Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: "Plus na ZUS", czyli 10% zwrotu za ZUS przez 6 miesięcy za Konto FIRMA+ w Idea Banku

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

18.02.2020

"Plus na ZUS", czyli 10% zwrotu za ZUS przez 6 miesięcy za Konto FIRMA+ w Idea Banku

Idea Bank przypomniał o sobie serwując nową promocję dla przedsiębiorców.

Fotografka, uczestniczka promocji "Plus na ZUS" za Konto Firma+ w Idea Banku
Do wzięcia czeka premia do 300 zł, którą uzyskać można za otwarcie konta firmowego i spełnienie całkiem prostego warunku, jakim są przelewy składek do ZUS.

Plus na ZUS: promocja konta FIRMA+ w Idea Banku


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która na rachunek w ZUS odprowadza składki na ubezpieczenia społeczne osoby prowadzącej pozarolniczą działalność gospodarczą.

Z udziału w promocji wykluczone są osoby, które w ciągu 6 miesięcy przed przystąpieniem do poniższej promocji, posiadały jakikolwiek rachunek w Idea Banku prowadzony dla jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i osoby, które uczestniczyły w promocji "Premiowanie za bankowanie".

Nagroda. W promocji zgarnąć można zwrotu za przelewy do ZUS. Maksymalnie w ciągu miesiąca uzyskać można 50 zł, a że tych premii da się zebrać 6, to uczestnik promocji ma możliwość zgarnięcia do 300 zł. Premie będą wypłacane na konto w Idea Banku, więc będą do dyspozycji klienta (można będzie je wydać na dowolny cel, przelać lub wypłacić).

Limit uczestników. Idea Bank przygotował się na udział w promocji 1000 uczestników. W przypadku osiągnięcia tej puli akcja ma się zakończyć, a bank o tym fakcie ma poinformować na swej stronie internetowej.

Zasady promocji "Plus na ZUS"


By wziąć udział w promocji i zgarnąć premie najpóźniej do 30.05.2020 r. (ale miej na uwadze możliwość wcześniejszego zakończenia promocji): 
 • złóż wniosek o Konto Firma+, akceptując regulamin promocji i zawrzyj z bankiem umowę o ww konto wraz z kartą i dostępem do bankowości elektronicznej (jeśli takowego dostępu jeszcze nie posiadasz) oraz
 • wyraź zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingowym, zgodę na marketing elektroniczny i zgodę na marketing telefoniczny.

Dalej przyjdzie już zdobywać premie, które będą naliczane w cyklach miesięcznych, przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych, począwszy od dnia przystąpienia do promocji. Precyzyjnie określa to punkt z regulaminu, który mówi:
"Naliczenie pierwszej Premii dla Rachunków, których Umowa o Rachunek została zawarta do 7 dnia kalendarzowego miesiąca włącznie, nastąpi za miesiąc, w którym została zawarta Umowa o Rachunek (...). Dla pozostałych Rachunków pierwsza Premia zostanie naliczona za miesiąc następujący po miesiącu.  
Przykład nr 1: Umowa o Rachunek została zawarta 15 lutego 2020 r., a pierwsza płatność Składki ZUS ma miejsce 10 marca 2020 r. w kwocie 233,77 zł. Premia za miesiąc marzec 2020 r. w wysokości 23,38 zł zostanie zaksięgowana na Rachunku do 15 kwietnia 2020 r., a ostatnia Premia zostanie naliczona za miesiąc sierpień 2020 r. i zaksięgowana do 15 września 2020 r. (...). 
Przykład nr 2: Umowa o Rachunek została zawarta 3 lutego 2020 r., a pierwsza płatność Składki ZUS ma miejsce 10 lutego 2020 r. w kwocie 939,93 zł. Premia za miesiąc luty 2020 r. w wysokości 50 zł zostanie zaksięgowana na Rachunku do 15 marca 2020 r., a ostatnia Premia zostanie naliczona za miesiąc lipiec 2020 r. i zaksięgowana do 15 sierpnia 2020 r. (...)"

By uzyskiwać premię "Plus na ZUS":
 • posiadaj aktywną kartę wydaną do konta, nie zamykaj konta do momentu wypłaty premii i nie zmieniaj ww. zgód oraz 
 • przelewaj składki do ZUS.

Idea Bank naliczy Ci premię w wysokości 10% przelewu do ZUS, przy czym maksymalna premia wynieść może 50 zł. Wypłata premii ma być realizowana przez bank do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu kalendarzowym, w którym spełnisz warunki jej uzyskania.


Przypomnę, że w przypadku promocji dla osób prowadzących działalność, premie uzyskane w ramach promocji konta firmowego należy traktować jako przychód. Konieczne będzie więc rozliczenie podatku (ten obowiązek spoczywa na przedsiębiorcy).

Ile kosztuje Konto FIRMA+?


Główne cechy konta zakładanego w promocji to:
 • 0 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie będzie pobierana przez pierwsze 24 miesiące od otwarcia; po upływie tego okresu z opłaty miesięcznej 10 zł zwalniać ma posiadanie aktywnej karty do konta oraz wykonanie przelewu do ZUS; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie jest pobierana w przypadku wykonania płatności na sumę 400 zł miesięcznie lub dokonania wpłaty gotówki w wyznaczonych wpłatomatach na kwotę min. 1000 zł; 
 • 0 zł za pierwsze 5 wypłat gotówki w miesiącu kalendarzowym (bez względu na to do jakiego banku lub instytucji należy urządzenie); za każdą kolejną wypłatę z bankomatu prowizja wynosi 2 % od kwoty transakcji
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach (do kwoty nieprzekraczającej 100 tys. zł w miesiącu kalendarzowym).

We wniosku o Konto FIRMA+ można wybrać jedną z trzech opcji zawarcia umowy: za pomocą przelewu weryfikacyjnego z własnego konta w innym banku, za pośrednictwem kuriera lub w placówce Idea Banku.Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelniczce Marcie.

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

3 komentarze:

 1. Przelewy do ZUS też darmowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, w przypadku zlecenia takiego przelewu poprzez bankowość internetową lub mobilną, jego realizacja jest za 0 zł.

   Usuń
 2. Kolejna promocja dozgonnie wycinającą korzystających z poprzednich promocji. Teraz już trzeba nawet dozgonnie znać nazwę promocji w której się brało udział lata temu zeby nie dać się nabrać.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...