Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia do 600 zł za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

20.02.2020

Premia do 600 zł za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao

Bank Pekao odpalił kolejną promocję.

Sebastian Kawa promuje Konto Przekorzystne Biznes z premią do 600 zł od Banku Pekao
Tym razem to propozycja skierowana do osób prowadzących działalność gospodarczą. Za firmowe konto do zdobycia są 3 bonusy pieniężne po 200 zł każdy.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

A na wstępie napisałem, że to kolejna promocja, bo przecież w tym banku można też zgarnąć bonus 200 zł za konto osobiste + 3% dla oszczędności. Gdy do tego ktoś ma własną firmę, to niniejszym otwiera się perspektywa na jeszcze większe zyski.

Premia 600 zł za Konto Przekorzystne Biznes


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być przedsiębiorca, którym dla banku jest osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, wspólnicy spółek cywilnych, spółki jawne, partnerskie lub spółki z o.o., których roczne przychody netto ze sprzedaży wynoszą mniej niż 5 milionów zł.

Z promocji wykluczone są podmioty, które posiadały rachunek rozliczeniowy w Banku Pekao w okresie od 1.08. do 31.12.2019 r.

Nagroda. Bank Pekao przygotował 3 bonusy po 200 zł każdy, więc na uczestnika promocji czeka łącznie nawet 600 zł. Samodzielnie można zdecydować, o które bonusy się starać i które warunki spełniać.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne Biznes wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard i z dostępem do bankowości elektronicznej Pekao24 oraz do 31.03.2020 r. zawrzyj umowę z bankiem; 
 • zaakceptuj regulamin promocji i wyraź zgody na otrzymywanie informacji marketingowych (w tym handlowych) od banku i podmiotów z nim współpracujących, za pomocą środków komunikacji elektronicznej i telekomunikacyjnej.

Dalej przyjdzie już zdobywać poszczególne bonusy. O warunkach ich zgarnięcia piszę poniżej.

Bonus 200 zł na start


By go uzyskać, przez 3 kolejne miesiące następujące po miesiącu otwarcia konta (a więc np. gdy rachunek otworzysz np. w lutym, to od marca do maja 2020 r.), w każdym z tych miesięcy:
 • wykonaj przelew do ZUS na kwotę min. 100 zł; 
 • wykonaj co najmniej 1 płatność kartą wydaną do konta na kwotę min. 100 zł oraz 
 • wykonaj jeden przelew (inny niż do ZUS) za pomocą aplikacji mobilnej PeoPay lub poprzez mobilną stronę m.pekao24.pl na kwotę min. 100 zł.

Bonus 200 zł za terminal płatniczy


Z możliwości zdobycia tej gratyfikacji Bank Pekao wykluczył niektóre podmioty:
"biura turystyczne/ podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z), kantory (PKD 66.12Z), lombardy (PKD 64.92Z), TAXI (PKD 49.32Z), agencje towarzyskie (PKD 96.09Z), kasyna (PKD 92.00Z), sprzedaż detaliczna broni i amunicji (PKD 47.78Z), produkcja broni i amunicji (PKD 46.69Z, 25.40.Z)"

Jeśli masz inny numer PKD, to droga do uzyskania tego bonusu jest otwarta. Aczkolwiek faktem jest, że nie u wszystkich przedsiębiorców wchodzi on w rachubę (bo przecież nie każdy ma potrzebę przyjmowania płatności kartą). Jeśli jednak rozważasz u siebie instalację terminala płatniczego, to warto przyjrzeć się promocji, w której bank zwalnia z opłaty za dzierżawę terminala przez 18 miesięcy (o ile w poprzednich 12 miesiącach nie przyjmowałeś płatności kartą).

By uzyskać ten bonus:
 • zawrzyj z Bankiem Pekao umowę o terminal płatniczy oraz
 • przez 3 kolejne miesiące następujące po miesiącu otwarcia konta za pomocą terminala przyjmij płatności na kwotę min. 500 zł miesięcznie.

