Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: styczeń 2020 roku + ranking lokat

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

1.01.2020

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: styczeń 2020 roku + ranking lokat

Czas sprawdzić, gdzie można znaleźć najkorzystniej oprocentowane propozycje dla oszczędzających na początek 2020 roku.

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na styczeń 2020 roku
Jak co miesiąc sprawdzam, które banki oferują najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe. Poniżej znajdziesz wszystkie najkorzystniejsze oferty - te dla nowych, jak i obecnych klientów, z dodatkowymi wymogami, jak i bez nich. To pomoże Ci w wyborze produktu optymalnie skrojonego pod Twe potrzeby.

Nowy rok zawsze rozpoczyna się z pewnymi nadziejami. Nie inaczej jest pewnie w głowach osób oszczędzających (do których przecież i ja należę), które ostatnio nie mają najlepszych czasów dla siebie. Bo przecież inflacja - delikatnie rzecz ujmując - nie należy do niskich, ale stopy procentowe już jak najbardziej tak. Od kilku lat te są bowiem utrzymywane na rekordowo niskim poziomie. A i banki nie biją się o nasze pieniądze. Owszem, pojawiają się okazje (w niedawno pożegnanym 2019 roku można było przecież założyć roczną lokatę z oproc. 3,5% w skali roku bez konieczności spełniania jakichkolwiek szczególnych warunków), ale by je złapać trzeba być niezwykle czujnym. Po to jednak jest i blog Bankobranie, by o takich okazjach donosić, więc jeśli w nowym, 2020 roku nie chcesz, by ominęły Cię jakiekolwiek najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe, to skorzystaj z mego mailingu do Czytelników, który jest niezawodnym źródłem informacji o promocjach bankowych:

I oby właśnie ten 2020 rok stał się przełomowy w dotychczasowym trendzie spadku oprocentowania. Tego Tobie i sobie dziś życzę. A obecnie wszystkie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na styczeń 2020 roku znajdziesz poniżej. By ułatwić przegląd tego dość długiego wpisu, omawiane produkty bankowe pogrupowałem. I tak znajdziesz tutaj:
 • Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus 
 • Promocyjne lokaty na styczeń 2020 r. 
 • Lokaty mobilne
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego
  • Lokaty krótkoterminowe
  • Lokaty długoterminowe
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus


Na blogu Bankobranie dominuje tematyka promocji bankowych, czyli okazji dzięki którym można zyskać gwarantowane bonusy za spełnienie określonych warunków, a także tematyka związana z bezpiecznymi produktami oszczędnościowymi (czyli lokatami i kontami oszczędnościowymi) oferującymi najwyższe oprocentowanie.

Zdarza się, że jedno z drugim można połączyć i wtedy zysk wynikający z odsetek zwiększa jeszcze dodatkowa nagroda. I o takich właśnie okazjach poniżej.

Bonus 200 zł na start + 2,7% dla oszczędności (na bardzo długo)


Bonus 200 zł na start + 2,7% dla oszczędności (na bardzo długo)
Bank Millennium już od dłuższego czasu serwuje kolejne edycje promocji z bonusem 200 zł za konto osobiste. Propozycja ta cieszy się olbrzymim wzięciem, bo warunki do spełnienia są banalnie proste (w praktyce pokrywają się z łatwymi wymogami, których realizacja zwalnia z opłat za konto i kartę). A i posiadanie konta osobistego w tym banku otwiera drogę do uzyskania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit. Aktualnie można na nim uzyskać oprocentowanie 2,7% w skali roku dla kwoty do 100 tys. zł, które jest gwarantowane na 92 dni, ale... w praktyce użytkownicy tego konta z promocyjnej stawki korzystać mogą w dłuższym okresie, z edycji na edycję, bo wystarczy zastosowanie jednego prostego triku, który polega na przelaniu środków na odpowiedni moment. Sprawdź prześwietlenie promocji w Banku Millennium >>

