Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nowa, wyższa premia do 160 zł za Konto Direct w ING Banku Śląskim

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

1.01.2020

Nowa, wyższa premia do 160 zł za Konto Direct w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski podniósł premię na start za otwarcie konta.

Premia do 160 zł za konto Direct w ING Banku Śląskim
Tym razem zgarnąć można już 160 zł. To dobra zmiana, kolejna już po wprowadzonych niedawno dwóch nowych sposobach zawarcia umowy o konto (przelewem weryfikacyjnym lub w placówce).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w ING Banku Śląskim.]

Do 160 zł za otwarcie konta Direct


Dla kogo promocja z premią do 160 zł? Udział w promocji wziąć może osoba pełnoletnia, która co najmniej od 1.10.2018 r. nie posiadała, ani nie współposiadała Konta z Lwem (Direct, Komfort, Mobi, Premium, Klasyczne, Student, PRP) w ING Banku Śląskim.

Nagroda. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 100 lub 160 zł (jej wysokość zależy od warunków, które spełnisz). ING Bank Śląski wypłaci premię na konto, więc środki będzie można przelać, wypłacić lub wydać na dowolny cel.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji konta w ING Banku Śląskim:
 • do 31.03.2020 r. otwórz Konto Direct wraz z dowolną kartą wydawaną do konta oraz zawrzyj umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej (udział w promocji gwarantują tylko wnioski złożone przez Internet), wyrażając przy tym zgody na przekazywanie przez Bank informacji handlowych (marketingowych) i profilowanych informacji handlowych w sposób elektroniczny.
 • do 30.06.2020 r. wykonaj płatności kartą lub BLIKiem na łączną kwotę min. 1 000 zł (mogą to być płatności w dowolnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie).

Za spełnienie powyższych warunków zapewnisz sobie bonus 100 zł. Ale to nie wszystko, bo do wzięcia jest jeszcze dodatkowe 60 zł. By je zgarnąć, także najpóźniej do 30.06.2020 r.: 
 • wykonaj 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych oraz
 • w każdym z trzech dowolnych miesięcy otrzymaj na konto wynagrodzenie (nieco niżej wyjaśniam czym ono dla banku jest) w wysokości min. 1 000 zł.

Wypłata premii w wysokości 100 lub 160 zł nastąpi do 16.07.2020 r. na Otwarte Konto Oszczędnościowe. Do momentu jej otrzymania posiadaj konto osobiste założone w promocji wraz z wydaną do niego kartą oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe.

Czym dla ING Banku Śląskiego jest wynagrodzenie? Wyjaśnienie w regulaminie jest dość krótkie:
"Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku [czyli w ING Banku Śląskim - przyp. Mr. Złotówy] lub wpłatomatach Banku" 

Konto Direct w ING Banku Śląskim - prześwietlenie


Główne cechy Konta Direct, czyli konta osobistego zakładanego w ING Banku Śląskim na potrzeby promocji z premią do 160 zł, to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeżeli w okresie rozliczeniowym wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł (do tej sumy wliczą się już transakcje wykonywane na potrzeby promocji); okres rozliczeniowy w ING Banku Śląskim liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego;

  opłata nie jest pobierana za pierwszy niepełny okres rozliczeniowy, w którym otwierasz konto; do płatności zwalniających z opłaty za kartę nie wliczają się płatności BLIKiem; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash; w pozostałych bankomatach: 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu; 5 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu (takie zasady obowiązują też dla wypłat BLIKiem). 

Otwarte Konto Oszczędnościowe to bezwarunkowo darmowy rachunek oszczędnościowy. Darmowe są też wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na własne konto/konta w ING Banku Śląskim. Nie ma jednak potrzeby korzystania z tego konta na co dzień, ale jego założenie jest niezbędne, bo to właśnie tutaj bank wypłaci premię.

