Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: luty 2020 roku + ranking lokat

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

1.02.2020

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: luty 2020 roku + ranking lokat

Jakie lokaty i jakie konta oszczędnościowe opłaca się założyć w lutym? Sprawdziłem.

Świnka skarbonka i oszczędności: najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na luty 2020 roku
Jak co miesiąc zapraszam do przeglądu, który zwiera najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe. W czasach, gdy inflacja wysoka, a stopy procentowe ciągle na rekordowo niskim poziomie, ważne jest, by wybierać tylko najkorzystniejsze propozycje.

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na luty 2020 roku


Mój comiesięczny przegląd obejmujący obecnie najlepsze propozycje banków dla oszczędzających jest zawsze jednym z najobszerniejszych wpisów na blogu. Ale Tobie i tak pozwala to zaoszczędzić czas na samodzielne poszukiwanie najlepszych ofert bankowych. Wszystko znajdziesz bowiem w poniższym wpisie, z którego dowiesz się:
 • Gdzie są aktualnie lokaty i konta oszczędnościowe, dające połączyć się z promocjami, w których banki oprócz odsetek wypłacają dodatkowe, gwarantowane premie pieniężne.
 • Które lokaty bankowe dają najwyższe oprocentowanie na luty 2020 roku - są to lokaty z kontem i bez niego, dla nowych, jak i dla obecnych klientów, dla mniejszych oraz dla większych sum. 
 • Kiedy lepiej wybrać konto oszczędnościowe zamiast lokaty bankowej - bo dziś rachunki oszczędnościowe częściej oferują wyższe oprocentowanie.

By było Ci łatwiej rozeznać się w niniejszym wpisie, opisywane propozycje banków pogrupowałem. I tak znajdziesz tutaj:
 • ⚡ Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus 
 • Promocyjne lokaty na luty 2020 r. 
 • Lokaty mobilne 
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego 
  • Lokaty krótkoterminowe 
  • Lokaty długoterminowe 
 • Najlepsze konta oszczędnościowe


⚡ Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus


Ta część przedstawia propozycje banków, które są kwintesencją tematyki podejmowanej na blogu Bankobranie. Wszak na co dzień opisuję właśnie promocje bankowe z gwarantowanymi nagrodami (najczęściej bonusami pieniężnymi) oraz najlepsze oferty dla oszczędzających (lokaty i konta oszczędnościowe). W niektórych przypadkach da się połączyć jedno z drugim, więc wtedy korzyści są podwójne. Zyskasz nie tylko odsetki (dzięki najczęściej promocyjnemu oprocentowaniu), ale i dodatkowe bonusy, które zwiększą Twój ostateczny zysk.

3% na 4 miesiące + bonus 200 zł na start z kontem w Pekao


3% na 4 miesiące + bonus 200 zł na start z kontem w Pekao
W Banku Pekao (z żubrem w logo) załapać się można na konto oszczędnościowe w promocji z oprocentowaniem 3% w skali roku (obowiązującym przez 4 miesiące dla kwoty do 30 tys. zł). By skorzystać z tej propozycji, niezbędnym jest też otwarcie konta osobistego. A ku temu jest obecnie nie lada okazja, bo w łatwy sposób zgarnąć można gwarantowane bonusy pieniężne do 200 zł (warunki do spełnienia są proste, gdyż w praktyce sprowadzają się do spełnienia niewyśrubowanych warunków zwalniających z opłaty za konto i kartę). Kliknij i sprawdź: prześwietlenie promocji w Banku Pekao.

