Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na czerwiec 2021 roku

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.06.2021

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na czerwiec 2021 roku

Kto ma oszczędności i ceni sobie bezpieczne ich ulokowanie, ten musi się natrudzić, by znaleźć dobre oprocentowanie...

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na czerwiec 2021 roku
Czasy są, jakie są - inflacja, historycznie niskie, szorujące po dnie stopy procentowe. Banki nie rwą się do walki o nasze pieniądze. Sprawdzam więc, gdzie można obecnie znaleźć najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe oraz jak sobie radzić, by zyskać więcej niż dają marnie oprocentowane lokaty standardowe.

W niniejszym przeglądzie ofert bankowych znajdziesz wszystkie lokaty i konta oszczędnościowe z oprocentowaniem wynoszącym co najmniej 1% w skali roku. Mimo że poprzeczki nie zawieszam zbyt wysoko, to ofert z taką lub wyższą stawką oprocentowania aż tak wiele nie ma.

Nim jednak przejdę do przedstawienia efektów poszukiwań najlepszych lokat i kont oszczędnościowych, przedstawiam to, co jest dominującą tematyką bloga Bankobranie, a więc promocje bankowe z gwarantowanymi bonusami (najczęściej to premie pieniężne), które można zgarnąć jako nowy (lub powracający) klient.

W czasach niskich stóp procentowych, dla osób które cenią sobie bezpieczeństwo dla swych środków, właśnie tego typu promocje bankowe są rekompensatą skromnych odsetek. I to nie jest teoria. Przykładowo: by z najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych w ciągu miesiąca wycisnąć 500 zł odsetek trzeba by było posiadać kwotę aż 1,5 miliona złotych. Tymczasem nie dysponując takimi oszczędnościami... też można zyskać 500 zł z promocji bankowych, o czym szczegółowo rozpisałem się w mym comiesięcznym raporcie korzystania z okazji do bankobrania.

Aktualnie tego typu propozycje ma większość banków, ale poniżej skupię się na tych, które da się też połączyć z ofertą dla oszczędzających - tym samym można zarobić podwójnie, bo oprócz odsetek wpadną też dodatkowe bonusy, które zwiększą ostateczny zysk. 

1,5% do 20 tys. zł + do 500 zł dla aktywnych 

Propozycja Credit Agricole skierowana jest do osób, które założą konto osobiste (którego utrzymanie za 0 zł jest całkiem proste). Na koncie oszczędnościowym można wówczas uzyskać 1,5% w skali roku dla kwoty do 20 tys. zł, które bank gwarantuje utrzymać przez 3 miesiące. A z kontem osobistym można też zarabiać - na start czeka gwarantowany bonus 50 zł. To jednak nie wszystko, bo są też zwroty za płatności kartą wydaną do konta lub BLIKiem - bank będzie zwracał 3% wartości Twych transakcji wykonanych kartą. W ten sposób zyskać można do 450 zł (acz trzeba przyznać, że ta promocja w odróżnieniu od większości promocji bankowych i wymaga większego zaangażowania, bo trzeba sporo płacić kartą, i jest mocno rozciągnięta w czasie - w większości promocji jest o wiele prościej; jeśli jednak ktoś potraktuje to konto jako swe główne, to wtedy faktycznie może sporo zyskać). Kliknij i zapoznaj się z omówieniem propozycji Credit Agricole.

1,6% do 5 tys. zł + premia do 160 zł od ING

W ING Banku Śląskim zarówno na obecnych, jak i na nowych klientów czeka 1,6% w skali roku (do odwołania) na rachunku Smart Saver dla kwoty do 5 000 zł. A kto dopiero teraz stanie się klientem ING i założy konto osobiste, ten zgarnąć może premię do 160 zł: za Konto Direct lub (w przypadku osób w wieku 18-26 l.) za Konto Mobi

Premia w wysokości 160 zł - na tle bonusów w innych promocjach bankowych - nie wydaje się aż tak pociągająca? Odwróćmy sytuację - by także 160 zł uzyskać dzięki odsetkom z lokaty, która dawałaby 1,6% w skali roku, to przykładowo przez 3 miesiące trzeba by "zamrozić" (a przede wszystkim posiadać) kwotę 50 tys. zł. Tu bez dysponowania taką sumą, w prosty sposób 160 zł można uzyskać w postaci premii.

