Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Hit powraca! Bon Allegro 400 zł jako nagroda gwarantowana za przetestowanie karty Citi Simplicity

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

3.01.2020

Hit powraca! Bon Allegro 400 zł jako nagroda gwarantowana za przetestowanie karty Citi Simplicity

Citibank odpalił już 7. edycję promocji swej darmowej karty kredytowej z nagrodą w postaci bonu Allegro.

Bon Allegro 400 zł za kartę Citi Simplicity
Do wzięcia czeka 400 zł, które będzie można wykorzystać w największym serwisie zakupów online w Polsce. A warunki do spełnienia w promocji z kartą kredytową pozostają niezmiennie proste i klarowne.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Dla kogo promocja? Uczestnikiem promocji może być osoba pełnoletnia, która nie posiada oraz co najmniej od 1.01.2018 r. nie posiadała głównej karty kredytowej w Citibanku.

Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta, lokaty czy pożyczki, a nawet dodatkowej karty kredytowej) na szczęście nie wyklucza z promocji!

Bon Allegro 400 zł za kartę kredytową w promocji


Nagroda. Dzięki promocji karty kredytowej otrzymasz nagrodę gwarantowaną, którą jest bon o wartości 400 zł do jednorazowego wykorzystania podczas zakupów na Allegro. Bon Allegro ma być ważny przez 12 miesięcy.

Zasady promocji. By skorzystać z promocji i zgarnąć aż 400 zł do wydania na Allegro:
 • do 15.04.2020 r. złóż wniosek o kartę Citi Cimplicity (do uzyskania nagrody kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji); 
 • przekaż bankowi dokument potwierdzający zadeklarowane dochody, zawrzyj umowę o kartę i aktywuj ją; 
 • do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości za pomocą aplikacji mobilnej Citibanku;
 • najpóźniej do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 1 500 zł (nie muszą to być płatności na Allegro). 

By spełnić warunki promocji, możesz wykonać jedną płatność na dużą kwotę lub wiele transakcji na mniejsze kwoty, tak by łącznie uzbierało się co najmniej 1 500 zł płatności. Realizację tych warunków możesz dostosować do swych możliwości, bo są na to 3 miesiące (a nawet trochę więcej, bo kartą można płacić już w miesiącu jej wyrobienia). Aczkolwiek czym szybciej spełnisz warunki promocji, tym prędzej otrzymasz nagrodę.

Kiedy Citibank przekaże bon Allegro?


Informację o przyznaniu nagrody otrzymasz wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. A sam voucher Allegro bank wyśle Ci w ten sam sposób w ciągu maksymalnie 60 dni od wspomnianej wiadomości.

Na co zwrócić uwagę wykonując płatności na potrzeby promocji?


Płatności kartą można wykonywać w punktach handlowo-usługowych i/lub w internecie, ale trzeba pamiętać, że pod uwagę bank weźmie tylko te transakcje, które:
• nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., 
• nie będą Transakcjami zwróconymi.

A zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja w urzędzie pocztowym, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie"

W praktyce więc Citibank postanowił wyeliminować miejsca, w których łatwiej byłoby o zrobienie większych obrotów na karcie bez faktycznego robienia zakupów. Można za to swobodnie płacić w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, kinach, u lekarza, mechanika lub na stacjach paliw, a także w Internecie (m.in. na Allegro). Te transakcje zaliczą się do wymaganej sumy co najmniej 1 500 zł.

Jak korzystać z karty, by nic za to nie płacić? 


Karta kredytowa bywa - z racji nazwy - negatywnie kojarzona. Tymczasem nie musi ona wiązać się z kredytowaniem (i idącymi za tym kosztami w postaci chociażby odsetek). Karta kredytowa daje bowiem dostęp do limitu kredytowego, z którego możesz korzystać kiedy chcesz i w zakresie według własnego uznania. Ale nawet, gdy środki z karty wykorzystasz (np. wykonując płatności na potrzeby promocji), to i tak kosztów nie musisz ponieść. Wykorzystaną kwotę z karty kredytowej spłacić możesz bowiem jeszcze w okresie bezodsetkowym (który w przypadku karty Citi Simplicity wynosi od 26 do 56 dni). A to oznacza, że oddasz dokładnie taką samą kwotę, jaką wydasz za pomocą karty (bez odsetek i bez prowizji czy jakichkolwiek kosztów).

