Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie maja 2021 roku

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

27.06.2021

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie maja 2021 roku

Czas na kolejny raport z kulis mego korzystania z promocji bankowych.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie maja 2021 roku
O ile na co dzień pochylam się głównie nad analizą regulaminów promocji, by je drobiazgowo omówić na blogu, to raz w miesiącu pokazuję jak zarabianie na bankach wygląda w praktyce, w moim domu. Tu dowiesz się ile i w jaki sposób zyskałem, ile przy tym wydałem oraz co się zmienia w zakresie posiadanych przeze mnie kont i kart. Jest to też okazja, by przypomnieć o najlepszych obecnie promocjach.

Wiem, że na ten wpis często trafiają osoby, które być może po raz pierwszy stykają się z tematyką bankobrania. Na początek więc kilka słów wyjaśnienia dla nich. A jeśli już bywasz na blogu częściej i korzystasz z promocji, to zapraszam Cię do lektury tekstu pod nieco niżej umieszczonym filmikiem.

Zarabianie na promocjach bankowych to poszukiwanie okazji tam, gdzie inni ich nie widzą. Nie przyzwyczajam się do jednego banku i nie mam jednego konta, z którego korzystam, bo nie widzę alternatyw. Najistotniejsze jest dobieranie kont i kart w taki sposób, by czerpać z nich dodatkowe korzyści. Ale ta aktywność ogranicza się wyłącznie do tego, bo ciągle kupuję to samo, co kupowałem i robię zakupy w tych samych miejscach, co robiłem. Nie wydaję więcej. A efekty są wręcz przeciwne - część tych wydatków, które i tak bym robił, wraca. 

Pojedyncze, czyli comiesięczne zyski z mego bankobrania może nie są aż tak imponujące, gdy mówimy o kwocie 200, 300 czy 400 zł. To w praktyce dodatek do innych źródeł dochodu. Ale perspektywa się zmienia, gdy zsumować wszystkie bonusy uzbierane w ciągu 7 lat - ich zebrało się ponad 36 tys. zł (taki wynik wyszedł w podsumowaniu, które opublikowałem przy okazji rocznicy bloga - a jest on właśnie miejscem, w którym - tak jak poniżej - raportuję swe zarobki z promocji bankowych).

I to tyle tytułem wstępu. Teraz już czas na to, co lubię szczególnie, czyli podliczenie wszystkich premii, nagród, moneybacków i innych nagród gwarantowanych, które wpadły w minionym miesiącu.


150 zł na zakupy od BNP Paribas 


Na początek nagroda o najwyższej wartości. To 150 zł w postaci 3 bonów do wykorzystania podczas zakupów w sklepach Biedronka. Uzyskałem je za otwarcie konta osobistego w BNP Paribas w ramach promocji, w której do wzięcia było 7 takich bonów o łącznej wartości 350 zł. Uzyskanie poprzednich już odnotowywałem w poprzednich podsumowaniach mego bankobrania. Ten bonus finalizuje mój udział w promocji.

Credit Agricole bonusy x 4


W przypadku tego banku mowa o promocjach na dwóch kontach, które odrębnie posiadam ja i żona. Wpadły nam bonusy za wpływy wynagrodzenia i wykonywanie 3 płatności kartą lub BLIKiem miesięcznie (2 x 25 zł), a na jednym koncie wpadło jeszcze dodatkowe 25 zł za opłacanie należności za media oraz 1-procentowy zwrot za płatności kartą i BLIKiem - tym razem uzbierało się 13,50 zł (czyli nieco ponad połowa z miesięcznego, przysługującego limitu). Z płatnościami przerzuciłem się jednak na kartę innego banku, bo daje mi ona wyższy moneyback (ale o tym za chwilę).

Bonus 50 zł od Getinu


Ta nagroda jest efektem promocji, do której zaprosił mnie sam bank. Do klientów kieruje czasami zaproszenie do promocji, w której wynagradza zapewnienie wpływu wynagrodzenia i wykonywanie płatności. To drugi (i niestety ostatni już) taki bonus.

