Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7 promocji karty Citi Simplicity. Którą wybrać i jak ogarnąć wydatki na potrzeby promocji?

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

21.09.2019

7 promocji karty Citi Simplicity. Którą wybrać i jak ogarnąć wydatki na potrzeby promocji?

Citibank szaleje (w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu). I obecnie serwuje aż 7 różnych promocji swej karty kredytowej.

Porównanie 7 promocji karty kredytowej Citi SimplicityWybór jest więc duży i każdy może znaleźć coś dla siebie. Do wyboru jest np. telefon wart 799 zł albo bony na zakupy o wartości 400 zł (np. na Allegro, do Biedronki lub Leroy Merlin). Każda z akcji to jednak nieco inne warunki. Dziś je porównuję, by ułatwić wybór. I podpowiadam jak dać sobie radę z płatnościami w celu osiągnięcia wymaganych wydatków.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualne promocje bankowe w Citibanku.]

Lepiej jak jest więcej i lepiej jak jest wybór. Ale tym razem tych możliwości jest aż tyle, że coś może umknąć. Zatem w jednym miejscu zbieram wszystkie dostępne opcje, w których darmową kartę kredytową Citi Simplicity wyrobić można w promocji z gwarantowaną nagrodą.


Różnica między tymi propozycjami sprowadza się do wartości nagrody, sumy płatności jakie należy wykonać, by otrzymać nagrodę oraz daty wyznaczającej okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty kredytowej z logo Citi.

W celu łatwiejszego porównaniu tych promocji, w poniższej tabeli przedstawiam najważniejsze cechy każdej z okazji do bankobrania z kartą kredytową Citibanku w roli głównej:

Wybierz nagrodę od Citibanku:

Główne
cechy:
Bon
Allegro
Bon Biedronka
Bon
Leroy Merlin
Bon
mi-home.pl
(Xiaomi)
Punkty Priceless Specials
Tidal
2 lata subskrypcji
Telefon
OPPO AX7
Wartość nagrody:
400 zł
400 zł
400 zł
400 zł
ok. 350 zł
477 zł
799 zł
Karencja* od:
1.01.2018
1.01.2017
1.01.2018
1.01.2017
1.01.2017
1.01.2017
1.01.2017
Dostępność do:
13.12.2019
3.10.2019
12.12.2019
2.12.2019
30.09.2019
31.12.2019
12.12.2019
Suma płatności na potrzeby promocji**:
1500 zł
2000 zł
2000 zł
2000 zł
1500 zł
1500 zł
4000 zł
Opis promocji:
Strona promocji:
tutaj
tutaj
tutaj
tutaj
tutaj
tutaj
tutaj
  *   okres wykluczenia dla osób, które już posiadały główną kartę kredytową Citibanku
**  czas na wykonanie płatności na taką sumę jest do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu, w którym zawrzesz umowę o kartę


Jeśli było Ci już dane posiadać kartą kredytową w Citibanku, to najkrótszy okres wykluczenia dla byłych posiadaczy takiej karty znajdziesz w promocjach z bonami do Allegro i Leroy Merlin (od 1.01.2018 r.). W pozostałych promocjach okres ten jest niestety o rok dłuższy.

W promocjach pojawiają się różne wymogi odnośnie kwoty transakcji kartą, jakie należy wykonać na potrzeby promocji. Czasu na to jest sporo, bo nawet ponad 3 miesiące (konkretnie płatności należy wykonać najpóźniej do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy - datę znajdziesz w tejże umowie). Najmniej (łącznie 1500 zł we wspomnianym okresie) wystarczy wydać w promocjach z bonami Allegro, punktami powitalnymi Priceless Speicals i w akcji z darmowym dostępem do usługi Tidal przez 2 lata. W trzech promocjach (z bonami do Biedronki, Leroy Merlin lub mi-home.pl) w wyznaczonym okresie należy wykonać płatności na sumę min. 2000 zł. Płatności na największą sumę (bo min. 4000 zł) wykonać należy, by otrzymać od banku nowy telefon OPPO AX7.

