Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie stycznia 2020 roku

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

23.02.2020

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie stycznia 2020 roku

To już ostatnia niedziela lutego, więc na blogu czas na tradycyjny wpis.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie stycznia 2020 roku
Niniejszym publikuję zestawienie wyników z mego zarabiania na promocjach bankowych. To był skromniejszy miesiąc (chyba to jakaś reguła, bo porównałem analogiczne okresy w latach poprzednich). Ale zarobek niezmiennie jest, a przecież każda dodatkowa kwota na koncie cieszy.

Poniżej dowiesz się, gdzie i w jaki sposób zyskałem. Dzielę się przy tym również informacjami, ile w tym celu musiałem wydać (na codzienne zakupy), a także piszę o zmianach w posiadanej przeze mnie talii kart (płatniczych, rzecz jasna) i kont.

Millennium: bonusy i... rozważania


W Banku Millennium odnotować muszę dwie gratyfikacje. Pierwsza z nich to zwrot (5%) za płatności kartą wydaną do konta, które zostało przeniesione do Millennium z Eurobanku (po połączeniu tych banków) i z tego tytułu wpadło 12,03 zł.

Drugim bonusem jest nagroda w ramach programu "Lubię to polecam!" za skuteczną rekomendację (w tym przypadku osobie z rodziny, bo w swych comiesięcznych bilansach nie uwzględniam ewentualnych poleceń Czytelnikom, gdyż byłoby to niemiarodajne; w raportach przedstawiam wyniki standardowego gospodarstwa domowego w modelu 2+2). To program, w którym do wyboru jest zwrot (10%) za płatności, lokata 4%, bilety do kina lub vouchery na zakupy na Zalando.pl lub w Empik.com. I na tę ostatnią nagrodę (o wartości 80 zł) się zdecydowałem.

I przyznam, że z żoną rozważamy, czy też z tej opcji nie skorzystać (wtedy w takim układzie nagrodę zgarnęłaby i żona, i ja). Bo choć jest dostępna alternatywna promocja z premią 200 zł za konto w Millennium, to ona zawiera dość restrykcyjny zapis wykluczający byłych klientów, którzy mieli już Konto 360º. Ten wymóg rozbratu z bankiem trwa już od 4 czy 5 lat... i zmian w karencji (w promocji z premią 200 zł) doczekać się nie można. A w programie poleceń ten okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta to zaledwie 12 miesięcy. Zatem program poleceń coraz bardziej kusi i nas, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Złotówka do złotówki... od Santander Banku


To nowość w zestawieniu. W grudniu wyrobiłem sobie kartę kredytową w Santander Banku (kolejną, bo jedną już posiadam, ale regulamin promocji nie wykluczał obecnych klientów). Za wykonanie jednej płatności (na dowolną kwotę) w danym dniu, wpada bonus w wysokości 1 zł. I takich bonusów przez cały miniony miesiąc udało się zebrać 28. A liczyć na nie mogę jeszcze przez 2 kolejne miesiące.

20 zł do Biedronki od Pekao


To nagroda, którą powinienem odnotować już w poprzednim miesiąca, ale... też popełniam błędy. Wyczekiwałem jej w wiadomości w bankowości internetowej, ale jakoś doczekać się nie mogłem. Aż złożyłem reklamację. I okazało się, że nagroda czeka już, ale na mailu (a na skrzynce w masie wiadomości reklamowych mi umknęła). Zatem nadszedł czas zakomunikować i o tej nagrodzie. A przypomnę, że bon do Biedronki o wartości 20 zł w promocji dla obecnych klientów szło zdobyć bardzo prosto (wystarczyło włączenie mobilnej autoryzacji oraz wykonanie jednej płatności kartą).

Zwroty za płatności kartą


Wszystkie pozostałe zyski z promocji bankowych to w praktyce już jedynie zwroty za płatności. Tak bowiem należy potraktować też bonus 25 zł, który posiadaczom Konta Premium wypłaca T-Mobile Usługi Bankowe, jeśli wykonam transakcje na sumę min. 500 zł miesięcznie.