2,7% do 500 tys. zł (!) + bonusy do 300 zł od mBanku


2,7% do 500 tys. zł (!) + bonusy do 300 zł od mBanku
Promocja mBanku obowiązuje dla otwierających mKonto Intensive, które jest kontem dedykowanym dla klientów zamożnych. O ile więc warunki bezpłatnego prowadzenia konta są dość wyśrubowane (ale osiągalne nawet, gdy ktoś dysponuje mniejszymi środkami), to i warunki promocji są odpowiednie dla dysponujących większą kwotą. Oprocentowanie 2,7% w skali roku można bowiem uzyskać nawet dla 500 tys. zł na okres 4 miesięcy. A dodatkowo z kontem osobistym można jeszcze - oprócz odsetek z konta oszczędnościowego - uzyskać do 300 zł w formie bonusów pieniężnych. Sprawdź prześwietlenie promocji w mBanku >>

Bonus 50 zł na start i do 3,5% dla oszczędzających


Bonus 50 zł na start i do 3,5% dla oszczędzających
W Getin Banku mamy do czynienia z całym pakietem możliwości ulokowania środków z promocyjnym oprocentowaniem. Jest tutaj bowiem konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 3,5% zapewnionym aż na 12 miesięcy dla kwoty do 10 tys. zł. A kto dysponuje większymi środkami, to na tym samym koncie uzyskać może 2,7% w skali roku przez 4 miesiące już do 200 tys. zł. Do tego jeszcze dochodzi 3-miesięczna lokata mobilna (do 10 tys. zł; oprocentowanie: 3% w skali roku). Do uzyskania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym uprawnia konto osobiste w Getinie, a jego założenie w chwili obecnej jest opłacalne, bo na start czeka bonus 50 zł (warunki bezpłatnego prowadzenia konta są bardzo proste). Sprawdź prześwietlenie promocji w Getin Banku >>

3% do 50 tys. zł + zwroty za płatności (do 150 zł) w T-Mobile Usługi Bankowe


3% do 50 tys. zł + zwroty za płatności (do 150 zł) w T-Mobile Usługi Bankowe
Świeża promocja oprocentowania, dostępna od dziś (ale w praktyce wznowiona, bo już wcześniej bank oferował tę promocję). T-Mobile Usługi Bankowe to bank powstały we współpracy telekomu z Alior Bankiem. By korzystać z jego promocji, nie trzeba posiadać telefonu w T-Mobile, a z kolei można być klientem Aliora. Na zakładających osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe czeka oprocentowanie 3% w skali roku gwarantowane na 92 dni na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 50 000 zł. A i z kontem osobistym można zarobić - do wzięcia jest do 25 zł miesięcznie (przez 6 kolejnych miesięcy). Ale jest też wariant dla tych, którym zależy wyłącznie na promocji oprocentowania. Wtedy wystarczy wybrać Konto Freemium bez karty (które prowadzone jest za 0 zł bez warunków). Sprawdź prześwietlenie promocji w T-Mobile Usługi Bankowe >>

Najlepsze lokaty promocyjne na styczeń 2020 roku


W tej części znajdziesz obecnie najlepsze lokaty promocyjne na styczeń 2020 roku. By uzyskać najwyższe oprocentowanie, zazwyczaj trzeba jednak spełnić dodatkowe warunki: otworzyć konto (choć na szczęście często bywa ono darmowe bez warunków, więc jest to wymóg niezbyt uciążliwy) i/lub spełnić status nowego klienta. W praktyce są to więc często lokaty powitalne.

Najlepszą propozycję tego typu ma Nest Bank, który dla osób zakładających konto osobiste oferuje stawkę 4% w skali roku (od 1 do 10 tys. zł) na 3 lub 6 miesięcy. Wybór krótszego okresu depozytu nie obliguje do spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków, ale żeby uzyskać promocyjne oprocentowanie na dłuższy okres, zapewnić trzeba wpływy wynagrodzenia (lub innych świadczeń) na konto osobiste w Nest Banku. Sprawdź prześwietlenie Nest Lokaty Witaj.