Choć na stronie promocji znajdziesz informację, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,38%, to pamiętaj, że ta informacja pojawia się tam w oparciu o ustawowo narzucone obowiązki informacyjne banku. Wyliczenie opiera się na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w miesięcznych ratach, co jest jednak oderwane od rzeczywistości. Gdy dokonasz bowiem wspomnianej spłaty w okresie bezodsetkowym, to bank nie naliczy odsetek, ani jakichkolwiek opłat.

Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zachęcam do przeczytania poradnika: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz m.in. to, czym jest okres bezodsetkowy.

Kto może uzyskać kartę kredytową Citibanku? 


Od osoby wnioskującej o kartę kredytową bank wymaga spełnienia poniższych kryteriów:
"wiek - minimum 18 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek - minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto - minimum 2500 zł" 

Citibank honoruje także dochody z tytułu umów cywilno-prawnych, emerytury, renty, dochody z najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak wspomniane wyżej kryteria wiekowe oraz minimalnej kwoty dochodu.

Ile kosztuje karta Citi Simplicity?


Karta wydawana jest za 0 zł. Citibank nie pobiera też opłat za jej użytkowanie (ani miesięcznej, ani rocznej) i to bez warunków! Po wykonaniu płatności (tych na potrzeby promocji), kartę można zatem odłożyć do szuflady i nie będzie ona generować kosztów. Wyrabiając kartę, pamiętaj, by jednak nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą 200 zł lub wyższą, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.

Nie przegap podobnych promocji w przyszłości. 


Zostaw mi swój adres e-mail. Wykorzystam go tylko do przesyłania wiadomości o nowych wpisach na blogu (newsletter wysyłam do dwóch razy w tygodniu). Jeśli kiedyś z jakiejś przyczyny zechcesz zrezygnować z subskrypcji, to zrobisz to równie szybko, jak zapis:

Przydatne dokumenty:

51 komentarzy:

 1. Jest szansa że jako student wydadzą mi kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz mieć dochód z jakiejś umowy, działalności, najmu itp.

   Usuń
 2. Są jakieś okresy karencji dla nowych? Zamknąłem kartę w czerwcu 2019r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytaj opis - dokładnie jest opisane.

   Usuń
  2. Uczestnikiem promocji może być osoba pełnoletnia, która nie posiada oraz co najmniej od 1.01.2018 r. nie posiadała głównej karty kredytowej w Citibanku.

   Usuń
 3. No a potem jeszcze cyk, wypowiedzenie i promocja na zatrzymanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jakieś szczegóły? O co chodzi?

   Usuń
  2. Po złożeniu wypowiedzenia dzwoni konsultant w ciągu kilku lub kilkunastu dni i proponuje promocje ze zwrotem za płatności. Można uzyskać do 200 zł.

   Usuń
  3. Próbował to ktoś zrobić kilkukrotnie? Co prawda nie spieszy mi się z rezygnacji z karty, ale raz świadomie złożyłem wypowiedzenie (wrzesień 2019). Czy jakbym zrobił to ponownie za jakiś czas to bank nadal chciałby mnie zatrzymać?