10,98 zł wpadło na Konto Jakże Osobiste w Alior Banku dzięki 1-procentowemu zwrotowi za płatności telefonem. Już jakiś czas temu pisałem, że konto w tym banku utrzymuję przede wszystkim ze względu na towarzyszącą ofertę 3% na koncie oszczędnościowym. Przy okazji przypomnę o swym niedawnym wpisie o zmianach, które zapowiedział Alior, a które powodują, że te moje płatności dla uzyskania zwrotów będą miały dodatkowe znaczenia dla zachowania stawki 3% na koncie oszczędnościowym (bo od 1.04. dla tych, którzy płatności kartą nie będą wykonywać, oprocentowanie w Alior Banku spadnie do 2% w skali roku).

Całość zarabiania na bankach uzupełnia EnveloBank, w którym hen hen temu założone konto ciągle zostaje niezamknięte z powodu pewnego sentymentu. Wszak już 2 razy bank ten zaserwował promocje dla obecnych klientów, ale od dłuższego czasu w tym temacie cisza. Choć nadal są zwroty za płatności podczas zakupów internetowych z przesyłką obsługiwaną przez Pocztę Polską. Ostatnio robiłem 3 takie zakupy i dzięki temu wpadło 6 zł.

Wszystkie wymienione bonusy, nagrody i zwroty, zebrane w jednym miejscu, znajdziesz w poniższej tabeli:
Gdzie?
W jaki sposób?
Ile wydałem?
Ile zyskałem?
Millennium
Nagroda w programie „Lubię to polecam!” (za polecenie)
-
80 zł (bon do Empik.com)
Promocja „Codziennie zyskuję”
401 zł
12,03 zł
Santander Bank
"Zyskaj 90 zł z kartą kredytową"
59 zł
28 zł
Bank Pekao
Promocja „Akcja Aplikacja”
12 zł
20 zł (bon do Biedronki)
T-Mobile Usługi Bankowe
Zwrot na Konto Premium
508 zł
25 zł
Alior Bank
Zwrot 1% za płatności mobilne
1098 zł
10,98 zł
EnveloBank
EnveloBonus (zwrot za e-zakupy)
128 zł
6 zł

A wpływy na konta (i bony na zakupy) wyglądały następująco:
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie stycznia 2020 roku

Wyliczenia


Gdy zebrać wszystkie bonusy i zwroty uzyskane przeze mnie z banków, to za miniony miesiąc wyjdzie kwota ‭182,01‬ zł.

Jako koszt uwzględnić muszę prowizję 0,50 zł za opłacenie kartą faktury od dostawcy gazu (a koszt zliczam, bo standardowo płaciłbym darmowym przelewem). Zatem ostatecznie, jako kwotę "na rękę" przyjąć mogę 181,51 zł. Posiadane przeze mnie konta i karty albo są bezwarunkowo darmowe, albo z opłat zwalnia spełnienie warunków promocji, których realizacja jednocześnie powoduje zwolnienie z opłat.

Uzyskaną w ten sposób kwotę tradycyjnie odnoszę do oszczędzania na kontach oszczędnościowych. I tak, by zyskać taką samą kwotę z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc utrzymywać na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych aż 92 349,01 zł.

Po(rachunki) - czyli co zmieniło się w moim portfelu


Mijający miesiąc przyniósł świetną okazję dla byłych klientów mBanku. Do wzięcia był bonus 150 zł, a w promocji obowiązywał zaledwie kilkudniowy okres wykluczenia dla byłych klientów. Tej szansy grzechem byłoby więc nie wykorzystać (a podobnie zrobiło sporo osób, bo pula 3000 wniosków w tej promocji rozeszła się w nieco ponad 48 godzin). Choć i owszem, jest promocja mBanku, w której płaci nawet 300 zł za mKonto Intensive (ale tam jednak obowiązuje dłuższa karencja dla byłych posiadaczy konta, bo liczona od 1.01.2017 r.).

