Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj do 900 zł + moneyback za Firmowe Konto Godne Polecenia w Santander Banku

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

7.01.2020

Zyskaj do 900 zł + moneyback za Firmowe Konto Godne Polecenia w Santander Banku

W Santander Banku pojawiło się konto firmowe w promocji, w której zyskać mogą osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Promocja dla przedsiębiorców III w Santander Banku
Konto firmowego w promocji Santander Banku (to już III jej edycja) umożliwia uzyskanie bonusów do 900 zł. A do tego wpadać mogą jeszcze dodatkowe zwroty za płatności kartą wydaną do konta wykonywane w wybranych miejscach.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

W praktyce łączą się więc tutaj dwie promocje bankowe. Poniżej omawiam je oraz prześwietlam szczegółowo konto firmowe zakładane w promocji Santander Banku.

Premia do 900 zł za konto firmowe w promocji Santander Bank


Dla kogo konto firmowe w promocji? Uczestnikiem może być osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która od 31.03.2019 r. nie posiadała jakiegokolwiek bieżącego rachunku firmowego w Santander Bank Polska.

Posiadanie konta osobistego czy innych produktów dla klientów indywidualnych nie wyklucza z udziału w niniejszej promocji konta firmowego.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji:
 • najpóźniej do 31.03.2020 r. złóż wniosek o Firmowe Konto Godne Polecenia wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą a także z usługami bankowości elektronicznej MiniFirma (udziału w promocji nie bierze karta Visa Business; do wyboru jest Visa Business Electron lub Mastercard Business Debit, ale korzystniej zdecydować się na tę drugą, bo tylko w jej przypadku naliczane będą jeszcze zwroty z promocji "W podróży 2-4-6", o której piszę nieco niżej);
 • wyraź zgody na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych oraz nie wyrażaj sprzeciwu na przetwarzanie danych marketingowych w banku;
 • do 15-go dnia miesiąca następującego po miesiącu naliczenia premii wykonaj co najmniej jeden przelew do ZUS lub Urzędu Skarbowego w wysokości co najmniej 200 zł (spójrz tabela niżej).

Dalej przyjdzie już jedynie wykonywać transakcje kartą wydaną do konta, ponieważ wysokość premii zależy od sumy płatności. Santander Bank będzie naliczać 4% zwrotu od dowolnych płatności (można płacić kartą zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie; wykluczone są jedynie: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory).

Okres naliczania zwrotów za płatności kartą to 6 kolejnych miesięcy (liczonych od dnia otwarcia konta). Maksymalnie można uzyskać do 150 zł zwrotu miesięcznie, a zatem łącznie konto firmowe w promocji pozwala zyskać nawet 900 zł (w ciągu 6 miesięcy). Nagroda ma być wypłacana na konto uczestnika promocji do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Przebieg promocji dla przedsiębiorców obrazuje też poniższa tabela (z regulaminu promocji):
Przebieg promocji dla przedsiębiorców III w Santander Banku

Dodatkowe zwroty dla podróżujących: od 2 do 6%


Wyżej opisane zwroty za płatności to jednak nie wszystko, co da się uzyskać przy okazji otwarcia konta firmowego w promocji Santander Banku. Do wzięcia są bowiem również zwroty w promocji "W podróży 2-4-6" (by wziąć w niej udział - o czym wspomniałem już wcześniej - w czasie składania wniosku o konto wybrać należy kartę Mastercard Business Debit).

Już nazwa tej promocji zasugerować może, że powinna przypaść ona do gustu tym przedsiębiorcom, którzy muszą sporo podróżować. Uzyskać można bowiem:
 • 2% zwrotu za płatności na stacjach paliw Circle K; 
 • 4% zwrotu za płatności w hotelach i motelach oraz 
 • 6% za opłaty autostradowe.

Naliczanie zwrotów dotyczy wyłącznie transakcji wykonywanych w Polsce. W przypadku zwrotów za hotele, motele i przejazdy autostradami suma zwrotów nie może przekroczyć 200 zł miesięcznie. Ograniczenie nie obowiązuje jedynie dla płatności na stacjach Circle K. Wypłata moneybacku ma być realizowana do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu wykonania płatności.

