Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: "Polecam mój Bank" (edycja VI) w Santander Banku: premia 50 zł dla poleconego i polecającego (+ bonus 200 zł w dodatkowej promocji)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.02.2020

"Polecam mój Bank" (edycja VI) w Santander Banku: premia 50 zł dla poleconego i polecającego (+ bonus 200 zł w dodatkowej promocji)

Santander Bank odpalił program poleceń konta w nowej odsłonie.

"Polecam mój Bank" (6. edycja) w Santander Banku: premia 50 zł dla poleconego i polecającego
Tym razem do wzięcia czekają premie po 50 zł (dla polecającego i polecanego). Ale to nie wszystko, co można obecnie zyskać przy okazji założenia konta w tym banku, bo do wzięcia w innej (ale łączącej się) promocji czekają bonusy do 200 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Polecam mój Bank - edycja VI


Dla kogo promocja? By - jako osoba polecona - zdobyć 50 zł za otwarcie konta z polecenia, wystarczy posiadać polskie obywatelstwo oraz nie mieć konta osobistego (w PLN) w Santander Banku co najmniej od 1.02.2019 r. W tej promocji osobą poleconą może być nawet osoba małoletnia, ale pod warunkiem ukończenia 13. roku życia (w tym przypadku bank wymaga jednak wizyty w placówce banku wraz z rodzicem/opiekunem dziecka).

Osoba polecająca to z kolei osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która posiada konto osobiste (w PLN) w Santander Banku wraz z dostępem do bankowości internetowej (o pozostałych warunkach piszę nieco niżej).

Zasady promocji. By uzyskać premię 50 zł za otwarcie konta z polecenia:
 • najpóźniej do 30.04.2020 r. złóż wniosek o Konto Jakie Chcę wraz z wydawaną do niego kartą oraz dostępem do bankowości internetowej; we wniosku podaj kod polecenia od obecnego klienta banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz skorzystać z mego kodu: 1000279022) i w ww. terminie zawrzyj umowę z bankiem;

  (w tym miejscu nie linkuję do strony wniosku, gdyż niżej znajdziesz instrukcję, jak złożyć wniosek w innej promocji Santandera z jednoczesną możliwością wpisania kodu, by zyskać jeszcze więcej!); 
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku, a także wyraź zgody na: otrzymywanie informacji handlowych drogą telefoniczną i elektroniczną, elektroniczną formę przekazywania korespondencji (tzw. EKK, czyli Elektroniczny Kanał Kontaktu) oraz na ujawnienie tajemnicy bankowej (wyłącznie w zakresie poinformowania przez bank osoby polecającej, że warunki do wypłaty premii zostały spełnione przez osobę poleconą); 
 • we wniosku o konto podaj adres mailowy oraz numer telefonu komórkowego; 
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarciu konta: 
  • zaloguj się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej Santandera oraz 
  • wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub mobilną kartą w telefonie (w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie) albo za pomocą BLIKa (w Internecie) na sumę min. 300 zł. 

Wypłata bonusów (po 50 zł zarówno da osoby poleconej, jak i polecającej) nastąpi do końca miesiąca kalendarzowego po miesiącu spełnienia powyższych warunków przez osobę otwierającą konto z polecenia.

Jak polecać konto w Santander Banku? 


Opcjonalnie (to już dla chętnych), możesz też zyskać na polecaniu konta.

Jak przystąpić do programu "Polecam mój Bank?" By polecać konto w Santander Banku, zarejestruj się w programie poleceń. Możliwe jest to w bankowości internetowej: Oferta Banku => Polecam bank. Tam też uzyskasz swój indywidualny kod poleceń (wielokrotnego użytku). Ważna informacja dla osób, które już polecały w poprzednich odsłonach programu "Polecam mój Bank": chcąc polecać obecnie, ponownie trzeba przystąpić do programu (do jego obecnej edycji; choć w praktyce kod polecenia pozostanie ten sam).

By móc polecać, niezbędnym jest także wyrażenie (jeśli takowych jeszcze nie posiadasz) zgód na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i telefoniczną oraz na EKK, a także brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku.

Trzeba przy tym też podać bankowi swój adres mailowy i telefon komórkowy. Premię za polecenie (50 zł) otrzymasz, jeśli osoba polecona spełni wszystkie warunki uzyskania premii 50 zł (za otwarcie konta z wykorzystaniem kodu polecenia). Osoba polecająca uzyska premie za maksymalnie 10 skutecznych rekomendacji, co oznacza, że w 6. edycji programu poleceń "Polecam mój Bank" w ten sposób zgarnąć można maksymalnie 500 zł. Do momentu wypłaty premii nie zamykaj konta.

