Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bonus 100 zł za kartę kredytową Diners Club

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

13.02.2020

Bonus 100 zł za kartę kredytową Diners Club

Bonus 100 zł (lub 200 zł) czeka do wzięcia za przetestowanie karty z logo Diners Club.

Bonus 100 zł lub 200 zł za kartę kredytową Diners Club
Diners Club nie po raz pierwszy pojawia się na blogu Bankobranie... ale pierwszy i jedyny raz pisałem na temat tej karty w 2014 roku. Szmat czasu. Tym razem nadarza się jednak okazja, bo na wyrobieniu karty w prosty sposób można zyskać (co najmniej) 100 zł.

Karta Diners Club - co to jest?


Diners Club to karty kredytowe, na których nie znajdziesz logo Visa czy Mastercard (a więc kart najczęściej wydawanych przez banki w Polsce), ale właśnie logo Diners Club. Firma ta powstała już w połowie XX wieku, wprowadzając właśnie kartę kredytową do obiegu. Tego typu kartę można uzyskać bezpośrednio od firmy Diners Club.

Karty kredytowe Diners Club popularnością cieszą się głównie wśród osób podróżujących po świecie ze względu na przywileje wynikające z ich posiadania. To m.in. dostęp do saloników lotniskowych, przyspieszone przejście przez kontrolę bezpieczeństw, programy lojalnościowe i dodatkowe ubezpieczenia podróżne.

Bonus 100 lub 200 zł za kartę Diners Club w promocji BlueBonus III


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia (w tym prowadząca działalność gospodarczą lub zawodową), która obecnie nie posiada karty Diners Club oraz nigdy wcześniej nie zawarła z Diners Club umowy o wydanie karty kredytowej.

Nagroda. W promocji zgarnąć można bonus pieniężny w wysokości 100 lub 200 zł (aczkolwiek na tym pierwszym skupiłbym się przede wszystkim, bo to opcja najbardziej opłacalna).

Wypłata bonusu ma nastąpić na rachunek karty kredytowej, więc spowoduje to spłatę ewentualnie wykorzystanego limitu lub nadpłatę na karcie. W tym drugim przypadku środki te najlepiej wykorzystać, wykonując płatności kartą. Pamiętaj bowiem, że innego typu transakcje (jak wypłaty w bankomatach) z kartą kredytową są dość kosztowne.
💡 Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zachęcam do zapoznania się z mym wpisem, przedstawiającym zasady działania karty kredytowej.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji i zgarnąć gwarantowany bonus:
 • najpóźniej do 31.03.2020 r.:
  • zarejestruj się na stronie promocji, wyrażając przy tym zgody na znajdujące się tam oświadczenia (uwaga: mail potwierdzający rejestrację często wpada do spamu, więc właśnie tam warto go szukać),
  • złóż wniosek o kartę Diners Club (najlepszym wyborem wydaje się karta Traveler lub LOT - dlaczego wyjaśniam nieco niżej) za pośrednictwem wniosku udostępnionego na stronie promocji oraz
  • aktywuj kartę poprzez infolinię Diners Club;
 • w ciągu 30 dni od aktywacji karty wykonaj za jej pomocą co najmniej jedną płatność (na dowolną kwotę);
 • nie odstępuj od umowy (odstąpienie to co innego, niż wypowiedzenie - przysługuje jedynie w okresie 14 dni od zawarcia umowy).

Wykonując płatności na potrzeby promocji, pamiętaj o poniższym wykluczeniu:
"Transakcje/opłaty/prowizje o charakterze uznaniowym lub obciążeniowym, takie jak: opłaty za wizyty w salonikach lotniskowych, prowizje od wypłaty gotówki z bankomatu, opłaty roczne, opłata za wyciąg papierowy, opłata za wysyłkę karty kurierem, odsetki od nieterminowej spłaty karty oraz opłaty za usługi dodatkowe udostępniane Posiadaczom/Użytkownikom kart Diners Club, nie stanowią podstawy do wypłaty bonusa"

Przed wykonaniem płatności warto zwrócić uwagę czy dany punkt handlowo-usługowy honoruje karty Diners Club (najłatwiej zweryfikować to na naklejce, która zazwyczaj umieszczana jest na drzwiach wejściowych). Bo o ile karty Mastercard czy Visa w Polsce akceptowane są powszechnie, to nie w każdym terminalu da się zapłacić kartą Diners Club.