   Usuń
 4. Polecam. Udało mi się ustrzelić na Allegro Smart Week nowego Galaxy S9 za 1499 zł. Dzięki temu kuponowi zbiłem cenę do 1099 zł :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "(..) nie nadpłacać później karty kwotą 200 zł lub wyższą," - z taryfy opłat i prowizji wynika że: "Opłata miesięczna z tytułu obsługi nadpłaty na rachunku karty kredytowej, naliczana w przypadku wystąpienia
  w cyklu rozliczeniowym salda dodatniego równego lub wyższego niż 200 zł" - czyli w praktyce trzeba albo spłacać poniżej 200 zł miesięcznie i potem płacić odsetki od zadłużenia, albo spłacić całość w okresie rozliczeniowym i nie płacić odsetek - ale zapłacić 20 zł za spłatę. Oczywiście jeśli chce się korzystać z premii 400 PLN (bo to wymaga wydatków 1500 PLN)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic z tych rzeczy! ;) Nadpłata dotyczy wpłacania większej kwoty ponad przyznany limit na karcie. Przykładowo więc: jeśli karta ma limit 4000 zł, a z niego zostanie wydana kwota 500 zł, to można śmiało spłacić 500 zł albo nawet 650 zł, ale już nie np. 750 zł, bo wtedy powstałaby nadpłata w wysokości 250 zł (i za tę nadpłatę byłaby opłata w wysokości 20 zł).

   Usuń
  2. z własnej autopsji dodałbym, że należy uważać na sytuację, w której mamy spłaconą kartę a tu okazuje się, że jeden z naszych zakupów zwracamy w ramach odstąpienia od umowy. Sprzedający zwrócił mi kasę na kartę i dużo nie zabrakło jednak kwota zwracana była poniżej limitu.

   Usuń
 6. transakcje szczególne wykluczające to m.in.:
  – Transakcja w urzędzie pocztowym,
  W regulaminie kart nie znalazłem powyższego wykluczenia; jeśli jest, to czy dotyczy ona zapłaty kartą za rachunki czy także płatności za usługi pocztowe typu zapłata za paczkę czy zakup znaczków ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak powinna dzialac ta aplikacja? Przechodze do etapu ze skanem twarzy, wykrywa twarz nastwpnie mam spojrzeć w górę co robie tlo zmienia kolor na czerwony i wyswietla sie polecenie zeskanowania twarzy i koniec nic sie nie dzieje. Jak sobie z tym poradzic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie trwało to dłużej - polecenia typu przybliż, oddal kilka razy ale zaskoczyło i poszło dalej. Problem był tylko z przesłaniem dowodu, kilka prób musiałem zrobić

   Usuń
 8. Umowa o kartę jest podpisywana na dwa lata i wygasa, czy jest automatycznie przedłużona? Czy ewentualnie można wypowiedzieć umowę o kartę po uzyskaniu vouchera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest automatycznie przedłużana (ale zawierana na czas określony, bo to jak z umową o pracę, wtedy ze strony banku łatwiej nie przedłużyć umowy, niż ją wypowiadać, gdyby np. klient nie spłacał wykorzystanej kwoty). Po otrzymaniu nagrody klient ma możliwość wypowiedzenia umowy w każdej chwili.

   Usuń
  2. Żeby w przyszłości szybciej "załapać" się na kolejną taką promocję, warto wypowiedzieć tą umowę zaraz po otrzymaniu nagrody,by być nowym klientem po karencji, jaką ustalił bank w regulaminie promocji. To dobry pomysł czy zerwanie umowy wiąże się z jakimiś konsekwencjami?

   Usuń
  3. Zaraz po dostaniu nagrody możesz zrezygnować z karty bez konsekwencji. Mało tego, bo dzwonią wtedy z propozycją promocji by zatrzymać. Do uzyskania jest 10% za płatności. Ja w taki sposób zyskałem dodatkowe 200 zł.