Do promocji z premią do 160 zł kwalifikują wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet (w regulaminie bank zaznaczył jednak, że "promocja nie dotyczy kont otwieranych przez system bankowości internetowej Moje ING" - to informacja dla obecnych klientów banku, którzy już takowy dostęp posiadają, np. korzystając z karty kredytowej lub innego produktu).

Po złożeniu wniosku objętego promocją, otwarcie konta można sfinalizować na jeden z trzech sposobów:
 • przelewem weryfikacyjnym - można go wykonać wyłącznie z własnego konta w wybranych bankach (są to: Alior, Bank Pocztowy, BNP Paribas, mBank, Pekao i Santander Bank), które zostało otwarte z pełną weryfikacją (a więc nie przelewem weryfikacyjnym, a np. poprzez zawarcie umowy w placówce banku lub za pośrednictwem kuriera). Z takiego konta będzie należało wykonać przelew 1 zł do ING Banku Śląskiego, który sprawdzi czy dane przy tym przelewie (imię, nazwisko, adres) idealnie pokrywają się z tymi, które wpiszesz we wniosku o Konto Direct. Tę złotówkę bank zwróci, a jeśli weryfikacja przebiegnie pozytywnie, to otworzy też konto;
 • za pośrednictwem kuriera - w tym przypadku formalności ograniczone są do minimum, bo - z tego co pamiętam, gdy sam zakładałem konto już jakiś czas temu - wystarczą 2 podpisy;
 • w oddziale banku - pamiętaj zasygnalizować doradcy w placówce, że chodzi właśnie o dokończenie formalności przy wniosku już złożonym, a nie zakładanie konta od początku (bo wówczas nie będzie się ono kwalifikowało do promocji).


Jak zarabiać dzięki promocjom bankowym? 


Nie ma tygodnia, by banki nie przygotowały nowych propozycji. By nie przegapić najlepszych promocji, zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

82 komentarze:

 1. Jak można się dowiedzieć kiedy zamknęło się konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś podawali na infolinii. Czy teraz przy RODO tak robią to nie wiem. No i jeszcze placówka.

   Usuń
  2. Dzwoniłem na infolinię. Nie podają powołując się na RODO. Konsultant odesłał mnie do oddziału by tam zapytać.

   Usuń
  3. mi na infolinii przyjęli zgłoszenie i wysłali tą informację listownie :)

   Usuń
 2. Trochę bez szału ta zmiana. Kiedyś było lepiej ;) 60 zł za przelewanie pensji to mało.
  W

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy każda transakcja przejdzie i można ogarniać to przez R.? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma wykluczeń więc możesz lecieć z R.

   Usuń
 4. Da się z wniosku założyć mobilną karte?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o "Mastercard w telefonie"?
   Można wtedy zamknąć zwykłą kartę do konta i uniknąć 7 zł opłaty za nią spełniając jednocześnie warunki promocji?

   Usuń
  2. Nie wiem czy obecnie jest taki wybór we wniosku. Jeśliby go nie było, to można zamówić plastikową kartę, ale po jej przyjściu zamknąć ją (najlepiej jeszcze w pierwszym, niepełnym okresie rozliczeniowym, bo wtedy nie będzie opłaty) i wyrobić kartę w telefonie. Regulamin wymaga posiadania karty, ale dopuszcza posiadanie dowolnej karty do konta.

   Usuń
  3. Regulamin jest w tej kwestii dość niejasny:
   4) do dnia wypłaty nagrody będzie posiadał Konto otwarte w ramach Promocji wraz z Kartą wydaną do tego Konta oraz OKO.

   Usuń
  4. Jasny. Bo Karta jest zapisana w regulaminie z wielkiej litery i jest jej definicja w tej sytuacji: "jakakolwiek karta płatnicza (debetowa) wydana Uczestnikowi Promocji do Konta."

