Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 2,7% do 100 tys. zł

700 zł od Santandera630 zł od BNP Paribas⭐ 500 zł od: Millennium, ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

20.01.2020

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 2,7% do 100 tys. zł

Getin Bank zaserwował nową edycję promocji oprocentowania.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku
I ponownie można załapać się na stawkę 2,7% w skali roku dla nowych środków. Aczkolwiek zmieniło się kilka parametrów oferty.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Getin Banku.]

IV edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku pozwala ulokować do 100 tys. zł na okres 3 miesięcy. Czyli niestety o 100 tys. zł i 1 miesiąc mniej niż w poprzedniej edycji (jeśli dysponujesz większymi oszczędnościami, sprawdź jak uzyskać 2,7% w skali roku na 4 miesiące w mBanku dla kwoty do 500 tys. zł).

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku


Główne cechy promocji oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 2,7% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł (dla kwoty dla nadwyżki ponad tę kwotę, ale maksymalnie do 400 000 zł oprocentowanie dla nowych środków wyniesie 2,0% w skali roku);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, licząc od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • posiadanie lub założenie (jeśli ich jeszcze nie masz) konta osobistego i Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getin Banku, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)", a także brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku w okresie przystąpienia do promocji (od 20.01. do 29.02.2020 r.). 

Promocja oprocentowania obowiązuje wyłącznie na indywidualnych kontach oszczędnościowych. Jeżeli teraz staniesz się klientem Getin Banku, to w praktyce każda wpłata środków załapie się jako "nowe środki". Jeżeli jednak jesteś już klientem Getin Banku, to w temat wgryźć trzeba się mocniej (więcej dowiesz się w części zatytułowanej "Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku?").

Jak uzyskać dodatkowy bonus 50 zł?


By skorzystać z promocji oprocentowania do 2,7% w skali roku na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym, trzeba posiadać lub założyć konto osobiste w Getin Banku. Jeżeli teraz zdecydujesz się na założenie takiego rachunku, to jest ku temu dobra okazja, gdyż do wzięcia czeka gwarantowany bonus pieniężny 50 zł na start (uzyskasz go oprócz odsetek na koncie oszczędnościowym). Sprawdź wpis z prześwietleniem promocji "Polecam Proste Zasady" - tam też znajdziesz link do wniosku o konto w promocji, w którym podać będzie należało kod polecenia niezbędny do uzyskania bonusu (i takowy kod również tam uzyskasz). W tamtym wpisie szczegółowo omawiam również warunki prowadzenia konta.

[Aktualizacja. Otwierając konto w Getin Banku, zyskać możesz jeszcze więcej, bo doszła promocja z bonami Decathlon o wartości 100 zł (otrzymasz je oprócz bonusu 50 zł).]

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku - prześwietlenie


Konto oszczędnościowe w Getin Banku prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Bezpłatnie (dzięki promocji obowiązującej do 31.12.2020 r.) zrealizujesz również wszystkie przelewy z tego konta na własne konto osobiste w Getin Banku (o ile są one zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną).

Odsetki na koncie oszczędnościowym bank nalicza za każdy dzień, na koniec którego środki znajdowały się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Odsetki kapitalizowane są na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.
💡 Środki lokowane w Getin Banku podlegają pod 100-procentową ochronę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Bankowy Fundusz Gwarancyjny - co to jest, jak działa, co nam daje i ile gwarantuje.

I to już właściwie wszystko, co jest istotne dla nowych klientów. Niżej przedstawiam już tylko informacje ważne dla tych, którzy korzystają z konta/kont w Getin Banku i zamierzają załapać się na obecną promocję oprocentowania 2,7% dla nowych środków.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku? 


Na początek zweryfikuj jaki rachunek oszczędnościowy posiadasz w Getin Banku. Aktualna edycja promocji oprocentowania 2,7% w skali roku dostępna jest dla Elastycznego Konta Oszczędnościowego (EKO), które bank wprowadził do swej oferty stosunkowo niedawno. Jeśli więc posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, to teraz należałoby je zmienić na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (da się to zrobić poprzez infolinię lub w placówce banku; propozycja zmiany kategorii rachunku pojawia się także po zalogowaniu do bankowości internetowej Getin Banku; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia) albo otworzyć kolejny rachunek - tym razem EKO (można to zrobić poprzez bankowość internetową).

By uzyskać promocyjne oprocentowanie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym, trzeba wpłacić "nowe środki", którymi dla banku - zgodnie z regulaminem - są:
"środki na EKO wpłacone po Dacie Salda początkowego, stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na EKO (w przypadku nieposiadania EKO w Dniu Salda początkowego nadwyżka wyliczana jest nad Saldem początkowym na najstarszym, indywidualnym Koncie Oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną) oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych

Saldo początkowe wyliczane jest na 14.01.2020 roku. By je ustalić, trzeba zsumować środki zgromadzone na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych (pod uwagę wziąć należy rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem). Środki te będzie trzeba utrzymywać w Getinie przez cały czas korzystania z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym (bo tylko to, co jest nadwyżką, będzie objęte promocyjną stawką oprocentowania).

Wpłacenie "nowych środków" nie jest jednak jedynym warunkiem stawianym przez bank. Udziału w obecnie dostępnej, 4. edycji promocji nie można połączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz jeszcze z którejś z poprzednich edycji. Zwróć przy tym uwagę również na to, że:
"Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 20.01.2020 r. do 29.02.2020 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki” lub „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.", 
jak i na to, iż:
"Oferta nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Na nowe środki”, „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”." 

