Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto Mega Oszczędnościowe (2. edycja promocji): do 2,6% do 100 tys. zł w Alior Banku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

31.01.2020

Konto Mega Oszczędnościowe (2. edycja promocji): do 2,6% do 100 tys. zł w Alior Banku

W Alior Banku pojawiła się 2. edycja promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Bank 2. edycja
Do 100 tys. zł uzyskać można oprocentowanie do 2,6% w skali roku. Podstawowym warunkiem jest jednak wpłacenie nowych środków.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje bankowe w Alior Banku.]

Pisząc o koncie oszczędnościowym, przypomnę, że na blogu znaleźć można na bieżąco aktualizowany ranking najlepszych kont oszczędnościowych (a wśród nich propozycje z oprocentowaniem do 3-3,5%  w skali roku).

Konto Mega Oszczędnościowe 2 edycja: do 2,6% do 100 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność: od 31.01. do 5.03.2020 r.;
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 3 miesiące od aktywacji promocji (czyli od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • wysokość oprocentowania:
  • 2,2% w skali roku (dla nowych środków) lub
  • 2,6% w skali roku (oprócz wpłaty nowych środków na rachunek oszczędnościowy, należy też zapewnić jednorazowy wpływy w wysokości co najmniej 1500 zł miesięcznie na konto osobiste w Alior Banku).

Wpływ wymagany jest w każdym miesiącu kalendarzowym wchodzącym w skład okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. Wpływ taki powinien pochodzić "z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Alior Bank" (ani z T-Mobile Usługi Bankowe czy z Kantoru Walutowego Alior Banku). Najprościej będzie zrobić przelew z własnego konta w innym banku.

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Dla banku nowymi środkami jest nadwyżka ponad saldo środków klienta na koniec dnia 24.01.2020 r.. A do tego salda wliczane są środki na kontach (osobistych, jak i oszczędnościowych) oraz na lokatach, których klient jest posiadaczem i/lub współposiadaczem. Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba ciągle utrzymywać.

No i na koniec jeszcze istotne informacje dla tych, którzy mają już Konto Mega Oszczędnościowe i/lub (wcześniej dostępne) Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku. Zgodnie z regulaminem
"Z 2 edycji Promocji (...) nie może skorzystać Uczestnik aktualnie biorący udział w poprzednich edycjach Promocji „Konto Mocno Oszczędnościowe” i „Konto Mega Oszczędnościowe”". 

Konto Mega Oszczędnościowe - szczegóły oferty


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek otwierany i prowadzony za 0 zł bez warunków.

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (wykonywane poprzez bankowość elektroniczną) są darmowe. Ograniczenie obowiązuje wyłącznie do przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio wykonywanych na rachunki w innych bankach - wtedy tylko pierwszy taki przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Jeśli już jesteś klientem Alior Banku, to Konto Mega Oszczędnościowe założysz "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "zwykłe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym stawka 2,6% w skali roku nie jest dostępna).


O najlepszych kontach oszczędnościowych, jak i o lokatach, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz dzięki newsletterowi. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty:

8 komentarzy:

 1. Poczekam na promkę z premia za otwarcie ROR :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy mogę otworzyć to konto, jeśli założyłam konto w listopadzie na 3% do 20 tyś?

  OdpowiedzUsuń
 3. Otworzyłam konto w Aliorze przy jednej z poprzednich promocji i musze z pewnym żalem- bo będą kolejne, z ktorych nie skorzystam - powiedzieć że zostanę z tym bankiem na dłużej. A to ze względu na tzw Korzyści. Często wyjeżdżam za granicę i możliwość płacenia kartą bez prowizji oraz darmowe bankomaty to dla mnie czysty zysk. Jak jestem w domu to przełączanie Korzyści na 3% na lokacie. Ale wczoraj spotkała mnie niemiła niespodzianka - pobrano mi 8.50 pln z kartę mimo że spełniłam dorychczasowe warunki do darmowej karty. Czy coś się w tym względzie zmieniło od stycznia? Oczywiście odwołałam się. Jesli się okaże że muszę płacić za kartę to z żalem ale chyba się z Aliorem pożegnamy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dziwna opłata bo w cenniku 8,50 zł to jest za takie coś: Pisma wysyłane listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, w tym monity, wezwania do zapłaty, wypowiedzenie umowy.

   Czekaj więc na odpowidź na reklamację.

   Usuń
 4. Czy Konto Mega Oszczędnościowe nie działa podobnie jak Konto Oszczędnościowe w Millennium? tzn. czy jak wycofam środki na dzień naliczania salda, to będzie można skorzystać z następnej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Działa inaczej. Między edycjami trzeba mieć przerwę

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...