Lokata 1% do 20 tys. zł + łatwa premia do 350 zł

To 4-miesięczna lokata mobilna (do założenia poprzez aplikację mobilną), z której skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci Santander Banku (którzy dotąd w tym banku, ani wcześniej w BZ WBK nie posiadali lokaty mobilnej). Ale kto dopiero teraz założy konto osobiste w Santanderze, na tego czekają też premie pieniężne na sumę nawet 350 zł! I to okazja szczególna, bo względem poprzedniej edycji bank nie dość, że podniósł wartość gwarantowanej nagrody, to też uprościł warunki do spełnienia - aktualnie w praktyce pokrywają się one z tymi, których realizacja sprawia, że konto i karta będą za 0 zł. Kliknij i sprawdź promocję konta i lokaty w Santander Banku.

1,7% do 10 tys. zł + premia do 250 lub 300 zł

W mBanku osoby zakładające konto osobiste mogą zgarnąć bonusy pieniężne - łącznie może być ich nawet 6 (każdy po 50 zł). Dodatkową zachętą jest promocja oprocentowania na rachunku Moje Cele, na którym bank daje 1,7% w skali roku na 3 miesiące dla kwoty do 10 tys. zł. Kliknij i sprawdź prześwietlenie oferty mBanku >>

Zysk jak na 3-miesięcznej lokacie 1,85% lub ponad 3% 

Ta promocja konta Citigold z oferty Citibanku niestety nie jest dla każdego, gdyż wymaga dysponowania kwotą 400 tys. zł. Ale gdy już taką sumę ktoś ma, to otwiera się dla niego prosta droga do zgarnięcia premii w wysokości 1 500 zł, co w praktyce oznacza zysk jak na 3-miesięcznej lokacie z oprocentowaniem wynoszącym min. 1,85% w skali roku. A zdobyć można jeszcze więcej, bo do wzięcia jest też nagroda dodatkowa 1 000 zł. Kliknij i sprawdź prześwietlenie promocji Citibanku.

Takie kumulacje promocji bankowych zdarzają się częściej. Możesz zyskiwać na nich regularnie, najprościej, śledząc mój newsletter dla Czytelników bloga. Wybieram najkorzystniejsze okazje i daję o nich znać bezpośrednio na maila. Nie przegap, zapisz się i zyskuj na bankach nie tylko dzięki oprocentowaniu z oszczędności:


Niżej przechodzę już do wymienia stricte samych lokat i kont oszczędnościowych, której dają obecnie najkorzystniejsze oprocentowanie. Oto: 

Najlepsze lokaty bankowe na czerwiec 2021 roku

 1. Bank Millennium: Lokata "Lubię to polecam" - 2% w skali roku na 3 miesiące do 20 tys. zł - to nagroda w ramach programu poleceń, z której skorzystać mogą zarówno otwierający konto (poleceni), jak i obecni klienci Millennium (polecający) - więcej o tej promocji piszę tutaj;

 2. Getin Bank: Lokata Mobilna - to 3-miesięczna lokata dla kwoty do 10 tys. zł, z której skorzystać mogą nowi klienci banku (dla obecnych - ten sam depozyt - daje już tylko 0,3% w skali roku). Jak nazwa może sugerować, lokatę da się założyć wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej banku;

 3. Nest Bank: Nest Lokata Witaj - 1,5% w skali roku do 10 tys. zł na 3 lub 6 miesięcy - powitalna lokata jest propozycją dla osób zakładających konto osobiste w Nest Banku; dłuższy okres utrzymywania promocyjnego oprocentowania wymaga spełnienia dodatkowych warunków (wpływy wynagrodzenia na Nest Konto);

 4. Toyota Bank: Moto Lokata na 9 miesięcy - 1% w skali roku do 50 tys. zł; to obecnie jedna z ciekawszych lokat, bo bez jakiś szczególnych obwarowań (da się ją założyć nawet bez konta) -można założyć max. 5 Moto Lokat, więc w sumie da się ulokować nawet 250 tys. zł; oferta skierowana jest zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów;