Wypłata bonusu ma nastąpić do 28 dni od spełnienia powyższych warunków.

Ile kosztuje karta Diners Club?


Karty Diners Club: Traveler, LOT, Premium Vintage
Uczestnicy powyższej promocji łapią się również na preferencyjne warunki wydania karty. W ramach promocji klient otrzymuje bowiem zwolnienie z opłaty za kartę w pierwszym roku. Taka promocja dotyczy kart Diners Club Traveler oraz Diners Club LOT. Opłata (roczna) za kartę występuje dopiero w kolejnych latach jej posiadania i wynosi odpowiednio 100 i 350 zł.

A jaka różnica występuje między tymi dwoma kartami? To przede wszystkim dostępność programów lojalnościowych: użytkownicy karty Traveler korzystać mogą z ClubMiles, a dla posiadaczy kart LOT dedykowany jest program Miles&More.

W cenniku znaleźć można informację o przesyłce karty kurierem (za opłatą 25 zł), ale to opcja dobrowolna. Standardowo karta przesyłana jest listem (bez opłat dla klienta).

I właśnie za karty Diners Club Traveler i Diners Club LOT bonus wynosi 100 zł. Regulamin promocji przewiduje jeszcze bonus 200 zł, ale przysługuje on wyłącznie osobom, które wyrobią kartę Diners Club Premium Vintage. Ta jednak już bezwarunkowo kosztuje: w pierwszym roku opłata wynosi 500 zł, a w każdym kolejny 1000 zł (rocznie). Za wyższą opłatą za kartę idzie szerszy zakres korzyści (i m.in. wyższa suma ubezpieczenia podróżnego).

Jeśli więc ktoś oczekuje maksimum korzyści z udziału w promocji, to zamiast karty Premium Vintage (gdzie bonus de facto jedynie rekompensuje część kosztów związanych z wyrobieniem karty) lepszą opcją jest karta Traveler (lub LOT).

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelnikom: Karolowi i Tadeuszowi.

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

62 komentarze:

 1. Skuszę się by mieć w kolekcji coś oprócz kart MC i Visa xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to jeszcze by się przydała American Express.

   Usuń
 2. Jak taką kartę można potem zamknąć? Ktoś wie jak wygląda cała procedura zakładania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najprawdopodobniej listownie. Tak przynajmniej było kilka lat temu wstecz gdy zamykałem kartę DC. No ale mogło się zmienić.

   Usuń
  2. Zmieniło się. Można także mailem.

   Usuń
 3. Jak zamknąć/zlikwidować później kartę?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak długo należy utrzymywać tą kartę (o ile przyznają), bo w regulaminie jest napisane, że nie zrezygnować przed upływem terminu podanego w ustawie lub umowie,i nic poza tym..
  Pozdrawiam.
  G.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, czy wystarczy zamówić, zapłacić raz kartą, poczekać na premię i zamknąć?

   Usuń
 5. Jaki jest minimalny limit?

  OdpowiedzUsuń
 6. To gdzie ta kk można przykladowo coś kupić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno na lotniskach.

   Usuń
  2. http://www.dinersclub.pl/strona/60/lista-punktow

   Usuń
 7. Wniosek wysłany. Żadne załączniki nie były wymagane. Mają dzwonić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jak wygląda taka rozmowa ? Jakie mają wymagania ?

