Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium: niezmiennie 2,7% do 100 tys. zł (19. edycja promocji)

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

12.01.2020

Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium: niezmiennie 2,7% do 100 tys. zł (19. edycja promocji)

Bank Millennium przygotował kolejną edycję promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym.

Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium - 19. edycja promocji
I tak jak dotąd jest to propozycja dla nowych środków, ale łapią się na nią także obecni klienci, którzy obracają ciągle nawet tą samą kwotą (co wyróżnia Millennium na tle oferty konkurencji). A przy okazji przypomnę, że kto dopiero teraz stanie się klientem Millennium, ten dodatkowo zgarnie bonus 200 zł na start.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Millennium.]

O ile w większości banków promocyjne oprocentowanie najczęściej obowiązuje tylko przez ograniczony czas, po upływie którego trzeba szukać znów dobrych propozycji (zazwyczaj w innych bankach), to w Banku Millennium można zapewnić sobie spokój. Względny, gdyż zawsze jest ryzyko, iż bank kiedyś nie wznowi promocji lub zmieni jej zasady. Jednak dotychczasowa historia z aż 18 edycjami promocji oprocentowania pokazuje, że to dość długoterminowa polityka banku. A to pozwala klientom uzyskiwać dobre - jak na obecne czasy - oprocentowanie w dłuższej perspektywie czasu.
💡 Do skorzystania z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium niezbędne jest posiadanie też konta osobistego. Kto takowego jeszcze nie ma, ten ma okazję zarobić, gdyż dostępna jest promocja Millennium z bonusem 200 zł (pamiętaj, że do udziału w tej promocji kwalifikują wyłącznie wnioski złożone przez Internet - szczegóły znajdziesz w podlinkowanym opisie oferty banku).

Konto oszczędnościowe Profit: 2,7% do 100 tys. zł


19. edycję promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium cechuje:
 • oprocentowanie: 2,7% w skali roku dla "nowych środków";
 • kwota "nowych środków" objęta promocyjnym oprocentowaniem: 2,7% do 100 000 zł (dla nadwyżki ponad tę kwotę stawka wynosi już tylko 1,1% w skali roku); 
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 11.01.2020 r. - pod uwagę są brane środki zgromadzone na kontach osobistych, oszczędnościowych i technicznych oraz lokatach - także strukturyzowanych (zaliczają się do tego też środki z produktów przeniesionych z Eurobanku); 
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 100 dni od pierwszej wpłaty (tudzież wykrycia przez bank) "nowych środków" (w okresie dostępności 19. edycji) na koncie oszczędnościowym Profit;
 • czas dostępności oferty: od 12.01. do 14.03.2020 r. - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez wpłacenie pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe; jednak bez względu na to, czy środki wpłacisz już teraz, czy może dopiero na sam koniec dostępności promocji, to promocyjne oprocentowanie i tak będzie dla Ciebie liczone przez 100 dni.

Nowi klienci, którzy dopiero teraz założą konto oszczędnościowe w Banku Millennium, z automatu spełnią warunek wpłacenia "nowych środków".

Obecni klienci muszą wyliczyć swe saldo środków w Banku Millennium na koniec dnia 11.01.2020 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem dotyczyć tylko "nowych środków", czyli nadwyżki dla salda ze wspomnianego dnia.

A przypomnę, że choć kolejne promocje oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit niezmiennie wymagają wpłacania "nowych środków", a w dodatku w regulaminie da się znaleźć zapis, że: "Można korzystać tylko z jednej Promocji na danym Koncie Oszczędnościowym Profit w tym samym czasie"... to przy odpowiednim podejściu i strategii da się korzystać z kolejnych edycji, jedna po drugiej, nawet przy obracaniu ciągle tymi samymi środkami! Trzeba jednak pamiętać o wycofaniu środków na odpowiedni moment (w praktyce na 1-3 dni), by ponownie liczyły się one jako nowe środki. O zasadach działania tego triku piszę tutaj: Instrukcja obsługi konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium. Czyli jak rolować "nowe środki", by ciągle posiadać promocyjne oprocentowanie?

Posiadaczom konta oszczędnościowego Profit zaledwie kilka dni temu przypominałem, że warto przygotować się do kolejnej edycji promocji i na szczęście okazuje się, że ten przewidywany scenariusz ziścił się - warunki załapania się na nową, 19. edycję promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium są identyczne, jak te w poprzednich edycjach.