Zwroty na zatrzymanie od Santandera


W Santander Banku odnotowałem zwroty za płatności kartą kredytową, które są pochodną wypowiedzenia umowy, jakie chciałem złożyć. To wtedy pojawiła się propozycja bym kartę sobie pozostawił, a zachęcić do tego miała mnie promocja z 2-procentowym zwrotem za płatności wykonywane kartą (przez 4 kolejne miesiące). Wpadł pierwszy zwrot w maksymalnej kwocie - 30 zł.

Zwroty od Aliora i Pocztowego


Co ciekawe, to w przypadku tych promocji udział w nich rozpoczynałem w innych bankach. Przejęcia i zmiany marek w bankowości są jednak dość często, więc teraz zamiast T-Mobile Usługi Bankowe i EnveloBanku odpowiednio jestem klientem Aliora i Banku Pocztowego. Cieszy jednak, że gratyfikacje dla "starych" klientów zostały zachowane.

Z czasów T-Mobile Usługi Bankowe niezmiennie posiadam w Alior Banku Konto Premium, które daje mi bonus 25 zł, gdy w ciągu miesiąca wykonam płatności kartą na sumę min. 500 zł. Z kolei w Banku Pocztowym na koncie zakładanym jeszcze w EnveloBanku dostaję bonusy za płatności podczas zakupów internetowych, gdy dostawcą przesyłki jest Poczta Polska. W ten sposób wpadły mi 4 zł.

Wszystkie wyżej wymieniony nagrody i bonusy w jednym miejscu przedstawia poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem?

BNP Paribas

Promocja dla otwierających konto

10 z

150 zł
(bony do Biedronki)

Credit Agricole

Bonus za utrzymywanie konta

8 zł

2 x 25 zł

Zwrot 5% za opłacanie rachunków za media (prąd, gaz, woda, Internet, telefon)

-

25 zł

Zwrot 1% za płatności kartą i BLIKiem

1350 zł

13,50 zł

Getin Bank

Promocja „Bonus za wynagrodzenie na prostych zasadach – edycja VI”

15 zł

50 zł

Santander  Bank

Zwrot 2% za płatności kartą kredytową

1507 zł

30 zł

Alior Bank

Zwrot na Konto Premium

516 zł

25 zł

Bank Pocztowy

EnveloBonus – zwrot za płatności w Internecie

71 zł

4 zł

A udokumentowaniem otrzymanych gratyfikacji są poniższe zrzuty ekranu:

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie maja 2021 roku
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie maja 2021 roku
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie maja 2021 roku

Wyliczenia


Dzięki promocjom bankowym za poprzedni miesiąc wpadło 347,50 zł. Wszystkie posiadane przeze mnie konta i karty nie wygenerowały jakichkolwiek kosztów utrzymania, bo albo są bez warunków za 0 zł, albo z opłat zwalnia aktywność  (zazwyczaj wykonywanie płatności), którą i tak realizuję na potrzeby uzyskiwania bonusów. Zatem wspomnianą kwotę mogę przyjąć jako ostateczny zarobek "na czysto.

Uzyskaną sumę gratyfikacji tradycyjnie porównuję do oszczędzania na kontach oszczędnościowych. I tak, by zyskać taką samą kwotę z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc utrzymywać na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych aż 1 008 807,10 zł (to kwota abstrakcyjnie wysoka, ale takiemu obliczeniu i porównaniu - które stosuję od początku istnienia bloga - "sprzyja" obecnie to, że oprocentowanie dla oszczędzających, niestety, jest bardzo niskie i ciężko o zyski z odsetek). 

To jednak też przykład, że kto ma oszczędności w bankach i siłą rzeczy uzyskuje obecnie zaledwie nikły ułamek z odsetek, które miał jeszcze jakiś czas temu, to ma okazję na rekompensatę. Sposobem na to są właśnie premie i bonusy od banków, w których 200 czy 300 zł jest na wyciągnięcie ręki. A to kwoty bardzo duże (takie jak kiedyś dawały odsetki z lokat, ale co obecnie jest już coraz odleglejszą historią).


