Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Ważny moment dla korzystających z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

7.01.2020

Ważny moment dla korzystających z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium

Zbliża się dzień, na który warto się przygotować, by załapać się na (miejmy nadzieję) następną edycję promocji oprocentowania dla "nowych środków".

Ważny moment dla korzystających z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium
Dla posiadaczy konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium taką istotną datą jest 11.01., gdyż to wtedy najlepiej posiadać jak najmniej środków na rachunkach w tym banku. Z takim bowiem saldem będzie można przygotować się do załapania na kolejną promocję oprocentowania dla "nowych środków".

Dobiegająca już końca, 18. edycja promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium jest już tylko do najbliższej soboty, więc (jeśli historia się powtórzy) w niedzielę powinna pojawić się nowa edycja. Czas więc przypomnieć co trzeba zrobić, by zaklepać sobie możliwość skorzystania z kolejnej promocji.

Prosty trik dla obecnych klientów 


Obecnie w wielu bankach znaleźć można wyżej oprocentowane konta oszczędnościowe, niż 2,7% w skali roku oferowane na koncie oszczędnościowym Profit w Millennium. Wystarczy rzucić okiem na kilka poniższych możliwości:


Jednak na tle propozycji innych banków, to właśnie konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium wyróżnia się tym, że z promocji oprocentowania non stop korzystać mogą nie tylko nowi (jak to bywa najczęściej w innych bankach), ale i obecni klienci banku. Bo choć promocja oprocentowania w Millennium dotyczy tylko "nowych środków", to w praktyce można... obracać ciągle tymi samymi środkami. Kluczowe znaczenie w tym przypadku ma zastosowanie pewnego prostego triku, który sprawia, że nawet "stare" środki są jednak "nowymi" 😉

Co i kiedy zrobić? Bank Millennium po zakończeniu jednej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit od razu przedstawia kolejną edycję. Wtedy, regularnie już, dniem badania salda środków jest dzień poprzedzający start nowej edycji (czyli ostatni dzień dostępności poprzedniej edycji). Bazując na doświadczeniu z poprzednich edycji, można mieć nadzieję, że teraz (tj. 12.01.2020 r.) stanie się tak samo. W niedzielę powinna więc pojawić się kolejna (już 19.) edycja akcji, a dniem badania salda środków (wobec którego będą wyliczane nowe środki) zapewne będzie 11.01.2020 r. (a precyzyjniej: saldo środków na koniec tego dnia, do których bank uwzględnia środki nie tylko na koncie oszczędnościowym Profit, ale i na innych rachunkach klienta w Banku Millennium).

Jeśli chcesz skorzystać z okazji na promocyjne oprocentowanie wynikające z nowej edycji, to dobrze się do tego przygotować, a więc wypłacić środki z rachunków w Banku Millennium (do 11.01. właśnie). Te środki wystarczy wycofać tymczasowo (by nie było ich na zbliżającą się sobotę, a już w niedzielę, czy w praktyce bardziej w poniedziałek, będzie można przelać środki z powrotem do Millennium).
💡 Zasady działania mechanizmu wyliczania nowych środków i załapywania się na kolejne edycje promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym opisuję dokładniej (a nawet rozrysowuję) w instrukcji dla użytkowników konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium

Czy ta wypłata ma sens? Ostatnie edycje promocji Millennium charakteryzowały się raczej dość krótkim okresem dostępności. Zatem jeśli ktoś od niedawna ma uruchomione oprocentowanie wynikające z 18. edycji (a obowiązuje ono przez 92 dni), to jeśli kolejna edycja też będzie dostępna krótko (np. przez miesiąc), to może się okazać, że ta wypłata środków na 11.01. okaże się nieco mniej sensowna. Stanie się tak, jeśli 19. edycja będzie krótsza od Twego 92-dniowego okresu promocyjnego oprocentowania. Przy takim scenariuszu (który jednak trudno przewidzieć, bo były edycje dostępne prawie przez 3 miesiące) będzie jeszcze koniecznym wypłacić środki na ostatni dzień 19. edycji (oprocentowanie z niej Cię ominie), co pozwoli załapać się dopiero na 20. edycję. Osobiście wychodzę jednak z założenia, że środki mimo wszystko zawsze warto wycofać (tak przynajmniej robię ja).

W niedzielę (a w większości przypadków w poniedziałek, bo sesje Elixir, na których bazują standardowe przelewy między bankami działają tylko w dni robocze) ze środkami będzie można wrócić, by ciągle korzystać z oprocentowania wynikającego z uczestnictwa w dotychczasowej edycji (o ile jeszcze nie upłynął indywidualny 92- lub 100-dniowy - w zależności od edycji - okres promocyjnego oprocentowania). Gdy Twój okres promocyjnego oprocentowania minie w okresie dostępności 19. edycji, to wtedy od następnego dnia (po upływie Twego dotychczasowego okresu promocji oprocentowania) włączy Ci się stawka wynikająca z nowej edycji (dzięki wypłacie środków na 11.01.).