Konto oszczędnościowe w Millennium - prześwietlenie


Konto oszczędnościowe Profit otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym (tak, jak w większości banków) bezpłatna jest jednak wyłącznie pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 7,50 zł.
💡 W ostatnim czasie Bank Millennium wprowadził udogodnienie dla klientów, którzy lokują większe środki. Dotąd bowiem obowiązywał dzienny limit (wynoszący 50 000 zł) dla przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową. Zatem kto miał większe środki, ten składanie dyspozycji musiał rozkładać na co najmniej 2 dni. Limit ten ciągle pozostał, ale dotyczy już tylko dyspozycji autoryzowanych hasłem z SMSa. Jeśli włączysz sobie mobilną autoryzację (w aplikacji), to teraz możliwe jest wykonanie przelewu od razu na sumę nawet 100 000 zł.

O najlepszych lokatach i kontach oszczędnościowych, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz dzięki newsletterowi. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty: 

64 komentarze:

 1. Długa edycja. A myślałem że znów będzie krótko i nie wypłaciłem teraz. No ale nic, kończy mi się oprocentowananie 8.03 to te kilka dni przeboleje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli Ci pozostało parę dni, a wyplaciles środki przed badaniem salda, to mozesz cofnąć środki odrazu, dokończy Ci się ta promocja i automaty przejdzie na następną

   Usuń
  2. Mam ten sam problem. Mi się kończy 6 marca. Trudno, 6go wycofam środki i wrócę z nimi w poniedziałek 16 marca aby wejść w 20 edycję. Oby bank nie zmienił warunków :)

   Usuń
 2. To kiedy teraz można się spodziewać dnia badania sald?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 13.03.2020

   Usuń
  2. Wg mnie następne badania salda będzie właśnie 14.03., czyli w piątek 13.03. trzeba będzie się ewakuować.

   Usuń
  3. Prawdopodobnie 14.03.2020.

   Usuń
  4. To ok! Najważniejsze, że w lutym spokój.

   Usuń
 3. Jezeli wyplacilem cala kase z konta w dniu 11.01 (wczoraj rano) to czy saldo policzy mi już to oproznione (czyli odczytane w nocy 11/12 stycznia) czy jeszcze "nieoproznione"? Ktos mial taka sytuacje ze wyplacal kase ostatniego dnia? Niestety zapomnialem wczesniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie jak wypłacałeś? Jak w kasie banku to nie masz problemu i nie masz "salda" na koniec 11 stycznia. Jeśli w bankomacie, to zwykle są dwie różne daty: operacji i faktycznego zaksięgowania. Podobnie w przypadku płatności kartą. Obawiam się, że wypłata zostanie zaskięgowana później i niestety na koniec 11 stycznia masz saldo. Choć często na tak szczegółowe pytania nie jest w stanie nawet odpowiedzieć infolinia. To co można zrobić to w poniedziałek wpłacić niewielką kwotę, np. tysiąc złotych nowych środków, a we wtorek (musi być dzień później, by było nocne przetwarzanie) zalogować się do bankowości internetowej, wejść w szczegóły rachunku i w zakładkę promocja i tam zobaczyć, czy system zaliczył te środki jako nowe. Jeśli tak to szybko we wtorek wpłacić resztę.

   Usuń
 4. No ostatni dzień promocji czyli 14 marzec

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam pytanie, teraz kończy mi się 16 edycja promocji (do 18.01). Przed startem 17 edycji nie wycofywalem środków, ale wycofałem je 2 dni przed początkiem 18 edycji. Czy to oznacza, że od 19.01 automatycznie wpadnę z 16 do 18 edycji? Czy jeśli w 17 edycji miałem np 200zl nowych środków to system jednak to rozpozna i niekorzystnie dla mnie wpadnę w 17 edycję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpadniesz do 18 edycji, do 17 nie wpadniesz, bo można było ją uruchomić do dnia startu 18 edycji.

