Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 150 zł do wzięcia za Konto Przekorzystne w Banku Pekao

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

1.06.2021

150 zł do wzięcia za Konto Przekorzystne w Banku Pekao

Wystartowała nowa promocja konta osobistego w banku z żubrem w logo.

Premia za konto na selfie w Banku Pekao
Do wzięcia czeka premia pieniężna 100 zł za otwarcie konta i spełnienie prostych warunków. A dodatkowo można jeszcze zgarnąć bon na zakupy o wartości 50 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]

Premia 100 zł za konto "na selfie" w Pekao


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, która w okresie od 1.01.2019 r. do 31.05.2021 r. nie posiadała rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Banku Pekao. Wykluczenie obejmuje również współposiadaczy tego typu rachunków.

Posiadanie innych produktów w Pekao (np. pożyczki, kredytu, karty kredytowej czy rachunku firmowego) na szczęście nie wyklucza z promocji.
💡 Choć większość osób tę różnicę zna, to jednak czasem pojawia się pytanie. Zatem wyjaśniam: Bank Pekao S.A. (z żubrem w logo), o którym mowa w niniejszym wpisie, nie ma nic wspólnego z PKO BP S.A. (ze skarbonką w logo). Są to dwa odrębne banki, więc jeśli posiadasz konto w PKO BP (w tym np. Konto Inteligo), to możesz wziąć udział w niniejszej promocji i uzyskasz premię za konto w Pekao!


Zasady promocji. By wziąć udział i uzyskać gwarantowaną premię 100 zł, którą bank wypłaci na Twe konto:

 • do 14.07.2021 r.: złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard i z aplikacją PeoPay (czyli aplikacją mobilną Pekao) oraz zawrzyj umowę z bankiem;

  we wniosku o konto - jako sposób zawarcia umowy - wybierz opcję z wykorzystaniem biometrii (online albo przez aplikację PeoPay mobilnie), bo tylko wtedy wniosek będzie kwalifikował się do uzyskania premii 100 zł;

 • najpóźniej do 30.09.2021 r. (w przypadku kont założonych w czerwcu) lub do 29.10.2021 r. (w przypadku kont założonych w lipcu) w dowolnej placówce Pekao potwierdź swą tożsamość - wystarczy udać się tam z dowodem osobistym, gdzie będzie należało złożyć wzór podpisu;
 • w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po dniu przystąpienia do promocji (w każdym z tych miesięcy), czyli w lipcu, sierpniu i wrześniu (dla kont założonych w czerwcu) lub w sierpniu, wrześniu i październiku (dla kont założonych w lipcu): 
  • zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 500 zł (kwota musi wpłynąć jednorazowo - chodzi o to, że nie zaliczą się np. 2 wpływy po 250 zł; może być to przelew z własnego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek okres, więc w dowolnej chwili możesz część lub całość tych środków wydać, przelać lub wypłacić; do promocji nie zaliczą się wpłaty gotówki) oraz
  • wykonaj min. 4 płatności kartą wydaną do konta lub aplikacją mobilną PeoPay (na dowolne kwoty).

I to już wszystko, co wystarczy zrobić, by uzyskać gwarantowany bonus 100 zł od Pekao. Spełnienie tych prostych warunków jednocześnie sprawi, że konto konto i wydana do niego karta będą za 0 zł (dokładniej konto prześwietlam nieco niżej).

Wypłata premii 100 zł ma nastąpić do 29.10. (w przypadku kont założonych w czerwcu) lub do 30.11.2021 r. (dla kont założonych w lipcu). Do momentu otrzymania nagrody nie zamykaj konta, ani nie wycofuj zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Bon na zakupy o wartości 50 zł za rejestrację karty w programie Bezcenne Chwile


To odrębna promocja, którą na blogu opisywałem już tutaj. Dziś jednak o niej przypominam, bo da się ją łatwo połączyć z akcją z premią 100 zł. A zasady są bardzo proste:
 • do 30.06.2021 r. zarejestruj kartę Mastercard wydaną do konta w Pekao w programie Bezcenne Chwile (można to zrobić na stronie bezcennechwile.pl lub poprzez bankowość internetową Pekao24); 
 • w ciągu 30 dni od przystąpienia do programu i otwarcia konta punktowego (ma to nastąpić najpóźniej w ciągu 14 dni roboczych od rejestracji jako nowy użytkownik lub w ciągu 3 dni, gdy w programie masz już zarejestrowane karty innych banków i teraz kartę Pekao dodasz jako kolejną) wykonaj min. 4 płatności kartą wydaną do konta w sklepach stacjonarnych lub internetowych (co w praktyce może pokryć się z płatnościami kartą wykonywanymi na potrzeby promocji z premią 100 zł).

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz 3400 punktów. Taka ich liczba to równowartość bonu na zakupy o wartości 50 zł (w katalogu nagród - w zależności od dostępności - można znaleźć m.in. bony RTV Euro AGD, Decathlon, Smyk, Home&You, Smyk i inne). 

Punkty powitalne za rejestrację karty wydanej do konta zostaną przyznane w ciągu 30 dni od spełnienia powyższych warunków. Będą one ważne przez 6 miesięcy - to czas na ich wymianę na nagrody z katalogu. Jeśli tego nie zrobisz, to po upływie tego okresu punkty przepadną.

