Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 300 zł dla Ciebie lub na fundację (sam wybierasz) za konto w BNP Paribas w promocji "Przelew dla przyrody"

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

26.09.2019

Do 300 zł dla Ciebie lub na fundację (sam wybierasz) za konto w BNP Paribas w promocji "Przelew dla przyrody"

Dziś promocja jakiej jeszcze na blogu nie było. Można bowiem zrobić coś dla środowiska.

Promocja "Przelew dla przyrody" za konto w BNP Paribas
Można, aczkolwiek nie trzeba, bo da się samodzielnie zdecydować o przeznaczeniu premii. Może ona w całości lub w części trafić na konto wybranej fundacji lub trafić do Ciebie (do przeznaczenia na dowolny cel). Łącznie do wzięcia czeka nawet 300 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź inne aktualnie dostępne promocje konta w BNP Paribas.]

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która nie jest stroną umowy ramowej z BNP Paribas, a także nie posiada i w ciągu 9 miesięcy przed datą złożenia wniosku o konto w niniejszej promocji, nie posiadała (ani nie współposiadała) konta osobistego w BNP Paribas (wcześniej działającym pod marką BGŻ BNP Paribas) i/lub w Raiffeisen Polbanku. Wykluczenie nie obejmuje klientów BGŻ Optima.

Nagroda. W promocji do wzięcia są bonusy pieniężne na sumę 300 zł. I możliwe są 4 scenariusze podziału tych gratyfikacji:
 • bierzesz 300 zł tylko Ty;
 • 200 zł trafia do Ciebie, a 100 zł otrzymuje wybrana fundacja;
 • 100 zł to Twoja premia, a 200 zł trafia na rzecz wskazanej organizacji;
 • wszystko, czyli 300 zł, przeznaczasz na działalność fundacji.

Już na etapie rejestracji na stronie promocji można wskazać jaki podział Ci odpowiada, a także jaką fundację wesprzeć (a do wyboru są 3 takie organizacje: Dziko, Jeżurkowo i Sendzimira - czym konkretnie zajmują się poszczególne fundacje, dla zainteresowanych piszę o tym na końcu niniejszego prześwietlenia promocji). 

Limit rejestracji w promocji. Udział w akcji "Przelew dla przyrody" wziąć może 2 000 osób. Jeżeli pula rejestracji wyczerpie się przed czasem, to na stronie promocji pojawi się komunikat o tym, a kolejne rejestracje nie będą możliwe. Kto więc zdąży się zarejestrować, ten może mieć pewność zdobycia nagrody (oczywiście po spełnieniu warunków).

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Konto na plus": 
 • w kolejnym kroku (na tej samej stronie) do 20.10.2019 r. złóż wniosek o Konto Otwarte na Ciebie wraz z wydawaną do niego kartą (o tym którą najlepiej wybrać, piszę nieco niżej); pamiętaj przy tym, by dane we wniosku zgadzały się z tymi, które zostały przez Ciebie podane podczas rejestracji; 
 • do 25.10.2019 r. zawrzyj umowę z bankiem o konto, kartę do konta i dostęp do bankowości internetowej;
 • w listopadzie 2019 r.: 
  • wykonaj min. 5 płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł (uściślając: nie chodzi o 5 transakcji po 300 zł, ale o min. 5 transakcji na taką sumę, a więc np. 100 + 50 + 70 + 40 + 40 zł) oraz 
  • zapewnij wpływ(y) na łączną kwotę min. 1 000 zł.

Za spełnienie powyższych warunków nagroda wynosi 100 zł. Ale do wzięcia jest jeszcze 200 zł. By otrzymać ten drugi bonus, musisz mieć spełnione warunki uzyskania pierwszego bonusu oraz:
 • w grudniu 2019 r.: 
  • wykonaj min. 5 płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł oraz
  • zapewnij wpływ(y) na łączną kwotę min. 1 000 zł.