   Usuń
  2. Powinieneś wpaść w 19 edycję, bo 18 można było uruchomić do 11 stycznia. Więc jak 4 dni temu nie wycofałeś ponownie środków to zasadniczo kaplica :/

   Usuń
 6. Brawo dla Millenium!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wycofałam pieniążki na ten weekend. Z poprzedniej edycji oprocentowanie 2,7 proc. mam mieć do 10.02. Kiedy mogę zrobić ponowną wpłatę i jakie będę mieć oprocentowanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz wrócić ze środkami dziś/jutro czy jakiegokolwiek innego dnia, bo do 10.02. będziesz mieć oprocentowanie wynikające ze "starej" edycji, a (dzięki wypłacie na 11.01.) od 11.02. wskoczy dla Ciebie 19. edycja (na 100 dni).

   Usuń
  2. Czy dobrze rozumiem? że oprocentowanie przedłuży się prawie miesiąc w tym przypadku? Czyli miesiąc z poprzedniej edycji plus 100 dni z nowej? to by znaczyło, że niekoniecznie trzeba opróżniać konto przed 20 edycją?

   Usuń
  3. Dobrze rozumiesz :) przed 20 edycją nie musisz opróżniać konta, bo pewnie 20 edycja skończy się wcześniej niż twoje promocyjne oprocentowanie. Należy opróżnić konto przed 21 edycją - jeśli takowa nastąpi oczywiście, bo tego nie wiemy :)

   Usuń
 8. Dzień dobry, dopiero zaczynam swoją przygodę z bankobraniem i dlatego mam pytanie czy promocyjne bonusy wypłacane po spełnieniu warunków podlegają opodatkowaniu. A jeśli tak to czy banki przysyłają PIT z rozliczeniem bonusów za poprzedni rok. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W promocjach bankowych - w zdecydowanej większości - nie ma potrzeby rozliczania podatku - wg mego stanu wiedzy; doradcą podatkowym jednak nie jestem ;) Promocje są bowiem traktowane jako sprzedaż premiowa i wtedy w określonej kwocie (do 2000 zł) nie ma potrzeby rozliczania podatku. Dotyczy to pojedynczej akcji. Nawet w regulaminach promocji zazwyczaj jest zapis na ten temat.

   Przykładowo z regulaminu promocji konta osobistego w Banku Millennium:
   "Uzyskana Premia stanowić będzie przychód Uczestnika zwolniony z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1509, j.t. z późń. zm)."

   W przypadku promocji gdzie można zyskać/wygrać więcej (choć zdarza się to rzadko) są też zapisy, że banki fundują nagrody dodatkowe, będące równowartością należnego podatku.

   Jedyna grupa osób która zawsze musi się rozliczyć z podatku (bez względu na to ile zarobi) to osoby prowadzące działalność gospodarczą, które zyskują dzięki promocjom np. przy założeniu konta firmowego (ale już nie konta osobistego). Wtedy muszą się rozliczyć, bo to przychód z tytułu prowadzenia tej działalności (bez względu na to jaka jest kwota tej premii), bo to dzięki swej działalności gospodarczej zyskali (kto inny konta firmowego nie założy).

   Usuń
  2. Po wypłacie premii z TMUB dostajesz z Alior PIT-8C.

   Usuń
 9. Czy mozna w aplikacji mobilnej zrobic przelew wiekszy niz 10 tys.?
  Jest udogodnieniem możliwość przesłania więcej niż 50 tyś. w milenecie ale byłoby jeszcze wygodniej gdyby można byłoby to zrobić w aplikacji mobilnej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie robiłem ale chyba nie bo w bankowości masz możliwość ustawiania limitów i tam jest limit mobilny max. 10 tys. zł.

   Usuń
 10. Tym razem zmniejszyło oprocentowanie środków powyżej 100tys. Poprzednie 1,4% było często wyższe niż standardowe oprocentowanie lokat w innych bankach. Obecne 1,1% już takie nie jest i - jeżeli ktoś wypłaca powyżej 100 tyś to nadwyżkę opłaca się bardziej lokować w innym banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1,1% dla kwoty >100k zł już jest od paru miesięcy.

   Usuń
 11. Miałam konto w eurobanku i teraz już jestem w Millennium Czy jak założę konto 360 teraz to automatycznie łapię się na nową edycję jak coś wpłacę na KO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszą być nowe środki. Te na koncie z Eurobanku liczą się do salda.

