiste w Millennium całej kwoty 90 000 zł z datą wykonania tego przelewu na piątek. I w środę też zleć przelew z konta osobistego do innego banku kwoty 50 000 zł, by przelew wyszedł w piątek. W czwartek zleć przelew (również na piątek) z pozostałą kwotą (40 000 zł) z konta w Millennium do innego banku.

Niestety nie ma gwarancji, że realizacja powyższego scenariuszu z wycofaniem środków z Banku Millennium będzie miała sens, bo nie ma gwarancji, że pojawi się kolejna edycja promocji. Ale dotychczasowe 15 odsłon tej promocji pozwala mieć nadzieję, że bank utrzyma swą politykę w tym zakresie.

Alternatywne konta oszczędnościowe


W innych bankach promocyjne oprocentowanie najczęściej obowiązuje wyłącznie przez określony czas (zazwyczaj to 3-4 miesiące), by później spaść do standardowego. To spora różnica względem propozycji Millennium. Ale mimo takiego czasowego limitu promocyjnego oprocentowania, chociażby ze względu na wysokość oferowanych stawek (i towarzyszące im promocje z gwarantowanymi nagrodami), kilka propozycji jest godne uwagi:

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:

49 komentarzy:

 1. Millennium to wyjątkowo solidny bank jak polskie realia, Konto 360° to jedno z lepszych na rynku, jednak nie rozumiem dlaczego tak uparcie stosują tą pułapkę z dniem badania salda i na dodatek zawsze w soboty!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest tylko zbieg okoliczności, gdyż przelew zlecony z datą sobotnią jest rozliczany z datą poniedziałkową - taki klimat :)

   Usuń
 2. Warto dodać, że od 14 września dla osób korzystających z mobilnej autoryzacji przelewów limit przelewów będzie wynosił 100 tysięcy zł.
  Dla operacji autoryzowanych kodem SMS limit przelewów nadal pozostanie na poziomie 50 tysięcy złotych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest zmiana na plus :)

   Usuń
  2. Czy wówczas tą pułapkę z dniem badania salda też zniosą?

   Usuń
 3. a jak oni patrzą na konto firmowe (oczywiście w millenium), jak tam przeleję to wliczają to w kwotę do sumy z wszystkich kont czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczą rachunki klienta indywidualnego.

   Usuń
 4. Jeśli w millennium ma się konto dla dziecka też oszczędnościowe profit i tam się umieści środki to jak wrócą na nasz profit to będą nowymi środkami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętaj, że przelewy z kont dziecka są ograniczone do 5000 zł miesięcznie (nawet w przypadku zlecenia tych przelewów na rachunek rodzica).

   Usuń
 5. Witam, jesli wyciagalem pieniadze na chyba 20 lipca to teraz znow trzeba to zrobic inaczej sie nie zalapie na wyzsze oprocentownaie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twój indywidualny okres promocyjnego oprocentowania zakończy się pod koniec października. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć do kiedy może być dostępna 16. edycja (bo bywały dotąd bardzo różne), więc ten Twój okres może zakończyć się w czasie dostępności tej nowej edycji. Lepiej więc rachunki wyzerować na sobotę i w poniedziałek z kasą wrócić, by mieć dobrą pozycję startową do 16. edycji.

   Usuń
  2. Skąd wiadomo, że Millennium zaoferuje 16. edycję?

   Usuń
  3. To przypuszczenie. Piszę, o tym pod koniec. Ale wcześniejsze edycje jedna po drugiej (łącznie 15) pozwalają mieć nadzieję ;)

   Usuń
 6. Konto w Millenium założyłam 29 lipca br. Na KO mam 2.7%. przez 100dni. Myślicie że w nowej edycji będzie więcej? Jesli wroce z pieniedzmi po niedzieli to bede miala wyzsze oprocentowanie? A jak w razie czego wrócić na 2.7%? Czy coś trzeba zrobic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyższego oprocentowania w 16. edycji nie będzie - to dość oczywiste :)

   Usuń
 7. Czyli do edycji 15. promocji KO Profit można przystąpić do 7. września włącznie z dnem badania salda z 20. lipca, tak? Jeśli Millennium zaoferuje 16. edycję począwszy od niedzieli, 8. września, to na kiedy przypadać będzie dzień badania salda w tej edycji? Na 7. września?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dniem badania salda będzie 7 września

   Usuń
  2. To są oczywiście jedynie przypuszczenia oparte na dotychczasowej historii ich ofert na KO.

   Usuń
 8. Dostał może ktoś moneyback utrzymaniowy po raz trzeci z rzędu?

  OdpowiedzUsuń
 9. WITAM
  Czy jak wpłace dziś nowe srodki na konto oszczędnościowe to one będą naliczane w promocji jeszcze przez 100 dni .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Ten wpływ aktywuje 15. edycję KO.

