Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij premię do 1050 zł za Firmowe Konto Godne Polecenia w Santander Bank Polska

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

22.01.2020

Zgarnij premię do 1050 zł za Firmowe Konto Godne Polecenia w Santander Bank Polska

Dzięki nowej propozycji za otwarcie konta firmowego osoby prowadzące działalność gospodarczą zyskać mogą jeszcze więcej.

Osoba prowadząca działalność gospodarczą, biorąca udział w promocji konta firmowego w Santander Banku
Na start zgarnąć można gwarantowaną premię 150 zł. Ale to nie wszystko, bo promocja łączy się także z inną propozycją banku, dzięki czemu łącznie uzbierać można nawet 1050 zł. A właściwie... jeszcze więcej!

[Promocja zakończona. Sprawdź inne aktualnie dostępne promocje kont firmowych.]

Pula nagród gwarantowanych, jakie uzyskać może uczestnik promocji jest aż tak duża, bo mamy tutaj do czynienia z kumulacją aż trzech propozycji:
 • najnowsza akcja "Zgarnij Premię z kontem firmowym Godnym Polecenia Santander Bank Polska – 2 edycja", w której do wzięcia czeka 150 zł na start;
 • bankowa "Promocja dla przedsiębiorców" ze zwrotami za płatności kartą wydaną do konta - w ten sposób uzyskać można do 900 zł oraz
 • druga promocja banku, czyli "W podróży 2-4-6", która daje zwroty za płatności kartą w wybranych kategoriach punktów handlowo-usługowych (choć akurat zysków z tej promocji nie wliczam do tytułowej sumy aż 1050 zł, bo na te zwroty można liczyć przez dość krótki okres - jedynie już tylko do 31.03.2020 r.; ile się uda zyskać, trzeba się z tego cieszyć, ale czasu już mało). 

Zgarnij premię 150 zł za Firmowe Konto Godne Polecenia


Dla kogo promocja? Udział wziąć mogą osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które od 21.01.2019 r. do dnia otwarcia konta w niniejszej promocji bankowej nie posiadały (oraz nie współposiadały), ani nie dysponowały (jako pełnomocnik) jakimkolwiek rachunkiem w Santander Bank Polska dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

Wykluczenie dotyczy również współposiadaczy i pełnomocników do tego typu rachunków, a także osoby, które po 20.01.2020 r. poza promocją zawnioskowały o konto firmowe w Santander Bank Polska i wniosek ten jest obecnie procesowany przez bank.

Zasady promocji. By zgarnąć premię 150 zł:
 • wyraź zgodę na zwolnienie banku z tajemnicy bankowej, celem przekazania organizatorowi promocji informacji niezbędnych do zweryfikowania spełniania warunków uzyskania premii; 
 • najpóźniej do 23.02.2020 r. za pośrednictwem strony promocji złóż wniosek o Firmowe Konto Godne Polecenia wraz z wydawaną do niego kartą Visa Business Electron lub Mastercard Business Debit (karta w promocji z premią 150 zł co prawda nie jest wymagana, ale przyda się do uzyskiwania bonusów w promocji z 900 zł do zgarnięcia, o której piszę niżej; a najlepiej wybrać kartę Mastercard, bo ona da udział we wszystkich promocjach jednocześnie - włącznie z "W podróży 2-4-6"), 
 • we wniosku o konto podaj ten sam adres mailowy, co podczas rejestracji oraz wyraź zgody na przetwarzanie danych osobowych do kontaktu w sprawach związanych z realizacją wniosku o konto, dla celów marketingu banku (w tym drogą telefoniczną i poprzez środki komunikacji elektronicznej); zgód tych nie odwołuj w trakcie promocji;
 • w ciągu miesiąca od przesłania wniosku zawrzyj umowę z bankiem; 
 • najpóźniej w ciągu 2 miesięcy od zawarcia umowy o konto wykonaj min. jedną płatność kartą lub przelew na dowolną kwotę (nie wliczają się przelewy wewnętrzne).