   Usuń
 12. Jest mi ktoś w stanie wyjaśnić dlaczego nie przeszedłem do 19 edycji, tylko ciągle pisze, że mam aktywną 18 edycję? Pieniążki wyplaciłem na czas. Ostatnie badanie salda miałem 16.11.2019 r, czemu teraz mi nie zbadali salda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawidłowo. Oproc. z 18. edycji będziesz mieć aż do upłynięcia 92 dni. Jak ci się skończy ten okres przed 14.03. to wtedy włączy się 19. edycja. Przeczytaj instrukcję Złotówy raz jeszcze. Tam jest to wyjaśnione.

   Usuń
  2. do kiedy masz aktywna 18? kiedy mija 92 dni ? moze nie potrzebnie wycofales srodki.aha ksieguja po polnocy.

   Usuń
  3. 18 nasta edycję mam aktywną do 17.02

   Usuń
  4. Mam ten sam problem. wycofałam pieniadze przed 11, a włączyła mi się 18 edycja. nie rozumiem dlaczego.

   Usuń
  5. 18. edycja mogła się włączyć tylko do 11.01., bo od 12.01. jest już dostępna 19. edycja.

   Wypłata na 11.01. była po to, by w sytuacji, gdy przed 14.03. zakończy się komuś oprocentowanie z 18. (czy jakiejkolwiek innej, poprzedniej) edycji, płynnie przeskoczyć na nową (19.) edycję.

   Przykładowo: do 1.03. obowiązuje kogoś oprocentowanie z 18. edycji. Po wypłacie na 11.01., teraz już ze środkami wrócił. Cały czas będzie posiadać 2,7% (do 1.03. z 18. edycji, a od 2.03. na kolejne 100 dni z 19. edycji). Z edycji na edycję przejdzie już bez konieczności robienia czegokolwiek (a stanie się tak dzięki wypłacie na 11.01.).

   Usuń
  6. Czy w takim razie mogę zrezygnować w udziale w Promocji w edycji 18 i następnego dnia przystąpić do edycji 19?

   Usuń
  7. Możesz. Ale co to zmienia skoro ciągle jest 2,7%?

   Usuń
  8. W tej chwili mam niestety 0%, bo saldo było badane na dzień 16.11.
   Nie wiem, czy teraz rezygnując z 18 edycji, załapię się na 19 z 2,7%.
   ale cóż, spróbuję.

   Usuń
 13. Czy wpłata środków z konta Milenium Żony na moje konto w Millenium uznane zostanie jako nowe środki? Jeśli tak to po co cały cyrk z wypłacaniem, odliczaniem itp. Wystarczy skończyć edycje u jednego i wpłacić do drugiego! Czyż nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) Nie każdy ma współmałżonka by sobie przelewać
   2) Jak mielibyście ponad 100 tys. zł to by to nie przeszło

   Usuń
  2. Cyrk? Ciesz się że jakiś bank pozwala mieć w miarę sensowne oprocentowanie każdemu klientowi a nie tylko nowemu jak to zazwyczaj jest w bankach.

   Usuń
 14. !!!WAŻNE KONTO PROFIT OD 26.02.2020 spadek oprocentowania do 2,6% (macie maila w bankowości internetowej po zalogowaniu się, mail z dnia 18.12.2019). I żadne tam 100 dni oprocentowania 2,7%!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta wiadomość o której piszesz to dotyczy oprocentowania standardowego a nie z promocji.

   Usuń
 15. Proszę o radę co zrobiłam nie tak, że nie włączyła mi się 19 edycja.

  Do 21.01.2020 miałam oprocentowanie promocyjne z wynikające z 17 edycji promocji. 9 stycznia przelałam pieniądze do innego banku, a wróciłam z nimi 13 stycznia. Tym sposobem saldo na Dzień Badania do edycji 19, który wypadł 11 stycznia, wyniosło u mnie 0 zł. Wczoraj skończyło mi się promocyjne oprocentowanie z 17 edycji, a dziś wchodząc w szczegóły konta Profit mam środki oprocentowane standardowo na 1,1% i komunikat "Aby wziąć udział w Promocji, wpłać nowe środki". Gdzie popełniłam błąd?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdź jutro. Powinno być już dobrze.

   Usuń
  2. Aktualizuje to się z opóźnieniem. A powinnaś mieć edycję nr 19 od 22-go.