Swego czasu lider zestawień, czyli Idea Bank, obecnie na powitalnej lokacie pozwala uzyskać 3,8% lub 3% w skali roku. Wyższa stawka obowiązuje na Lokacie Happy (dla kwoty od 500 do 20 000 zł), a 3% uzyskać można na Lokacie Happy Pro (dla kwoty od 20 000,01 do 400 000 zł). W obydwu przypadkach jest to depozyt 3-miesięczny, z którego skorzystać można bez zakładania konta osobistego. Założyć da się jednak tylko jedną z tych lokat, a z propozycji skorzystać mogą wyłącznie osoby, które dotąd nie posiadały żadnej umowy, a nawet nie wnioskowały o jakikolwiek produkt w tym banku.

mLokata na Wejście to 3-miesięczna lokata powitalna w mBanku, na której ulokować można do 10 tys. zł przy stawce 3,5% w skali roku. Jako że propozycja skierowana jest wyłącznie dla osób, które zakładają konto, to żeby nic za nie nie płacić, to najlepiej wybrać eKonto osobiste bez karty.

Promocyjna lokata dostępna jest jeszcze w Alior Banku, gdzie nowi klienci (którzy nie mieli żadnych produktów w Aliorze, ani wcześniej w przejętych bankach, jak BPH czy Meritum) uzyskać mogą 3% w skali roku. To 100-dniowa lokata, na której ulokować można do 50 tys. zł (warunkiem skorzystania z depozytu jest także założenie konta osobistego).

Lokaty mobilne w w styczniu 2020 r.


Poniżej znajdziesz tylko lokaty, które założyć można za pośrednictwem bankowości mobilnej - tak banki zachęcają do skorzystania ze swej aplikacji.
 • Getin Bank: oprocentowanie 3% w skali roku na 3 miesiące dla kwoty od 500 do 10 000 zł (sprawdź szczegóły: Lokata Mobilna w Getin Banku); 
 • Bank Millennium (Lokata Urodzinowa): oprocentowanie 3% w skali roku na okres 1 miesiąca dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł - lokatę założyć można jedynie w ciągu 30 dni od swych urodzin (sprawdź wpis: Lokata Urodzinowa w Banku Millennium); 
 • Santander Bank Polska: stawka 2,5% w skali roku obowiązuje przez 4 miesiące dla kwoty od 1 000 do 20 000 zł; 
 • Bank Millennium (Lokata Mobilna): oprocentowanie 2,25 lub 2,5% w skali roku (wyższa stawka obowiązuje dla lokat zakładanych z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości w aplikacji mobilnej) na 3 miesiące dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł.

Getin i Bank Millennium (w przypadku Lokaty Mobilnej) umożliwiają założenie kolejnej lokaty tego samego tupu (po zakończeniu poprzedniej). W Santander Banku propozycja jest jednorazowa.

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego w styczniu 2020 roku


Były już promocyjne lokaty na styczeń 2020, a więc głównie powitalne, dla nowych klientów. Teraz czas na najlepsze lokaty na styczeń 2020, które założyć może każdy - nie ma bowiem wyśrubowanych wymogów nie do przejścia. Aczkolwiek i dodatkowe warunki się zdarzają: najczęściej to posiadanie (lub założenie) konta osobistego i/lub wpłacenie nowych środków.

Krótkoterminowe lokaty w styczniu 2020


Gdy kilkanaście lat temu zaczynałem swą przygodę z oszczędzaniem i deponowaniem środków na lokatach bankowych niekwestionowanym liderem zestawień z najlepszym oprocentowaniem były lokaty kilkumiesięczne. A najpopularniejszą wśród nich była lokata 3-miesięczna. To właśnie tego typu depozyty wyróżniały się na tle innych. I nawet nie miało znaczenia czy to lokata dla nowych, czy obecnych klientów. Po prostu lokata na 3 miesiące dawała najlepsze oprocentowanie. Dziś takie oczywiste to już nie jest. Wystarczy spojrzeć.