Jak poradzić sobie z limitem przelewów?


O wycofaniu środków z Millennium nie bez powodu przypominam już dziś. Bo wcześniej niż na ostatnią chwilę o wycofywaniu środków muszą już pomyśleć osoby dysponujące sumą ponad 50 tys. zł na rachunkach w tym banku (w tym na rachunkach przeniesionych z Eurobanku). Dzienny limit dyspozycji przelewów zewnętrznych w bankowości internetowej wynosi bowiem 50 tys. zł. Jeżeli więc ktoś posiada w Millennium np. 90 tys. zł, to przelewy musi rozłożyć na przykład na 2 dni. Tak to wygląda w przypadku autoryzacji przelewów za pomocą haseł z SMSów, ale od niedawna bank udostępnił też autoryzację mobilną (której nie należy mylić z przelewami wykonywanymi w bankowości mobilnej, bo w tym przypadku chodzi jedynie o potwierdzanie dyspozycji składanych w bankowości internetowej nie za pomocą haseł z SMSów, ale poprzez potwierdzenie w aplikacji). Wtedy limit jest wyższy i jednego dnia przelać można nawet 100 tys. zł.

Poniżej podpowiadam co robić, by wykonać przelewy w optymalny sposób, korzystając nadal z autoryzacji hasłami z SMSów.
💡 Jak uniknąć kosztów? Dzienny limit przelewów nie dotyczy przelewów pomiędzy własnymi rachunkami w Millennium. Z konta oszczędnościowego na swe konto osobiste w tym banku można więc przelać od razu dowolną kwotę. I właśnie jednorazowo całość przelać będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem, gdyż z konta oszczędnościowego wyłącznie jeden przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł (a za każdy kolejny bank policzy sobie 7,50 zł). Jeżeli zamierzasz przelewać większe kwoty z Banku Millennium do innego banku przez kilka dni, to warto też przelewać różne kwoty (np. 50 000 zł jednego dnia, 49 999,99 zł drugiego dnia i 49 999,98 zł następnego). Skąd te drobne różnice? Polityka Banku Millennium jest bardzo ostrożnościowa. Gdy dzień po dniu zdarzają się przelewy na identyczną kwotę, bank może wstrzymać ich realizację aż do czasu jej telefonicznego potwierdzenia przez Ciebie (konsultanci dzwonią celem upewnienia się, czy to na pewno Ty zlecasz przelew).

By jak najdłużej utrzymywać środki przy oprocentowaniu 2,7% (jeśli korzystasz już z promocji) na koncie oszczędnościowym Profit, można zastosować poniższy sposób składania dyspozycji (ciągle bazując na powyższym przykładzie z kwotą 90 000 zł).
💡 Przykładowo: w środę zleć przelew z konta oszczędnościowego na osobiste w Millennium całej kwoty 90 000 zł z datą wykonania tego przelewu na piątek. Także w środę zleć przelew z konta osobistego do innego banku kwoty 50 000 zł, by przelew wyszedł w piątek. W czwartek zleć przelew (również na piątek) z pozostałą kwotą (40 000 zł) z konta w Millennium do innego banku.

Na koniec, jak zawsze, podkreślę, że niestety nie ma gwarancji, iż realizacja powyższego scenariusza z wycofaniem środków z Banku Millennium będzie miała sens, bo też nie ma i gwarancji, że bank odpali 19. edycję promocji, przy której utrzyma dotychczas stosowane zasady. Ale bazując na doświadczeniu z poprzednich edycji przynajmniej można mieć taką nadzieję.


Powyższą informację uważasz za wartościową? O tego typu ważnych momentach dla uczestników promocji bankowych informuję najczęściej drogą mailową. Daję też w ten sposób znać o najlepszych lokatach i kontach oszczędnościowych, zwłaszcza tych pojawiających się okazjonalnie. Polecam mój newsletter (jedynie ważne informacje, a przy tym zero spamu):

53 komentarze:

 1. Jak promocyjne oprocentowanie kończy mi się 28.02 to jest sens wypłacać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie nie, bo kolejna edycja będzie i tak za miesiąc :)

   Usuń
  2. Zależy jaka będzie długa 19 edycja. Jak dłuższa niż do 28.02 to lepiej żeby wypłacić. Ale tego nie wiadomo. Ostatnio edycje są dość krótkie. Ale kiedyś były też o wiele dłuższe.