Każdy więc powinien znaleźć coś dla siebie, bo średniomiesięcznie wystarczą płatności już od 500 zł. Podkreślę, że w każdym przypadku nie chodzi o wydanie 1500, 2000 czy 4000 zł w każdym z trzech miesięcy, ale o wydanie łącznie takiej sumy przez wyznaczony czas (dni do końca miesiąca w którym zawarto umowę + 3 miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu zawarcia umowy) . Jeśli ktoś ma większe wydatki, to może z całością streścić się i warunki spełnić wcześniej, co też przełoży się na szybsze otrzymanie nagrody.
💡 Każdy z nas ma różne wydatki. Ktoś wydaje dużo i bez problemu spełni warunki dowolnej promocji, ale komuś może przyjść z trudnością wydanie 1500, 2000 a nie mówiąc już o 4000 zł (gdy dochodów, a i za tym wydatków nie ma aż tyle). Czasem są jednak sposoby które ułatwiają spełnianie warunków promocji. O tym piszę w jednym z eBooków, które są prezentem dla osób zapisujących się na newsletter dla Czytelników bloga Bankobranie. A konkretnie będzie to eBook "Jak wydać dużo na potrzeby promocji i nic na tym nie stracić", w którym przedstawiam 17 pomysłów i trików.  
A jeśli mój newsletter został przez Ciebie zasubskrybowany już wcześniej, to odszukaj jedną z wiadomości powitalnych pt. "Prezent: eBooki, które ułatwią Twoje bankobranie" - tam znajdziesz wspomniany eBook.

Jak korzystać z karty kredytowej, by nic nie stracić?


Tak duży wysyp promocji z tak świetnymi nagrodami sprawia, że zainteresowanie propozycjami Citibanku jest bardzo duże. I dla wielu osób może być to pierwsze zetknięcie z kartą kredytową w praktyce. Przy okazji dzisiejszego wpisu czas więc napisać kilka zdań na temat tego, jak działa karta kredytowa i jak z niej korzystać, by wycisnąć maksimum korzyści.

Karta kredytowa - co błędnie może sugerować jej nazwa - nie jest kredytem z ratami do spłaty. Jest to bowiem limit kredytowy, z którego możesz, ale nie musisz korzystać. Każda płatność wykonana kartą (no a na potrzeby każdej z promocji transakcje trzeba wykonywać) spowoduje częściowe wykorzystanie limitu... ale co najważniejsze: karta kredytowa ma okres bezodsetkowy. Dzięki temu - jeśli wydaną kwotę spłacisz w określonym terminie - nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów (ani odsetek, ani opłat). Zatem robisz zakupy, które i tak trzeba by zrobić, płacisz kartą Citi Simplicity wyrobioną w promocji, zamiast płacić "zwykłą" kartą lub gotówką, wydajesz kwotę X i oddajesz (w okresie bezodsetkowym) kwotę X. I ani grosza więcej! Po tym wszystkim dostajesz gwarantowaną nagrodę. A z karty Citi Simplicity możesz dalej korzystać, ale nie musisz. Jest ona bezwarunkowo darmowa.

"Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 10,47%" - choć taką informację znajdziesz na stronie promocji to pamiętaj, że wyliczenie powstało na podstawie ustawowo narzuconego wzoru i zakłada spłatę wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się zasady spłacania karty w okresie bezodsetkowym nie poniesiesz dodatkowych kosztów i oddasz dokładnie tyle, ile z karty zostało przez Ciebie wydane.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.

50 komentarzy:

 1. Kiedy można zrezygnować z karty? I czy to wiąże się z jakimś kosztem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostajesz nagrodę i dalej z kartą możesz zrobić co chcesz. Nie ma opłat za rezygnację.

   Usuń
  2. Można zrezygnować po odebraniu nagrody. A na zatrzymanie Citi daje jeszcze promocje z premią 200 zł.

   Usuń
  3. po otrzymaniu premii,kosztów brak,na infolinii,proponują 10% cash back za pozostanie do 100 pln

   Usuń
  4. Potwierdzam promocję na zatrzymanie. U mnie był zwrot 10% i 200 zł do zyskania.

   Usuń
  5. A w jaki sposób te 200 do zyskania? U mnie też był tylko zwrot 10% z 1000 zł czyli mąż 100 zł.