Na styczeń 2020 roku najlepsza lokata krótkoterminowa dostępna jest w ofercie Toyota Banku. To Lokata Sprint na 180 dni, która daje 2,4% w skali roku, a wpłacić na nią można od 3 do 18 tys. zł. Klient może założyć maksymalnie 10 lokat tego typu, co więc pozwala ulokować do 180 tys. zł. Propozycja dostępna jest wyłącznie dla posiadaczy konta w tym banku.

Idea Bank, w którym swego czasu w ciemno można było szukać lokat z najlepszym oprocentowaniem, tym razem najwięcej daje na 3- lub 6-miesięcznej Lokacie na Nowe Środki Plus. By załapać się na stawkę 2,2% w skali roku, trzeba nie tylko wpłacić nowe środki, ale również posiadać (lub założyć) konto osobiste (na szczęście bezwarunkowo darmowe). Jeśli takowego rachunku nie posiadasz i nie zamierzasz zakładać, to na najwyższe oprocentowanie możesz liczyć na Lokacie Nr 1 - w jej przypadku najwięcej, bo 2,1% w skali roku, uzyskać można w wariancie na 12 miesięcy. Nie trzeba jednak spełniać żadnych dodatkowych warunków (lokatę można założyć też bez konta). Wyróżnikiem oferty Idea Banku jest możliwość wpłacenia nawet bardzo dużych środków - każda z wymienionych lokat pozwala wpłacić do miliona złotych (aczkolwiek od razu przypomnę, że limity Bankowego Funduszu Gwarancyjnego są niższe - piszę o tym na końcu niniejszego wpisu).

W innych bankach już niestety próżno szukać lepszego oprocentowania na lokatach na kilka (czy maksymalnie 12) miesięcy. Wynosi ono już poniżej 2,1% w skali roku. A ta właśnie stawka jest minimum, jakie przyjąłem przy przygotowywaniu niniejszego przeglądu obejmującego najlepsze lokaty i konta oszczędnościowych na styczeń 2020 roku.

Od jakiegoś już czasu alternatywą dla lokat na kilka miesięcy stały się konta oszczędnościowe, które gwarantują utrzymanie stawki przez określony czas - i najczęściej jest to właśnie kilka (3-6) miesięcy. Zatem tak jak i na lokacie można wyliczyć sobie spodziewany zysk. A konto oszczędnościowe ma jeszcze tę przewagę nad lokatą, że w każdej chwili można środki dopłacić, jak i część lub całość wypłacić (bez utraty odsetek). Takie konta oszczędnościowe omawiam nieco niżej (pod przeglądem lokat długoterminowych).

Najwyżej oprocentowane lokaty długoterminowe - styczeń 2020 r.


Poniżej znajdziesz lokaty na styczeń 2020 na kilkanaście, 24, 36 czy nawet więcej miesięcy. To długie okresy, więc trzeba mieć na uwadze dwie kwestie. Przed ulokowaniem środków na dłuższy czas warto mieć pewność, że te środki nie będą potrzebne, bo w większości przypadków przedterminowe zerwanie lokaty oznacza utratę odsetek i zwrot samego kapitału. Ponadto długi okres lokaty, to czas w którym może się wiele zmienić w polityce i gospodarce, więc zmianie mogą też ulec stopy procentowe. Dziś, w czasach rekordowo niskiego oprocentowania, utrzymywanego już przez równie rekordowo długi okres, może się nam wydawać, że wiele zmienić się nie może, ale historia uczy jednak, że jest inaczej. To więc warto mieć na uwadze. Ale czy stopy procentowe dalej będą spadać, czy może wzrosną? Tego niestety nie sposób przewidzieć, bo ilu ekspertów, tyle opinii.

Na 24 miesiące najlepszą okazuje się EKOlokata na lata, którą przygotował BOŚ Bank. Standardowa stawka oprocentowania wynosi 2,1% w skali roku, ale do wzięcia jest jeszcze dodatkowy bonus podwyższający oprocentowanie o 0,5 p.p.. By uzyskać w sumie 2,6% w skali roku, to trzeba jednak spełnić szereg warunków: posiadać konto, wyrazić zgody marketingowe oraz zapewnić comiesięczne: wpływy wynagrodzenia min. 1000 zł i wykonanie płatności kartą na sumę min. 300 zł.