Jeśli posiadasz więcej aniżeli jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja obowiązywać będzie na najstarszym z posiadanych przez Ciebie rachunków.

💡 Jeśli chcesz być na bieżąco z ofertą dla oszczędzających, sprawdź na bieżąco aktualizowany ranking najlepszych kont oszczędnościowych.

O najlepszych kontach oszczędnościowych, jak i o lokatach, nawet tych pojawiających się w ofercie banku jedynie na chwilę, dowiadywać się możesz dzięki newsletterowi. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty: 

22 komentarze:

 1. Getin czaruje jak tylko moze, w alior przechodzisz do szczegoly konta oszczędnościowe i widzisz co ile od kiedy i do kiedy a tu budzisz sie z ręką w nocniku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sugeruję wysłać wiadomość w bankowości Getinu. Udzielają (i to dość szybko, bo zazwyczaj w ciągu kilku godzin) wyczerpującej odpowiedzi o saldzie, datach itd. Świetna podkładka dla klienta.

   Usuń
 2. Czyli to taka promocja dla osób, ktore wcześniej nie miały oszczędności z podwyższonym oprocentowaniem. Słabo.

  OdpowiedzUsuń
 3. jaka rada jeśli mam na Getin 10 tys na ko 3,5 % na 12 miesięcy i kończy mi się to w kwietniu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli wpłacisz nowe środki teraz to zakończenie 2,7% (na 92 dni) jakoś zbiegnie Ci się pewnie z zakończenie 3,5% przez 12 miesięcy. Wtedy środki najkorzystniej będzie pewnie wypłacić i zaczekać na kolejną edycję (po odczekaniu jednej edycji) promocji dla nowych środków na koncie oszczędnościowym.

   Usuń
  2. Mam konto oszczędnościowe w getinie na 10 tys z oprocentowaniem promocyjnym 3,5 proc. na 12 m-cy. Przed chwilą dzwoniłam na infolinię i konsultantka zapewniła mnie, że po konwersji Konta oszczędnościowego na EKO nadal utrzymam 3,5 proc. na 10 tys. Dodatkowo będę mogła skorzystać z oprocentowania 2,7 do 100 tys.

   Usuń
 4. Kolejny górny limit w dół. Szkoda bo mam 110 tys. i teraz muszę dzielić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Getin Banku jest jeszcze Lokata Mobilna 3% na 3 miesiące (do 10 tys. zł), więc możesz stworzyć sobie "pakiet": 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym + 10 tys. zł na lokacie.

   Usuń
 5. Tylko w przypadku lokaty GETIN przepadają odsetki podczas wcześniejszego zerwania lokaty przed terminem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zerwanie lokaty przez umownym terminem zakończenia najczęściej wiąże się z utratą odsetek (wraca tylko wpłacony kapitał) - wyjątki są bardzo, bardzo nieliczne.

   W przypadku kont oszczędnościowych (co przemawia na ich korzyść) środki można dopłacać i wypłacać (część lub całość) w dowolnym momencie, a odsetki będą wypłacone (za faktyczną kwotę i liczbę dni utrzymywania środków na rachunku).

   Usuń
  2. @Anonimowy, 20 stycznia 2020, 15:30

   W którym banku NIE przepadają odsetki w przypadku zerwania lokaty przed terminem zapadalności?

   Usuń
 6. Mr.Złotówa Czy na pewno nie łączy się z" Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”." bo w regulaminie w podpunkcie 5 ,nic nie pisze takiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W cz. VI, pkt. 1 regulaminu jest tym mowa. Niestety promocje nie łączą się.

   Usuń
 7. Jaka jest relacja tego EKO do normalnego KO? Czy można mieć otwarte jedno i drugie równolegle?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwykle KO to 1 darmowy przelew w miesiącu. EKO bez ograniczenia.

   Standardowe oprocentowanie na KO progresywne do bodajże 1,1% w zależności od kwoty. Na EKO 0,5%.

   Usuń
  2. Czy z EKO można dokonywać przelewów bezpośrednio na rachunek zewnętrzny w innym banku?

   Usuń
  3. Można, ale wtedy obowiązuje tylko jeden darmowy przelew w miesiącu kalendarzowym (a drugi i każdy kolejny to koszt 9 zł). Darmowe przelewy z EKO (bez limitu ilościowego) dotyczą wyłącznie przelewów z EKO na swe konto w Getinie.

   Usuń
 8. Czy jeśli korzystalem z innych promocji na nowe srodki przed 20.01 i przeksztalcilem to konto na EKO przy zerowym saldzie to mogę być objety tą promocją czy nie. Niestety nie jest to oczywiste. Dzięki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie kiedy ci się zakończyła promocja? Jak przed 20.01 to możesz.

   Usuń
 9. Mam pytanie jeśli w styczniu miałem nowe środki na 1200 zł to kiedy mogę wpłacić więcej by dostać 2.7% na większą kwotę?

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam promocje na eko 4 miesiące kończą się 9 marzec... Wiem że nowa edycja zacznie się 1 go marca.. jeśli wypłacę odpowiednio wcześniej środki aby saldo było zerowe(kiedyś było na tydzień przed nową edycją )to mogę wrócić z tymi pieniędzmi z powrotem na eko... Jak to będzie liczone jeśli te edycje trochę się zazębiaja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie da się tak bo stara edycja najdzie ci na nową. Czyli ta co masz do 9. marca wejdzie w edycję od 1. marca. Wrócić możesz dopiero po zakończeniu edycji, która zacznie się od 1. marca.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 600, a 700 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto najnowsza odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. W wraz z nią dużo dobrych wieści. Do wzięcia czekałyby bonusy o...