   Usuń
 10. Co mam zrobić dzisiaj by wyprowadzić 100 tys. zł do soboty z najmniejszymi kosztami/stratą na odsetkach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś zleć przelew 100 tys. zł z konta oszczędnościowego Profit na konto osobiste z datą wykonania na jutro. I potem zleć przelew 50 tys. zł z konta osobistego do innego banku z datą na jutro. A jutro zaloguj się do bankowości, by przelać resztę (warto uprzednio sprawdzić sesje Elixir, by przelew zlecić o takiej porze, by jeszcze jutro środki też dotarły do innego banku).

   Usuń
  2. Czyli przez ta pułapkę z dniem badania salda aż 3 dni oszczędności wypadają z kalendarza?

   Usuń
  3. Ewentualnie 2 jak masz konto w Santanderze i w nd puścisz natychmiastowe przelewy.

   Usuń
  4. Regulamin Ogólny w Millennium przewiduje, że dla wykonania zlecenia przelewu z datą przyszłą, środki na ROR powinny być zapewnione w przeddzień realizacji takiego przelewu!
   Tak więc nie ryzykowałbym ustawiania przelewu z KO Profit na ROR na ten sam dzień, w którym mają się wykonać przelewy zewnętrzne bowiem mogą się one nie wykonać.
   Ja przelew z RO na ROR wykonuję dziś, a 2 zlecenia po 50 kPLN wcześniej ustawiłem na jutro. Tak robiłem również wcześniej i nie było problemów z automatycznym wyjściem z banku 100 kPLN w dwóch transzach po 50 kPLN.

   Usuń
  5. Ja też od dawna już robię na ten sam dzień. I zawsze działało.

   Usuń
  6. Wszystkie przelewy zgodnie z instrukcją Złotówy dzisiaj się zrealziowały.

   Usuń
  7. @Anonimowy, 5 września 2019, 18:01

   Czyli stosując tą metodę wypada nawet 4 dni z zarabiania na KO :)

   Usuń
  8. Natomiast mając dwa konta w Getin można bez żadnych pułapek przytulać bezustannie wyższe oprocentowanie mając na dodatek 200K dziennego limitu przelewów.

   Usuń
  9. @Anonimowy, 5 września 2019, 20:17

   Ja również tak robię od ponad 3 lat zanim jeszcze na tym blogu o tym pisali :)

   Usuń
 11. Dzisiaj zlecam przelew 100 tys. zł z konta oszczędnościowego na osobiste na sobotę. Następnie przez dwa dni zlecam przelewy po 50 tys. zł na sobotę na konto innej osoby mającej konto w Millenium. Czy są jakieś przeciwwskazania do takiego działania w celu osiągnięcia czystego konta w sobotę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już dzisiaj możesz zlecić przelew na sobotę.

   Usuń
  2. Jednak przelew z sobotnią datą wykonania zostanie 'zaksięgowany' z poniedziałkową - taki klimat :)

   Usuń
 12. Promocję mam do 20.11.19 czy warto obecnie wycofywać środki. Zaspałem a mam ponad 50k i musiałbym dzisiaj zlecić przelew w banku aby obejść limit

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy warto? To zależy czy planujesz trzymać kasę na KO Profit po zakończeniu obowiązywania promocyjnego oprocentowania.

   Usuń
 13. Jeśli mam środki na KO na 2.7% do 25 września i w tym dniu je wypłacę to jak wyliczyć kiedy znowu będę mógł je wpłacić na 2.7%? Po trzech miesiącach dopiero?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma absolutnie żadnej potrzeby wypłacania całej kwoty z KO - wystarczy że 26. września wpłacisz na KO nawet 1 grosz i w ten sposób aktywujesz nową edycję.

   Usuń
  2. Wypłacenie środków 25.09. nic nie da, bo wtedy (aż do zakończenia dostępności 16. edycji) bank będzie sprawdzał saldo z 7.09. [musiał(a)byś czekać na 17. edycją]. Zatem od 26.09. dopiero nadwyżka (kolejne środki) byłyby promocyjnie oprocentowane, a środki utrzymywane na dziś (bez wypłaty na 7.09.) będą objęte standardowym oprocentowaniem.

   Usuń
 14. Debet na koncie nie wlicza się do salda konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykorzystany tak.

   Usuń
  2. Z regulaminu: "Łączne saldo – suma sald rachunków (...) z uwzględnieniem ujemnych sald na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, wynikających z wykorzystania limitu na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, których posiadacz/współposiadacze są ci sami, co Konta Oszczędnościowego Profit".

   Usuń
 15. W tej chwili, po to żeby uniknąć tej idiotycznej pułapki, zostały już tylko płatne przelewy natychmiastowe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można zrobić zwykły przelew dziś a nawet jutro. To że wyjdzie w pn nie ma znaczenia.

   Usuń
  2. Przelew wykonany dzisiaj zostanie 'zaksięgowany' z poniedziałkową.

   Usuń
 16. Jest nowa edycja. 2,7% po staremu do 100k i na 100 dni. Ale teraz tylko na trochę ponad miesiąc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 100 dni czyli na dłużej niż w 14. edycji.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...