W innych bankach oprocentowanie na 2 lata jest już niższe. Santander Consumer Bank (nie mylić z Santander Bankiem, będącym następcą BZ WBK) i Nest Bank dają na ten okres po 2,2% w skali roku. W pierwszym z nich wystarczy wpłacić nowe środki (to jedyny wymóg). Z kolei Nest Bank wymaga otwarcia/posiadania konta osobistego i zapewnienia wpływów wynagrodzenia.

Najlepsze 3-letnie lokaty dają obecnie po 2,4% w skali roku. Takie propozycje znaleźć można w Santander Consumer Banku i Toyota Banku.

Lokatą z ultra długim okresem jest Lokata 5 na 5 z oferty BOŚ Banku, dzięki której można uzyskać aż 2,84% w skali roku. To oprocentowanie uśrednione, gdyż wzrasta ono z każdym rokiem depozytu (a jest on przewidziany aż na 5 lat) od 1,5% w pierwszym, po 5% w ostatnim, piątym roku umowy.

Najlepsze konta oszczędnościowe na styczeń 2020 roku


Liderem zestawienia kont oszczędnościowych już od dłuższego czasu pozostaje Getin Bank, który dla nowych klientów oferuje konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 3,5% przez 12 miesięcy! To propozycja dla kwoty do 10 tys. zł. A jeśli posiadasz większe oszczędności, to w tym samym banku, na tym samym koncie oszczędnościowym uzyskać możesz jeszcze 2,7% w skali roku przez 4 miesiące dla kwoty do 200 tys. zł. I ta ostatnia propozycja skierowana jest już nie tylko dla nowych, ale i dla obecnych klientów (warunkiem załapania się na promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym jest wpłacenie nowych środków).

Kilka banków oferuje stawkę 3% w skali roku, ale sporo jest różnic w tych propozycjach: zarówno jeśli chodzi o okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania, jak i kwotę podlegającą takiej promocji.

Największą kwotę (do 100 tys. zł) i na całkiem długi okres, bo na 6 miesięcy, z oprocentowaniem 3% w skali roku można ulokować w Citibanku. Z promocji skorzystać mogą osoby, które założą konto osobiste w tym banku oraz posiadają kartę kredytową (lub ją dopiero wyrobią, ale ten ruch akurat bardzo się opłaca, bo na start zdobyć można bon 400 zł na zakupy w sklepach Biedronka albo telefon LG K30 Dual Sim).

3% w skali roku na 180 dni można też uzyskać w Banku Pekao, ale już dla mniejszej kwoty, bo do 30 tys. zł. Takie samo ograniczenie kwotowe obowiązuje w Credit Agricole, ale stawka promocyjna jest gwarantowana wyłącznie przez okres 4 miesięcy. Z kolei w Alior Banku obecna promocja z podwyższonym oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym (dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego) obowiązuje do 31.03.2020 r. (choć bank wielokrotnie już tę ofertę przedłużał) dla kwoty nieprzekraczającej 20 tys. zł.

Dla osób posiadających większą sumę oszczędności, ciekawa może być promocja, którą przygotował mBank. Tu bowiem osoby, które założą (jak i te, które już posiadają) mKonto Intensive, uzyskać mogą 2,7% w skali roku, zapewnione na 4 miesiące dla kwoty do 500 tys. zł!

Na stawkę 2,7% w skali roku można załapać się także w Banku Millennium. Oferta dostępna jest do 11.01., ale wpłacanie pierwszych nowych środków w tym czasie uruchamia promocję oprocentowania 2,7% w skali roku na okres 92 dni - maksymalnie dla kwoty do 100 tys. zł. No i przypomnę, że w tym przypadku zachętą do skorzystania jest nie tylko wysokość oprocentowania, ale i bonus 200 zł na start.