Do 3,5% na rok + nagrody o wartości 150 zł od Getin Banku


Do 3,5% na rok + nagrody o wartości 150 zł od Getin Banku
Getin Bank przygotował bogaty pakiet propozycji. Na koncie oszczędnościowym uzyskać można do 3,5%, które bank gwarantuje na okres aż 12 miesięcy - dla kwoty do 10 tys. zł. Kto dysponuje większymi środkami, ten na tym samym rachunku uzyskać może dodatkowo 2,7% w skali roku na okres 3 miesięcy (już nawet do 100 tys. zł). Do tego jest jeszcze 3-miesięczna lokata mobilna 3% w skali roku dla kwoty do 10 tys. zł. Promocje z kontem oszczędnościowym wymagają konta osobistego w Getin Banku, które da się obecnie założyć w dwóch, łączących się ze sobą promocjach, w których do wzięcia są bony o łącznej wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach Decathlon oraz bonus pieniężny 50 zł (już do wykorzystania na dowolny cel). Kliknij i sprawdź: prześwietlenie promocji w Getin Banku.

3% do 50 tys. zł + zwroty za płatności (do 150 zł) w T-Mobile Usługi Bankowe


3% do 50 tys. zł + zwroty za płatności (do 150 zł) w T-Mobile Usługi Bankowe
T-Mobile Usługi Bankowe to bank powstały w efekcie współpracy telekomu T-Mobile z Alior Bankiem. Przy czym, żeby skorzystać z jego usług, nie trzeba nawet posiadać telefonu w tej sieci, a z drugiej strony można być klientem Aliora. A propozycja jawi się ciekawa z dwóch powodów. Na nowych klientów czeka podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym: 3% w skali roku dla kwoty do 50 tys, zł (na okres 3 miesięcy), a do tego dochodzą zwroty za płatności - z kontem Premium uzyskać można bonusy do 150 zł. Choć jest i wariant dla tych, którzy chcieliby zadowolić się samym promocyjnym oprocentowaniem bez konieczności aktywnego korzystania z konta osobistego (wtedy wybrać należy Konto Freemium bez karty). Kliknij i sprawdź: prześwietlenie promocji w T-Mobile Usługi Bankowe.


Najlepsze lokaty promocyjne na luty 2020 roku


Lokaty z najwyższym oprocentowaniem (od 3 do 4% w skali roku) to najczęściej lokaty powitalne, z których korzystać mogą nowi klienci (z drobnym wyjątkiem w przypadku pierwszego z wymienionych poniżej banków).

Obecnie najwyższe oprocentowanie i dla największej kwoty uzyskać można w Banku Millennium. Na 3-miesięcznej lokacie z oprocentowaniem 4% w skali roku ulokować można do 15 tys. zł. Lokata to jednak specyficzna, gdyż skorzystać mogą z niej wyłącznie uczestnicy programu "Lubię to polecam!", którzy założą konto z polecenia lub skutecznie takie konto polecą (a więc już obecni klienci banku; alternatywnie można jednak wybrać inne nagrody). Plusem tej oferty jest możliwość założenia dowolnej liczby lokat (ale oczywiście tylko jednej za otwarcie konta i po jednej za każde skuteczne polecenie).

Stawkę 4% w skali roku oferuje też Nest Lokata Witaj dostępna (jak nazwa lokaty już zdradza) w Nest Banku. To propozycja dla osób zakładających (bezwarunkowo darmowe) konto w tym banku. Wpłacić można maksymalnie do 10 tys. zł na okres trzech lub sześciu miesięcy. Wybór dłuższego okresu zobowiązuje jednak do spełnienia dodatkowego warunku, jakim jest zapewnienie wpływu wynagrodzenia na konto w Nest Banku. Z lokaty skorzystać można tylko jeden raz.

I w chwili obecnej już tylko tyle banków oferuje depozyty z "czwórką" na przedzie (z ich grona wypadł niedawno Plus Bank). Kolejna najlepsza lokata to propozycja przygotowana przez Idea Bank, który maksymalnie da 3,8% w skali roku. Takie oprocentowanie obowiązuje na 3-miesięcznej Lokacie Happy dla kwoty do 20 tys. zł. Jeśli dysponujesz większymi środkami, to w tym banku wybrać możesz Lokatę Happy Po (dla kwoty nawet 400 tys. zł). To też 3-miesięczny depozyt, ale już ze stawką 3% w skali roku. Założyć można tylko jedną z tych lokat i jest to propozycja jednorazowa, z której skorzystać mogą wyłącznie osoby, które dotąd nigdy nie posiadały jakiejkolwiek umowy, ani nawet nie wnioskowały o produkt w Idea Banku. Z powitalnej lokaty promocyjnej można skorzystać bez zakładania konta.

