Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 10 000 punktów Priceless Specials za kartę kredytową TU i TAM w Alior Banku

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

11.09.2019

10 000 punktów Priceless Specials za kartę kredytową TU i TAM w Alior Banku

Wystartowała kolejna promocja karty kredytowej.

10 000 punktów Priceless Specials za kartę kredytową TU i TAM w Alior Banku
Tym razem propozycja pochodzi od Alior Banku. Za wyrobienie karty kredytowej TU i TAM zgarnąć można 10 000 powitalnych punktów Priceless Specials (co jest równowartością mniej więcej 150 zł w nagrodach, które można wybrać z katalogu programu lojalnościowego Mastercard). Dodatkowo z tą kartą zyskać można też moneyback 1% za transakcje zagraniczne.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje bankowe w Alior Banku.]

Dla kogo promocja? Zgodnie z regulaminem:
"z Promocji nie mogą skorzystać Uczestnicy, którzy byli zarejestrowani w Programie przed dniem 09.09.2019 r., ale zrezygnowali z udziału w Programie, a teraz ponownie chcą się zarejestrować"

I to właściwie jedyne wykluczenie. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę jak zdefiniowany został "Uczestnik promocji", którym dla banku jest:
"pełnoletnia osoba fizyczna, która zawarła z Bankiem Umowę o Kartę kredytową i dokonała Przystąpienia do Programu"

Z kolei kartą kredytową w myśl regulaminu promocji nawet nie jest dowolna karta kredytowa z logo Alior Banku, ale tylko i wyłącznie karta TU i TAM. Zatem wykluczenie okazuje się dość wąskie.

Nagroda. Za wyrobienie karty i rejestrację w programie Priceless Specials przewidziana jest nagroda w postaci 10 000 punktów powitalnych w programie lojalnościowym Mastercard. Punkty te będą ważne jedynie przez 1 miesiąc.

Limit nagród. Promocja może być dostępna do 15.11.2019 r., ale warto mieć na uwadze, że zakończy się wcześniej w przypadku wyczerpania puli nagród. A tych bank przygotował 860 sztuk (po 10 000 punktów Priceless Specials każda). O ewentualnym przedterminowym zakończeniu promocji, Alior Bank ma poinformować na swej stronie internetowej.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji:
 • najpóźniej do 15.11.2019 r. (ale pamiętaj o ewentualności wcześniejszego wyczerpania puli nagród) podpisz umowę o kartę kredytową Mastercard TU i TAM oraz przystąp do programu Priceless Specials za pośrednictwem Alior Banku;
 • w ciągu 60 dni kalendarzowych od momentu przystąpienia do programu wykonaj min. 6 płatności kartą w sklepach stacjonarnych lub internetowych.

Nagroda ma zasilić rachunek punktowy uczestnika programy całkiem szybko, bo już w ciągu 14 dni roboczych od spełnienia powyższych warunków. Punkty uzyskać można tylko za jedną zarejestrowaną kartę.

Zwrot za płatności zagraniczne 


Z kartą Mastercard TU i TAM uzyskiwać można też zwrot za zagraniczne płatności wykonywane w innej walucie niż PLN. Wysokość moneybacku wynosi 1%, a zwroty naliczane są za kwartały kalendarzowe. W każdym z nich zyskać można do 75 zł, co w rok może zaowocować sumą zwrotów nawet 300 zł. Wypłata moneybacku ma być realizowana na rachunek karty kredytowej do 30 dni od zakończenia kwartału. Zwrot nie zostanie jednak naliczony za wszystkie transakcje. Bank wykluczył bowiem następujące MCC (to kody przypisywane terminalom płatniczym, które mają na celu wskazywać dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
"1) 7995 - określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, 2) 8999 - określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), 3) 4111- określający m.in. usługi transportowe, 4) 6012 - określający instytucje finansowe, 5) 6211 - określający brokerów ubezpieczeniowych, 6) 6051 - określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, 7) 4829 - określający internetowe przekazy pieniężne, 8) 4900 - określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne" (pisownia oryginalna)