Przydatne informacje


Powyższy wpis przedstawia stan obowiązujący na dzień 1.01.2020 r. Wszystkie najlepsze lokaty oraz konta oszczędnościowe w każdym momencie znajdziesz w aktualizowanych na bieżąco zestawieniach:

Wszystkie powyżej opisane propozycje dla oszczędzających oferowane są wyłącznie przez banki, które podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). A to oznacza najważniejsze: bezpieczeństwo dla naszych środków. Są one gwarantowane dla kwoty, która nie przekracza równowartości 100 tys. euro. Więcej o zasadach działania systemu ochrony depozytów w Polsce dowiesz się z mego poradnikowego wpisu: jak działa Bankowy Fundusz Gwarancyjny oraz komu i w jakich sytuacjach wypłaca pieniądze.

Jeśli właśnie zaczynasz swą przygodę z oszczędzaniem, bo np. masz takie noworoczne postanowienie, to życzę Ci wytrwałości. A w razie jakichkolwiek pytań dotyczących lokat, zachęcam Cię do zapoznania się z kompendium wiedzy: Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć. Tam też znajdziesz kalkulator odsetek, który w łatwy sposób pozwoli Ci wyliczyć zyski z lokat i kont oszczędnościowych.

Bądź na bieżąco z najlepszymi lokatami i promocjami bankowymi. Subskrybuj
Bankobranie na YouTube, na Twitterze i polub na Facebooku:


57 komentarzy:

 1. Oby procenty w tym roku odbiły i szybowały w górę niczym korki szampanów na powitanie roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A inflacja 2 x szybciej!
   I żeby nam się dobrze działo...

   Usuń
 2. Ktoś wie jak ostatnio ma się lokata Zawrotna w IB?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W IB nie wiem, ale w Getinie przy wypłacie 200 T -> migracja do mBank - proponowali wczoraj 2,3%.

   Usuń
  2. 1,8% było w poniedziałek.

   Usuń
  3. Co to IB?

   Usuń
  4. Idea Bank.

   Usuń
  5. Dzisiaj robiłem przelew 200 tys. zł z zakończonej lokaty (2,6%) w Getinie bo odnowili mi na 1,8%. Przy przelewach do innych banków (próbowałem mBank, Millenium i Santander) też propozycje na 1,8% na 3 mies. Słabo.

   Usuń
  6. Czyli Getin kopiuje ofertę Idea Banku. A lokata na nowe środki to nawet gorsza bo max 2% na 12 mies.

   Usuń
  7. Dzisiaj w Getinie 1,9% od 10 tys. zł na 3 mies.

   Usuń
  8. Ciekawe ile dadzą dzisiaj w Idea albo GNB?

   W sobotę znowu trzeba czyścić KO w Millennium - to przestaje być zabawne!

   Usuń
  9. W Idea Banku bez zmian. Dziś sprawdzone i nadal 1,8%

   Usuń
  10. A przy okazji dodam, że Beztroska to obecnie 1,2%. Ta sama co w listopadzie'18 była oprocentowana na 3,9% :(

   Usuń
 3. Mysle ze trzymanie stop na niskim poziomie przez RPP to juz nie ekonomia tylko polityka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie też. Ale zobacz co masz na zachodzie. Tam oprocentowanie jest jeszcze niższe.

   Usuń
  2. Na "zachodzie" to za to, ze pieniądze leżą na koncie a nie są inwestowane trzeba płacić. Tylko ze jednocześnie na tym "zachodzie" biorąc kredyt nie musisz się martwić o to jak go spłacisz i czy przeżyjesz.
   IMHO, głupotą do potęgi jest porównywanie tego co obecnie robią banki w PL z tym co oferują swoim klientom banki na "zachodzie". Nie wspomnę już nawet o tym co państwo na tym "zachodzie" gwarantuje swoim obywatelom i nie tylko...