A żeby zachęcić kogoś ze znajomych czy z rodziny do założenia konta w Santander Banku, to jest okazja nie lada. Ta osoba uzyska bowiem nie tylko 50 zł, ale też do 200 zł w dodatkowych bonusach. Łącznie może więc zgarnąć nawet 250 zł. By tak się stało, pamiętaj, że musi złożyć wniosek o konto za pośrednictwem strony promocji (o czym piszę niżej i w podlinkowanym prześwietleniu promocji).

Jak zarobić jeszcze więcej na otwarciu konta w Santander Banku?


Już na wstępie wspomniałem, że 50 zł to nie wszystko, co można zgarnąć przy okazji otwarcia konta w Santander Banku. Obecnie dostępna jest bowiem jeszcze jedna promocja, w której do wzięcia czekają bonusy pieniężne na sumę 200 zł za Konto Jakie Chcę, co razem z premią wynikającą z programu poleceń dać może nawet 250 zł! W podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowe omówienie promocji, link do strony promocji oraz prześwietlenie konta osobistego zakładanego w Santander Banku.


Sprawdź inny dzisiejszy wpis: najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na luty 2020 roku.

Przydatne dokumenty:

36 komentarzy:

 1. Czyli obniżka premii w programie poleceń o 30 zeta :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzień dobry, czy orientuje się Pan czy jak złożyłam wniosek o konto z poleceniem 30.01, a umowy jeszcze nie podpisałam, to czy ten wniosek załapie się na polecenie 50zł czy muszę jeszcze raz złożyć? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do piątku 31. stycznia obowiązywała poprzednia czyli 3. edycja programu poleceń jednak aby się na niego zakwalifikować należało zawrzeć umowę do tego dnia.

   Usuń
  2. To wiem, ale nie podpisałam umowy. I chodzi o to czy ten wniosek automatycznie pójdzie na nową edycję czy w ogóle nie załapie się na żadną?

   Usuń
  3. Wniosek został złożony zgodnie z regułami 3. edycji, więc o 4. edycji tutaj nawet nie może być mowy - tak myślę.

   Usuń
  4. Chyba w edycji V bo teraz jest VI

   Usuń
  5. To prawda - zawsze miałem problemy z rzymskimi numerami :)

   Usuń
 3. Czy jak dziś wyrobiłem kod poleceń to mogę od razu dziś polecać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz kod to możesz polecać.

   Usuń
  2. Oczywiście że możesz polecać. Nie ma na co czekać.

   Usuń
  3. Kiedyś była jakaś promocja, że można było dopiero po jakimś czasie. Już nie pamiętam gdzie ale dlatego pytam.

   Usuń
 4. Czy osoba polecająca musi coś robić? Też te płatności na 300 zł czy nie ma takiego wymogu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poza wymienionymi wymogami (jak m.in. zgody, zapisanie się do programu poleceń i wygenerowanie kodu) polecający nie musi wykazywać się dodatkową aktywnością. Płatności musi wykonać osoba polecona.

   Usuń
 5. Witam, złożyłem wniosek 29.01 jednak kurier nie dotarł, więc pytanie jeżeli bym nie podpisał umowy w poniedziałek to czy mógłbym na nowo złożyć wniosek już z nowym kodem polecenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Należy wpierw anulować obecny wniosek po czym złożyć nowy w obecnej 4. edycji. Co prawda premia za polecenie będzie niższa o 30 zeta, ale dobre i to :)

   Usuń
  2. Wpadnie 100 zł bo z polecenia żony, tylko jak anulowac wniosek? Tym bardziej że umowa już jest w rękach kuriera.

   Usuń
  3. Kontakt z infolinią oraz brak odbioru przesyłki.

   Usuń
 6. Ale w regulaminie nie ma napisane, ze do 31.01.2020 trzeba bylo podpisac umowe. Tam bylo podane, ze trzeba bylo zarejestrowac sie w programie bonusowym i 29.02.2020 spelnic reszte warunkow. Wedlug mnie umowa moze byc podpisana po 31.01.2020