Konto Przekorzystne - prześwietlenie oferty


Główne cechy konta osobistego zakładanego na potrzeby promocji w Banku Pekao to:
 • 0/6 zł miesięcznie za prowadzenie konta oraz 0/3 zł miesięcznie za kartę (Mastercard wielowalutowa) wydawaną do konta - bank nie pobierze opłat za konto i kartę, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay;

   Uwaga: chociaż do konta można zamówić kartę Visa, to pamiętaj, że udział w promocji z premią 100 zł bierze wyłącznie karta Mastercard.
 • 0 zł za wydanie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną);
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów w miesiącu kalendarzowym darmowe są pierwsze 2 wypłaty, o ile w miesiącu poprzednim zapewnisz wpływ min. 500 zł na konto i wykonasz co najmniej 1 płatność kartą lub PeoPay (za każdą kolejną wypłatę w danym miesiącu kalendarzowym bank naliczy prowizję 2%, min. 5 zł).

We wniosku o konto (a wyłącznie tak złożone wnioski uprawniają do uzyskania premii) znajdziesz dwie opcje zawarcia umowy z bankiem: w placówce banku lub bez wychodzenia z domu, w procesie z wykorzystaniem biometrii. I właśnie opcję otwarcia konta na selfie należy wybrać, gdyż tylko ona uprawnia do wzięcia udziału w promocji. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie twarzy np. za pomocą kamerki w komputerze czy smartfonie. 

Jeśli we wniosku o konto od razu zdecydujesz się na to, by po wniosku internetowym umowę zawrzeć w placówce, to nie uzyskasz premii. Ale jest pewna furtka... (mowa o tym w regulaminie). W sytuacji, gdy zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces z jakieś przyczyny się nie powiedzie i wtedy finalizacja będzie możliwa jedynie w placówce, to też otrzymasz premię 100 zł.

Scenariusze udziału w promocji są zatem trzy:

  ❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie otrzymasz premii;

  ✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online (lub mobilnie) i w taki sposób zawrzesz umowę => otrzymasz premię 100 zł;

  ✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online (lub mobilnie), ale weryfikacja okaże się nieudana i umowę zawrzesz w oddziale => nadal otrzymasz premię 100 zł.


💡 Na koniec dodam, że osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą też zyskać w Banku Pekao: do wzięcia czeka do 1200 zł za kontem firmowym.

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

12 komentarzy:

 1. Czy klienci Idea, których 1. stycznia 'zrobiono' klientami Pekao, są teraz wykluczeni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety już posiadają konto w Pekao. Choć technicznie to 2 systemy więc może przejdzie?

   Usuń
  2. Minęło już ponad 5 m-cy od przejęcia Idea Banku, a połączenia systemów bankowych wciąż nie ma - obciach!

   Usuń
  3. Fuzja raczej mało spodziewana. W normalnych warunkach od ogłoszenia połącznia mogą już trwać prace w celu fuzji prawnej a dopiero później operacyjnej. To zajmuje nawet rok.

   Usuń
  4. W normalnych warunkach pełne połączenie systemów banków przejmowanego oraz przejmującego następuje tego samego dnia, w którym to połączenie wchodzi w życie - tak było np. w przypadku niedawnych przejęć Eurobanku przez Millennium czy Raiffeisen przez Paribas.

   Usuń
  5. No nie za bardzo.

   5.11.2018 r. - Nabycie eurobanku przez Bank Millennium.
   1.10.2019 r. - Fuzja prawna. Bank Millennium staje się stroną umów.
   11.11.2019 r. - Połączenie systemów informatycznych.

   A połączenie Raiffeisena i BNP to strzelam, że nawet trwało dłużej.

   Usuń
  6. Klienci Raiffeisen mogli skorzystać ze swoich kont już następnego dnia po tym jak stali się klientami Paribas. To co się tutaj dzieje to cyrk. Amen!

   Usuń
  7. Mijasz się z prawdą. Na stronie BNP Paribas możesz znaleźć dokładny harmonogram:

   10 kwietnia 2018 - Grupa BNP Paribas wspólnie z Bankiem BNP Paribas Bank Polska S.A. zawarły umowę nabycia podstawowej działalności bankowej.

   31 października 2018 - przejęcie przez Bank BNP Paribas działalności podstawowej Raiffeisen Bank Polska S.A. (fuzja prawna).

   A kiedy była fuzja operacyjna? Tym już nawet się nie chwalą, bo trochę wstyd. Ale można sobie wygooglować. I nastąpiło to 11 listopada, ale dopiero 2019 roku!

   Usuń
  8. Tak czy siak, w świetle tego w jaki sposób przejęto Idea Bank, to obciach mieć tam konto ;)

   Usuń
 2. Czy w czasie zakładania konta jest opcja aby skorzystać z promocji "Polecam konto przekorzystne" i otrzymać po 100 złotych dla osoby polecanej i polecającej konto ?

  W jaki sposób można dokonać zamknięcia konta ? (trzeba udać się osobiście do banku ? czy też istnieją inne sposoby np: online lub też telefonicznie) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pole jest ale niestety promocja nie łączy się z programem poleceń. Jest o tym w regulaminie. Upewniałem się jeszcze na infolinii. Niestety.

   Usuń
  2. https://bankobranie.blogspot.com/2015/05/jak-zamknac-konto-w-banku-wypowiedzenie.html

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...