W mBanku znaleźć można powitalną, 3-miesięczną mLokatę na Wejście, dzięki której uzyskać można 3,5% w skali roku dla kwoty do 10 tys. zł. Wymagane jest przy tym otwarcie konta osobistego (by nic nie płacić za taki rachunek, najlepiej wybrać eKonto osobiste bez karty).

Wyłącznie nowi klienci Alior Banku (czyli tacy, którzy wcześniej nie mieli dotąd żadnych produktów w tym banku, ani w przejętych BPH czy Meritum) skorzystać mogą z powitalnej lokaty. Na 100 dni bank daje oprocentowanie 3% w skali roku do 50 tys. zł. Warunkiem skorzystania z tej propozycji jest otwarcie konta osobistego.

Lokaty mobilne: luty 2020 r.


W tej części znajdziesz lokaty, które dostępne są wyłącznie za pośrednictwem bankowości mobilnej (bo w taki sposób banki chcą zachęcić do korzystania ze swych aplikacji):
 • Getin Bank: Lokata Mobilna daje 3% w skali roku na 3 miesiące dla kwoty od 500 do 10 000 zł; 
 • Bank Millennium (Lokata Urodzinowa): oprocentowanie 3% w skali roku na okres 1 miesiąca dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł - lokata dostępna jest tylko w ciągu 30 dni od urodzin klienta; 
 • Bank Millennium (Lokata Mobilna): oprocentowanie 2,25 lub 2,5% w skali roku (wyższa stawka obowiązuje dla lokat zakładanych z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości w aplikacji mobilnej) na 3 miesiące dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł. 

Lokaty mobilne w Getin Banku i Banku Millennium założyć można wielokrotnie, ale w danym momencie można mieć tylko po jednej lokacie tego typu.

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego


Poniżej znajdziesz lokaty, które już nie stawiają aż takich warunków jak lokaty promocyjne (przy których najczęściej trzeba być nowym klientem). Ale są i wymogi takie, jak posiadanie lub założenie konta osobistego bądź wpłata nowych środków. Za to jednak można zazwyczaj wpłacać większe kwoty.

Krótkoterminowe lokaty w lutym 2020 


Po dłuższym czasie dołowania oprocentowania wreszcie coś drgnęło w Idea Banku, gdzie Lokata na Nowe Środki daje 2,5% w skali roku (to o 0,3 punktu procentowego więcej niż jeszcze miesiąc temu). Tyle uzyskać można w opcji na 3 lub 6 miesięcy (w rocznym wariancie lokaty stawka wynosi 2,2%). By skorzystać z oferty, niezbędne jest ulokowanie nowych środków oraz posiadanie (lub założenie) konta osobistego w tym banku (które jest bez warunków darmowe). Jeśli nie posiadasz i nie chcesz zakładać takiego rachunku, to maks jaki da się wycisnąć w Idea Banku wynosi 2,1% (na rocznej Lokacie Nr 1). Na lokaty w Idea Banku wpłacić można nawet do miliona złotych (ale pamiętaj, że limit środków gwarantowanych przez BFG jest o wiele niższy - o czym przypominam jeszcze na końcu niniejszego wpisu).

Druga najlepsza lokata krótkoterminowa na luty 2020 roku znajduje się w ofercie Toyota Banku. Lokata Sprint na 180 dni daje 2,4% w skali roku. Na jedną lokatę tego typu wpłacić da się od 3 do 18 tys. zł, ale klient może założyć do 10 Lokat Sprint, co pozwoli ulokować łącznie nawet 180 tys. zł. Z oferty skorzystać mogą wyłącznie posiadacze konta osobistego. Także ten bank na Lokacie Plus (w wariancie na 12 miesięcy) daje oprocentowanie 2,3% w skali roku.