Z historii bankobrania - porównanie z latami poprzednimi


Blog Bankobranie ma już ponad 6 lat. Z okazji niedawnych urodzin opublikowałem sprawozdanie z tego okresu i tam piszę jak zyskałem ponad 32 tysiące złotych i jak na zarabianie na bankach patrzy moja żona. Te kilka lat blogowania, to też comiesięczne raporty z wynikami z domu Mr. Złotówy, więc sporo jest materiału porównawczego. I tak w analogicznych miesiącach lat poprzednich zyskiwałem:

Generalnie więc gdy patrzę na podsumowania stycznia z lat poprzednich, to tegoroczny wypada... jak wszystkie poniżej średniej miesięcznej (ponad 447 zł). A różnice ogólnie są duże, bo w poszczególnych miesiącach zarabiałem dzięki promocjom bankowym od 144,81 do nawet 1370,21 zł.

Promocje bankowe godne uwagi


Początek roku banki rozpoczęły z wysokiego "C". Ale w lutym rozkręciły się jeszcze bardziej i wybór jest bardzo duży. Poniżej wyróżniam niebawem kończące się okazje oraz propozycje dostępne w dłuższym okresie.

Już tylko do końca lutego, tj. do 29.02. (włącznie) załapać się można na:

A na czym jeszcze można obecnie zarobić? Sprawdź:
 • do 260 zł z kontem w ING Banku Śląskim - dotąd ten bank serwował premię do 140 zł (i tak było od dawien dawna), więc wprowadzona od początku tego roku promocja z premią do 160 zł już robiła pewne "wow". Ale od dosłownie kilku dni jest jeszcze lepiej, bo bank ten odpalił kolejną, łączącą się promocje z premią 100 zł. Zatem teraz zdobyć można nie 140, nie 160, ale aż 260 zł!
 • 300 zł za mKonto Intensive w mBanku - już od dość dawna bank ten nie płacił aż tyle przy ciągle dość łatwych warunkach do spełnienia;
 • 200 zł za konto w Banku Millennium - ta promocja pojawia się w bardzo podobnych odsłonach już od półtora roku i... cieszy się niezmienną popularnością ze względu na prostotę warunków, przejrzystość oferty, jej przetestowanie przez wiele osób we wcześniejszych edycjach oraz... bardzo dobrą propozycję konta oszczędnościowego (2,7% w skali roku) z perspektywą dłuższego utrzymywania promocyjnej stawki oprocentowania;
Powyższe promocje kont osobistych to jedno, a przecież nie można ominąć propozycji z kartą kredytową w roli głównej. Tu też można sporo zyskać:

Promocje bankowe. Jak je zrozumieć i jak trzymać rękę na pulsie?


Przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?"
Jeżeli chcesz śledzić promocje bankowe, skorzystaj z niezawodnego źródła. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do 2 razy w tygodniu. Zapisując się na newsletter, otrzymasz powitalny prezent w postaci przewodnika "Jak zyskiwać dzięki bankom?", który zawiera objaśnienia, wskazówki, podpowiedzi oraz triki ułatwiające zarabianie na promocjach bankowych. Zapis na newsletter zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedyś tak postanowisz):

49 komentarzy:

 1. u mnie styczeń też skromny, tylko 90 zł:
  - 60 zł z programu "lubię to polecam" w Millennium - dwie osoby zwroty po 10% do max 30 zł
  - 30 zł z moje usługi
  Marzec bedzie troche lepszy, ale nie za bardzo ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za podzielenie się raportem tradycyjnie dzięki! Ważne, że jest plus (a przecież wielu Polaków płaci bankom!).

   Usuń
 2. U mnie w tym miesiącu pierwsze zyski :) A konkretnie 80 zł od Santander Banku. Dopiero zaczynam. Założyłem konta jeszcze w Millenium i BNP Paribas. Dzięki za fajnego bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to za chwilę będzie wpadać więcej bonusów! Życzę owocnego zarabiania na promocjach bankowych!

