Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Ważna zmiana dla osób korzystających z 3% na koncie oszczędnościowym w Alior Banku

700 zł od Santandera ⭐ 500 zł od: Millennium oraz ING7% + 200 zł od Pekao630 zł od BNP Paribas

20.02.2020

Ważna zmiana dla osób korzystających z 3% na koncie oszczędnościowym w Alior Banku

Alior Bank zapowiedział już zmianę, która zacznie obowiązywać od 1.04.2020 r. Ta zmiana to jednak nie prima aprilis.

Zmiana tabeli oprocentowania w Alior Banku
Na szczęście bank nie zmienia wysokości oprocentowania, bo ciągle ma obowiązywać stawka 3% w skali roku (zapowiedziano przedłużenie jej obowiązywania do 30.06.2020 r.). By cieszyć się promocyjnym oprocentowaniem, przyjdzie jednak spełniać dodatkowy warunek.

Posiadaczy Konta Jakże Osobistego w Alior Banku (bo tylko właściciele takich kont mogą korzystać ze stawki 3% na koncie oszczędnościowym) wśród Czytelników bloga nie brakuje. W 4. kwartale ubiegłego roku trwała promocyjna ofensywa Aliora, w której do wzięcia była - rekordowa jak na ten bank - premia 200 zł za otwarcie konta.

Część osób zapewne skorzystała z jednej z tzw. 'korzyści', którą jest Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Wszak 3% dla oszczędności - jak na obecne czasy - jest stawką pożądaną. A i oferta jest dość stabilna, bo choć utrzymanie stawki bank gwarantuje przez określony czas (najczęściej to kilka miesięcy), to jednak warunki te niezmiennie utrzymuje (przedłużając promocję oprocentowania). Robi to już  od grubo ponad dwóch lat. Zrobił również podobnie i teraz, bo oprocentowanie 3% w skali roku, które miało obowiązywać do 31.03., przedłużył do 30.06.2020 r. Ale jest zmiana.

Chcesz mieć 3%? Płać kartą!


Do 31.03.2020 r. obowiązują dotychczasowe zasady, więc by uzyskiwać 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym po staremu nie trzeba robić nic szczególnego.

Nowa tabela oprocentowania od 1.04.2020 r. wyróżnia dwie stawki oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Alior Banku dla osób posiadających Konto Jakże Osobiste i mających włączoną korzyść w postaci wyższego oprocentowania. Klient taki do 20 000 zł w okresie od 1.04. do 30.06.2020 r. uzyskać może oprocentowanie w wysokości 2% lub 3% w skali roku. Żeby uzyskać wyższą stawkę, będzie trzeba spełnić dodatkowy wymóg:
"Warunkiem jest dokonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł liczoną łącznie dla wszystkich Kart wydanych do Konta Jakże Osobistego. Spełnienie tego warunku weryfikujemy w ostatnim dniu miesiąca. Brak jego realizacji skutkuje naliczeniem odsetek w wysokości 2,00% za dany miesiąc."

Czyli chcąc zachować sobie stawkę 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym w Alior Banku, trzeba będzie płacić kartą. Kto ma kartę do Konta Jakże Osobistego i z niej korzysta, to zmian nie odczuje (bo to dokładnie taka sama kwota, jaką trzeba wydać miesięcznie, by nie ponosić opłaty za kartę 5 zł). W gorszej sytuacji są osoby, które posiadały Konto Jakże Osobiste bez karty. Bez niej na 3% na koncie oszczędnościowym od 1.04.2020 r. nie ma już szans (a 2% w skali roku, to oprocentowanie już marne - wystarczy sprawdzić ranking najlepszych kont oszczędnościowych, gdzie śmiało można znaleźć stawki od 2,5 do nawet 3,5% w skali roku).

Jeśli zdecydujesz się wyrobić kartę do Konta Jakże Osobistego, by zachować sobie oprocentowanie 3% na koncie oszczędnościowym w Alior Banku, to na szczęście korzystając z tej karty możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Bo wykonując płatności kartą, jednocześnie możesz zapewnić sobie podwyższone oprocentowanie dla oszczędności, ale możesz też korzystać z 'korzyści' w postaci zwrotu 1% za płatności telefonem. Wystarczy wtedy dodać kartę do Apple Pay lub Google Pay. I gdy wydasz 300 zł, to jeszcze wpadną 3 zł zwrotu (oprócz odsetek na koncie oszczędnościowym).
💡 Jak włączyć korzyść w Koncie Jakże Osobistym w Alior Banku? Na głównej stronie bankowości (po zalogowaniu) kliknij w Konto Jakże Osobiste. Ukaże Ci się historia rachunku, a obok zakładki (Karty, Wyciągi i opłaty, Szczegóły). Ostatnia z nich to 'Korzyści'. Wejdź w tę zakładkę i włącz wybraną przez siebie 'korzyść'. Ta dotycząca moneybacku nazywa się "Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem".