Nest Bank na Lokacie Lojalnej niedawno zaproponował 2,1% w skali roku na okres 5 miesięcy. O taką stawkę nie jest jednak łatwo, bo trzeba nie tylko posiadać (lub założyć) konto w tym banku, ale wymagane są też wpływy wynagrodzenia.

I na tym już kończy się oferta lokat na kilka-kilkanaście (maksymalnie 12) miesięcy. Lista jest niestety krótka. W innych bankach proponowane stawki na lokatach krótkoterminowych wynoszą mniej niż 2,1% w skali roku. Jeśli jednak szukasz propozycji na ulokowanie środków przez krótki okres, a więc kilka miesięcy, koniecznie sprawdź niżej opisywane promocje oprocentowania na kontach oszczędnościowych z gwarancją utrzymania warunków przez określony czas (a najczęściej to właśnie kilka miesięcy).

Najwyżej oprocentowane lokaty długoterminowe


Obecnie najlepsza lokata na 2 lata została przygotowana przez BOŚ Bank. To EKOlokata na lata, która standardowo daje 2,1% w skali roku, ale do wzięcia jest jeszcze dodatkowy bonus podwyższający oprocentowanie o 0,5 p.p.. Aby jednak łącznie uzyskać 2,6% w skali roku, należy spełnić kilka warunków: posiadać konto, wyrazić zgody marketingowe oraz zapewnić comiesięczne wpływy wynagrodzenia min. 1000 zł i w każdym miesiącu wykonywać płatności kartą na sumę co najmniej 300 zł.

Pomiędzy powyższą propozycją, a ofertami innych banków, różnica w stawkach jest już bardzo duża. Nest Bank daje już jedynie 2,1% w skali roku na 24 miesiące, a w dodatku oczekuje otwarcia/posiadania konta osobistego i zapewnienia wpływów wynagrodzenia. W innych bankach jest jeszcze mniej.

Najlepsze lokaty bankowe na okres 36 miesięcy obecnie można znaleźć w Toyota Banku, który oferuje 2,4% w skali roku oraz w Santander Consumer Banku (2,2% w skali roku; nie należy mylić z Santander Bank Polska, będącym następcą BZ WBK).

Dla długodystansowców jest z kolei Lokata 5 na 5 w BOŚ Banku, gdzie oprocentowanie rośnie z roku na rok i osiąga średnią na poziomie 2,84% w skali roku, ale dopiero po 5 latach, bo na aż tak długi okres jest umowa. Przed wpłatą środków na tak długi czas zawsze warto się zastanowić, czy te środki nie będą potrzebne. No i warto też mieć na uwadze, że stopy procentowe w tak długiej perspektywie mogą wzrosnąć (co ominie posiadaczy Lokaty 5 na 5).

Najlepsze konta oszczędnościowe na luty 2020 roku


Konta oszczędnościowe już od dłuższego czasu stały się mocną konkurencją zwłaszcza wobec krótkoterminowych lokat, bo to właśnie na nich banki coraz częściej oferują promocyjne oprocentowanie. Konta oszczędnościowe mają jednak tę przewagę, że środki można dopłacać lub wypłacać (częściowo lub w całości) w dowolnym momencie bez utraty odsetek. A jeśli bank dodatkowo gwarantuje utrzymanie oprocentowania przez określony czas (a tylko takie propozycje wymieniam poniżej), to da się z góry wyliczyć jakiego zysku można się spodziewać (podobnie jak na lokacie bankowej).

Aktualnie najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe znaleźć można w Getin Banku. W promocji "Bonus za aktywność" da się zapewnić sobie stawkę 3,5% aż na 12 miesięcy. Propozycja obowiązuje dla kwoty do 10 tys. zł. Jeśli masz większe oszczędności, to na tym samym rachunku możesz ulokować jeszcze do 100 tys. zł ze stawką 2,7% w skali roku na 3 miesiące.