Bonus 200 zł za zawarcie pierwszej umowy o produkt kredytowy


Ten bonus trafi do przedsiębiorców, którzy spełnią warunki uzyskania bonusu 200 zł na start oraz w ciągu 6 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia Konta Przekorzystnego Biznes, zawrą też umowę o produkt kredytowy Banku Pekao na kwotę co najmniej 5 000 zł. Może być to kredyt, pożyczka lub karta kredytowa. I to właśnie ostania z nich jest godna szczególnej uwagi, bo w przypadku karty da się uniknąć kosztów (za karty Moto Biznes i Mastercard Business Duo Komfort za pierwszy rok bank nie pobiera opłat).

Zwolnienie z opłaty za wpłaty PeoPay


Uczestnicy promocji "600 zł premii i 0 zł za wpłaty PeoPay – III edycja" uzyskują zwolnienie na 12 miesięcy (licząc od otwarcia konta) z opłaty za wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronet oraz Planet Cash realizowane za pomocą BLIKa.

Wypłata bonusów


Każdy z bonusów 200 zł w ramach promocji "600 zł premii i 0 zł za wpłaty PeoPay – II edycja" jest jednorazowy i Bank Pekao wypłacać ma go do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania. Przykładowo: jeśli konto założysz w lutym, to bonus 200 zł na start otrzymasz do 30.06.2020 r.

Uczestnicząc w promocji konta firmowego, miej na uwadze, że uzyskane premie stanowią przychód z działalności gospodarczej i to uczestnik promocji ma obowiązek rozliczenia podatku.


Ile kosztuje Konto Przekorzystne Biznes?


Główne cechy konta firmowego zakładanego w promocji to:
 • 0/9 zł - opłata za prowadzenie konta nie będzie pobrana jeśli spełnisz jeden z poniższych warunków:
  • zapewnij wpływy na sumę min. 2000 zł lub 
  • wykonaj przelew do ZUS albo US, lub
  • zapewnij wpływy z terminala wydanego przez bank, lub
  • wykonaj jedną wymianę walut w Pekao, lub 
  • opłać jedną ratę leasingu w Pekao Leasing.
 • 0 zł za 15 pierwszych przelewów w miesiącu kalendarzowym zlecanych poprzez bankowość internetową (Pekao24 dla firm albo Pekao Biznes24) - za każdy kolejny bank pobierze 1,50 zł; darmowe (bez limitów) są krajowe przelewy Elixir PLN zlecane za pośrednictwem aplikacji PeoPay; jeśli chodzi o SMSy z hasłami do autoryzacji dyspozycji składanych w bankowości, to klient otrzymuje pakiet 20 darmowych przelewów w miesiącu kalendarzowym (za 21. i każdy kolejny SMS w tym samym miesiącu opłata wynosi po 0,20 zł);
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana w przypadku wykonania płatności na sumę min. 300 zł;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao oraz za 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w Polsce (za kolejne wypłaty prowizja wynosi 2%, min. 5 zł).

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

8 komentarzy:

 1. Czy posiadanie w tym okresie rachunku osobistego wyklucza z promocji, czy też jest się "osobnym podmiotem" jako firma i jako osoba prywatna?

  OdpowiedzUsuń
 2. problem z tym kontem i bankiem - niewiele oddzialow obsługuje klientów biznesowych a jeszcze mniej przyjmuje wnioski o karty kredytowe - wszystko trzeba w oddziale, ręcznie jak za króla ćwieczka, w kolejce lub oczekiwaniu na nieobecnych pracowników, calosc w marmurach z lat 70

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy można nie brać karty jeśli bedą robione tylko przelewy do ZUS-u ??? Ktoś wie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta jest wymagana. Przecież to warunek. Musi być płatność na 100 zł.

   Usuń
 4. Sorry, już doczytałam że trzeba wykonać płatności na kwotę 100,-zł

  OdpowiedzUsuń
 5. A czy opłata za kartę jest naliczana już w miesiącu otwarcia konta czy od następnego? W sensie czy już w marcu muszę wykonać obrót 300 zł? (otwieram konto w marcu)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg konsultanta tak. Ale jeśli karta przyjdzie późno i nie da się rady wydać 300 zł to wtedy uznają reklamację i zwracają opłatę.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...