   Usuń
 4. Czy Alior Bank utrzymał pakiet korzyści w tym 3% na KO i zwroty za płatności tel?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korzyści nadal są dostępne, a 3% na koncie oszczędnościowym jest przedłużone po raz kolejny - tym razem do 31.03.2020 r.

   Usuń
  2. Całe szczęście. Chociaż tu te niewiele, bo tylko 20 tys. zaparkuję na przyzwoity jeszcze procent.

   Bieda. Nie ma gdzie lokować (bezpiecznie) kasy nie będąc nowym klientem lub będąc wykluczonym przez okres karencji :(.

   Usuń
  3. Jeszcze konta oszczędnościowe po 2,7% w Getininie i Millennium masz. Można sobie poprzerzucać raz tu, a raz tam.

   Usuń
  4. getin cos mmnie nie pasuje na kontach oszczednościowych coś ściemniają

   Usuń
  5. Odsetki się zgadzają, wszystko gra wieć nie wiem o co może ci chodzić?

   Usuń
 5. A były kiedyś takie banki jak Meritum, Getin Online i było wysokie oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I BGŻOptima była warta uwagi.

   Usuń
  2. Zdecydowanie nikt, kto miał konto w Getin Online nie płacze z tego powodu.
   Kiedyś były raczej znacznie wyższe stopy procentowe :)

   Usuń
 6. czy coś może wiadomo, czy jest szansa na nową promocję z lokatą w toyotabanku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Póki co cisza. Nie posiadam żadnych informacji.

   Usuń
  2. Daję Toyota jeszcze miesiąc na konkretną ofertę i zamykam konto. Opłata 2,49 PLN za konto z którego nic nie mam to za dużo ;)

   Usuń
  3. Czy dalej można się logować jedynie smartkiem?

   Usuń
 7. A co z Lokatą Facto na 2,5% na 12 m-cy we włoskim banku BFF Banking Group? Warto ryzykować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na blogu biorę pod uwagę tylko to z czego osobiście korzystam (lub przynajmniej chciałbym skorzystać). Skupiam się tylko na tych lokatach i kontach oszczędnościowych, które podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny). Wspomniana oferta więc się nie łapie (a i w sumie różnica oprocentowanie nie aż tak duża by kusiła; a patrząc na niektóre lokaty czy zwłaszcza konta oszczędnościowe, to Lokata Facto daje mniej).

   Usuń
 8. Czy to k. oszczędnościowe na ALIORZE do 31.marca to przedłużenie dla środków jeszcze z końca 2018 roku? Czyli jak wpłaciłem w pażdzierniku 2018 to cały czas i nadal mam 3%?
  BTW: w szczegółach k.o. jest 2,94 % - dlaczego tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku 3% do 20k nie ma znaczenia kiedy kasa była wpłacona. Jak korzyść jest włączona to nadal środki mogą leżeć na KO i bez zmian jest 3%

   Usuń
  2. A u mnie w szczegółach KO jest 2,99%.
   Konto zakładane pół roku temu.

   Usuń
 9. wrzucając do getinu dziś z millenium aby mieć na wekeend 0zl saldo
  wpadłem poprzez (zostawione na nim resztki w promocję z 1 edycji konta
  juz elastycznego na 2,8 % i 122dni ) która trwa do 10.02.2020r. mogę
  jakoś wpłynąć na wycofanie teraz już z getinu środków aby załapać się na
  nową edycję ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Promocja Santander z IV kw.2019 roku przy założeniu konta KONTO OTWARTE DLA CIEBIE.Klient miał otrzymać 150 zł i bon 50zł na zakupy w Biedronce.Promocja była przez eBonus BROOKER.pl Wszystko miałam założone ok.Jednak emaila o otrzymaniu promocji do wypłaty nie otrzymałam (miał być do 10.01).Jestem zawiedziona.Co robić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do dyskusji zachęcam pod wpisami dotyczącymi konkretnej promocji (to ułatwia dotarcie do osób zainteresowanych tematem i daje szansę na szybszą odpowiedź):

   1) "Odbierz aż 280 zł na start za konto osobiste w Santander Banku (i dodatkowo do 450 zł w pozostałych promocjach)"

   2) "Uczestniku promocji "Konto Jakie Chcę z Bonusem - edycja II" (z bonusem 150 zł i bonem 50 zł do Biedronki): czas uzupełnić dane!"