Zważywszy na standardowe koszty przewalutowań tego typu płatności nie zawsze są opłacalne, a zwrot 1% jest de facto rekompensatą. Jednak w chwili obecnej w Alior Banku dostępna jest (do odwołania) promocja Tniemy koszty przewalutowań z Kartą kredytową Mastercard TU i TAM", z którą można zaoszczędzić. A zgodnie z regulaminem:
"Promocja polega na rozliczaniu Płatności Kartą (....) w walucie innej niż PLN bez kosztów przewalutowania naliczanych przez Bank (...) 
(...) Podlegające Promocji Płatności Kartą wykonane w innych walutach niż PLN rozliczane są na poniższych zasadach: 
1) Płatności wykonane w walucie EUR, USD, GBP są przeliczane w Banku na PLN przy zastosowaniu kursu średniego ogłaszanego przez NBP obowiązującego w dniu rozliczenia operacji. 
2) Płatności wykonane w walutach innych niż EUR, USD, GBP przeliczane są na USD według kursu Mastercard i zasad stosowanych przez tę organizację, a następnie przeliczane w Banku na PLN przy zastosowaniu kursu średniego ogłaszanego przez NBP obowiązującego w dniu rozliczenia operacji"

Ile kosztuje karta kredytowa TU i TAM?


Opłata za kartę pobierana w miesięcznym cyklu rozliczeniowym wynosi aż 19 zł. By uniknąć tego kosztu niezbędne jest wykonanie i rozliczenie kartą płatności na sumę co najmniej 1 500 zł.

Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.

Alternatywne promocje


Jeśli odnosisz wrażenie, że powyższa promocja Alior Banku nie rzuca na kolana, to masz rację. Bo przypomnę, że nie brakuje innych promocji kart kredytowych, w których zyskać można sporo więcej. Może to być:

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

13 komentarzy:

 1. Jeżeli już jestem zajerestrowany to też dostanę punkty powitalne za wyrobienie karty kredytowej? Jak długo trzeba utrzymywać tę kartę?

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mam pytanie. Czy jeśli chce skorzystać z promocji i uniknąć opłaty za kartę to te 150 zł mogę wydać np doladowując revolut?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do zwolnienia z opłat nie ma wykluczeń.

   Usuń
 3. 10 000 punktów? Przecież po przeliczeniu to zaledwie +/- 150 zł. To nie promocja tylko pułapka.
  W Citibanku w podobnej promocji jest 21 000 punktów i wystarczy tylko raz na potrzeby promocji zapłacić kartą ma kwotę 1500 zł a potem karta jest darmowa. I powiem szczerze, mimo to nawet na taką promocję się nie piszę bo to przecież zaledwie 350 zł, a za tę samą kartę Citibank w innej promocji daje 400 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to jak rozumiem podpromowanie TUiTAM, ktora mocno zyskala przez benefit braku prowizji za przewalutowanie transakcji w innych walutach niz PLN (lepiej niz Revolut i to w kredytowce) + jest 300pln moneybacku + teraz 10tys pkts. Przymusu nie ma brania, a dla tych co chcieli wziac i tak to dodatkowy plus. Pulapka to jest dawanie kart za free po to, zeby co cwanszy sobie przez Revoluta robil obroty :P

   Usuń
 4. Akurat słaba promocja. Jeszcze z rok temu Alior dawał 600 zł

  OdpowiedzUsuń
 5. Mr.Złotówa, czy posiadanie KK Tmub nie wykluczy mnie z tej promocji i czy nie posiadając ror w Alior banku mogę wnoskować o tę kartę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właściwie to nie wyklucza nawet posiadanie KK w Aliorze.

   Usuń
 6. Czy da się kartę zamknąć w necie, infolinii, czy czeka mnie wycieczka do oddziału ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Mr.Złotówa,dopiero zaczynam bankobranie i nie czy dobrze rozumiem. Jeżeli płacę normalnie w sklepach i w necie , to czy otrzymam zwrot 1%?

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam, Dostałem premie 10tys punktów oraz dodatkową premie 6900 punktów. Pytanie: czy mogę odstąpić od umowy i oddać kartę, czy czekać i zamknąć kartę za tydzień z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dostaniesz tylko za transakcje zagraniczne. Płacąc za granicą.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...