   Usuń
 8. Żabka, Lidl, Carrefour, Auchan, Lotto, Lewiatan, Shell, Orlen, BP

  Często nie działa płatność zbliżeniowa więc trzeba spróbować przez włożenie karty do czytnika i pin

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy któraś z tych kart traveller lub lot daje bezpłatne korzystanie z saloników lotniskowych czy trzeba spełnić dodatkowe warunki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Posiadacze i Użytkownicy imiennych kart prywatnych i firmowych wydanych bezpośrednio przez Diners Club Polska mogą korzystać z saloników bezpłatnie, jeżeli aktywnie korzystają ze swoich kart Diners Club. Każdy Posiadacz i Użytkownik karty Diners Club (za wyjątkiem kart Diners Club TRAVELER oraz Diners Club PARTNER) ma zapewnione aż 5 bezpłatnych wizyt do saloniku w ciągu każdego roku i aż 10 wizyt z Diners Club PREMIUM VINTAGE, o ile w ciągu 30 dni przed datą wizyty w saloniku dokona kartą Diners Club obrotu na łączną kwotę minimum 1 000 PLN

   Wstęp do saloniku lotniskowego więcej niż 5 razy (10 razy dla kart Diners Club PREMIUM VINTAGE) w roku, lub w sytuacji, gdy nie został spełniony warunek dokonania wymaganego obrotu w ciągu 30 dni, jest możliwy, lecz wówczas za wizytę zostanie pobrana opłata w wysokości 125 PLN.

   Opłatę w wysokości 125 PLN za każdą wizytę w saloniku ponoszą bezwarunkowo Użytkownicy kart Diners Club TRAVELER oraz kart Diners Club PARTNER.

   Usuń
 10. Działalność gospodarcza jest mi jasna a co oznacza działalność zawodowa? Czy bez działalności gospodarczej mogę aplikować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpinam się pod pytanie

   Usuń
  2. Że masz np. umowę o pracę, kontrakt menadżerski itp. Odpadają emeryci

   Usuń
  3. W opisie jest nieścisłość. W regulaminie jest zapisane "wyłącznie pełnoletnia i posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych osoba
   fizyczna, w tym prowadząca działalność gospodarczą lub zawodową". A więc bez działalności jak najbardziej.

   Usuń
 11. Ile wynosi okres bezodsetkowy?

  OdpowiedzUsuń
 12. Warto dodać że w przypadku karty Traveler dzięki ClubMiles jest 5% cashback na booking.com na hotele.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tą kartą da radę zapłacić za hotel w necie na bookingu? Bo czytałem że płatności internetowe są niemożliwe.

   Usuń
 13. Jak dokonuje się spłaty salda ? przelew z innego banku na rachunek karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest rachunek do spłaty. Przelać można z każdego banku.

   Usuń
 14. No to poszedł wniosek. Oby jak najwięcej takich nowości jak to czy wcześniej Twisto 🙂

  OdpowiedzUsuń
 15. czy ta promocja jest jedynie dla osób, które prowadzą jakąkolwiek działalność?
  Bo w regulaminie promocji jest napisane: Uczestnikiem może być wyłącznie pełnoletnia i posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych osoba
  fizyczna, w tym prowadząca działalność gospodarczą lub zawodową."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale dlaczego tylko dział.gosp.? Przecież działalność zawodowa to także np. umowa o pracę.

   Usuń
 16. Na stronie promocji są 2 elementy:
  - tabela z danymi osobowymi - formularz kontaktowy
  - przycisk "Wypełnij wniosek prywatny".

  Co trzeba zrobić, by brać udział w promocji? Którą opcję wybrać i wypełnić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypełniłem ten formularz ale dalej przeszedłem do wniosku i go wysłałem.

   Usuń
 17. Podsumowując jak otrzymam kartę, wykonam jedną płatność i do 15.05.2020 mam bonus, po tej dacie mogę wykorzystać przelane środki. Nie mam żadnych opłat ani ilości transakcji jakie muszę zrobić w ciągu miesiąca.

  OdpowiedzUsuń
 18. co oznacza "Opłata za usługę spłaty zobowiązania" ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To forma spłaty. Coś jak polecenie zapłaty. Dobrowolna.

   Usuń
  2. Czyli normalny przelew aby spłacić kartę jest bezpłatny ?

   Usuń
 19. Mr. Złotówa, Czy trzeba spełniać jakieś wymogi miesięcznego dochodu dla karty LOT ?