   W tym drugim wpisie podpowiadam co robić w takiej sytuacji i gdzie zgłosić ewentualną reklamację.

   Usuń
 11. Korzystam aktualnie z promocji na rok w Getin Banku. Czy po zakończeniu jest możliwość przedłużenia oprocentowania na podobnym poziomie tak jak można to zrobić w Millenium?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak się niestety nie da. Mają inne zasady liczenia. Trzeba sobie zrobić przerwę, odczekać i może w kolejnej edycji się udać

   Usuń
 12. Chciałam założyć lokatę dla nowych klientów w Alior Bank, już wiem że mogę to zrobić tylko w oddziale. Zaskoczył mnie fakt, ze mogę to zrobić do 14dni od założenia konta. Mam pytanie czy liczy się data złożenia wniosku w internecie czy data podpisania umowy i otrzymania smsa z banku o otrzymaniu umowy - umowa kurierem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 14 dni od złożenia wniosku o konto.

   Usuń
 13. Getin dziś na zatrzymanie LOKATA SPECJALNY PROCENT. Od 110 tys. zł 2% na 3 mies. albo 1,7% na 6 mies. A skończyło mi się 2,8% na KO. Tak więc słabiutko.

  OdpowiedzUsuń
 14. Wzrosło oproc. na lokacie na nowe środki Plus w Idea Banku. Dają 2,5% na 3 i 6 mies.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to lokata z kontem?

   Usuń
  2. Tak, w przypadku lokat w Idea Banku, które w nazwie mają "Plus", to są to lokaty dla posiadaczy konta.

   Usuń
 15. Gwarancja BFG to obecnie €100K - co to oznacza w praktyce wyrażone w PLN ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Suma gwarancji jest zmienna i zależy od kursu euro. Obecnie wyjdzie to ok. 423 tys. zł (zatem z racji tego, że kurs się zmienia, to warto wpłacać nieco mniej).

   Usuń
  2. Dzięki bardzo. W tym przypadku chodzi o Idea, więc ostrożność nie zawadzi :)

   Usuń
 16. Uwaga, uwaga! Lokata zawrotna 2,6% na 3 mies.!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie można znaleźć tę lokatę? Bo ja się zalogowałem i nigdzie jej nie widzę. Jest Styczniowa 2,3%

   Usuń
  2. Zawrotna to lokata która pojawia się tylko na zatrzymanie przy robieniu przelewu na min. 10 tys. zł.

   Potwierdzam że jest. Dziś założona koło południa.

   Usuń
 17. I jeszcze pojawiła się Styczniowa: 2,3% na 2 mies.

  OdpowiedzUsuń
 18. Czy otwierając lokatę w Nest bezpośrednio z KO po czym ją natychmiastowo zrywając można uniknąć opłaty za wypłatę tak jak to jest możliwe w Getin?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Nest tylko jeden przelew jest za darmo. W Getinie na EKO to obecnie możesz wypłacać nawet bez tego myku przez lokatę.

   Usuń
 19. Lokatę w Santander Consumer można założyć na ich stronie - czy ktoś wie jak to wygląda czasowo i z czym się to wiąże, tzn. wniosek,kurier,umowa,przelew? Czy to samo można załatwić 'od ręki' w oddziale?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po wniosku przez internet i tak trzeba potwierdzić tożsamość w oddziale. Tak przynajmniej było z rok temu i to mnie wykluczyło bo mam 30 km.

   Usuń
  2. Jaki sens ma więc oferowanie możliwości otwarcia lokaty w internecie skoro i tak trzeba się fatygować do oddziału? Nawet Toyota Bank nie jest tak nielogiczny, a to tez niemiecki bank :)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...