Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia do 300 zł za konto w BNP Paribas w promocji "Skorzystaj w nowym roku"

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

16.01.2020

Premia do 300 zł za konto w BNP Paribas w promocji "Skorzystaj w nowym roku"

Właśnie pojawiła się nowa promocja konta osobistego w BNP Paribas.

Premia 300 zł za konto w BNP Paribas
Po ledwo co zakończonej promocji "Noworoczne konto" przyszedł czas na nową promocję z kontem w BNP Paribas w roli głównej. Tym razem do wzięcia czeka o 50 zł więcej, bo suma bonusów wynosi aż 300 zł!

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w BNP Paribas.]

Realnie zyskać można jednak mniej, bo do konta w ramach tej promocji wyrobić trzeba Kartę Otwartą na Świat, która daje kilka dodatkowych przywilejów, ale jest bezwarunkowo płatna. To więc trzeba uwzględnić przy bilansie ostatecznego zysku z tej promocji. Ale o tym jeszcze będę pisać nieco niżej.

Bankobranie: premia 300 zł za konto w BNP Paribas


Dla kogo promocja? Na udział w promocji załapać się może osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która nie jest stroną umowy ramowej z BNP Paribas oraz nie posiada i w ciągu 9 miesięcy przed datą złożenia wniosku o konto w niniejszej promocji, nie posiadała konta osobistego w BNP Paribas i/lub w Raiffeisen Polbanku. Wykluczenie obejmuje też współposiadaczy rachunków.

Uczestnikiem promocji mogą być z kolei klienci BGŻ Optima (nawet obecnie posiadający jakiekolwiek produkty w tym banku).

Nagroda. W promocji do wzięcia czekają trzy bonusy pieniężne w wysokości 50, 100 i 150 zł. Łącznie można więc zgarnąć nawet 300 zł - środki te będą wpłacane na konto, więc będzie można je zagospodarować według własnego uznania (wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel).

Limit rejestracji w promocji. Udział w akcji "Skorzystaj w nowym roku" wziąć może maksymalnie (już nieco tradycyjnie) 3000 osób. Jeśli pula rejestracji wyczerpie się przed czasem, to na stronie promocji opublikowana zostanie stosowna informacja, a kolejne rejestracje nie będą już możliwe. A więc kto zdąży się zarejestrować, ten może mieć pewność zdobycia nagrody (ale oczywiście po spełnieniu wszystkich warunków, o których piszę niżej).

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji:
 • w kolejnym kroku (na tej samej stronie) do 6.02.2020 r. złóż wniosek o Konto Otwarte na Ciebie wraz z wydawaną do niego Kartą Otwartą na Świat; pamiętaj przy tym, by wniosek uzupełnić tymi samymi danymi, co formularz rejestracji na stronie promocji;
 • do 21.02.2020 r. zawrzyj umowę z bankiem o konto, kartę do konta i dostęp do bankowości internetowej;
 • w lutym 2020 r.:
  • wykonaj 5 płatności kartą (na dowolne, nawet drobne kwoty - mogą to więc być zakupy np. bułki, batonika, gazety czy kawy) oraz
  • zapewnij wpływ(y) na sumę min. 1000 zł (może być to przelew środków z własnego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii rachunku - bez konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas).

Za spełnienie powyższych warunków uzyskasz bonus 50 zł. Ale to nie wszystko, bo do wzięcia będą jeszcze 2 dodatkowe bonusy. By otrzymać 100 zł, poza spełnieniem warunków uzyskania pierwszego bonusu:
 • w marcu i kwietniu 2020 r. (w każdym z tych dwóch miesięcy):
  • wykonaj płatności kartą na sumę min. 300 zł oraz
  • zapewnij wpływ(y) na sumę min. 1000 zł (może być to przelew środków z własnego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii rachunku - bez konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas).