   Usuń
 5. Jak powinna się zakończyć weryfikacja przelewem (dostałem tylko komunikat-"skontaktuj się z administratorem") ?
  Na adres mailowy przychodzi umowa i dane do logowania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. już mam aktywne konto - w przypadku problemów wniosek można ponawiać

   Usuń
 6. Czy trzeba brać kartę do konta?
  Czy jak brat wykona mi na konto przelew z tytułem wynagrodzenie to zaliczy się do warunków promocji?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy przelew z konta otwartego na własną działalność gospodarczą będzie uznany do promocji jako wynagrodzenie?
  Pozdrawiam
  Dario

  OdpowiedzUsuń
 8. 500 plus może być jako wynagrodzenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny" - to nieprawda. Przechodzi przelew od kogoś z innym nazwiskiem z 'bajerem' w tytule przelewu o wynagrodzeniu - sprawdzone.

   Usuń
  2. Czy oby na 100%? Właśnie dostałem 100 zł za CEL ale 60 zł za wynagrodzenia od kolegi z odpowiednim tytułem nie widać :(

   Usuń
  3. Drugie 100zl do 16 lipca

   Usuń
 9. Czy w ramach tego 1000 zł mogą być też wypłaty z bankomatów?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy przelew natychmiastowy (Express Elixir) wykonany z konta Santander wystarczy żeby system ING potraktował to jako "zewnętrzny" wpływ "wynagrodzenia"? ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy opisał Pan gdzieś promocję „Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł. II edycja” ING na IKE?

  OdpowiedzUsuń
 12. A czy te płatności blikiem to mogą być np splata 3 transakcji z karty twisto albo 3x na WOŚP?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Absolutny brak wykluczeń = płacisz gdzie chcesz.

   Usuń
 13. Regulamin promocji mówi "Promocja nie dotyczy kont otwieranych przez system bankowości internetowej Moje ING". Czyli jeśli mam aktywny dostęp do bankowości internetowej mimo, że nie mam konta to powinienem najpierw zamknąć ten dostęp a później dopiero składać wniosek o otwarcie konta w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam tylko konto oszczędnościowe i przez to dostęp do bankowości elektronicznej. Dostałam informację, że nie mogę skorzystać z promocji na otwarcie konta Direct. Może rozwiązaniem jest zamknięcie dostępu - pytanie tylko, czy brany jest pod uwagę czas od zamknięcia.

   Usuń
  2. Podłączam się do pytania. Ma ktoś wiedzę, jak zrobić żeby się w takim przypadku załapać na 160zł?

   Usuń
  3. mam tylko konto oszczędnościowe i przez to dostęp do bankowości elektronicznej podczas składnia wniosku o konto na stronie przekierowuje mnie do Moje ING. Jak w takim przypadku załapać na 160zł?

   Usuń
 14. Wow! 1000 zł wydać miesięcznie???
  Ale na co?
  Na spożywkę to jest za dużo pieniędzy.
  A auta nie mam - żeby na benzynę wydać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie miesięcznie! Na wykonanie płatności na sumę min. 1000 zł jest czas łączenie (a nie w każdym miesiącu) do 30.06.2020 r.

   Usuń
  2. Aha 1000 zł na 4 miesiące? Bo tyle zostało do 30 czerwca 2020r.
   Tak?

   Usuń
  3. Tak, płatności (na sumę min. 1000 zł) można rozłożyć w tym czasie (najlepiej tak by w miesięcznym okresie rozliczeniowym wychodziło min. 300 zł, bo wtedy przy okazji uda się uniknąć opłaty za kartę).

   Usuń
 15. Witam,
  Czy przelew wynagrodzenia może być wykonany z konta żony np. w mBanku z rachunku indywidualnego Intensive?

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy wpływ wynagrodzenia musi być już w miesiącu otwarcia konta czy może być później?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w każdym z trzech dowolnych miesięcy otrzymaj na konto wynagrodzenie (nieco niżej wyjaśniam czym ono dla banku jest) w wysokości min. 1 000 zł.

   Czyli może być od lutego ale masz na to jeszcze marzec, kwiecień, maj i czerwiec.

   Usuń
 17. Czy płatności za rachunki zaliczą się do wymaganej kwoty 1000 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma wykluczeń. Płatności kartą i BLIKiem na potrzeby wydania min. 1000 zł można wykonywać wszędzie i za wszystko.