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też na to liczę, bo 2 osoby w zeszłym tygodniu wpisały mój kod polecenia, a aktywować konta na 99% nie zdążyły w styczniu. I teraz sam nie wiem, czy załapią się na tę premię czy już nie. W regulaminie jest napisane, że:
   "Regulamin promocji „Polecam mój Bank-edycja V”.Obowiązuje od 01.10.2019r. do 31.01.2020r.
   4§ 4.Zasady i przebieg Programu1.
   Czas trwania Programu:
   1.1.Polecony i Polecający przez spełnienie warunków wskazanych odpowiednio w par. 3 Regulaminu mogą przystąpić do Programu od 1 października 2019r. do 31.01.2020r. („Okres przystąpienia doProgramu”),
   1.2.Polecony(nowy klient) ma czas do 29 lutego2020r. na spełnienie warunków opisanych w ust.2.1.3.Jako polecony można otrzymać tylko jedną nagrodę.
   2.Zarówno Polecający jak i Polecony otrzyma nagrodę w wysokości 80 zł, jeżeli łącznie zostaną spełnione oba warunki:
   2.1.Polecony zaloguje się przynajmniej raz do Aplikacji Santander mobile albo do Santander internet, do końca miesiąca następującego po miesiącu,w którym zawarto umowę o:Konto Jakie Chcę albo Konto Select,
   2.2.Polecony zapłaci minimum 300 zł za zakupy Kartą debetową albo Kartą mobilną debetową ( transakcje cashback nie są wliczane) albo za pomocą usługi BLIK(z wyłączeniem wypłat z bankomatu), do końca miesiąca następującego po miesiącu,w którym zawarto umowę o:Konto Jakie Chcę albo Konto Select."
   No ale może Mr. Złotówa coś dostrzegł w regulaminie, czego ja laik nie widzę,i się odezwie.

   Usuń
  2. "a aktywować konta na 99% nie zdążyły w styczniu"

   Podpisanie umowy wystarczyło a nie aktywacja.

   Usuń
  3. Sedno sprawy to interpretacja "przystąpienia" do programu.

   PS. Cierpliwości - Złotówa pewnie dalej obchodzi 6. rocznicę Bankobrania :)

   Usuń
  4. Wg mnie §4 ppkt. 1.1. mówiący o tym, że w okresie promocji (do 31.01.) należało spełnić warunki określone w §3 (ppkt. 2.3. mówi o zawarciu umowy) zdeterminował czas zawarcia umowy.

   Ale tak jak pisze @Anonimowy 3 lutego 2020 21:29, rozumiem to również jako samo podpisanie umowy (a nie aktywację konta przez bank).

   PS. @Anonimowy 3 lutego 2020 21:51, już nie ten wiek, by tak długo świętować ;)

   Usuń
 7. Bank Santander pobiera prowizję za wypłaty z konta w odziale i wpłaty w odziale 10 zl. Lokaty w sandander to 0.5 więc nie widzę powodu by tu mieć konto i polecac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzysztof, tu nie chodzi o polecanie, tylko o zgarnięcie premii za polecanie. ;-)

   Usuń
 8. Jest jeden kod do wszystkich poleceń? Czy dla każdego trzeba indywidualny generować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jest jeden kod. Bez względu na liczbę poleceń. I nawet ten sam kod jest w każdej edycji (ale do każdej edycji trzeba odrębnie przystąpić).

   Usuń
  2. No właśnie, w edycji V miałem 5 poleceń na (chyba) 5 możliwych, a teraz przystępując do VI mam znowu "czyste" konto poleceń, tak? Obawiałem się, że komuś podam nieważny kod, ale z tego co piszecie, mogę dalej polecać, tak?

   Usuń
  3. Każda edycja jest liczona od zera.

   Usuń
 9. Przydałaby się jakaś grupa na fejsie gdzie można by wpisywać swoje numery poleceń żeby w pełni wykorzystywać pulę 10 poleconych osób.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy oni nie mają przycisku "Wyślij kod SMS ponownie" do potwierdzenia operacji gdy SMS nie dojdzie za 1-szym razem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi np. o potwierdzenie przelewu? Nie. Musisz cofnąć się do edycji przelewu i kliknąć jeszcze raz wysłanie. Wtedy przyjdzie nowy SMS.

   Usuń
 11. czy aby odhaczyć temat płatności 300zl z konta mogę np zrobić przelew blikiem do innego członka rodziny na konto czy musi być to jakaś platnosc do sklepu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chwyci, musi być płatność kartą, przelewy to co innego.

   Usuń
  2. Albo płatności blikiem (z podaniem 6 cyfr kodu). Przelew ani wypłata w bankomacie nie będzie się liczyć. Tak samo jak w przypadku transakcji kartą zresztą.

   Usuń
 12. po spełnieniu wszystkich warunków nie otrzymałam premii, gdzie mogę złożyć reklamację?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli warunki są spełnione, to wręcz należy tak zrobić. Najprościej i najszybciej będzie wysłać wiadomością w bankowości internetowej.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...