(Po)rachunki, czyli co się zmieniło w moim portfelu 


W tym miejscu zawsze raportuję o tym, co nowego pojawiło się wśród posiadanych przeze mnie kont czy kart, a jaką umowę wypowiedziałem. Miesięcznie średnio wychodzi po jednym ruchu w tym zakresie i miniony miesiąc nie odbiegał od normy. 

Wyrobiłem kartę kredytową w mBanku w promocji z bonem 100 zł do Allegro. Wartość nagrody wypada skromnie zważywszy na to, że to karta kredytowa i porównując do konkurencji, która skorzystanie klienta z takiego produktu wycenia znaczenie sowiciej - wszak Citibank potrafi za to samo dać bon 400 zł do Allegro albo bon 300 zł do Biedronki.  Ale w przypadku mBanku przemówił akurat brak karencji, co wykorzystałem.

Zrezygnować z karty kredytowej z logo Citi chciała z kolei ma żona, ale z tego się wycofała, gdy po złożonym wypowiedzeniu ze strony banku pojawiła się kusząca propozycja pozostawienia karty.


Promocje bankowe godne uwagi


Ciekawych promocji ostatnio sporo. Przede wszystkim warto spojrzeć na te, które już lada moment się kończą (a datą finiszu promocji często jest właśnie koniec miesiąca). W nich do wzięcia czeka:


W promocjach dłużej dostępnych, których jednak nie warto przegapić, wyróżnić należy następujące propozycje:


I wspominając o ostatniej promocji konta w Citibanku, płynnie można przejść do innych propozycji tego banku, ale już z kartą kredytową w roli głównej. A tu okazja na bankobranie jest świetna, bo za przetestowanie karty Citi Simplicity odebrać można jedną z nagród gwarantowanych (do wyboru): bon 400 zł do wykorzystania na Allegro lub bon 300 zł do Biedronki.

Wśród promocji bankowych jest też - ostatnio bardzo duży - wybór propozycji dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Za otwarcie konta firmowego można obecnie zdobyć: aż 2000 zł od Alior Banku, do 1600 zł od Santander Banku oraz nawet 1700 zł od Credit Agricole (kolejność wymieniania tych promocji nie jest przypadkowa - w mej ocenie taka to wygląda kwalifikując je od najprostszej i takiej, w której można bonusów uzyskać najwięcej).

Z historii bankobrania - porównanie z przeszłością


Bloga Bankobranie prowadzę już od grubo ponad 7 lat i regularnie, co miesiąc publikuję na nim swe podsumowania z zarabiania na bankach. Sporo można więc porównywać. I tak w analogicznych miesiącach lat poprzednich zyskałem:


Jak korzystać z promocji, by było łatwo i wygodnie?


Przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?"
Jeżeli chcesz śledzić promocje bankowe, skorzystaj z niezawodnego źródła. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do 2 razy w tygodniu.

Zapisując się na newsletter, otrzymasz powitalny prezent w postaci przewodnika "Jak zyskiwać dzięki bankom?", który zawiera sporą dawkę objaśnień, wskazówek i podpowiedzi oraz przedstawia triki ułatwiające zarabianie na promocjach bankowych. Wszystko to w przystępnej formie, napisane prostym, zrozumiałym językiem. Zapis na newsletter zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedyś tak postanowisz):

20 komentarzy:

 1. U mnie 50 zł od Santandera i 100 zł od BNP. Ale za miesiąc powinno być ponad 600 zł. Tym samym z dużym wyprzedzeniem udałoby mi się zrealizować cel roczny: 2000 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratulacje z powodu szybszego osiągnięcia celu. Niechaj dalej przybywa! :)

   Usuń
 2. Co to za promocja z CRedit Agricole? Bo nie widzę takiej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Za mną bardzo dobry miesiąc, bo wyszło 720 zł. Konkretnie to:
  - 200 zł od BNP Paribas (100 zł za ROR + 100 zł Allegro za kartę kred.)
  - 100 zł od Santandera
  - 400 zł od Citi
  - 20 zł od Aliora

  Do tego mam jeszcze punkty BCh od Citi ale czekam na nagrodę która będzie mnie interesowała. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetne wyniki! Życzę powtórek w kolejnych miesiącach. Pozdrawiam również.