   Usuń
  3. Pablito, każda kolejna edycja jest krótsza od poprzedniej, gdyż oni mają za dużo kasy własnej i tej z €-banku :)

   Usuń
 2. A jak teraz wycofam pieniądze i wrócę z nimi w poniedziałek a się okaże że oprocentowanie w 19 edycji spadło to będę od poniedziałku mieć mniejsze %?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, dopiero od nowej edycji, która dla ciebie zacznie się po 92 dniach od rozpoczęcia naliczania promocyjnego oprocentowania, z którego teraz korzystasz.

   Usuń
 3. Zmęczyli mnie już tym cyrkiem z czyszczeniem konta - orientuje się ktoś czy przy zamykaniu konta oni prześlą resztki z KO oraz ROR na wskazany przeze mnie rachunek w innym banku? Jeśli tak, to czy za to jest opłata?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A gdzieś znajdziesz (prawie) stałe 2,7%? Niestety nie da rady. A z zamykaniem konta w Millennium i tak się nie ma co spieszyć bo karencje mają długie więc lepiej korzystać i ten bank traktować jako swój główny.

   Usuń
  2. Ja już to zrobiłem na jesieni, bo też mnie zmęczyli tymi częstymi 'edycjami' ale nie wiem co w kwestii przelewów, bo sam konta wcześniej wyczyściłem do zera.

   Usuń
  3. Taki przelew niestety może być płatny.

   Usuń
  4. Mnie w BGŻ pobrali 7 zeta za przelew 23 groszy przy likwidacji konta :)

   Usuń
  5. Ale BGŻ to nie Millennium :)

   Usuń
  6. A ja już od ponad 2,5 roku składam co pół roku wypowiedzenie i następnego dnia dzwoni konsultant z opcją przedłużenia moneybacku 5% z Blika i 2% z karty na kolejne pół roku, więc wypowiedzenie wycofuję. :)

   Usuń
  7. Dla 2,7% warto raz na 1-1,5 mies. machnąć 2-3 przelewy. Nie ma lepszej alternatywy niż to konto (nie licząc 3% w Aliorze ale to tylko do 20k).

   Za przelew po zamknięciu konta nie pobierają opłaty. Tak przynajmniej było w 2018 r. jak zamykałem konto. Później wróciłem w promocji z polecania. Teraz zostaję choć obawiam się że 19 edycja może przynieść cięcie % lub maksymalnej kwoty

   Usuń
  8. Nie ma lepszej alternatywy niż to konto? KO w Getin jest lepsze, ich ROR mniej męczący do utrzymania oraz to polski bank, a nie portugalski gdzie na dodatek działa Solidarność - groteska!

   Usuń
  9. Przecież tu nie ma co porównywać. Jak można bronić Getinu dzie też jest 2,7% i owszem do 200 tys. ale nie da się zachować ciągłości i po zakończeniu udziału w jednej edycji trzeba z kasą uciekać by liczyć że może za jakiś miesiąc albo nawet dalej uda się wrócić. To jak tak robisz to realne oprocentowanie masz o wiele niższe. A czy to bank polski czy portugalski to jakie to ma znaczenie? Obydwa mają BFG i gwarancje do tego samego limitu 100k euro.

   Usuń
 4. Jeśli 09.01.kończy mi się 17 edycja to zadziała wycofanie środków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej. Musisz tylko wycofać kasę do 11-go

   Usuń
 5. Chyba skorzystam z innego wariantu. 10 lub 11.01 wpłacę symboliczną kwotę, aby załapać się na 2,7%. Patrząc na kalendarz przez następny okres będę "dobijać kasę" na KO Profit zamykającymi się środkami (3% lub 2,8%)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli mam lokatę urodzinową na 10 000zl, to jak wycofam wszystkie środki z konta oszczędnościowego, a lokata zostanie, to nowym oprocentowaniem będzie objęta tylko nadwyżka ponad 10000?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, po zakończeniu lokaty i wycofaniu środków byłbyś -10 tys. zł z saldem więc musisz te 10 tys. trzymać żeby mieć od zera 2,7% na KO Profit.

   Usuń
  2. Te 10 tys zł zostaw i załóż mobilną 2,5%

   Usuń
 7. W ostatni piątek Solidarność zrzeszona w Banku Millennium podała, że zgłoszono zwolnienia grupowe - pracę straci 260 osób.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Normalka jak się banki łączą. Dziś banki głównie zwalniają. Niedawno czytałem porównanie zatrudnienia w 2019 i 2009 roku. Spadło o kilkanaście procent. Zobacz ile mniej jest oddziałów (widać to głównie w dużych aglomeracjach).