Za Getin Bankiem znajduje się peleton banków z ofertą 3% w skali roku. W grupie tej znaleźć można: Alior Bank, Credit Agricole, Pekao oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Dwa ostatnie już wspomniałem ze względu na towarzyszące promocje, dzięki którym zyskać można dodatkowe bonusy (oprócz odsetek). Różnic w tych ofertach jest jednak sporo - zarówno jeśli chodzi o kwotę, jaką można ulokować na preferencyjnych warunkach, jak i czas, przez który one obowiązują.

Najwięcej (bo do 50 tys. zł) ulokować można w T-Mobile Usługi Bankowe. A stawka 3% w tym banku obowiązuje przez 3 miesiące. Bliźniaczo podobne są za to propozycje Banku Pekao i Credit Agricole, bo w obydwu przypadkach można wpłacić do 30 tys. zł, a promocyjna stawka oprocentowania obowiązywać będzie przez 4 miesiące. No i jest jeszcze Alior Bank, który stawkę 3% w skali roku zapewnia do 20 tys. zł i do 31.03.2020 r. (choć jest nadzieja na przedłużenie tej oferty, bo bank czynił tak już wielokrotnie).

Jeśli posiadasz większą kwotę oszczędności, to zainteresować Cię może propozycja mBanku. Tu bowiem osoby, które założą (jak i te, które już posiadają) mKonto Intensive, uzyskać mogą 2,7% w skali roku, zapewnione na 4 miesiące dla kwoty do 500 tys. zł! Ale załapać się na tę promocję można już tylko do 3.02.2020 r.

Także 2,7% w skali roku, ale już dla kwoty do 100 tys. zł oferuje Bank Millennium. Stawka obowiązuje wyłącznie dla nowych środków przez 100 dni, ale konto oszczędnościowe Profit wyróżnia się na tle konkurencji tym, że także obecni klienci mogą korzystać z promocji edycja po edycji (ciągle w praktyce obracając tymi samymi środkami).

Przydatne informacje


Informacje zawarte w powyższym wpisie przedstawiają stan obowiązujący na dzień 1.02.2020 r. Wszystkie najlepsze lokaty i rachunki oszczędnościowe w każdym momencie znajdziesz w aktualizowanych na bieżąco zestawieniach:

Każda z ujętych tutaj propozycji oferowana jest przez banki, które podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny. A to zapewnia bezpieczeństwo środków, gdyż są one gwarantowane do kwoty będącej równowartością 100 tys. euro. O zasadach działania systemu ochrony depozytów w Polsce więcej przeczytasz w mym poradniku: jak działa Bankowy Fundusz Gwarancyjny oraz komu i w jakich sytuacjach wypłaca pieniądze.

Jeżeli dopiero zaczynasz oszczędzanie pieniędzy i po raz pierwszy w praktyce stykasz się z produktami bankowymi dla oszczędzających, to zapraszam Cię do zapoznania z kompendium wiedzy: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć". Tam znajdziesz również prosty w obsłudze kalkulator odsetek, który ułatwi Ci obliczenie zysków z lokat i kont oszczędnościowych.

Jeśli doceniasz ogrom pracy, który włożyłem w przygotowanie tego zestawienia, to myślę, że docenisz też moje zbiorcze informacje o aktualnie najlepszych promocjach bankowych. Wysyłam je 1-2 razy w tygodniu, wyłącznie dla osób, które wyraziły zainteresowanie otrzymywaniem mojego newslettera:

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi i niechaj najlepsze lokaty nie umkną Twej uwadze. na Twitterze i polub na Facebooku:


52 komentarze:

 1. Czy Santander Consumer wciąż daje 2,4% na lokacie 36-miesięcznej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety właśnie ściął oprocentowanie do 2,2% w skali roku.