   Usuń
 4. ja w tym msc średnio 282 zł
  Getin za zatrzymanie - 30 zł
  Millennium za zatrzymaniw - 36 zł
  Santander za płatności KK - 16 zł
  City za zatrzymanie KK - 100 zł
  Moje usługi - 100 zł.

  Przy okazji pytanie, jest jeszcze jakaś inna platforma coś na wzór Moich Usług, gdzie coś można zarobić, bo w MU już lipa jak wprowadzili te weryfikacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpinam się pod pytanie

   Usuń
  2. Rachuneo.

   Usuń
  3. @Kasia, jaka to akcja na zatrzymanie od Getin?🤩

   Usuń
  4. Polecam Revolut.

   Usuń
  5. Złożyłam wypowiedzenie rachunku ,zadzwonili żeby zostawić i przez 6 msc będą oddawać za płatności kartą -5% max 30 zł za miesiac

   Usuń
  6. @Kasia Super!dzieki za info :)

   Usuń
  7. @Kasia, jak zawsze wielkie dzięki za raport. Czy średnio? Całkiem nieźle :)

   Usuń
 5. Mr. Złotówa pomocy.... wygralam ten kod rabatowy 50 zl na Aliexpress w związku z czym zalozylam tam konto, ale nie mam tego kodu po wybraniu rzeczy i kliknięciu w Kupuję, gdzie go wpisać.... bo w odpowiedniej rubryce wyswietla sie, że zastosowano kod zniżkowy czy jakoś tak. Wiesz może albo ktoś z czytelników jakie są warunki by ten kod wykorzystać? Wybralam rzecz za nieco ponad 50 zł, chcialam zapłacić kodem resztę blikiem, ale nic z tego ? Oczywiście czat z botem Eva to heca i niczego nie ma się jak dowiedzieć..Pomocy 🙏🏻

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie kupowałem jeszcze z bonem na AliExpress. Ale jeśli jest taki komunikat, to być może wczytuje się jakiś inny kod promocji lub kupon zniżkowy na określony towar? Ale tego tylko się domyślam. Być może ktoś inny podpowie.

   Usuń
 6. No właśnie coś  tam promocyjnego musi mi się  naliczać, bo taki mam komunikat " KOD PROMOCYJNY  ZASTOSOWANY" i to wyświetla mi się bez względu jaki towar wybiorę:: ze zniżką czy bez zniżki za 100% ceny, z darmową  dostawą czy z płatną  dostawą- to tak czy siak NIE MOGĘ  UŻYĆ KODU :( tzn.kod od Visa na pewno działa, ale ja nie mam możliwości by go wpisać/nim zaplacić.  I pytanie - co zrobić  bym mogła  skorzystać z kodu (?)

  Regulamin loterii milczy , Visa milczy (bo napisalam do nich) w tym temacie i w rezultacie mam nagrodę z  ktorej nie mam jak skorzystać 😁 ale radocha🤦🏼‍♀️.

  OdpowiedzUsuń
 7. @Mr. Złotówa
  Wielkie dzięki za kolejne zachęcanie nas do bankobrania swoimi świetnymi wynikami.
  Jedno pytanie - na czym polega premia za zatrzymanie kredytówki Citi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po złożeniu wypowiedzenia kontaktuje się konsultant i zachęca do pozostawienia karty. Argumentem za wycofaniem wypowiedzenia jest promocja ze zwrotem (10%) za płatności kartą. Uzyskać można 100 lub 200 zł (trudno powiedzieć co ma wpływ na wysokość - różne są edycje tej promocji; być może po pierwszym wypowiedzeniu jest 200 zł; reguły nie ma).

   Usuń
  2. Super, bardzo dziękuję za odpowiedź!

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...