   Usuń
  2. To jeszcze raz zapytam : revoluta też można zasilać i przechodzi jako płatność kartą?

   Usuń
 18. Jeżeli miałem kartę kredytowa w ING w zeszłym roku czy ma to jakiś wpływ na założenie konta ???

  OdpowiedzUsuń
 19. Czy konto oszczędnościowe jest w tej promocji oprocentowane 2,5% na 4 miesiące?
  Czy jest to oddzielna promocja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To odrębna promocja. Na OKO. Ale możesz skorzystać jak zakładasz KO Direct. Przerobiłem to w poprzedniej edycji.

   Usuń
 20. Po weryfikacji przelewem bank w ogóle nie przekierował dalej.Czy to już wszystko przy zakładaniu konta,trzeba czekać?Nie było żadnej informacji co dalej.

  OdpowiedzUsuń
 21. Konto zlikwidowałem w X.2018 r. , ale dalej byłem pełnomocnikiem do konta żony w ING. Wczoraj chciałem założyć konto Direct i po przekazaniu danych osobowych na następnej stronie pojawił się komunikat , żeby konto otworzyć w najbliższej placówce. Dzisiaj poszedłem do oddziału , gdzie poinformowano mnie , że jako pełnomocnik do konta żony nie mogę brać udziału w promocji. Nigdzie w regulaminie nie wyczytałem by taki warunek był wymagany. Czy mają rację?.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty masz rację. Złóż reklamację.

   Usuń
 22. czy przelew z mojego konta Revolut jako wynagrodzenie przejdzie?

  OdpowiedzUsuń
 23. Mając dostęp do moje ING czyli mając inny produkt np kartę kredytową nie da się otworzyć konta przez wniosek internetowy bo po wpisaniu danych wyskakuje okno aby się zalogować do moje ING. Problem zgłosiłem na infolinię. Jeszcze nie wiedzą jak to rozwiążą. Czyli na tę chwilę osoby z dostępem do moje ING nie otworzą konta w promocji

  OdpowiedzUsuń
 24. No to jak to jest z tym przelewem wynagrodzenia z innego osobistego na inne imię i nazwisko przechodzi temat czy nie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W moim przypadku przeszło (poprzednia promka w lecie).

   Usuń
  2. A jeśli to byłby przelew od kogoś z tym samym nazwiskiem, np. od rodzica :)?

   Usuń
  3. Myślę, że przelew od kogoś z innym nazwiskiem z Nest albo Idea (banki dla mikro-firm) z tytułem sugerującym wynagrodzenie przejdzie. Tak było w moim przypadku.

   Usuń
 25. Czy mam szansę skorzystać z promki, jeśli ma dostęp do platformy ING (jestem pełnomocnikiem konta mojej Żony)?

  OdpowiedzUsuń
 26. Niestety jeśli kiedykolwiek się było klientem ing to nie da się założyć już konta przez internet - zapraszają do oddziału (gdzie oczywiście premii nie będzie). Dozgonne wykluczenie i to już nie tylko bankobiorców ale wszystkich byłych klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Da się ten temat ogarnąć. Ja też kiedyś zamknąłem wszystko w ING ale okazało się że jeszcze "wisi" mi umowa pośrednictwa funduszy (zakładane było konto i regularne oszczedzanie czy coś takiego). Wypowiedziałem tą umowę w oddziale jakies 2 tyg temu i dzisiaj mogłem założyć konto przez internet :)

   Usuń
 27. Czy jest w ING narzucony jakiś dzienny maksymalny limit przelewów zewnętrznych, coś jak w millennium?