Wypłata bonusów w promocji "Przelew dla przyrody". O przyznaniu bonusów, organizator promocji poinformuje Cię mailowo:
 • do 15.12.2019 r. (o bonusie 100 zł za otwarcie konta oraz spełnienie warunków w listopadzie) oraz 
 • do 21.01.2020 r. (o bonusie 200 zł za spełnienie warunków w grudniu).

Na pierwszą z tych wiadomości będzie trzeba zareagować i najpóźniej do 20.12. zalogować się na stronie promocji (za pomocą danych otrzymanych w mailu), by tam podać numer rachunku konta założonego w promocji. I właśnie na to konto wpłyną bonusy (jeśli zdecydujesz się na 300 zł tylko dla siebie): 100 zł ma być wypłacone najpóźniej do 31.12.2019 r., a 200 zł organizator ma przelać do 31.01.2020 r. Do dnia otrzymania nagrody należy posiadać aktywne konto wraz z wydaną do niego kartą oraz dostępem do bankowości internetowej.

Jeśli podczas rejestracji do promocji zdecydujesz się przekazać 100 zł na rzecz którejś z fundacji, to otrzymasz bonus 100 zł w grudniu i 100 zł w styczniu 2020 r. Jeżeli jednak dla siebie chcesz 100 zł (a 200 zł dla fundacji), to bonus otrzymasz tylko w styczniu. W sytuacji gdy zaznaczysz 300 zł dla fundacji, to na swe konto nie otrzymasz ani grosza. Bonusy dla fundacji (jeśli tak wybierzesz) organizator promocji ma przekazać do 31.01.2020 r.

Sposób wypłaty bonusów i/lub darowizn na rzecz fundacji przedstawia także poniższa tabela ze strony promocji:
Sposób wypłaty premii w promocji "Przelew dla przyrody"


Ważne wskazówki. Spełniając warunki uzyskania bonusów w promocji "Przelew dla przyrody", pamiętaj o poniższych zasadach:

▶️ Płatności kartą można wykonywać w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie. W tym drugim przypadku bank pod uwagę nie weźmie transakcji wykonanych "za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemu płatności internetowej podmiotu trzeciego takich jak np.: BLIK, PayU, Przelewy24, Dotpay, Blue Media (wyłączenie to nie obejmuje operacji dokonanych przy wykorzystaniu cyfrowego portfela, w tym Google Pay i Apple Pay)".

▶️ Jeśli chodzi o płatności kartą, to regulamin promocji wyklucza transakcje w niektórych miejscach, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (kody te wskazują na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
- 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, - 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), - 6012, określający instytucje finansowe, - 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, - 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, - 4829, określający internetowe przekazy pieniężne. 

W gruncie rzeczy chodzi tutaj jedynie o wykluczenie metod, które pozwoliłyby na szybki obrót na karcie, bez faktycznego robienia zakupów. Spokojnie można jednak płacić w różnych sklepach (spożywczych, odzieżowych), marketach, aptekach, drogeriach, na stacjach paliw, w lokalach gastronomicznych, kinach, restauracjach itd.

▶️ Wpływy na sumę min. 1 000 zł mogą pochodzić z dowolnego źródła (poza przelewami między własnymi rachunkami w BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Polbank i BGŻ Optima oraz wpłatami gotówkowymi). Możesz więc np. wykonać przelew z własnego konta w innym banku. Wpływ oznacza pojawienie się w historii konta - nie ma potrzeby utrzymywania tych środków przez jakikolwiek określony czas.

Ile kosztuje Konto Otwarte na Ciebie?