   Usuń
 9. Ciekawe czy da się założyć kartę jeśli wnioskodawca sam nie ma dochodów ale ma je małżonek i wpływają na wspólne konto i nie ma rozdzielności majątkowej. Ktoś ma wiedzę w tym temacie? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. musisz mieć własne dochody lub zamówić kartę na małżonka

   Usuń
 10. "przekaż bankowi dokument potwierdzający zadeklarowane dochody"co to oznacza czy mam od pracodawcy taki dokument załatwić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest załącznik, dostaje się mailem info - ja dla umowy o pracę dostałem takie coś:
   "Jeżeli do tej pory nie udało się załączyć wszystkich wymaganych dokumentów, pomocne będą dokumenty potwierdzające dochód uzyskany w ciągu ostatnich 3 miesięcy. W zależności od rodzaju uzyskiwanych dochodów prosimy o przesłanie jednego z poniższych dokumentów:

   Wyciąg z rachunku bankowego (z wpływami z tytułu wynagrodzenia, renty lub emerytury za ostatnie 3 m-ce)
   Aktualne zaświadczenie o zatrudnieniu i miesięcznych zarobkach
   PIT-11/PIT-40 za ostatni rok podatkowy
   PIT-36/PIT-36L/PIT-37 z potwierdzeniem złożenia i potwierdzeniem zapłaty podatku
   Pasek pracowniczy (z wyszczególnioną płacą zasadniczą za ostatnie 3 m-ce) lub inne wiarygodne dokumenty potwierdzające uzyskiwane dochody."

   Usuń
 11. A czy będzie się zaliczała transakcja kartą np. w pzu za ubezpieczenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak przez terminal albo internet to pewnie tak

   Usuń
 12. Witam jak jest weryfikowany dochód na własnej działalności gospodarczej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzenia przelewów do ZUS i US + PIT.

   Usuń
 13. Mam pytanie. Czy transakcją może być płatność za granicą za wypożyczenie auta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Tylko że chyba jest jakaś opłata za przewalutowanie. Ale to musisz sprawdzić w taryfie opłat i prowizji.

   Usuń
  2. Nie ma wykluczenia w regulaminie na takie płatnosci

   Usuń
 14. cześć, w lutym będę miał trzecie wynagrodzenie w mojej pracy i zastanawiam się czy jeśli przeniosę wypłatę wynagrodzenia na inne konto (promocja santander) to czy będę im mógł wysłać dwa wycciągi bankowe jako potwerdzenie zatrudnienia min 3 miesiące? (w sensie dwie wypłaty na jedno konto a trzecią wypłatę na inne)

  OdpowiedzUsuń
 15. A co to za problem? Bank chce widzieć Twoje wynagrodzenie i je zobaczy, nie ma zapisów regulaminowych, że wyciągi mogą być tylko z jednego banku tylko.

  OdpowiedzUsuń
 16. Złożyłem wniosek w poprzedniej edycji, dokumenty dotyczące dochodu zostały wysłane (wpływ wynagrodzenia z ostatnich 3 miesięcy), długo czekałem na ich telefon, w końcu zadzwoniłem na infolinię i okazało sie, że mój wniosek został odrzucony. Powodu nie znam, muszę kontaktować się z nimi mailowo. Dodam, że dochód wynosi ok. 3500 zł. Wcześniej moja żona dostała kartę z dochodem 2000 zł. Jaki może być powód odrzucenia? Dodam, że wynagrodzenie dostaje na wspólne konto z żoną. Czy to może być powodem? Wynagrodzenia na inne konto nie mogę przenieść, wiąże mnie kredyt hipoteczny.
  I jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli mój wniosek został odrzucony to mogę złożyć nowy wniosek w tej edycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbować można. Zwłaszcza, gdy już upłynęło trochę czasu.

   Co do powodów odrzucenia wcześniejszego wniosku, to przyczyn może być wiele (banki wyliczając zdolność kredytową, pod uwagę biorą wiele czynników: dochody, zobowiązania, historię kredytową, a i swoje w ocenie wiarygodności robi statystyczna ocena klienta - wiek, płeć, wykształcenie itp. itd. Czasem niuans może zaważyć). Wpływ wynagrodzenia na wspólne konto, gdy na wyciągu widniejesz jako współposiadacz, nie powinien być przeszkodą.

   Usuń
 17. Ile się czeka na kartę po podpisaniu umowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W poniedzialek kurier dostarczyl mi umowe, w czwartek mialem karte u siebie.

