Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: eKonto z premią 150 zł od mBanku (+ 2,6% dla oszczędności)

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

31.01.2020

eKonto z premią 150 zł od mBanku (+ 2,6% dla oszczędności)

mBank udostępnił nową edycję promocji swego konta osobistego: eKonto z premią 150 zł.


eKonto z premią 150 zł od mBanku (+ 2,6% dla oszczędności)
Do zgarnięcia czekają premie pieniężne na sumę 150 zł, które zdobyć można bardzo łatwo - w praktyce wystarczy bowiem zapewnienie 2 wpływów (mogą być to przelewy z własnego konta w innym banku) oraz wykonanie 10 płatności (na dowolne, nawet drobne kwoty).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w mBanku.]


eKonto z premią - 8 edycja: 150 zł od mBanku


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2017 r. nie posiadała:
1) rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i/lub  
2) rachunku oszczędnościowego  
o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017 [to cyfry z pozycji od trzeciej do dziesiątej w 26-cyfrowym numerze rachunku - przyp. Mr. Złotówa]. 

Udziału w promocji brać nie mogą też współposiadacze tego typu rachunków. Na szczęście jednak posiadanie innych produktów mBanku (takich, jak chociażby karta kredytowa, pożyczka czy konto firmowe) niczemu nie wadzi i można zgarnąć gwarantowaną premię 150 zł za otwarcie konta osobistego w mBanku.

Nagroda. mBank w promocji "eKonto z premią - VIII edycja" przygotował dwie premie pieniężne w wysokości 100 zł ("Premia za szybki wpływ") oraz 50 zł ("Premia za transakcje"), które wypłaci na Twe konto otwarte w promocji, więc uzyskane środki będzie można spożytkować według własnego uznania (wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel).

Dodatkowo - ale to już opcja jedynie dla chętnych - osoby otwierające konto osobiste w mBanku mogą skorzystać ze stawki 2,6% w skali roku dla kwoty do 20 tys. zł. Bank takie warunki oferuje na koncie oszczędnościowym Moje cele z gwarancją ich utrzymania do 31.08.2020 r.

Zasady promocji "eKonto z premią - VIII edycja"


Zasady promocji. By wziąć udział w promocji:
 • najpóźniej do 27.05.2020 r. złóż wniosek o eKonto osobiste wraz z wydawaną do niego kartą oraz zawrzyj umowę z bankiem.

A dalej przyjdzie już spełniać proste warunki uzyskania premii 100 i 50 zł.

Premia 100 zł za szybki wpływ. Jak ją zdobyć?
 • w ciągu 7 dni od otwarcia konta zapewnij na konto jednorazowy wpływ w wysokości min. 1 000 zł (może to być przelew nawet z Twego konta w innym banku; ważne, by nie był to wpływ z innego rachunku, który posiadasz w mBanku; wpływ oznacza wyłącznie pojawienie się środków w historii konta - nie ma potrzeby ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas - możesz je w dowolnej chwili wydać, przelać lub wypłacić; kwotę trzeba przelać jednorazowo, tzn. nie zaliczy się suma mniejszych wpływów, np. 2 x 500 zł) oraz
 • najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu przystąpienia do promocji w dowolnych punktach handlowo-usługowych wykonaj 5 płatności na dowolne kwoty kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem (i transakcji tych nie anuluj, a więc nie zwracaj zakupów). 

Premia 50 zł za transakcje. By uzyskać tę nagrodę, w drugim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym przystąpisz do promocji:
 • zapewnij jednorazowy wpływ na konto kwoty min. 1 000 zł (wytyczne są takie same, jak wyżej) oraz 
 • w dowolnych punktach handlowo-usługowych wykonaj co najmniej 5 płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem (i transakcji tych nie anuluj do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu ich wykonania).

Kiedy mBank wypłaci premie?


Wypłata każdej premii ma nastąpić do końca miesiąca następującego po miesiącu spełniania warunków jej uzyskania. A skoro już pojawiło się kilka różnych terminów i warunków, to przebieg promocji dla uproszczenia przedstawię na przykładzie:
💡 Jeżeli umowę o eKonto osobiste w mBanku zawrzesz w styczniu, to na zapewnienie szybkiego wpływu będziesz mieć 7 dni, a na wykonanie 5 transakcji bank da Ci czas do końca lutego. Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz 100 zł (to "Premia za szybki wpływ"), które mBank wypłaci Ci do końca marca. W marcu będzie należało jeszcze zrealizować 5 płatności (kartą i/lub BLIKiem) oraz zapewnić wpływ 1 000 zł - za to otrzymasz 50 zł do końca kwietnia (to tzw. "Premia za transakcje").

