Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Prostsza droga do zgarnięcia 140 zł za konto w ING Banku Śląskim

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

6.09.2019

Prostsza droga do zgarnięcia 140 zł za konto w ING Banku Śląskim

Już nie tylko kurier, ale także przelew weryfikacyjny lub wizyta w placówce. W końcu jest więcej możliwości zawarcia umowy o konto w ING Banku Śląskim.

Nowe metody otwarcia konta w ING Banku Śląskim przelew weryfikacyjny i placówkaI to bardzo dobra zmiana! Do udziału w promocji z premią do 140 zł za konto w banku z lwem w logo kwalifikuje wniosek złożony przez Internet. I to pozostaje bez zmian. Ale teraz umowę z bankiem można zawrzeć nie tylko za pośrednictwem kuriera, ale nawet nie ruszając się sprzed komputera lub telefonu.

[Sprawdź aktualne promocje w ING Banku Śląskim.]

Na początek pokrótce przypomnę o promocjach ING Banku Śląskiego. Piszę w liczbie mnogiej, bo de facto są to 2 propozycje - różne ze względu na rodzaj zakładanego konta. A do wyboru jest Konto Mobi (dla osób w wieku 18-26 lat) lub Konto Direct (dla wszystkich pozostałych osób pełnoletnich). W skrócie warunki wyglądają tak:
 • by zdobyć do 140 zł za Konto Direct należy wykonać płatności na sumę min. 1000 zł (sporo, ale i czasu na wykonanie tych transakcji jest dużo, a do tego bank nie stosuje żadnych wykluczeń, więc płacić można za wszystko i wszędzie), a także wykonać 3 płatności BLIKiem za zakupy w Internecie (na dowolne kwoty) i zapewnić wpływy na konto. Sprawdź szczegółowe prześwietlenie promocji Konta Direct z premią do 140 zł >>

Jak otworzyć konto w ING Banku Śląskim? 


Dotąd jedyną opcją potwierdzenia tożsamości przy zakładaniu konta w ING Banku Śląskim w promocji z premią do 140 zł było podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera. I wciąż ta możliwość istnieje i jest całkiem wygodna. To dzięki opcji, z której skorzystać można przy składaniu wniosku, aby podać inny adres do przyjazdu kuriera niż zamieszkania czy korespondencyjny. Wtedy dokumenty podpiszesz tam, gdzie Ci najwygodniej, a więc np. w miejscu pracy czy na uczelni. W dodatku zajmuje to niewiele czasu (jeśli dobrze pamiętam, gdy ja zakładałem konto w ING Banku Śląskim, to wystarczyły 2 podpisy).

Jednak na pytanie "czy konto w ING Banku Śląskim można otworzyć przelewem?", teraz odpowiedź brzmi twierdząco. Doszły bowiem 2 nowe metody otwarcia konta w ING Banku Śląskim. To przelew weryfikacyjny z własnego konta posiadanego w innym banku oraz wizyta w placówce banku.
W jaki sposób otworzyć konto w ING Banku Śląskim? Czy da się otworzyć konto przelewem w ING?

Z okazji wprowadzenia tych dwóch nowych metod, dziś ich krótka charakterystyka.

By założyć konto w ING Banku Śląskim za pomocą przelewu weryfikacyjnego, jako sposobu potwierdzenia tożsamości podczas składania wniosku, wystarczy posiadać konto w jednym z następujących banków: Alior, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Eurobank, mBank, Pekao lub Santander Bank, które zostało otwarte z pełną weryfikacją (a więc nie przelewem weryfikacyjnym, a np. poprzez zawarcie umowy w placówce banku lub za pośrednictwem kuriera). Z takiego konta będzie należało wykonać przelew 1 zł do ING Banku Śląskiego, który sprawdzi czy dane przy tym przelewie (imię, nazwisko, adres) idealnie pokrywają się z tymi, które wpiszesz we wniosku o Konto Direct lub Mobi. Tę złotówkę bank odda, a jeśli weryfikacja przebiegnie pozytywnie, to otworzy też konto.

Jak już wspomniałem, wniosek o konto w ING Banku Śląskim w promocji z premią do 140 zł można złożyć wyłącznie poprzez Internet, ale teraz wniosek sfinalizować można także w placówce banku. Wtedy jednak doradcy w placówce należy wyraźnie zasygnalizować, że chodzi właśnie o dokończenie formalności przy wniosku już złożonym, a nie zakładanie konta od początku (bo wówczas nie będzie się ono kwalifikowało do promocji).