 5. Santander Bank: Lokata Mobilna - 1% w skali roku na 4 miesiące do 20 tys. zł - lokatę, jak nazwa może sugerować, założyć da się wyłącznie poprzez aplikację banku; z promocyjnego depozytu skorzystać mogą wyłącznie osoby, które nigdy nie miały lokaty mobilnej w Santander Banku (czy wcześniej w BZ WBK);

 6. mBank: Lokata dla nowych klientów - 1% w skali roku; na 3 miesiące; do 10 tys. zł - z powitalnej lokaty skorzystać mogą wyłącznie osoby zakładające konto w mBanku.

I to wszystko wśród lokat z oprocentowaniem na poziomie co najmniej 1% w skali roku. Pozostałe depozyty bankowe dają już mniej, więc warto przyjrzeć się także kontom oszczędnościowym, które mogą być świetną alternatywą dla lokat. Dzieje się tak, gdy bank gwarantuje utrzymanie warunków na koncie oszczędnościowym przez określony czas. Najczęściej jest to kilka miesięcy, więc tego typu konta oszczędnościowe mogą zastąpić lokaty krótkoterminowe - również z góry pozwalają określić spodziewany zysk. Ale mają też zaletę, którą jest możliwość wpłacania i wypłacania środków w dowolnym momencie bez utraty odsetek za faktyczny czas utrzymywania oszczędności w banku.

Najlepsze konta oszczędnościowe na czerwiec 2021 roku


Na moment publikacji niniejszego zestawienia, czołówka zestawienia kont oszczędnościowych z najwyższym oprocentowaniem wygląda następująco:
 1. Getin Bank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe w promocji "Bonus za aktywność": 2% w skali roku do 10 tys. zł przez okres 12 miesięcy; to propozycja dla nowych (lub powracających) klientów, którzy założą też konto osobiste - więcej o promocji piszę tutaj;

 2. ING Bank Śląski: Smart Saver 1,6% w skali roku do 5 tys. zł do odwołania;

 3. Credit Agricole: Rachunek Oszczędzam 1,5% w skali roku do 20 tys. zł przez 3 miesiące;

 4. Nest Bank: Nest Skarbonka 1,1% w skali roku do 5 tys. zł (gwarantowane do końca szóstego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta) oraz rachunek Nest Oszczędności 1,1% w skali roku do 10 tys. zł (zapewnione do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta);

 5. Alior Bank: konto oszczędnościowe 1% w skali roku do 10 tys. zł do 30.06.2021  r. To propozycja, z której korzystać mogą wyłącznie posiadacze Konta Jakże Osobistego z uruchomioną tzw. 'korzyścią', podwyższającą oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

Nie dość więc, że zestawienie to jest krótkie, bo w innych bankach oprocentowanie wynosi już niestety mniej niż 1% w skali roku, to są to propozycje głównie dla mniejszych kwot.

Przydatne informacje 

Wymienione wyżej lokaty i konta oszczędnościowe na czerwiec 2021 roku przedstawiają stan obowiązujący na dzień publikacji niniejszego wpisu, czyli 1.06.2021 r. Banki nieraz dynamicznie zmieniają swe tabele oprocentowania i już nawet za kilka dni część z ofert może wyglądać inaczej. Zachęcam więc do sprawdzania rankingów, które aktualizuję na bieżąco: 


W każdym przypadku gdy piszę o oprocentowaniu, to podaję stawkę obowiązującą w skali roku. Pod uwagę biorę wyłącznie lokaty ze stałym oprocentowaniem, które gwarantuje uzyskanie spodziewanych odsetek. 

Jeśli dopiero zaczynasz oszczędzanie, a lokaty bankowe są dla Ciebie nowością, to polecam wpis poradnikowy: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć" - znajdziesz tam między innymi intuicyjny w obsłudze kalkulator odsetek, który pozwoli Ci wyliczyć spodziewane zyski. 