  OdpowiedzUsuń
 28. Czy płatność za ubezpieczenie samochodu kartą w punkcie się policzy?w regulaminie jest,ze transakcja za towary i usługi jest uwzględniona niby

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma wykluczeń, więc można płacić za wszystko i wszędzie :)

   Usuń
 29. Złotówa, podczas zakładania celu nie mogę zmienić konta, z którego mają spływać przelewy i KO Bonus jest wytłuszczone. Czy to dlatego, że saldo na ROR jest zerowe? Wybrałem wpłaty samodzielne. Jak to ma działać i o co tu chodzi z tymi celami? To wygląda na jakiś dramat!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie.

   Usuń
  2. Tak, ponieważ saldo na ROR jest zerowe, to ROR nie może być użyty jako źródło kasy wpływającej na cel.

   Usuń
 30. Wszystko zrobiłam wedle wskazówek, ale niestety przez nieuwagę zapomniałam zaznaczyć opcję z rachunek z kartą. Jeśli zawrę umowę o kartę z założonego juz konta w terminie do 31.03.2020, to jeszcze załapię się na promocję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zamów kartę na stronie + napisz reklamację, że przegapiłaś informację o konieczności posiadania karty i chcesz ją podpiąć pod promocję - u mnie zadziałało (dostałam odpowiedź zwrotną o braniu udziału w promocji)

   Usuń
 31. Czy doładowanie konta Revolut będzie zaliczone jako płatność kartą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie promocji nie ma jakichkolwiek wykluczeń, jeśli chodzi o transakcje bezgotówkowe (płatności) kartą.

   Usuń
 32. " do 30.06.2020 r. wykonaj płatności kartą lub BLIKiem na łączną kwotę min. 1 000 zł" i "0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeżeli w okresie rozliczeniowym wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł " - czy spełnię te warunki łącznie jeśli spłacę kartą ING wydatki powyżej 300 zł wykonane za pomocą karty TWISTO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jaki sposób chciałbyś opłacić kartą debetową rachunek bankowy Twisto?

   Usuń
  2. Kartą nie ale spłacić Blikiem można. Do 1000 zł ci się wliczy. Ale Blik nie wliczy się do obrotu kartą na 300 zł/mies.

   Usuń
  3. Spłata zadłużenia rachunku w Twisto polega na zasileniu dedykowanego konta bankowego - jedyna opcja to przelew i żadna karta płatnicza nie ma tutaj absolutnie żadnego zastosowania.

   Usuń
  4. Opłata kartą rachunku Twisto np. w Żabce czy na poczcie zalicza się do wykonania tego limitu 300 zł jednak za takie usługi jest opłata.

   Usuń
  5. Może niezbyt precyzyjnie zadałem pytanie. Jeszcze raz. Mam obciążenie na Twisto na kwotę 500 zł. Mogę je spłacić Blikiem/przelewem i właśnie kartą. Wybiorę kartę banku ING i nią spłacam ww. zadłużenie.
   I chodzi mi o to czy te 500 zł będzie zaliczone do części wydatków 1000 zł i jednocześnie zwolni mnie z opłat za konto (operacja kartą powyżej 300 zł)

   Usuń
  6. Skąd pochodzi info, że rachunek Twisto można spłacić kartą płatniczą? W jaki sposób mozna to zrobić?

   Usuń
  7. Każdy rachunek można opłacić kartą płatniczą np. w Żabce.

   Usuń
  8. @Anonimowy, 31 marca 2020, 11:17

   Tak, to zaliczy się do obrotu zwalniającego z opłaty za kartę w ING. Czy za opłacenie rachunku Twisto w serwisie imoje przy użyciu kart wydanych przez inne banki niż ING jest pobierana opłata?

   Usuń
  9. Opłacałem rachunki Twisto wieloma różnymi kartami i nigdy nie pobrano mi opłaty dodatkowej.

   Usuń
  10. Wieloma różnymi kartami? Jakich banków? To zaskakujące, bo karta Twisto jest na polskim rynku od bardzo niedawna ... bodajże od jesieni :)

   Usuń
  11. Zapewne Anonimowy (9 kwietnia 2020, 12:56) miał na myśli płatności kartą za zakupy internetowe poprzez stronę iMoje, a to zupełnie coś innego.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...