   Usuń
 3. U mnie tylko 109zł, ale i tak jestem zadowolony.
  100zł z Credit Agricole za założenie konta przez aplikację.
  9zł od santandera promocja karty kredytowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słusznie! Zawsze na plusie i to jest powód do zadowolenia! :)

   Usuń
 4. Faktycznie w przypadku wielu pośredników umożliwiających opłacanie rachunków występuje kod MCC, który znajduje się na liście wykluczonych ze zwrotów od T-Mobile Usługi Bankowe. W przypadku eBOKu PGNiG - z tego co jakiś czas temu sprawdzałem - jest kod MCC 5983, a więc zaliczający się (choć akurat tę płatność wykonałem nie kartą TMUB, ale Millennium w celu uniknięcia opłaty za kartę).

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest cały czas problem z zakończeniem konta w PKO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaki? Zamykałem niedawno, wszystko poszło bez problemów.

   Usuń
 6. U mnie styczeń to tylko i wyłącznie 130 zł od Twisto (rejestracja 100 zł + polecenie żony 30 zł). Tu mała uwaga. Gdybym zrealizował polecenie jeden ! dzień wcześniej dostalibyśmy z żoną po 50 zł a nie po 30 zł. Nie ma co zwlekać jak widać.
  Za to wpływy w lutym jak dla mnie rewelacyjne. Od Agricole 300 zł za przeniesienie konta w listopadzie + 50 zł za użycie kodu polecającego. Od Santander 80 zł za użycie kodu polecającego przy zakładaniu konta i 80 zł za polecenie konta siostrze. Od Citi Handlowego 400 zł w ekodzie do Biedronki. Łącznie 910 zł. Koszty jak na razie 0 zł. Udana reklamacja niesłusznie naliczonych 3 zł za usługę SMS. Takiej kumulacji z pewnością szybko miał nie będę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, zwlekać nie warto (choć czasem kolejne edycje okazywały się lepiej premiujące, ale nie ma reguły). Imponujący wynik! Życzę powtórek!

   Usuń
 7. Co to za promocja z kartą kredytową w Santander Banku gdzie za wykonanie jednej płatności (na dowolną kwotę) w danym dniu, wpada bonus w wysokości 1 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja aktualnie jest już niedostępna. Opisywałem ją tutaj.

   Usuń
  2. https://www.santander.pl/_fileserver/item/1503290
   Okres przystąpienia: do 31.01.2020

   Usuń
 8. U mnie +700 w lutym ;) (2x100 - bnp, 100 - milenium, 2x100 - CA, 2x100 -Twisto)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedy zamykacie konta promocyjne - W miesiącu jak przyjdzie premia ostatnia, czy miesiąc wcześniej tak by premia przyszła na wypowiedzeniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja wypowiedzenie skłądam dopiero jak mam kasę na koncie

   Usuń
 10. Jak pilnujecie, w którym miesiącu jakie warunki premii trzeba spełnić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam tabelkę, w której o jest rozpisany cały rok i zakładane banki. Od razu wpisuję co trzeba zrobić w którym miesiącu. Jak wykonam zmieniam kolor na zielony :)

   Usuń
  2. Gdzie jest taki wpis gdzie jest Excel. Nie mogę go teraz znaleźć. Może Złotówa poratuje.

   Usuń
 11. Która to dokładnie karta?
  "Za wykonanie jednej płatności (na dowolną kwotę) w danym dniu, wpada bonus w wysokości 1 zł"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To promocja obecnie już niedostępna. Opisywałem ją tutaj.

   Usuń
  2. Taką samą promocję dają też na zatrzymanie jak ktoś wypowiada umowę o kk.

   Usuń
  3. Czy w lutym Santander bank wypłacał już premię za styczeń za zatrzymanie?

   Usuń
  4. Ja dostałem taką propozycję aby nie zamykać konta. Wciąż czekam na wypłatę za styczeń.

   Usuń
 12. Piszesz ze w millenium zyskałes koło 12zł. Cashback 5% z 400zł to powinno być około 20zł. Jak liczysz ten zwrot

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na koncie Active zwrot naliczany jest od wybranych kategorii miejsc, w których płacę kartę. Reszta (bez zwrotów) została wydana w celu uniknięcia opłaty za kartę.