Wypłata premii 150 zł za Firmowe Konto Godne Polecenia. O przyznaniu premii organizator powiadomi Cię mailem do 3.08.2020 r. Wtedy też będzie należało zalogować się na stronie promocji celem uzupełnienia numeru rachunku konta założonego w promocji, bo to właśnie na ten rachunek zostanie wypłacona nagroda - ma to nastąpić najpóźniej w ciągu 14 dni roboczych od wspomnianej wiadomości powiadamiającej o premii. Do momentu otrzymania premii nie rozwiązuj z bankiem umowy o konto.

Moneyback do 900 zł od Santander Bank Polska


Konto otwarte w ramach promocji z premią 150 zł jednocześnie załapie się też na drugą promocję serwowaną już bezpośrednio przez Santander Bank Polska.

By skorzystać z promocji:
 • we wniosku wyraź zgody na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych oraz nie wyrażaj sprzeciwu na przetwarzanie danych marketingowych w banku; 
 • do 15-go dnia miesiąca następującego po miesiącu naliczenia premii wykonaj co najmniej jeden przelew do ZUS lub Urzędu Skarbowego w wysokości co najmniej 200 zł (spójrz tabela niżej).

Dalej będzie należało wykonywać płatności kartą wydaną do konta, gdyż na wysokość premii wpływ będzie miała suma kwot tych transakcji. Santander Bank Polska naliczy 4% zwrotu od dowolnych płatności (można płacić kartą zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie; wykluczone są tylko kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie oraz totalizatory).

Okres naliczania tych zwrotów został przewidziany na 6 kolejnych miesięcy (liczonych od dnia otwarcia konta). Maksymalny miesięczny zwrot wynieść może 150 zł, więc łącznie przez pół roku promocji da się zgarnąć nawet 900 zł.

Wypłata moneybacku następować będzie do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Przebieg promocji dla przedsiębiorców obrazuje też poniższa tabela (z regulaminu promocji):
Przebieg promocji dla przedsiębiorców w Santander Banku

"W podróży 2-4-6", czyli kolejne zwroty do 6%


Oprócz 4-procentowego zwrotu w ramach powyższej promocji, w której uzyskać można do 900 zł, w Santander Bank Polska dostępna jest jeszcze jedna promocja: "W podróży 2-4-6". Warunkiem udziału w niej jest wyrobienie (w czasie składania wniosku o konto) karty Mastercard Business Debit.

Dzięki tej promocji zgarnąć można:
 • 2% zwrotu za płatności na stacjach paliw Circle K; 
 • 4% zwrotu za płatności w hotelach i motelach oraz 
 • 6% za opłaty autostradowe. 

Pod naliczenie zwrotu podlegają tylko transakcje wykonywane w Polsce. W przypadku zwrotów za hotele, motele i przejazdy autostradami miesięczny zwrot nie może przekroczyć 200 zł. Ograniczenie nie obowiązuje jednak dla płatności na stacjach Circle K. Wypłata moneybacku ma być realizowana do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu wykonania płatności. Na naliczanie zwrotów można liczyć do 31.03.2020 r.

Opodatkowanie nagród


W przypadku promocji dla osób prowadzących działalność gospodarczą gratyfikacje wypłacane w obydwu promocjach należy traktować jako przychód. Konieczne będzie więc rozliczenie podatku i to na przedsiębiorcy spoczywa ten obowiązek.