Jeśli spełnisz powyższe warunki uzyskania bonusu 100 zł, to otworzysz sobie też drogę do zgarnięcia trzeciego, ostatniego z bonusów, w wysokości 150 zł. By go otrzymać:
 • w maju i czerwcu 2020 r. (w każdym z tych dwóch miesięcy): 
  • wykonaj płatności kartą na sumę min. 300 zł oraz 
  • zapewnij wpływ(y) na sumę min. 1000 zł (może być to przelew środków z własnego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii rachunku - bez konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas).

Wypłata nagród. O przyznawanych nagrodach organizator promocji będzie informował mailem: 
 • do 20.03.2020 r. (o bonusie 50 zł),
 • do 22.05.2020 r. (o bonusie 100 zł za spełnienie warunków w marcu i kwietniu) oraz
 • do 24.07.2020 r. (o bonusie 150 zł za spełnienie warunków w maju u czerwcu). 

Na pierwszą z tych wiadomości będzie trzeba zareagować i najpóźniej do 25.03. zalogować się na stronie promocji (za pomocą danych otrzymanych w mailu), by tam podać numer rachunku konta założonego w promocji. A terminy wypłaty bonusów są następujące: do 31.03. (50 zł), do 30.05. (100 zł) oraz do 31.07.2020 r. (150 zł). Do dnia otrzymania nagrody należy posiadać aktywne konto wraz z wydaną do niego kartą oraz dostępem do bankowości internetowej.

Ważne wskazówki. Realizując warunki zdobywania bonusów w promocji "Skorzystaj w nowym roku", pamiętaj o poniższych zasadach: 

▶️ Płatności kartą na potrzeby promocji wykonywać można w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie. W tym drugim przypadku BNP Paribas nie uwzględni jednak transakcji wykonanych:
"za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemu płatności internetowej podmiotu trzeciego takich jak np.: BLIK, PayU, Przelewy 24, Dotpay, Blue Media (wyłączenie to nie obejmuje operacji dokonanych przy wykorzystaniu cyfrowego portfela, w tym Google Pay i Apple Pay)". 

▶️ Regulamin promocji wyklucza też płatności kartą wykonywane w niektórych miejscach, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (kody te mają na celu wskazanie dominującego charakteru działalności sprzedawcy lub usługodawcy): 
- 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, 
- 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), 
- 6012, określający instytucje finansowe, 
- 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, 
- 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, 
- 4829, określający internetowe przekazy pieniężne. 

Pozornie lista może wydawać się długa, ale w praktyce bankowi chodzi głównie o wyeliminowanie tych miejsc, gdzie można by zrobić duży obrót na karcie (często bez faktycznego robienia zakupów). Spokojnie można za to płacić w różnych sklepach (spożywczych, odzieżowych), marketach, na stacjach paliw, w kinach, lokalach gastronomicznych, drogeriach czy aptekach itp. 

▶️ Wpływy na sumę min. 1 000 zł mogą pochodzić z dowolnego źródła (poza przelewami między własnymi rachunkami w BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Polbank i BGŻ Optima oraz wpłatami gotówkowymi). Nie musi być to przelew od pracodawcy. Najłatwiej będzie więc wykonać przelew z własnego konta w innym banku. Ponadto pamiętaj, że wpływ oznacza tylko pojawienie się w historii konta - nie ma konieczności utrzymywania tych środków przez jakikolwiek określony czas.

▶️ Jeśli nie chcesz przegapić maila o bonusie, to zapisz się na bezpłatny newsletter - za jego pomocą nie tylko powiadamiam o nowościach, ale i przypominam o ważnych terminach w najpopularniejszych promocjach:

Konto Otwarte na Ciebie - prześwietlenie oferty BNP Paribas


Konto Otwarte na Ciebie to sztandarowe konto osobiste z oferty BNP Paribas. Jego główne cechy to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN wykonywane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • Karta Otwarta na Świat (standardowo w ofercie banku do wyboru są jeszcze dwie karty: Karta Otwarta na Dzisiaj i Karta Otwarta na eŚwiat, ale tylko wyrobienie Karty Otwartej na Świat kwalifikuje do udziału w powyższej promocji) - opłata miesięczna wynosi 10 zł, w zamian za co bank daje możliwość wypłaty gotówki bez prowizji ze wszystkich bankomatów w Polsce, a na świecie prowizja za wypłaty wynosi 5 zł (zamiast 10 zł jak w przypadku Kart otwartych na Dzisiaj i na eŚwiat). Karta daje również możliwość korzystania z bezpłatnego ubezpieczenia "Rezygnacja z Podróży", które w określonych przypadkach pozwoli na zwrot kosztów (do 40 000 zł na osobę) w związku z niespodziewanym anulowaniem podróży. 