Ważne wskazówki. Udział w promocji biorą wyłącznie konta indywidualne (załóż więc konto samodzielnie i nie zmieniaj go na wspólne, by nie pozbawić się prawa do premii).

Ile kosztuje eKonto osobiste w mBanku?


Główne cechy konta osobistego w mBanku to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0/7 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w danym miesiącu wykonasz co najmniej 1 płatność kartą (na dowolną kwotę);
 • 0 zł za wypłaty kartą kwoty min. 100 zł we wszystkich bankomatach w Polsce (przy wypłatach mniejszych kwot bank pobiera prowizję w wysokości 2,50 zł).

Jak wygląda otwarcie konta w mBanku. We wniosku o konto wybrać możesz sposób zawarcia umowy o konto. Da się to zrobić za pośrednictwem kuriera lub w wybranej placówce banku.

[Aktualizacja w dn. 18.03.2020 r.: z powodu zawieszania usług kurierskich przez firmę, z którą współpracuje mBank, aktualnie jedynym sposobem zawarcia umowy o konto w mBanku pozostaje wizyta w placówce banku.] [Aktualizacja w dn. 18.05.: możliwość zawarcia umowy za pośrednictwem kuriera została przywrócona.]

W przypadku zawierania umowy o konto w placówce mBanku, by mieć pewność udziału w promocji, warto zwrócić, by w placówce umowa o konto została zwarta dla wcześniej już złożonego wniosku przez Internet. A jak tego najprościej dopilnować? Zapisz sobie i podaj doradcy numer wniosku, który otrzymasz w wiadomości mailowej potwierdzającej złożenie wniosku.

Kont oszczędnościowe Moje cele: 2,6% do 20 tys. zł w mBanku


Kto chce (bo to opcja dobrowolna i niewymagana na potrzeby uzyskania premii do 150 zł) może również skorzystać z usługi Moje cele i idącej za tym okazji na promocyjne oprocentowanie wynoszące 2,6% w skali roku maksymalnie dla kwoty 20 000 zł. Takie warunki mBank gwarantuje do 31.08.2020 r. Względem poprzedniej edycji to zmiana - choć niewielka, ale - w dobrym kierunku (oprocentowanie wzrosło o 0,1 punktu procentowego).

By uzyskać promocyjne oprocentowanie należy włączyć "Moje cele". Jest to usługa polegająca na automatycznym oszczędzaniu. Samodzielnie możesz ją skonfigurować tak, by małe kwoty mBank przerzucał z Twego konta osobistego na konto oszczędnościowe zawsze wtedy, gdy będziesz płacić kartą, robić przelewy lub wypłacać pieniądze z bankomatu. A wybrać można zaokrąglanie do 10 zł, stałą kwotę z przedziału od 3 do 10 zł lub określony procent (w przedziale od 1 do 15%). Środki te będą trafiać na oszczędnościowe.

Aby uzyskać stawkę 2,6% w skali roku, należy spełniać poniższy warunek:
"Promocyjne oprocentowanie na rachunku do regularnego oszczędzania Moje cele naliczane jest, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń. Warunek jest weryfikowany ostatniego dnia roboczego miesiąca, w odniesieniu do wszystkich rachunków umożliwiających regularne oszczędzanie, powiązanych z tym samym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym"

Rachunek oszczędnościowy, na który trafiają środki w ramach usługi Moje cele otwierany i prowadzony jest za 0 zł. W miesiącu kalendarzowym wykonać można z niego jeden przelew bez opłat.

Przydatne dokumenty:

57 komentarzy:

 1. Karencja bez zmian? Zamknąłem konto w lutym'17

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też miałem nadzieję, że przesunie się to o rok (tak jak stało się na początku ubiegłego roku). Pozostaje czekać.

   Usuń
 2. Ale okres wykluczenia mają... Nic nie chcą ułatwić życia byłym klientom. Ich wybór.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ktoś wie jaki kurier przywozi umowę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli się nie mylę to był TNT albo inPost.