Jak działa moneyback na Koncie Jakże Osobistym?


Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem uzyskiwać można za transakcje wykonywane w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych za pomocą Android Pay, Apple Pay lub HCE (czyli zbliżeniowo aplikacją banku) oraz BLIKiem (wykorzystując 6-cyfrowy kod podczas płacenia).

Alior Bank wypłaca równowartość 1% od takich transakcji, a miesięcznie można zyskać do 20 zł (co w rok da nawet 240 zł).

Wykonując płatności pamiętaj jednak, że Alior Bank nie będzie brać pod uwagę transakcji anulowanych oraz transakcji z niektórymi kodami MCC (czyli kodami przypisywanymi terminalom płatniczym, które mają na celu wskazanie dominującego charakteru działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
"7995 - określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne; 
8999 - określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska); 
4111 - określający m.in. usługi transportowe, 
6012 - określający instytucje finansowe; 
6211 - określający brokerów ubezpieczeniowych, 
6051 - określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, 
9406 – określający Totalizator Sportowy, 
4829 - określający internetowe przekazy pieniężne. 4900 - określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne." (pisownia oryginalna)

Na koniec dodam jeszcze, że płatności Google czy Apple Pay zaliczają się do obrotu wymaganego do zwolnienia z opłaty za kartę. Zatem jednocześnie można zapewnić sobie darmową kartę, uzyskiwać zwroty i jeszcze podnieść oprocentowanie na koncie oszczędnościowym do 3% w skali roku.

Alternatywy dla szukających wyższego oprocentowania na dłużej


Jeśli zmiana warunków w Alior Banku niezbyt jest Ci po myśli, bo nie zamierzasz dodatkowo płacić kartą dla uzyskania wyższej stawki oprocentowania, to sprawdź alternatywy. W większości banków promocje oprocentowania na kontach oszczędnościowych charakteryzują się tym, że obowiązują przez kilkumiesięczny okres, a później standardowa stawka szoruje po dnie.

Na tym tle najlepiej jawią się propozycje Getin Banku oraz Banku Millennium.

Getin Bank daje 3,5% w skali roku, gwarantując tę stawkę przez 12 miesięcy. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje dla kwoty do 10 tys. zł, a dodatkową zachętą dla zakładających konto w Getinie są nagrody: bon do Decathlonu o wartości 100 zł oraz bonus pieniężny 50 zł.

Jeśli zaś chodzi o Bank Millennium, to tutaj dostępne jest Konto Oszczędnościowe Profit z oprocentowaniem 2,7% w skali roku. To oferta dla kwoty do 100 tys. zł, obowiązująca przez 100 dni. I choć na promocyjną stawkę łapią się wyłącznie "nowe środki", to historia pokazuje, że nawet obecni klienci banku, ciągle lokując te same środki, mogą łapać się na promocję oprocentowania z edycji na edycję (a było ich dotąd aż 19!). Zachętą do skorzystania z tej propozycji, jest też bardzo prosta promocja, w której Bank Millennium płaci 200 zł za otwarcie konta.

Za podrzucenie informacji o zmianach zapowiedzianych przez Alior Bank dziękuję Czytelnikowi Maciejowi.

Bądź na bieżąco ze zmianami w bankowości i z najlepszymi promocjami bankowymi. Niezawodnym źródłem informacji na ten temat jest newsletter dla Czytelników bloga Bankobranie:

Przydatne dokumenty:

43 komentarze:

 1. Do tych 300 zł wliczą się też płatności Blikiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blik nie. Muszą być transakcje kartą.

   Usuń
 2. Zostaję R i po problemie

  OdpowiedzUsuń
 3. Niedawno pozmieniali promocję iKonta Biznes. Teraz kolejny cios :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od 1.07 mogą obniżyć oprocentowanie.