Główne cechy konta zakładanego w promocji to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • BNP Paribas daje do wyboru jedną z trzech poniższych kart do konta:

  Karta Otwarta na Dzisiaj - 0/3 zł - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeśli w poprzednim miesiącu wykonasz 1 płatność kartą (na dowolną kwotę) lub jeśli użytkownik karty nie ukończył 26. roku życia; z tą kartą darmowe wypłaty gotówki są wyłącznie z bankomatów własnych banku oraz sieci Planet Cash;

  Karta Otwarta na eŚwiat - za którą bank pobiera 6 zł miesięcznie, ale umożliwia bezpłatną wypłatę gotówki kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce. Dodatkową korzyścią przy tej karcie jest ubezpieczenie "CYBER Pomoc", które obejmuje ochroną w przypadku utraty danych, kradzieży tożsamości, awarii komputera itp.;

  Karta Otwarta na Świat - za tę kartę bank bezwarunkowo pobiera opłatę 10 zł miesięcznie, ale w zamian daje możliwość wypłaty gotówki bez prowizji ze wszystkich bankomatów w Polsce, a na świecie prowizja za wypłaty wynosi 5 zł (zamiast 10 zł jak w przypadku Kart otwartych na Dzisiaj i na eŚwiat). Karta daje również możliwość korzystania z bezpłatnego ubezpieczenia "Rezygnacja z Podróży", które w określonych przypadkach pozwoli na zwrot kosztów (do 40 000 zł na osobę) w związku z niespodziewanym anulowaniem podróży. 

Jeśli nie chcesz płacić za dodatkowe ubezpieczenia, ani darmowe wypłaty z bankomatów nie są dla Ciebie zanadto istotne, a wolisz za darmo korzystać z konta, wybierz Kartę Otwartą na Dzisiaj. W tym przypadku jedna płatność kartą miesięcznie wystarczy, by mieć konto i kartę za darmo!

Złożenie wniosków o konto objętych promocją możliwe jest wyłącznie na stronie promocji. Umowę z bankiem zawrzesz za pomocą kodu z SMSa od banku. Po tym przyjedzie kurier celem dopełnienia formalności (zweryfikuje tożsamość i przy okazji dostarczy już kartę do konta). Po nadaniu PINu do karty możliwa będzie aktywacja dostępu do bankowości internetowej.


Jakie fundacje można wesprzeć?


A na koniec jeszcze informacja dla tych, którzy swym bankobraniem chcą się podzielić i planują przekazać środki (w części lub całości) na rzecz którejś z fundacji. Na stronie promocji scharakteryzowano je następująco:
"Celem Fundacji Dziko jest tworzenie Rezerwatów Obywatelskich, czyli prywatnych terenów objętych ochroną, które nie będą przynależeć do państwa, ale do ludzi. Dzięki temu wszyscy będziemy mogli realnie chronić dzikie tereny i zapobiegać dalszemu wymieraniu gatunków. 
Jeżurkowo to inicjatywa Fundacji Na Rzecz Ochrony Dzikich Zwierząt Primum polegająca na ochronie i rehabilitacji jeży oraz zbieraniu środków na budowę szpitala przeznaczonego dla tych zwierzątek. 
Fundacja Sendzimira realizuje instalacje oparte na przyrodzie (ang. nature-based solutions). To rozwiązania sprzyjające zwiększaniu retencji krajobrazowej (ogrody deszczowe, niecki retencyjne, ronda infiltrujące, łąki kwietne, wysepki oczyszczające wodę)."

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

41 komentarzy:

 1. Ciekawe ile osób wybierze jakąś fundację...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakładam, że będzie ich tak dużo, jak dużo postępów robimy odnośnie katastrofy klimatycznej.

   Usuń
 2. Ja biorę 300 zł dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na stronie promocji jest jeszcze info "Dodatkowo za każde założone Konto Otwarte na Ciebie, Bank posadzi jedno drzewo!" xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy wg. Was jeśli posiadam tylko kartę kredytową to mogę skorzystać z tej promocji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi przeszło z 2 edycje temu. Choć ludzie pisali że się nie da bo jest już dostęp do bankowości elektronicznej.