   Usuń
  2. No właśnie to jest dla mnie istotne bo jeśli TNT to składam wninsek a jeśli InPost to nie bo z InPost w moim rejonie jeździ taki gbur ze nigdy w życiu nie chce go już na oczy widzieć... ktoś może potwierdzić na 100% jaka firma kurierska?

   Usuń
  3. Dziś rozmawiałem z konsultantką. Jeździ inPost.

   Usuń
  4. Dzieki wiellkie za informacje.

   Usuń
  5. u mnie był InPost

   Usuń
 4. czy po zapewnieniu wymaganego wpływu na konto można pieniądze od razu przelać spowrotem na swoje konto w innym banku? czy wtedy też spełnimy warunki promocji? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczy się odnotowanie wpływu w historii konta. Nawet tego samego dnia część lub całość środków można przelać, wypłacić lub wydać.

   Usuń
 5. Jaką kartę najlepiej wybrać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko ta z własnym wizerunkiem jest chyba dodatkowo płatna. A między pozostałymi nie ma różnicy. Ja wybrałem pionową bo ładna.

   Usuń
 6. A jeśli kiedyś miałam konto o nr 1140 2004 lub 1140 2017 to w takim razie nigdy nie bede mogła skorzystac z promocji mBanku????te nr w każdej promocji z tego co obserwuje wykluczają, nawet jak łapie się w kwestii daty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to musisz patrzeć na datę a nie na same numery kont. Jak minie karnacja to zakładasz. A nie że nigdy nie możesz.

   Usuń
  2. Karencja :)

   Usuń
 7. Czy ktos ma kod polecenia ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Program poleceń niesie korzyści tylko dla polecającego. Polecony niestety nie dostaje nic więcej z tytułu wpisania kodu polecenia.

   Jeśli chodzi o kod, będzie mi miło za podanie kodu bankobranie

   Usuń
  2. Czyli promocja łączy się z programem poleceń?

   Usuń
 8. Konto w tej promocji można założyć w oddziale, tak? Wniosek nie musi być składany przez internet?

  OdpowiedzUsuń
 9. nic Mr Zlotówa nie informuje o promocji POLECENIU KONTA...jesli założę z polecenia konto to polecający otrzymuje 100zł za ekonto, a 200zł za mkonto. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kto przejmie mBank? Wciąż nie wiadomo, choć we wtorek agencja Reuters podała, że ofertę zakupu akcji mBanku złożył Bank Pekao SA. Czarno widzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stypułkower liczy na jakiś bank dotychczas nie działający jeszcze w Polsce, gdyż to być może przedłuży jego szefowanie. W przypadku przejęcia przez bank już obecny na rynku dojdzie do fuzji, a on pójdzie w odstawkę.

   Usuń
  2. No i jest nowa akcja dla nowych klientów.

   Usuń
 11. Czy jesli otwarlam dziś konto w tej.nowej promocji mbanku z dn.07.02.20 r ( gdzie jest ten prawie zaden okres karencji) będę mogła stać się polecającym dla kogoś kto chciałby otworzyć konto z tej promocji tj." ekonto z premia - VIII edycja" Czy ja mogę tylko być polecającym w tamtej promocji? Bo tutaj jest 100 zl za polecenie a w tamtej tylko 50, a akurat znajoma ktora chce otworzyc konto w mbanku nigdy nie miala konta w tym banku a premia w obu przypadkach jest taka sama dla niej, ja mialabym tylko większy zysk gdybym mogła być dla niej polecajacym tutaj w tej 8 edycji.Tylko zastanawiam sie czy tak mozna. A jesli tak to ewentualnie w ktorym momencie podaje sie ten kod. Na etapie wypełniania wniosku? W tym przypadku nie jest to chyba przez link jak w tej promocji z krótką karencja????i gdzie znajdę ten kod polecenia ? Będzie gdzieś w bankowości?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uczestnikiem tej promki może być osoba, która nie posiada i co najmniej od 1. stycznia 2017 r. nie posiadała u nich ROR ani KO o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017.

   Usuń
 12. W jakim czasie powinna przyjść karta do konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W mailu piszę że 7 dni roboczych. Ja dostałem po tygodniu.