   Usuń
 13. Styczeń okazał się dla mnie rekordowy-100 PEKAO, 170 PARIBAS, 100 CITI, 25 T-M, 350 CA,30 MAM BONUS. Prognoza lutego poniżej 200

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za podzielenie się swymi wynikami! Życzę dalszego owocnego korzystania z okazji :)

   Usuń
 14. U mnie w tym miesiącu wpadło 140 zł od ING, czekam też na 100 zł za cele, a na koniec miesiąca szykuje się 200 zł od Aliora :)

  OdpowiedzUsuń
 15. A u mnie narazie 0 zł, ponieważ obszedłem wszystkie banki i narazie nie łapie się na żadną promocję z uwagi na okresy wykluczenia.

  OdpowiedzUsuń
 16. U mnie styczeń wyjątkowo hojny. Niecałe 1455zł (na 3 osobowe gospodarstwo). Głównie PKO (500zł) i ING (300zł). Luty za to będzie "biedny" bo "tylko" bon do bierdonki na 400zł i jak dobrze pójdzie to 2x200 z Aliora ale przez pomyłkę złożyłem dyspozycję zakmnięcia jeszcze przed otrzymaniem nagrody więc nie wiem czy nie będą problemów robić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto tę dyspozycję wycofać. By bank nie miał argumentów przeciw (zwłaszcza gdyby taki zapis wykluczający był w regulaminie).

   A ogólnie to świetny wynik. Oby tak dalej!

   Usuń
 17. Od połowy stycznia bawię się w bankobranie, dziwna sytuacja bo założyłem konto PEAKO w połowie stycznia i zapiałem się na bon do biedronki 20 zł. Dopiero później doczytałem, że trzeba było mieć konto założone do 30.11.2019, a tutaj wczoraj wpada mail z bonem, więc to mój pierwszy zarobek :)
  "najpóźniej 30.11.2019 r. zawarłeś z nami umowę o korzystanie z usługi bankowości
  elektronicznej Pekao24 (dalej: Pekao24),"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic a tylko się cieszyć gdy bank tak się myli ;)

   Usuń
 18. Jako kontrolujecie czy spełniliście warunki danej promocji mając kilka kont otwartych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam specjalnego Excela, gdzie mam rozpisany dany bank w danym miesiącu i odhaczam :)

   Usuń
  2. https://bankobranie.blogspot.com/2017/11/sposoby-zarzadzania-bankobraniem.html

   Usuń
  3. @Anonimowy 27 lutego 2020 06:04, jeśli zechcesz, podeślij proszę (kontakt@bankobranie.pl). Mogę udostępnić - być może przyda się innym Czytelnikom.

   Usuń
 19. hejka,
  A te złotówki od Santandera, to kiedy Ci naliczyli?

  Patka

  OdpowiedzUsuń
 20. Witam serdecznie
  Na blog trafiłam przypadkiem i po zapoznaniu się z jego treścią stwierdziłam, że czemu nie. Ale chyba najważniejsza w tym wszystkim oprócz zarabiania (o czym dopiero się przekonam), jest zmiana sposobu myślenia. Po co trzymać z wygodnictwa oszczędności dzieci i swoje na koncie oszczędnościowym na 1,5% jak można na 3,5%,albo na jeszcze wyżej oprocentowanej lokacie, a przy tym dostać jeszcze jakiś bon do sklepu ekstra.
  Dodatkowo na Pana przykładzie mogłam wytłumaczyć starszemu synowi kto to jest influencer. Wielkie dzięki za nowe spojrzenie na codzienne finanse.
  Pozdrawiam i życzę wielu złotówek każdego dnia :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło przeczytać, że takie efekty. Pozdrawiam i życzę tego samego!

   Usuń
 21. W tym miesiącu wpadnie 800 zl :) 400 zł bon do biedronki od Citi, 200 za konto w Millennium i 200 za konto w Alior banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny wynik! Życzę powtórek w kolejnych miesiącach!

   Usuń
 22. U mnie luty na bogato. Najlepszy miesiąc w historii !!! 1 108,02zł
  - 72,01zł Curve
  - 25,00zł zwrot TMuB
  - 14,62zł zwrot Alior
  - 320,00zł Santander (2x jako polecający i 2x polecony )
  - 676,39zł prowizja w X-kom SalesMaster

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...