Firmowe Konto Godne Polecenia - prześwietlenie oferty


Na tym etapie omawiania promocji bankowej przechodzę do przyjrzenia się warunkom prowadzenia konta w oparciu o stawki wynikające z taryfy opłat i prowizji. Jednak tym razem muszę przywołać spory fragment regulaminu promocji, gdyż on bierze górę i jest wiążący dla uczestników promocji, jak i dla banku. A wygląda to świetnie:
"Uczestnik ["Promocji dla przedsiębiorców - przyp. Mr. Złotówa] może skorzystać z promocji cenowej polegającej na: 
1. Zwolnieniu z opłat naliczanych przez Bank przez 24 miesiące z tytułu: 
a. prowadzenia Konta Firmowego Godnego Polecenia, 
b. przelewów wykonywanych w systemie Elixir w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma c. przelewów w formie polecenia wypłaty w EUR do krajów EOG innych niż Polska - polecenie przelewu SEPA 
d. 10 pierwszych przelewów w systemie BlueCash wykonywanych w miesiącu rozliczeniowym w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma, 
e. realizacji zleceń stałych na konta w innych bankach w usługach bankowości elektronicznej Mini Firma, 
f. realizacji poleceń zapłaty w usługach bankowości elektronicznej Mini Firma z rachunku płatnika na rachunek odbiorcy prowadzony w innym banku, 
g. wysłania smsKodów autoryzacyjnych, 
h. użytkowania pierwszej karty debetowej (w PLN) do Konta Firmowego Godnego Polecenia (do wyboru: Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit) 
i. wypłaty gotówki kartą:  
   i. w bankomatach poza siecią Santander Bank Polska S.A., 
   ii. w terminalach innych instytucji w kraju, 
   iii. bankomatach i terminalach innych instytucji za granicą"

W praktyce więc wszystko, co najważniejsze w przypadku konta, na okres aż 2 lat będzie bez opłat (i to przez ten okres warunki z regulaminu biorą górę nad standardową ofertą wynikającą z taryfy opłat i prowizji). Z promocyjnych warunków bank może jednak Cię wykluczyć, jeśli posiadasz inne firmowe konto w Santander Bank Polska, wypowiesz umowę o usługi bankowości elektronicznej "Mini Firma" lub gdy Twe roczne przychody przekroczą 10 milionów zł.

Do udziału w promocji z premią 150 zł (i jednocześnie z 900 zł, jak i ze zwrotem do 6%) kwalifikują tylko wnioski złożone na stronie promocji. Wówczas jedyną opcją zawarcia umowy jest kurier. Już na etapie składania wniosku możesz jednak wskazać inny adres dostarczenia umowy, niż Twój adres zamieszkania czy korespondencyjny, więc kurier będzie mógł przyjechać np. do miejsca Twej pracy.

Chcesz zyskiwać na promocjach bankowych?

Koniecznie śledź je na bieżąco. Chętnie pomogę Ci w tym, jeśli zapiszesz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

4 komentarze:

 1. Chcę też założyć konto osobiste w promocji. Czy kolejność otwierania tych kont ma znaczenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W praktyce kolejność nie ma znaczenia. Bo udział w tych promocjach wzajemnie się nie wyklucza (posiadacz konta firmowego może założyć osobiste w promocji i na odwrót, czyli posiadacz konta osobistego może założyć konto firmowe w promocji). Zatem możesz wziąć udział w promocji z premią do 830 zł za konto osobiste i także w powyższej promocji konta firmowego :)

   Usuń
 2. Próbowałam dwa razy złożyć wniosek, przez link, który otrzymałam na skrzynkę. Niestety za każdym razem dostałam informację, że zapraszają mnie do oddziału ponieważ potrzebują dodatkowych informacji. Na infolinii nie umieli mi wyjaśnić dlaczego wniosek nie przeszedł. W oddziale dowiedziałam się,że wiele osób miało podobny problem i ostatecznie założyły konto w oddziale tracąc premię na start.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam to samo ,,Dziękujemy za wypełnienie wniosku.
   Niestety, aby otworzyć dla Ciebie konto potrzebujemy dodatkowych informacji.
   Zapraszamy do jednego z naszych oddziałów''. Raz usiłowałem żonie otworzyć i poszedłem do najbliższej placówki tam rozłożyli bezradnie ręce i powiedzieli nam że ta placówka nie obsługuje tego i odesłali nas do innej. Chcieliśmy to zrobić w czerwcu albo lipcu przy okazji jakiejś promocji ale po pół roku nadal jest ten sam problem

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...