  OdpowiedzUsuń
 20. Po jakim czasie mieliście telefon o założenie karty ? Złożyłem wniosek w środę i czekam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie odezwali się dziś (mejlowo), a wniosek składany był 17.02

   Usuń
 21. czy będą wymagane jakieś potwierdzenie o zatrudnieniu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Wniosek który przyszedł drogą mailową, trzeba wydrukować i podpisać
   2. Kopia dowodu osobistego osoby wnioskującej o kartę, podpisana za zgodnością z oryginałem
   3. Rachunek wpływów z ostatnich 3 miesięcy
   4. Zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu i dochodach
   5. Przelew weryfikacyjny

   Usuń
  2. Sporo tego przy limicie 2000zł

   Usuń
 22. Szanowny Mr Złotówa
  Czy już ostatecznie wiadomo, kiedy ma nastąpić wypłata bonusu? Czy do 28 dni od spełnienia warunków, czy do 15.05.2020 r.?
  Zatem kiedy najwcześniej i w jaki sposób można rozstać się z organizatorem promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłata bonusu nastąpi do 28 dni od spełnienia warunków promocji. I co najmniej do tego momentu należy posiadać kartę (bo to na nią wpłynie bonus).

   Usuń
 23. ode mnie dziś Diners zażądał PITu za rok 2019 (oczywiście historia konta z wynagrodzeniem, dowód, przelew weryfikacyjny-też). Limit wstępnie 25 tys PLN, ale jak obniżyłem do 3 tys PLN, PIT także jest wymagany.
  Ja PIT składam na koniec kwietnia i nie będę się spieszył. Kto ma podobnie- odpada (z uwagi na wymagany termin aktywacji karty).

  OdpowiedzUsuń
 24. A ktoś z Was tez składał wniosek i nie odezwali się do niego? (Wniosek złożony 27.02)?

  OdpowiedzUsuń
 25. Odezwali się po ponad dwóch tygodniach, natychmiast przesłałam poleconym dokumenty, i nic - jeśli jutro nie otrzymam karty ostatni warunek promocji nie będzie możliwy do spełnienia....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisz reklamację. Z mej rozmowy wynika że powinni uwzględnić.

   Usuń
 26. Karta tej firmy w Polsce to jakieś kuriozum. Będąc w Polsce nigdy nie widziałem sklepu, gdzie byłaby akceptowana. O co mogło chodzić polskiemu oddziałowi Diners Club w tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To słabo sprawdzałeś. Faktem jest że nie wszędzie, ale spokojnie można płacić.

   Usuń
  2. Rzeczywiście niewszędzie mozna płacić - akurat w tych po drodze do domu supersamach jak Tesko i Biedronka nie mozna :(
   Udało mi się w Lidlu i Żabce, oraz w Castoramie

   Usuń
 27. dwa tygodnie temu złożyłem wniosek o wydanie tej karty w trakcie trwania promocji, w dniu dzisiejszym sie do mnie odezwali. Jeśli wyślę im te wymagane dokumenty i aktywuję kartę po jej otrzymaniu czy skorzystam z tej promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. umowa powinna być zawarta do 31.03

   Usuń
 28. A to Ci niespodzianka, i to niemiła!
  Miała być w tej promocji karta Diners Club LOT bez opłaty za pierwszy rok, a patrzę wczoraj na zestawienie operacji, a tu...350 zł "Pierwsza opłata roczna". I premii też nie ma.
  Kiepsko zaczyna się współpraca z Diners Club :(
  Reklamację oczywiście złożyłem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie otrzymałem telefon z Dinners Club. Wyjaśniono mi, że był problem techniczny po stronie organizatora BlueBonus, i że nie jestem pierwszą osobą, której ta przykra niespodzianka dotyczyła, a reklamacja oczywiście uznana :)
   Tak więc - zawsze warto złozyć reklamację

   Usuń
  2. Też miałem pobraną opłatę. Ale poszła reklamacja i ma być zwrot.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...