   Usuń
 5. Od 06.09. nie otrzymałem karty do poprzedniej promocji , więc nie mogę spełnic warunków promocji. W takiej sytuacji jest bardzo duzo osób , wynika to z komentarzy na innych forach. Bank kpi sobie z klienta . Tak dla rozwagi przed oddaniem za friko swoich danych .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od 22.08 czekam na kartę.
   Za każdym razem gdy interweniuję Bank mi uprzejmie odpowiada, że zajmują się sprawą i bardzo przepraszają za kłopoty.

   Dzban roku dla BNP Paribas.

   Usuń
 6. Szkoda, że nie promocja BOŚ banku bo tam jeszcze konta nie miałem i czekam by coś się pojawiło.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zamykałem konto w Paribasie 7.01. Czyli rozumiem że po 7.10 mogę wrócić i założyć znowu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, możesz próbować chociaż powracający klienci mają często pod górkę ;)

   Usuń
  2. Ja wróciłem bezproblemowo. Co jednak rozumiesz przez "zamykałem"? Złożyłeś dopiero wypowiedzenie czy już Ci konto zamknęli? Bo te 9 miesięcy liczy się od zamknięcia, a nie od wypowiedzenia.

   Usuń
 8. Czy mogę zrezygnować z promocji Skorzystaj z kontem (nagroda 251zl) jeśli nie doszła mi karta? I wziąć udział w tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawarłeś z Bankiem umowę? Minęło już 9 miesięcy ?
   Tylko wtedy jeśli błąd powstał na etapie składania wniosku mógłbyś skorzystać z bieżącej promocji.

   Usuń
  2. Zawarłem umowę elektronicznie (SMS). Błąd powstał przy wysyłce karty (jeszcze nie została wyprodukowana i nie doszła).

   Usuń
 9. Cześć. Powiedz mi proszę czy myślisz, że takie zarabianie na bankach będzie miało w przyszłości wpływ na zdolność kredytową? Chodzi mi o wiarygodność dla banku, przez ciągłe otwieranie i zamykanie kont.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konta nie są raportowane w BIK, więc żadnego wpływu na ocenę zdolności kredytowej to nie ma. W rejestrze BIK są jedynie zobowiązania kredytowe (pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne, limity kredytowe w kontach, karty kredytowe itp.). Nawet jednak jeśli chodzi o te ostatnie, to doraźnie są one obciążeniem kredytowym, ale prawidłowo obsługiwane i spłacane budują pozytywną historię kredytową. A przed zaplanowanym zaciągnięciem większego zobowiązania (np. kredytu na mieszkanie/dom), to dajmy na to z takiej karty można zrezygnować lub zmniejszyć limit.

   Usuń
  2. Cenna informacja.
   Dzięki za odpowiedź.
   I dzięki za dobre pytanie.

   Usuń
 10. Nigdy już nie wezmę udziału w promocji BNP Paribas. W jednej z ostatnich promocji dopiero po miesiącu korespondencji w procedurze reklamacyjnej zdecydowali się wypłacić mi premię 2x 100 zł na koniec września (kasa powinna wpłynąć w czerwcu i lipcu).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednak dodając czas na wysłanie reklamacji, to ciągle wyszedł całkiem efektywny sposób na zysk :) Oczywiście lepiej gdyby wszystko poszło gładko (i tak być powinno), ale nie warto mówić nigdy ;) Ja byłbym dodatkowo zmotywowany.

   Generalnie takie promocje są świetnym sposobem na osobiste zweryfikowanie działania banku i wybór swego konta głównego. Wszak normalnie musielibyśmy albo polegać na opinii innych, albo zrobić to za darmo. A dzięki promocjom mamy szansę na przetestowanie konta z dodatkowym bonusem. Gdzie indziej (w innych branżach) to najczęściej niemożliwe.