   Usuń
 4. Miałem KJO bez karty. Miło i wygodnie wpadało 3% na KO. Czas się pożegnać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak samo wychodzę. Dla 20 000 zł 3% to za niska kwota, aby zamawiać kartę i spełniać warunek płatności 300 zł. Gdyby te 3% było do 100 000 zł, to kartę bym zamówił, aby spełnić ten warunek. Dla 5 zł miesięcznie, nie będę bujał się z kartą i płatnościami.

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. No tu z tego co widzę to nie ma wykluczenia.

   Usuń
  2. wiesz jaki to kod, czy przypadkiem nie ten:6012 - określający instytucje finansowe. Za bardzo nie wiem gdzie to sprawdzić.

   Usuń
  3. Tak czy siak to dodatkowe obciążanie klienta. A jak się zapomni to i oproc. o 1 p.p. niższe i jeszcze do tego będzie opłata 5 zł za kartę.

   Usuń
  4. Tak, Revolut ma 6012.

   Usuń
  5. zawsze na money back są te same wykluczenia

   Usuń
 6. Cóż zmiana na minus, trzeba będzie się pożegnać. Jeszcze jak by kwota na koncie pozwalała ulokować 100 tysięcy to gra byłaby warta świeczki, a tak to dla 4 złoty różnicy między oprocentowaniem w aliorbanku a np. millenium to nie ma co.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem tego samego zdania. Pa pa 3% w Alior Banku.

   Usuń
 7. Z tym dodaniem karty jako korzyści by móc płacić telefonem i zarobić 1% zwrot to też nie do końca prawda. Nie wiem jak inni ale ja mam kartę debetową bez antenki czyli nie mogę nią płacić zbliżeniowo. Myślałem, że po jej dodaniu do GPlay i przystąpieniu do stosownej korzyści będzie możliwość płacenia telefonem. Byłem w tzw. mylnym błędzie, to se ne da, pane Novak. Pozostaje płatność Blikiem ale z tego co zauważyłem, Blik w CA nie równa się płaceniu kartą (jak w innych bankach gdzie nawet w regulaminach jest odpowiednie potwierdzenie tego stanu).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może wymień kartę? Ja zakładałem KJO już z rok temu. Dostałem zbliżeniową (Mastercard) i podpięta w Google Pay działa bez zarzutu. Może z 2-3 razy terminal nie łapał ale to na setki transakcji w tym czasie.

   Usuń
  2. Mam mastercard i działa podpięta do Google Pay

   Usuń
 8. Dobrze wiedzieć, dziękuję za info :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja w styczniu zamknąłem konto w alior bank, jakie było moje zdziwienie że w TMUB nie dostałem premii za styczeń. Napisałem reklamację i otrzymałem odpowiedź że wycofałem zgody marketingowe które są niezbędne do otrzymania premii. Zadzwoniłem i okazało się że jak zamknąłem alior to automatycznie zgody w TMUB zostały wycofane. Nic nie dało tłumaczenie, że w TMUB nie dokonywałem żadnych zmian. Banda krętaczy, kombinują jak to tylko premii nie wypłacić. Już drugi raz mnie pozbawili premii w tym banku więc 50 zł w plecy. Pierwszym razem była zmiana regulaminu, że transakcje liczą się z dnia płatności, a nie księgowania prze co płatności z końca miesiąca nie zostały zaliczone. a Zawsze tak było że liczyła się data księgowania nie transakcji, a teraz ta niespodzianka z wycofanie zgód. Krętacze i tyle. Porobię kopie ważniejszych transakcji przekieruje uposażenie do innego banku i zamykam tam konto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jak jest w końcu w TMUB do premi 25 zł data płatności, czy księgowania. Regulamin został zmieniony na datę płatności. a nie księgowania. Mam rozumieć, że nie otrzymałeś premi, tylko dlatego, że płatność nie została zaksięgowana w miesiącu transakcji?

   Usuń
  2. Nie dostałem premii bo płatności były zrobione 2 dni przed nowym miesiącem, a księgowanie było już w nowym miesiącu. Kiedyś tak było że liczyła się data księgowania a nie płatności. O zmianie tej zasady dowiedziałem się gdy nie dostałem premii. Takie kombinowanie przez bank jak tu zmienić aby mniej premii wypłacić.