32 komentarze:

 1. Czy poza Nest Bankiem i teraz ING są jeszcze jakieś banki które pozwalają założyć konto przelewem?

  OdpowiedzUsuń
 2. czy czas wykluczenia sie zmienil?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ta sama promocja, która wystartowała już jakiś czas temu, więc póki co karencja bez zmian. O promocji przypominam ze względu na nowe możliwości otwarcia konta :)

   Usuń
  2. Jaki to czas?

   Usuń
  3. Linkuję do szczegółowych prześwietleń promocji (gdzie omawiam zasady uczestnictwa, okres wykluczenia dla byłych klientów i prześwietlam konta). Karencja liczy się od 1.04.2018 r.

   Usuń
 3. A da się takie konto założone przelewem potem zamknąć bez wizyty w banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z karty można zrezygnować w bankowości. Konto trzeba zamknąć w oddziale ale za to robią to od ręki.

   Usuń
 4. Czyli konto można otworzyć przelewem, ale żeby go zamknąć trzeba iść do oddziału?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W bankowości internetowej można jedynie zastrzec/zamknąć kartę oraz zamknąć KO.

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Jako że nie są to nowe promocje, ale przypomnienie o nich ze względu na nowe metody otwarcia konta, to szczegóły (Dla kogo promocja, zasady, prześwietlenie konta) są dostępne w podlinkowanych wpisach kont: Mobi oraz Direct.

   Usuń
 6. Poszło. Konto otwarte przelewem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy konto oszczędnościowe (bez osobistego) też można założyć przelewem weryfikacyjnym czy tylko Direct?
  A zdjęcie dowodu jest wymagane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcia dowodu są wymagane, konto oszczędnościowe otwiera się w pakiecie z Direct

   Usuń
  2. Dzięki, tylko mnie chodzi o otwarcie samego konta oszczędnościowego, czy to się uda przelewem weryfikacyjnym jeśli nie chcę go zakładać razem z kontem osobistym?

   Usuń
  3. KO nie można mieć bez ROR, który jest darmowy.

   Usuń
  4. Jeśli nie zamierzam korzystać z promocji to chyba mogę założyć samo KO tylko nie wiem czy opcja z przelewem weryfikacyjnym jest wtedy dostępna?
   ROR jest co prawda darmowy ale karta już nie, warunek wykonania obrotów na 1000zł trochę zniechęca do udziału

   Usuń
  5. Jak założysz konto w promocji to wystarczy karta MC w telefonie. Ona do końca roku jest darmowa.

   Usuń
 8. Powtórze pytanie: zamknięcie konta tylko w placówce banku?;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tylko w placówce ale za to od ręki bez okresu wypowiedzenia.

   Usuń
  2. Dzisiaj udało mi się ustalić, że można wypowiedzieć umowę listownie- nie wymagają potwierdzenia podpisu przez notariusza :)

   Usuń
 9. A przelew z Inteligo przejdzie? Czy musi być z Pekao?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inteligo nie ma nic wspólnego z Pekao (Konto Inteligo prowadzone jest przez PKO BP). Przelew z Pekao może być. Na liście banków, z których można wykonać przelew weryfikacyjny nie ma PKO BP (ani Inteligo).

   Usuń
 10. Czy po złożeniu wniosku i wybraniu finalizacji za pomocą kuriera bank dzwoni jeszcze przed wysłaniem umowy w celu potwierdzenia danych osobowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurier zadzwoni przed dostarczeniem umowy.

   Usuń
  2. Do mnie nikt już nie dzwonił. Tylko kurier rano w dniu przyjazdu.

   Usuń
 11. Wystarczy wniosek o samo konto i spełnienie warunków blikiem czy trzeba o karte też składać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kartę trzeba i posiadać do wypłaty premii. Ale może być to dowolna karta. Także w telefonie. Darmowa

   Usuń
 12. Konto założone bez problemów. A dotąd wszystkie moje próby założenia konta przelewem kończyły się niepowodzeniem. Tak było w Envelo Banku i BZ WBK.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie da się podpisać umowy w promocji w placówce banku. Wizyta w banku służy tylko weryfikacji tożsamości, a umowę i tak dostarcza kurier.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...