   Usuń
 2. Jakie kody MCC wchodzą do obrotu kartą kredytową? Proszę o link do strony

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu nie ma wykluczeń kodów MCC ale ogólnie są wykluczone miejsca.

   Usuń
 3. Dobry post. Tabelka super. Sądzę że taką tabelkę można by robić do każdej promocji. Na początku posta. Krótko i zwięźle. Dzięki Złotówa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo czytelna rozpiska,dzięks Złotówa, własnie zawnioskowałam ale o premii za zatrzymanie karty nie doczytałam lub nie widziałam nigdzie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwaga, transakcje na Poczcie Polskiej (np. za zakup znaczków, czy przesyłkę) są obłożone 10zł prowizją

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Placówki pocztowe = transakcje szczególne. Nie liczą się do promocji.

   Usuń
 6. Czy konto jest wymagane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Aczkolwiek też warto skorzystać (z racji promocji z oproc. 3% dla oszczędności, o której piszę tutaj).

   Usuń
 7. Czy można jednocześnie skorzystać z kilku ww. promocji? Czy regulamin to wyklucza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skorzystać można tylko z jednej promocji (o tym, w której bierze się udział decyduje wysłanie wniosku za pośrednictwem strony dedykowanej dla promocji z daną nagrodą).

   Usuń
 8. A jak mam już konto osobiste w Citi to też mogę skorzystać z takiej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Pamiętaj jedynie o złożeniu wniosku o kartę nie przez bankowość, ale na stronie promocji.

   Usuń
 9. Wiesz może czy w jakimś banku dostępna karta kredytowa zabezpieczona depozytem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś była w Nordea Banku. Obecnie żadnej takiej opcji nie kojarzę.

   Usuń
 10. składałem wniosek, ale wywalił mi bład na samym końcu. W tym samym momencie zadzwonił konsultant i mówi, że przeprocesowano poprawnie wniosek, ale nie ma wyciągów, które przesłałem. Dosłałem je. Ile trzeba czekać na weryfikację?

  OdpowiedzUsuń
 11. A jak sprawa wygląda jeśli złożyłem wniosek (miesiąc temu) na promo z Allegro ale się nie odezwali do tej pory - można składać na inne czy się wyklucza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz składać. Wykluczyć może tylko posiadanie karty kredytowej, a skoro do umowy nie doszło, to droga jest ciągle otwarta.

   Usuń
 12. A ile wynosi ten okres bezodsetkowy w City? Bo nie mogę doczytać w umowie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się zastanawiam. Nigdy jeszcze nie korzystałem z karty kredytowej i nie chciałbym się wpakować w jakieś dodatkowe opłaty i zmartwienia.

   Usuń
  2. 56 dni. Na zestawieniu transakcji jest data spłaty.

   Usuń
  3. Poza tym można spłacić wcześniej.

   Usuń
 13. Mr. Złotówa czy podpowiesz jak osiągnąć najwyższy bonus przy wypowiedzeniu karty? Uczestniczyłem w promocji w poprzednich edycjach i przyszła pora by rozstać się z kartą, a może by się dało przy tym coś jeszcze zarobić? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie ma na to jakiegoś przepisu. Z własnego doświadczenia i z relacji Czytelników wiem, że wystarczy złożyć wypowiedzenie (najprościej i najszybciej wiadomością w bankowości internetowej), a później pozostaje czekać na kontakt ze strony konsultanta banku. Ten próbuje zatrzymać i jako argumenty wysuwa promocję ze zwrotem za płatności (najczęściej mowa o możliwości zwrotu do 200 zł).

   Usuń
 14. Ile się czeka na przyznanie vouchera? Mąż wziął udział w tej promocji 400zl na Allegro, która była w czerwcu. W lipcu spełnił warunki (wydanie 1500zł) i nadal nie otrzymał nagrody. Pisał do nich, ale nadal się nie odzywają. Czy ktoś też tak miał? Trzeba się z nimi jeszcze jakoś kontaktować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złotówa pisał: "O przyznaniu nagrody Citibank powiadomi Cię wiadomością w bankowości internetowej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po spełnieniu powyższych warunków. Voucher prześle w taki sam sposób w ciągu 60 dni od wspomnianej wiadomości.". Jak nie ma to piszcie reklamację. Muszą odpowiedzieć w 30 dni.