   Usuń
 11. Cześć,
  Czy jest gdzieś jakiś artykuł na temat PPK, które powoli wchodzi w życie? Jaka jest Twoja opinia Mr. Złotówa na ten temat? Czy warto, czy bezpiecznie? Jakby patrzeć tylko na zysk to żadna lokata i konto oszczędnościowe nie mają szans.
  Wiem, że to odbiega od promocji bankowych ALE możliwe, że jest to najlepszy sposób oszczędzania pieniędzy a ten blog jak najbardziej porusza temat oszczędzania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tą tematyką jednak się nie zajmuję i nie czuję się ekspertem by doradzić. Dziś są czasy samozwańczych speców od wszystkiego, ale ja (przepraszam jeśli rozczarowuję) pozostanę przy tematyce stricte bankowej.

   Usuń
 12. Bnpparibas robi kpina z ludzi chodzi o fuzje banku wczesnisi klienci kont wymarzonych mają lokaty na 1.8 A późniejszy nie ma lokaty

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy korzystanie z aplikacji jest wymagane?

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy jesli nie odebralem przesylki od kuriera konto nie zostalo utworzone czy musze mimo to isc zamykac konto. Nie znam numeru konta danych do portalu itp aby moc zamknac listownie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) Dlaczego nie odebrałeś? Może idzie go umówić raz jeszcze?
   2) Numer konta masz w umowie na stronie 3. Raczej trzeba zamknąć.

   Usuń
  2. Karencja mniejsza niz 9 mcy wiec nie zalapalem sie na promocje.

   Usuń
 15. "do 25.10.2019 r. zawrzyj umowę z bankiem o konto, kartę do konta i dostęp do bankowości internetowej" czy jest to termin do którego muszę odebrać kartę od kuriera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o podpisanie umowy SMSem w tym czasie. Wynika to z regulaminu: "zawarcie umowy ramowej odbywa się za pośrednictwem unikalnego kodu SMS w systemie partnera Banku - Autenti".

   Usuń
 16. Czy ktoś dostał już maila o przyznaniu pierwszej wypłaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazwyczaj wysyłają w ostatecznym możliwym terminie.

   Usuń
  2. Tak, ale nie ma w nim informacji, aby trzeba było gdzieś się zalogować, tak jak jest napisane na stronie bankobrania.

   Wiadomość wygląda tak:

   Szanowni Państwo,

   Dziękujemy za udział w promocji „Przelew dla przyrody”.
   Pragniemy poinformować Państwa o zdobyciu pierwszej nagrody, gratulujemy!
   Nagroda, w wysokości 100 zł zostanie przekazana na wybraną przez Państwa Fundację.

   Przypominamy, że w celu zdobycia drugiej nagrody należy w grudniu wykonać określone w regulaminie warunki:

   - otrzymać Wpływ na konto na min. 1000 zł.

   - wykonać min. 5 Transakcji

   Pozdrawiamy,
   Zespół promocji „Przelew dla przyrody”

   Usuń
  3. Dodam jeszcze, że właśnie złożyłem reklamację, ponieważ wybrałem przelew na konto, a oni chcą moje pieniądze przelać na fundację. Od początku, tj. od czasu wypełnienia ułomnego formularza rejestracji na stronie przelewdlaprzyrody, taakcja wydaje się dziwna i niedopracowana przez podwykonawcę promocji...

   Usuń
  4. Czy coś się wyjaśniło w sprawie reklamacji? Ja również nie chciałam przekazywać wypłaty promocji dla przyrody, a jak się okazało, tam poszedł przelew!! W dziale reklamacji nie przejęli się tym :(

   Usuń
 17. Dostał już ktoś maila o przyznaniu drugiego bonusu (200zl) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O drugiej premii nie informują w mailu. Do 31.01 powinno wpłynąć 200 zł.

   Usuń
  2. Jednak poinformowali. Ale wpłaty jeszcze nie ma.

   Usuń
  3. Ja też na ten moment nie mam pieniążków, a termin do dzisiaj :/

   Usuń
 18. witam do dzis nie dostalem maila za 1 okres i drugi - co zrobic- wwarunki spelnione a nikt nie odpisuje..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy sytuacja się wyjaśniła? Też nie dostałam jeszcze drugiego maila.

   Usuń
  2. Ja nadal nie mam maila. Ma ktoś?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...