Na naliczanie zwrotów można liczyć do 31.03.2020 r. To ograniczenie dotyczy oczywiście promocji ze zwrotami od 2 do 6%, bo w wyżej opisanej promocji ze zwrotami 4% do 900 zł na wykonywanie transakcji będziesz mieć więcej czasu (zgodnie z opisem wyżej).

💡 Na koniec przypomnę, że w przypadku promocji dla przedsiębiorców pamiętać należy, że kwestia opodatkowania zdobytych premii wygląda inaczej, niż w przypadku promocji dla klientów indywidualnych. Premie czy zwroty otrzymane w ramach promocji są przychodem firmy, więc niezbędne jest ich rozliczenie i odprowadzenie podatku - obowiązek ten spoczywa na przedsiębiorcy.

Ile kosztuje Firmowe Konto Godne Polecenia


W tym miejscu standardowo przywołuję stawki wynikające z taryfy opłat i prowizji, ale tym razem muszę zacytować spory fragment regulaminu promocji, bo to on bierze górę i jest wiążący dla uczestników promocji oraz dla banku. A wygląda to świetnie:
"Uczestnik może skorzystać z promocji cenowej polegającej na: 
1. Zwolnieniu z opłat naliczanych przez Bank przez 24 miesiące z tytułu: 
a. prowadzenia Konta Firmowego Godnego Polecenia, 
b. przelewów wykonywanych w systemie Elixir w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma c. przelewów w formie polecenia wypłaty w EUR do krajów EOG innych niż Polska - polecenie przelewu SEPA 
d. 10 pierwszych przelewów w systemie BlueCash wykonywanych w miesiącu rozliczeniowym w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma, 
e. realizacji zleceń stałych na konta w innych bankach w usługach bankowości elektronicznej Mini Firma, 
f. realizacji poleceń zapłaty w usługach bankowości elektronicznej Mini Firma z rachunku płatnika na rachunek odbiorcy prowadzony w innym banku, 
g. wysłania smsKodów autoryzacyjnych, 
h. użytkowania pierwszej karty debetowej (w PLN) do Konta Firmowego Godnego Polecenia (do wyboru: Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit) 
i. wypłaty gotówki kartą:  
   i. w bankomatach poza siecią Santander Bank Polska S.A., 
   ii. w terminalach innych instytucji w kraju, 
   iii. bankomatach i terminalach innych instytucji za granicą"

W praktyce więc wszystko co najistotniejsze w przypadku konta na okres nawet 2 lat można sobie zapewnić bez opłat (i to przez ten okres warunki z regulaminu biorą górę nad standardową ofertą wynikającą z taryfy opłat i prowizji). Z promocyjnych warunków bank może Cię jednak wykluczyć, jeśli posiadasz inne firmowe konto w Santander Bank Polska, wypowiesz umowę o usługi bankowości elektronicznej "Mini Firma" lub gdy Twe roczne przychody przekroczą 10 milionów zł.

Przydatne dokumenty:

7 komentarzy:

 1. Czyli zwrot jest jakby podwójny? 4% + 2/4/6%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Efektywnie to nawet 10%

   Usuń
 2. Czy ktoś się orientuje jak wygląda ta kwestia opodatkowania tego? Jak to najlepiej zrobić? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopisujesz do przychodu firmy i obliczasz podatek wg sposobu opodatkowania jaki masz (17 lub 32% albo liniowy 19%).

   Usuń
 3. Z Santandera powinien chyba do jutra mail przyjść z promocji konta jakie chcę...

  OdpowiedzUsuń

 4. " Na naliczanie zwrotów można liczyć do 31.03.2020 r. "

  Ale co tzn ? Później promocja przestaje działać ? Tu nie obowiązuje 6 mies ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety tu (w promocji "W podróży 2-4-6") jest ograniczenie.

   W promocji ze zwrotem 4% jest gwarancja utrzymania przez 6 miesięcy.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...