   Usuń
  3. Dziękuję, dziś rzeczywiście wskoczyło promocyjne oprocentowanie.

   Usuń
  4. Szczegóły i aktualna edycja pojawia się w bankowości dopiero dzień po dniu w którym włącza się edycja dla klienta. Konsultant tłumaczył mi że przyczyną jest dopiero nocna aktualizacja systemów.

   Usuń
 16. Czy chcąc skorzystać z kolejnej edycji promocji(Konto oszczędnościowe Profit), po zakończeniu okresu promocyjnego dla środków, trzeba otworzyć nowe (kolejne) konto Profit, czy promocyjne oprocentowanie uruchomi się na tym samym koncie? (oczywiście spełniając warunek nowych środków)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto oszczędnościowe Profit jest cały czas to samo. Zmieniają się na nim edycje promocji.

   Usuń
  2. Złotówa, szczerze mówiąc to pytanie Anonimowego (23 stycznia 2020 @ 22:17) jest ewidentnie wynikiem logicznego myślenia. Ten cyrk z edycjami oraz dniami badania salda to dość prymitywna pułapka ... zresztą nie tylko w Millennium.

   Usuń
 17. Witam. Prosiłbym o pomoc. Korzystam z promocyjnego oprocentowania konta oszczędnościowego, edycja 17. okres promocji 14-11-2019 - 13-02-2020 . Kiedy muszę wyzerować konto ,żeby załapać się na kolejną edycję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Należało to zrobić na 11.01. Wtedy wracając ze środkami 12 czy w praktyce 13.01. nadal byłoby 2,7% z 17. edycji, a od 14.02. wskoczyłoby 2,7% z 19. edycji.

   Jeśli takiej wypłaty na 11.01. nie było, to do 13.02. będzie 2,7%, a od 14.02. oprocentowanie standardowe (czyli mówiąc wprost: najlepiej środki wycofać). Kolejna (20.) edycja powinna wystartować 15.03., a wtedy dniem badania salda będzie 14.03.

   Usuń
 18. Chciałbym się dowiedzieć czy jeśli brałem udział w 12 edycji tej promocji to czy mogę się załapać na bonus 200 zł?
  Nawet jeśli nie to interesuje mnie też konto oszczędnościowe, czy w takim razie muszę składać wniosek z tej edycji żeby mi przysługiwało promocyjne oprocentowanie 2,7% czy mogę po prostu sobie w banku założyć konto i też to promocyjne konto oszczednosciowe będę miał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to za pytanie... 200zł jest za założenie konta, a nie za odkładanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym. I to 200zł można dostać tylko raz

   Usuń
  2. Konto oszczędnościowe i konto osobiste na te potrzeby można założyć sobie w każdej chwili. Jeśli już się miało, bo jeśli nie miałeś konta w Millennium to lepiej zaczekać na jakąś promocję gdy płacą 200 zł.

   Usuń
 19. Jesli dzien badania salda jest 14. 03, to wystarczy jak zrobie przelew 13.03 , czy bezpieczniej 12.03, zeby konto bylo na 0?

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo proszę o pomoc, bo nie jestem pewna, czy dobrze rozumuję. Mam edycję 19. Termin oprocentowania 2.7% mija mi 3 czerwca. Edycja 20 zaczyna się 14 marca. Gdybym wyjęła pieniądze 13 marca i je znowu wpłaciła, nadal miałabym edycję 19, która jeszcze by w moim przypadku trwała (do czerwca), a edycja 20 już by się zapewne w tym czasie skończyła. Czy to znaczy, że na tę 20 i tak już bym się nie załapała? Czy koniec starej edycji musi przypaść w trakcie nowej,by w nią wskoczyć, czy nie? Jeśli tak, to oznaczałoby to, że należy jedną edycję pominąć?

  OdpowiedzUsuń
 21. Uppsss chyba już to zostało wyżej wytłumaczone, dopiero zauważyłam. Powinnam przeczekać, tak?:)))

  OdpowiedzUsuń
 22. Stara Promocja kończy mi się 30.03 Ale wyplacilem środki 12.03 żeby 16.03 wpłacić je znowu. Dlaczego po wpłaceniu środków nie zostały one objęte promocyjnym oprocentowaniem ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba trzeba zrezygnować z edycji i zacząć nowa

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...