   Usuń
 8. Korzystałem z 17. edycji promocji i "zapomniałem" wyciągnąć środki w odpowiednim momencie, teraz z automatu wpadłem w 18. edycję (aktywna do 28.03), a praktycznie wszystkie środki traktowane są jako "stare"). Czy mogę coś zrobić, żeby skorzystać z 19. edycji od jej początku? Wypłacić środki, zrezygnować z aktualnej promocji (przez infolinię)? Czy załapię się wtedy na 19. edycję wpłacając środki po weekendzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W daną edycję się raczej nie 'wpada' gdyż aktywacja danej edycji następuje w momencie wpłaty na KO w trakcie jej trwania. Coś tu jest nie halo :)

   Usuń
  2. Tak, to moja wina, bo musiałem w między czasie dopłacić część środków (to już musiało być w trakcie trwania kolejnej edycji). Jednak pytanie wciąż aktualne - czy mogę jakoś wybrnąć z tej sytuacji - czyli zrezygnować z 18. edycji, żeby zaraz przystąpić do 19.?

   Usuń
  3. Z jakiej sytuacji? Z tego opisu powyżej niewiele wynika :)

   Usuń
  4. Aktywna 18. edycja z okresem naliczania do 28.03 - w której tylko 1k PLN oprocentowane jest promocyjnie, a pozostałe 98k niestety nie. Czy jest opcja, żeby całe 99k mogło być oprocentowane promocyjnie od początku 19. edycji?

   Usuń
  5. Dzwonisz na infolinię i rezygnujesz z obecnej edycji. Czyścisz konta i 12-go wracasz zaczynając 19.edycję.

   Usuń
 9. Jak mantra jest powielany ten wpis o limicie 50k dziennie. To jest ustawienie limitu przez bank, które można samodzielnie w bakowości zmienić na wyższe. Ja osobiście już od kilku edycji jednym przelewem emigruję z kwotą powyżej 50k.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybór limitu przelewów dziennych jest ograniczony w ustawieniach do maks. 50k - ten cyrk trwa od zawsze mimo, że maks. kwota na KO to 100k.

   Usuń
  2. Dzisiaj robiłem przelew na 66k, więc nie, nie jest ograniczony do 50k dziennie, nie powielajcie niesprawdzonych informacji.

   Usuń
  3. Przed chwilą sprawdzałem i w Millenecie jest wyraźnie to opisane.
   Limit Główny (dzienny) (Max: 50000 PLN)
   Limit Mobilny (dzienny) (Max. 100000 PLN)

   Nie da się ustawić wyższych limitów.

   Usuń
  4. Limit mobilny to 10.000 PLN, a nie 100.000 PLN. ;)

   Usuń
  5. Jak nie da się, skoro zmieniłem i robię przelwy powyżej 50k, raczej nie jestem jedyny w Polsce :D

   Usuń
  6. Może to jakaś różnica starzy vs nowi klienci? Bo ja mam limit główny max. 50k zł przy autoryzacji SMS.

   Usuń
  7. Witam
   Aby zwiększyć limit do 100tys trzeba najpierw zmienić autoryzację na autoryzację mobilna a potem można zwiększyć limit do 100tys. Dziś robiłem zmianę i przelew wszystko gra.

   Usuń
 10. A jeśli mam nowo założone konto w Banku Millenium. Dzisiaj dostałam przelew z mojego starego banku na konto 360, i od razu przelałam je na konto oszczędnościowe profit. I na razie mam standardowe oprocentowanie. Czu dobrze rozumiem, że promocyjne oprocentowanie będę mieć dopiero na drugi dzień, czy coś jest nie tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro będzie ok ;)

   Usuń
  2. Sprawdź zakładkę szczegóły. Czasem to się przetwarza i dopiero od następnego dnia będzie info o promocji.

   Usuń
 11. Czy na Getinie istnieje też taka rotacja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Tam między edycjami trzeba mieć przerwy.

   Usuń
 12. Skończyła mi się 16 edycja promocji KO , przegapiłam wycofanie środków .Czy jak wypłacę środki do 11.01 to mam szansę na powrót do 19 edycji czy straciłam szansę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Od 12-go możesz wracać i zacząć nową edycję XIX

   Usuń
  2. A mnie 'intuicja' mówi, że oprocentowanie tym razem spadnie wraz ze skróceniem okresu obowiązywania tej edycji :)

   Usuń
  3. Wypłaciłam środki na 10 .01 tak jak pisałam wróciłam 13.01 i nie odpaliła mi się promocja 19 edycji .Czy ktoś może odpowiedzieć dlaczego?

   Usuń
  4. Witam, także wpłaciłam środki, przy badaniu salda z 11 miałam małą kwotę, wpłaciłam pozostałe środki 14 i wszystkie są oprocentowane standardowo. Dlaczego tak się dzieje ?

   Usuń
 13. Proszę o odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam, kilka dni temu założyłem konto. Kiedy mam przelać na nie środki, żeby uzyskać promocyjne 2,7%?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej jeszcze teraz by włączyć sobie 18 edycję. Masz 2,7%. Nie wiadomo co będzie od niedzieli.

   Usuń
 15. Pozostało 2,7% do 100 tys.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...