   Usuń
  2. We wtorek założyłem u nich lokatę na 2,4% - brawo ja :)

   Usuń
 2. W Aliorze oprócz 3% do 20k jest jesczcze 2,6% do 100k na koncie Mega Oszczędnościowym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Czekamy cierpliwie na promkę z premią za otwarcie konta :)

   Usuń
 3. Idea bank lokata styczniowa 2,3%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W lutym? 😉

   Usuń
  2. Tak, nadal można ją założyć, chociaż możliwe, że zniknie w poniedziałek.

   Usuń
  3. I w poniedziałek po południu lokata zniknęła.

   Usuń
  4. Nadzieję na Lutową raczej marne. A kiedyś w dobrych czasach byłaby jeszcze jakaś Karnawałowa, Walentynkowa, Bezkonkurencyjna itp.

   Usuń
  5. Od dzisiaj obniżyli też oprocentowanie na lokacie NA NOWE ŚRODKI PLUS.

   Jedyny słuszny kurs to lokaty długoterminowe znaczit 24 lub 36-miesięczne, gdyż ta tendencja w bankach będzie się jedynie z czasem wzmagać!

   Usuń
  6. To wszystko jest pokłosiem afery GetBack.

   Usuń
  7. Dzisiaj robiłem przelew z IB do Santandera i później do Millennium. Kwoty dużo większe niż 10 tys. i Lokata Zawrotna mi nie wyskoczyła.

   Usuń
  8. Potwierdzam. U mnie Zawrotna też się nie pojawiła.

   Usuń
  9. Może w następnym tygodniu coś zaoferują ... przez te kilka dni da się żyć z 1-dniową Ping-Pong do 20k albo 3-dniową czy KO.

   Usuń
  10. Niestety dzisiaj też nic się u mnie nie pojawiło. Brak zawrotnej. Przelewałem 24 tys.

   Usuń
 4. Nest Bank strasznie poleciał z tymi %. Kiedyś jeszcze mieli sensowne lokaty na nowe środki. Dziś 2,1% jeszcze w dodatku z wymaganiami takimi jak wpływ pensji to jest śmiech.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze w 19. sierpnia zakładałem u nich 24-miesieczną na 2,65% - to dość niedawno :)

   Usuń
  2. Teraz 2,65% brałbym. Ale za późno 😥

   Usuń
 5. Ale jaki sens jest trzymać pieniądze na lokacie 3 letniej? Skoro na koncie oszczędnościowym dają 2,7 % i można wypłacać 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto wie ile będą dawać za pół roku? Ot i cały sens 'parkowania' długoterminowego, capisci?

   Usuń
  2. Jakiś czas temu gdy lokaty 3-letnie były na 3% to też niektórzy tak pisali xD

   Usuń
 6. Banki konsekwentnie od wielu m-cy obniżają oprocentowanie na lokatach oraz KO. Ciekaw jestem czy dotyczy to również ich ofert kredytowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że kredyty tez potaniały, nie?

   Usuń
 7. W idea jest jeszcze zawrotna na 2,6% przy próbie przelewu do millenium i chyba getin (na pewno jeszcze wczoraj była, też dla tych, którym wcześniej zawrotnych już nie proponowano).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale to jedynie na 3 m-ce, a później apiat ten sam dylemat.

   Usuń
  2. Niedawno podnieśli bo było 1,8%.

   Usuń
  3. Dzisiaj robiłem przelew na 50 tys. zł. Pojawiła się Lokata Zawrotna na 2,6%

   Usuń
  4. I mnie dzisiaj się udało. Dzięki za tip.

   Usuń
  5. Właśnie próbowałam - zaproponowało mi 2,3% na rok.

   Usuń
  6. Poprawka - nie na rok, tylko skali roku oczywiście.

   Usuń
  7. Oferta jest zależna od banku, do którego jest skierowany przelew.

   Usuń
  8. To do jakiego banku daje 2,6% ??? Próbowałam Millennium i Getin i w obydwu przypadkach proponuje 2,3%. Zresztą nawet nie chce się założyć ta lokata, 3 razy próbowałam i ciągle błąd wywala.