   Usuń
 13. Na wpływ w wysokości 1000 zł mam 7 dni od momentu podpisania umowy z kurierem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od potwierdzenia otwarcia konta przez bank. Sprawdzone w poprzedniej edycji.

   Usuń
 14. Mam pytanie:
  Czy zasilenie lokaty Happy pro i lokaty Happy musi być z rachunku osoby na którą jest lokata?
  Na przykład zakładam lokate na mame lub tate ale opłacam ją JA ze swojego konta w innym banku. Czy takie rozwiazanie przejdzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co to ma wspólnego z mBankiem?? No ale przelew musi być z konta tej samej osoby która zakłada lokatę. Jak ty przelejesz to ci przeleją z powrotem.

   Usuń
 15. Konto poleciła mi żona. Muszę zrobić 5 płatności aby dostała pieniądze za polecenie. Czy te 5 płatności pokrywają się z 5 płatnościami z promocji (premia 150 zł) ? Czy muszę zrobić łącznie 10 płatności?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, te 5 płatności się 'pokrywają' :)

   Usuń
 16. Czy na konto Moje Cele mozna wpłacić samodzielnie większą, czy tylko ustalony ptocent, kwote?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można, robisz normalnie przelew z opcji "Na własne konto"

   Usuń
 17. Czy mozna wniosek o ekonto z bonusem zlozyc w placowce w banku? Jesli przyjdzie umowa do podpisu to nalezy od tej daty w ciagu dni zrobic przelew tak ? A 5 tranzakcji wykonac do konca nasyepnego miesiaca? Dobrze rozumuje

  OdpowiedzUsuń
 18. Spełniłam warunki w lutym i w marcu, ale nie dostałam jeszcze pieniędzy za luty. Mogę liczyć, że jeszcze dostanę tę wpłatę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro konto założyłaś w lutym to premia będzie w kwietniu. Do końca misiąca.

   Usuń
 19. Czy komuś już wpłynęła premia?

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy to prawda, że od 17. kwietnia mBank udostępnił możliwość wysyłania przelewów natychmiastowych wszystkim klientom bankowości detalicznej?

  OdpowiedzUsuń
 21. Kiedy mogę zamknąć konto po otrzymaniu nagrody? Od razu czy jest jakiś okres który musze jeszcze je trzymac?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma lojalki. Możesz od razu zamknąć.

   Usuń
 22. Złotówo Drogi,
  pytanko szybkie bo masz najlepiej przekopane i przeczytane regulaminy - to ekonto z premią 150zł +2,7% można połączyć z lokatą na wejście tj skasować 150zł i machnąć lokatę na 10k na 3%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie da się połączyć. Albo jedno, albo drugie.

   PS. BTW, skąd 2,7? Jest 2,6%

   Usuń
 23. Czy nadal obowiązuje tylko możliwość założenia konta w placówce? Nie można online z kurierem?

  OdpowiedzUsuń
 24. Jak wygląda kwestia dowodu? Skan albo ksero jest potrzebne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mBank nie wymaga ani jednego ani drugiego. Kurierowi tylko pokazuje się dowód, ale nie trzeba dawać ksero.

   Usuń
 25. Dzisiaj konto założone. Jeśli kurier karty nie przywiózł to znaczy że dostanę pocztą?

  OdpowiedzUsuń
 26. Jak złożyłem wniosek dzisiaj , a kurier przyjedzie z papierami za tydzien lub później to nie zdąże do 7 dni przelać tego 1000zł (bo jeszcze nie mam nr.konta).....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, kartę dostaniesz listem.

   Usuń
  2. 7 dni liczy się od zawarcia umowy. Gdy mBank powiadomi cie o aktywacji konta

   Usuń
 27. Czy 27.05 to jest ostateczny termin podpisania umowy czy złożenia wniosku przez internet?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z regulaminu wynika, że umowa powinna być zawarta w okresie dostępności promocji, więc najpóźniej dziś należałoby ją podpisać (złożenie wniosku teraz z kurierem już odpada).

   Usuń
  2. Dzięki

   Usuń
 28. ten okres 7 dni na szybki wpływ to jest od momentu 1 logowania, czy informacji sms, że konto jest aktywne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczy się od momentu aktywacji konta przez bank (czyli od SMSa).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...