   Usuń
 18. Czy warunkiem promocji jest wpływ wynagrodzenia na to konto. Czy mogę poprostu przelać kwotę mojego wynagrodzenia z innego konta i wydawać pieniądze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na potrzeby promocji nie trzeba zapewniać wpływów wynagrodzenia, bo i nawet konta osobistego się nie zakłada. W promocji wyrabia się kartę kredytową.

   Za to jest potrzebne udokumentowanie dochodów, ale wynagrodzenie może wpływać nawet na konto w innym banku. Niczego w tym względzie zmieniać nie trzeba.

   Usuń
 19. W przedstawionej ofercie mam do wyboru kartę z dostarczeniem zaświadczenia o dochodach lub bez tego zaświadczenia. Róznica jest w udzielonej kwocie kredytu. Nie interesuje mnie wyższa kwota kredytu, więc mogę wybrać opcję bez dostarczania dokumentów?

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy zapłata pobrania na poczcie będzie uważana za transakcję szczególną i nie będzie liczona do owych 1500 złotych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Swego czasu taka transakcja była zaliczana do tzw. transakcji szczególnych. Jednak z czasem bank zmienił regulamin kart kredytowych, usuwając placówki pocztowe z transakcji szczególnych, więc aktualnie powinno być okey.

   Usuń
 21. Czy to 400 zlotych w bonie mozna wydać naraz? Czy jest jakieś ograniczenie np. Jednorazowo 100 zlotych itp.?? Tak jak bylo w przypadku doładowania karty do biedronki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet trzeba jednorazowo. Tak działa bon Allegro. W Biedronce można dzielić na mniejsze zakupy.

   Usuń
 22. Czy jest jakiś minimalny limit karty, o który trzeba wnioskować by załapać się na tą promocję ??
  (chodzi mi o to czy np 3000 PLN limitu wystarczy ??

  OdpowiedzUsuń
 23. Czy umowę można zawrzeć online czy tylko kurier?

  OdpowiedzUsuń
 24. Czy ktoś może mi wyjaśnić jak spełnić ten warunek? Nie później niż przed upływem 3 miesięcy od dnia zawarcia z Bankiem Umowy o Kartę dostarczyć wymagany przez Bank, czytelny i aktualny dokument dochodowy potwierdzający deklarowane na wniosku o produkt dochody. Mam tak jak to miało miejsce podczas składania wniosku o kartę wysłać (gdzie?) pdf z 3 miesięcznego wglądu do mojego konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Citi chce aby np. skan dowodu osobistego wysyłać im mejlem ale nie może to być w żaden sposób spakowane i zabezpieczone jakimś hasłem!
   To co robią i czego żądają banki nie ma nic wspólnego z dbałością o bezpieczeństwo klienta! Można mnożyć te karygodne absurdy. Banki w których pracownik banku robiąc ksero dowodu wychodzi do jakiegoś innego pomieszczenia a dowód znika z oczu klienta na kilka minut i zastanawiasz się dlaczego to kserowanie trwa tak dłuuugo (u mnie najmniej z 5 minut w Nest Banku). W niektórych bankach są tak bezczelni, że tłumaczą to właśnie względami bezpieczeństwa. Pytam się tylko czyjego, bo na pewno nie mojego.
   Wyjątkiem - w moim przypadku - był Bank Millennium gdzie takie ksero było robione na moich oczach i dowód osobisty mi nigdzie nie znikał na jakimś zapleczu. Również w Millennium - tak mnie kilkukrotnie przynajmniej zapewniano - w trakcie takiego skanowania ten skan był przesyłany bezpośrednio do systemu a nie gdzieś na tym "zapleczu" odkładany.

   Usuń
  2. Anonimowy27 marca 2020 20:08 wystarczą potwierdzenia wpływów wynagrodzenia. bez całej historii. W bankowościach najczęściej idzie to wyfiltrować i dać taki wyciąg albo pobierz 3 odrębne potwierdzenia wpływów wynagrodzenia (samych tych transakcji).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...