⭐⭐⭐ Opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta niestety przełoży się na ostateczny bilans zysków w promocji, który nie zamknie się na sumie 300 zł, ale wyniesie najpewniej 230 lub 240 zł (bo trzeba będzie się liczyć z co najmniej 6-krotnym pobraniem opłaty przed wypłatą ostatniego z bonusów, który przewidziany jest dopiero na lipiec). W związku z tym w ratingu ofert, czyli systemie ocen promocji bankowych dostępnym wyłącznie na blogu Bankobranie, powyższej promocji przyznaję jedynie 3 gwiazdki (na 5 możliwych). Plusem oczywiście są klarowne warunki i krótki okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w BNP Paribas, a nawet wysokość ostatecznego zysku (bo przecież są banki, które za otwarcie konta płacą mniej), ale potencjalnie wyższą notę zaniża konieczność wyrobienia płatnej karty (choć w swej ofercie bank ma kartę tańszą, czy nawet taką przy której łatwo opłaty uniknąć).

By wziąć udział w promocji, wniosek o Konto Otwarte na Ciebie należy złożyć na stronie promocji. Umowę z bankiem zawrzesz za pomocą kodu z SMSa przesłanego przez bank. W dalszej kolejności przyjedzie do Ciebie kurier, by już tylko uzupełnić formalności (zweryfikuje tożsamość i przy tej okazji dostarczy kartę do konta). Dopiero po nadaniu PINu do karty możliwa będzie aktywacja dostępu do bankowości internetowej (wystarczy wpisać login z umowy, a hasło do pierwszego logowania przyjdzie wtedy SMSem).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

28 komentarzy:

 1. zgarnałem niedawno 350 z poprzedniej promki i właśnie zamykam u nich konto. Nie dziwię się że tak często rozdaja hajs, to naprawdę słaby bank. Zamknięcie konta osobiście udręka - w oddziale z 6 miejscami do obsługi o godzinie 12:00 pracuje jedna paniu. Kolega z kolei już 3 tydzień czeka na aktywację karty bank nie potrafi tego najwyraźniej zrobić. Zamykam konto listem poleconym

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie. Żona wczoraj 45 minut czekała aż ktoś z obsługi się pofatyguje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wchodzę a na stronie Zgodnie z Regulaminem zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń w promocji

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdybym tylko mógł to zakładałbym u nich konto co miesiąc ;) Faktem jest, że ostatnio było tyrochę nerwów z czekaniem na kartę, ale ogólnie ilośc promocji i oferowane bonusy to jest top na bankowym rynku. Teraz powinni pomyśleć jak zachęcić ludzi, żeby zostawali z nimi na dłużej... ale to już nie mój kłopot.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w styczniu odebrałem pozytywną odpowiedz banku na reklamacje dotyczącą wrześniowej promocji"powrót do szkoły"; dzwonię do organizatora promocji a ci nic nie wiedzą na ten temat...
   Oj potrafi BNP Paribas zatrzymać klienta na dłużej (otwarcie konta i dwie reklamacje plus okres wypowiedzenia - 6 miesięcy będzie jak nic 😜).

   Usuń
 5. A bank bnpparibas pobiera opłaty za wypłaty z konta w odziale wzięto mi 5 zl i nie polecam tego banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy karta kredytowa wyklucza udział w promocji?

   Usuń
  2. wystarczy przejrzeć wczesniej na stronie banku tabelę oplat i prowizji i nie będzie problemu.