   Usuń
  9. Wczoraj 2,6% miałem przy przelewaniu pieniędzy do Santandera.

   Usuń
  10. No właśnie: WCZORAJ. Myślę, że to słowo-klucz, bo spróbowałam przed minutą i do Santandera - i to samo: 2,3%. I dalej nie mogę założyć tej lokaty...

   Usuń
  11. O wysokości oprocentowania decyduje algorytm, który bierze pod uwagę bank docelowy, kwotę przelewu oraz - co najważniejsze - ichnie zapotrzebowanie na depozyty w danej chwili.

   Usuń
  12. W przypadku Lokaty Zawrotnej faktycznie zazwyczaj tak było, ale przy niedawno przedstawianej stawce 2,6% najprawdopodobniej propozycja była taka sama przy przelewach do różnych banków. Później spadła do 2,3% (przy jednoczesnym spadku stawek również na innych lokatach).

   Usuń
  13. Nie można się temu dziwić, ponieważ w ostatnim kwartale ub.r. niemal wszystkie banki zanotowały mocny spadek zainteresowania kredytami. Do tego dochodzi dość 'specyficzna' sytuacja w jakiej od ponad roku znalazł się Idea Bank.

   Usuń
  14. Ostatecznie nie udało mi się tej lokaty założyć - nawet na 2,3%. Powiedziano mi na infolinii, że jest niedostępna, a system ją pokazywał z powodu jakiegoś błędu.

   Usuń
 8. Dlaczego nie jest brany pod uwagę bank BFF Banking Group z lokatą facto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod uwagę biorę wyłącznie banki, które podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

   Usuń
 9. Szkoda gadać nie ma żadnych konkretnych lokat terminowych😨😨😨😨

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niemiecki Volksbank Raiffeisenbank niedawno temu wprowadził ujemne stopy procentowe dla osób oszczędzających swoje pieniądze na rachunkach i lokatach – w ten sposób przerzuca na klientów koszty związane ujemnymi stopami procentowymi EBC.

   Stopa depozytowa w €-zonie wynosi obecnie -0,5% i od pewnego czasu niektóre banki wprowadzały ujemne stopy dla oszczędności, ale dotyczyło to przede wszystkim wysokich kwot depozytów. Volksbank Raiffeisenbank zdecydował się jednak wprowadzić ujemną stopę dla wszystkich lokat i rachunków. Wynosi ona właśnie -0,5% :)

   Usuń
 10. Sprawdźcie sobie konto Gold w Citibanku - przy 400k dają 2,7% (6 miesięcy) + polecający dostaje 2000zl! Czyli najpierw ktoś z rodziny zakłada konto w Citi, następnie "poleca" kolejnej osobie konto Gold i voila!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomyliłeś blogi :)

   Usuń
  2. Już nie ma 2,7%. Jest 2,5%, i do 300k a 100k trzeba trzymać na zwykłym oprocentowaniu więc efektywnie wyjdzie to dużo słabiej :(

   Usuń
  3. Mnie po jednej z promocji ze zwrotami wystarczy kontaktów z Handlowym na całe życie!

   Usuń
 11. RPP właśnie utrzymała stopy na obecnym poziomie. Lokaty od 3 lat (z krótką przerwą na przełomie lat 2018/19) przynoszą realną stratę - grudniu sięgnęła ona już 2,2% w skali roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Never ending story. Ile to już zamrożenia stóp? Za miesiąc będzie 5 lat!! To jest hańbiące przy obecnym poziomie inflacji.

   Usuń
  2. Teoretycznie stopy procentowe służą do stymulacji gospodarki, a od jesieni w Polsce nastąpiło lekkie osłabienie. W związku z tym być może w lutym nawet obniżą stopy.

   Usuń
 12. Jak założyć lokatę powitalną w mBanku? W bankowości internetowej nie mogę takiej znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
 13. Lokata Mobilna w Getin Banku już tylko 2,7%
  Wszystko zeszło na psy!

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...