   Usuń
 15. Najłatwiejszy sposób na spełnienie warunków to zakup np tv na allegro za 4000 od kolegi. Prowizja 2% więc kolega oddaje nam 3920 i warunek spełniony. Za 80 zł dostajecie telefon wart 799. Pozdrawiam Tomasz P.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kolega się wypnie i po kasie i po koledze.
   Tam gdzie chodzi o pieniądze, tam nie ma kolegów.

   Usuń
  2. No to może być np. mama.

   Usuń
 16. Anonimowy 21:27 nie o takich kolegach mówię.... Możesz robić inaczej. Tomasz P.

  OdpowiedzUsuń
 17. Jeśli w ostatnim punkcie składanuia wniosku mam taki podpunkt:

  "Naklejka Zblizeniowa do karty w systemie MasterCard
  Prosze o wydanie do mojej karty dodatkowego nosnika zblizeniowego w formie naklejki. Przyjmuje do wiadomosci, ze
  usługa ta, zgodnie z Rozdziałem III § 5 Regulaminu, jest dobrowolna i odpłatna zgodnie z TOiP. - -"

  to jak mam to rozumieć? te kreseczki na końcu oznaczają że tego nie wybieram?

  OdpowiedzUsuń
 18. Mr Złotówa - a co z promocą karty CITI do MoreleNet? Czy mnie się coś pokręciło? Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobacz dokąd prowadzą linki podane w opisie tej promocji (jakkolwiek one wyglądały). Nie działa również link prowadzący do formularza wymienianego w regulaminie tej promocji. Regulamin mówi że "Oferta obowiązuje od 26.08.2019 r. do 13.12.2019 r." jednak wygląda jakby bank po cichu w ogóle wycofał się z tej promocji.
   Znajdź informacje o wycieku danych i o tym jaką karę nałożył UODO za naruszenie RODO na ten sklep.

   Usuń
  2. Na to wygląda, że promocję wycofano. Nie działają linki (włącznie z tym w regulaminie) i nie sposób obecnie gdziekolwiek znaleźć tę promocję.

   Usuń
 19. Cały czas jest jeszcze dostępna promocja z punktami payback. Dla zbierających punkty spoko opcja, bo można zyskać 20 000 punktów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 20000 pkt payback to ok. 200 zł (a wycena nagród wg mnie jest zawyżona). Karencja od 1.01.2018 r. To możesz mieć 400 zł do wydania na Allegro.

   Usuń
 20. Jaki dokument potwierdza przychody?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zależności od źródła dochodu. W przypadku wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę, emerytury lub renty najczęściej wystarczy wyciąg z konta za 3 ostatnie miesiące. Jeśli ktoś otrzymuje w gotówce, to wtedy będzie potrzebne np. zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach wystawione przez pracodawcę. W regulaminie promocji można znaleźć tabelę z wykazem dokumentów, o które bank może poprosić.

   Usuń
 21. czy można ograniczyć kwotę limitu kredytowego. Przy wypełnieniu wniosku nie było pola wnioskowana kwota kredytu na karcie system sam zaproponował kwotę i nie wiem jak ją obniżyć. Obecnie jestem na etapie przesłania dokumentów DO i zarobki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W procesie wnioskowania o kartę można to zgłosić konsultantowi w rozmowie. Względnie po zawarciu umowy taką dyspozycję można też złożyć w bankowości internetowej (wysyłając tam "zwykłą" wiadomość) - zmiana odbywa się bez aneksu do umowy.

   Usuń
 22. Witam a czy promocji z telefonem jest możliwość wyplacania pieniedzy w bankomacie z karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszą to być transakcje bezgotówkowe, czyli płatności (w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie). Zatem wypłaty w bankomacie odpadają. Warto też pamiętać o tym, że wypłaty kartą kredytową generalnie nie są opłacalne - polecam wpis "Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać".

   Usuń
 23. A płatność przez Google pay np. za czynsz się łapie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale jak chcesz za ten czynsz płacić? Gdzie? Dlaczego Google Pay?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...