   Usuń
 6. W grudniu zamknęłam konto bez żadnych problemów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Sama mam konto w tym banku od dawna i trzyma mnie przy nich tylko kredyt hipoteczny... Nie polecam nikomu. Ale w listopadzie była promocja za otwarcie konta 400zl i pełnoletni syn chvual skorzystać. Założenie podobnie jak tu przez internet i przyjeżdża kurier z umową. Do tego momentu wszystko ok, ale sposób podpisania umowy banku z firmą kurierską porażka. Nie udało się odebrać umowy, po 3 tygodniach odpuscilam i anulowalusmy wszystko na infolinii. Już nawet wydrukowalam tą umowę i poszli my podpisać ją w banku ale to niestety niemożliwe. Kurier pracuje w godzinach porannych,miał być w ciągu 3 dni, syn dostawał tylko smsy nieudana próba dostarczenia... Możliwości oddzwonienia na nr brak. Można zmienić adres dostarczenia, więc powiedziałam że mogę go zmienić na adres szkoły a kurier poszuka po klasach bo podobno nie dzwoni do odbiorców żeby zapytać. No sorry, nie opuści 3 dni szkoły żeby siedzieć w domu i czekać na kuriera. Parodia

  OdpowiedzUsuń
 8. Skorzystałem z obecnej promocji w Paribas "Noworoczne konto" za 250 zł. Dla tych co także zawarli umowę w styczniu mała podpowiedź, by w styczniu zrobili jedną płatność kartą, pomimo że w promocji wymogiem są płatności w lutym i marcu. Bez jednej płatności w styczniu pobrana zostanie w lutym opłata za kartę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy tylko jedna płatność kartą w styczniu aby uniknąć opłaty za kartę, czy trzeba dokonać również zasilenia konta kwotą 1000 zł w styczniu.

   Usuń
 9. Czy korzystanie z applepay i płatności w ten sposób kwalifikują się do promocji? Czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatności Apple Pay i Google Pay kwalifikują do promocji, bo to ciągle płatność tą samą kartą (tylko w nieco innej formie; potwierdzenie tego można znaleźć w regulaminie promocji).

   Choć osobiście z takich form płatności nie korzystam do czasu, gdy nie jest to wymagane, a wystarczą płatności "zwykłą" kartą w standardowy sposób (w BNP Paribas pojawiały się bowiem promocje, które premiowały płatności telefonem - ale były to wyłącznie propozycje dla osób, które z tego jeszcze nie korzystały). Oczywiście nie ma gwarancji, że takie promocje powrócą, ale szkoda tracić szansę ;)

   Usuń
 10. Czy płatności apple pay kwalifikują się do promocji?

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeżeli przeleję np trzy razy w miesiącu po 350zł będzie ok?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Może być suma mniejszych wpływów.

   Usuń
 12. Czy o premię za konto w BNP Paribas w promocji "Skorzystaj w nowym roku" mogą starać się osoby posiadające umowę z BNP Paribas na limit odnawialny z Allegro?

  OdpowiedzUsuń
 13. mam pytanko złożyłem wniosek o konto Otwarte na Ciebie ale przysłali mi kartę Otwartą na dzisiaj a składałem wniosek o kartę otwartą na świat.Czy muszę odzielnie złożyć wniosek o kartę otwartą na świat?

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam pytanie bo nie widzę tego czy w tej promocji jest jakaś karencja dla osób które wcześniej posiadały konta w tym banku ???

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja z kolei zalozylem konto juz okolo miesiąc temu i to konto nadal nie dziala poprawnie. Zaden przelew nie dociera do konta. Za kazdym razem, kiedy pytalem na czacie, mowili ze konto jest aktywne...Ostatecznie zlozylem reklamacje i czekam na jakies rozwiazanie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy ktoś już dostał mail o nagrodzie za luty ? Termin jest do 20 marca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj otrzymałem mail o nagrodzie za luty. Uzupełniłem nr konta, wypłata premii do 31 marca.

   Usuń
 17. Czy maile informujące o pierwszym bonusie były rozesłane? Dzisiaj 20 marca, a ja nic nie dostałem mimo spełnienia warunków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://bankobranie.blogspot.com/2020/03/finalizacja-4-promocji-konta-w-bnp-paribas.html

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...