   Usuń
  3. Data księgowania (rozliczone transakcje w danym miesiącu) była do 31.12.2018 roku. Od 1.01.2019 roku obowiązuje data transakcji i to jest lepsze.

   Usuń
  4. Jasne że lepsza jest data transakcji, a że zazwyczaj przekraczałem kwotę 500 zł i to sporo to zmianę zauważyłem dopiero jak nie było premii w miesiącu co miałem mniejsze wydatki i zostawiłem tylko transakcje które były zgodne ze starszą wersją regulaminu. Może był komunikat o zmianie regulaminu, ale gdzieś mi umknął.

   Usuń
 10. Odpowiedzi
  1. Chyba też się ku temu składniam. Prędzej minie karencja i coś lepszego zdobędę niż wysilać się dla tych odsetek jak spokojnie mogę mieć 2,7% w innym banku.

   Usuń
  2. Też doszedłem do tego wniosku. Różnica 2,7 czy 3% jest niewielka, gdy limit do 20 tys. Co innego byłoby przy 100 tys. Nie warto wykluczać się z promocji na przyszłość.

   Usuń
 11. Aby płacić kartą przez telefon trzeba mieć dostęp do internetu?

  OdpowiedzUsuń
 12. No to w Aliorze zostaje jeszcze konto Mega Oszczędnościowe 2,6%. Wystarczą same wpływy na ROR. Płacić kartą nie trzeba.

  OdpowiedzUsuń
 13. ja na razie poczekam, na koncie mocno oszczędzającym jest 2,6% poza tym jest fajny kantor

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Mega Oszczędnościowym. Mocno oszczędnościowe już nie jest w promocji.

   Usuń
 14. Wszędzie cięcia oprocentowania :( W Getinie lokata na owe środki już poniżej 2%. Źle się dzieje.

  OdpowiedzUsuń
 15. W mej ocenie to duży błąd banku. Choć pewnie sporo osób nawet nie zauważy zmiany że im spadło oproc. do 2%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tja. Przy kwocie max 20 tys. na koncie, faktycznie żadna różnica dla klienta. Pewnie paru zostawi oszczędności przez "zasiedzenie" :)

   Dla Banku za to różnica wizerunkowa i to spora. Na niekorzyść.

   Usuń
 16. Szkoda tylko, że zwrot za np. Google Pay działa tylko przy fizycznych płatnościach telefonem. Przez internet nie zlicza takich płatności do zwrotów.

  OdpowiedzUsuń
 17. To mnie dobiło. Raczej karty nie będę wyrabiać i zrezygnuję z konta.

  OdpowiedzUsuń
 18. Czego dotyczą przedstawione wykluczenia w postaci kodów MCC?
  A.) warunku zwolnienia z opłaty 5 zł za kartę,
  B.) warunku przyznania wyższego oprocentowania 3%,
  C.) zwrotów za płatności Android Pay, Apple Pay lub HCE

  OdpowiedzUsuń
 19. Aby płacić kartą przez telefon trzeba mieć dostęp do internetu - tak stwierdzono na infolinii. A więc Unknown 21 lutego udzielił mi złej odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 20. Mam prośbę o potwierdzenie, czy ja dobrze rozumiem... Mam konto Mega Oszczędnościowe. W szczegółach widzę, że środki objęte promocją tj. 2,5% są wszystkie, które mam na rachunku, czyli wyższą kwotę niż 20 tyś zł. Czy w takim razie w banku jest nieprecyzyjna? Czy też mam objęte wszystkie pieniądze przekraczające 20 tyś zł? Na infolinii konsultanci przez koronawirusa nie są w stanie nic sprawdzić i potwierdzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Limit 20 tys. dotyczy konta oszczędnościowego w PLN, na którym oprocentowanie wynosi 3% po włączeniu korzyści i spełnieniu warunku wydania 300 zł kartą do konta. Na koncie mega oszczędnościowym oprocentowanie wynosi 2,5% do 100 tys.pod warunkiem wpływu min. 1500 zł na konto jakże osobiste.

   Usuń
 21. Od 1.07 ostre cięcie. 0,5% lub 1% jak ktoś machnie płatności na sumę 300 zł. Bez zmian do 20 tys. I też śmiesznie krótko do tego bo do 16.08.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 600, a 700 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto najnowsza odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. W wraz z nią dużo dobrych wieści. Do wzięcia czekałyby bonusy o...