Opisywane wyżej lokaty i konta oszczędnościowe dostępne są jedynie w bankach podlegających pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który chroni oszczędności każdego klienta do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro.

52 komentarze:

 1. RPP zaczyna przemycać informacje o możliwości podwyższenia stóp procentowych, więc może coś się zmieni na lepsze. Napewno nie warto teraz pakowaćsię ww ccoś dłuższego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet jeśli RPP podniesie stopy to pewnie o coś symbolicznego typu 0,1-0,2%. Na więcej nie licz. A inna kwestia kiedy i czy banki na to zareagują i zaczną podnosić oprocentowanie lokat? Wątpię.

   Usuń
  2. Generalnie banki mają obecnie drastyczną nadpłynność.

   Usuń
  3. Pewnie szybko stóp procentowych nie podniosą. Ani w Polsce ani nigdzie indziej bo państwa zadłużone na potęgę więc im pasuje, że dług spłacają przy niskim oprocentowaniu.

   Usuń
 2. Jak założyć Moto lokatę w Toyota banku? Nie widzę wniosku na stronie internetowej. Jestem nowym klientem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po wejściu na bankowość w menu lokaty. Ostatnia pozycja.

   Usuń
  2. Musisz wysłać wniosek o lokatę standardową.

   Usuń
  3. Nie posiadając żadnych produktów w Toyota Banku (a tym samym bez dostępu do bankowości internetowej), żeby założyć samą Moto Lokatę (bez zakładania konta), to na stronie banku należy złożyć wniosek o... Lokatę Standard. Gdy zadzwoni konsultant banku, będzie należało wskazać, że chodzi jednak o Moto Lokatę. Wtedy do podpisu kurier przywiezie już właściwe dokumenty. Na numer rachunku wskazanego w umowie będzie należało zrobić przelew i lokata założy się.

   Usuń
  4. Co niestety trwa dość długo. U mnie trwało to grubo ponad 2 tygodnie bo kurier nie dopilnował jednego podpisu.

   Usuń
 3. MBank Moje Cele w nowej edycji 1,7% do 10 tys.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Promocję opisałem dziś tutaj.

   Usuń
  2. W rankingu kont oszczędnościowych została pominięta

   Usuń
 4. Może w końcu coś się zmieni. A takie pytanie do osób mających kredyty.. Są te raty odsetkowe mniejsze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy kredycie hipotecznym raty faktycznie mocno mi spadły. No ale to zależy od WIBOR więc inaczej być nie mogło.

   Usuń
  2. Strach pomyśleć co zrobią ci wszyscy teraz zaciągający kredyty - stopy nie utrzymają się na obecnym poziomie zbyt długo.

   Usuń
  3. Bańka rośnie na naszych oczach!

   Usuń
 5. A co z Getinem i kontem oszczędnościowym? Jedna z najlepszych ofert zniknęła od czerwca bez ani słowa komentarza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na moment publikacji powyższego zestawienia jeszcze nie było regulaminu nowej edycji promocji w Getinie. Teraz już jest, więc wpis uzupełniłem o informację nt. tego konta.

   Usuń
 6. Właśnie odebrałem telefon z Santander Consumer i dostałem info o przygotowywanej promocji konta oszczędnościowego od 1 lipca.Za parę dni ma się pojawić taka informacja w bankowości.Nie chcieli powiedzieć czy będzie dla nowych środków,czy dla wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chcieli? Być może te osoby po prostu tego nie wiedzą :)

   Usuń
 7. Przy tej inflacji to kto kupował obligacje skarbowe rok temu to ten teraz cały szczęśliwy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znacznie lepiej wyszli na zakupie obligów 'anty-inflacyjnych' ci, którzy to zrobili przed 1. maja ub.r. :)

   Usuń
  2. Czy aby na pewno? Posiadacze COI0424 mieli 2,4% w I roku, a w II mają 3,65%. A w przypadku COI0724 za I rok jest 1,3%, ale za II będzie (chyba?) 5,55%.

   Usuń
  3. Tak do kwietnia jak i lipca 2024 r. jest jeszcze trochę czasu i wskaźnik CPI może się zmienić.

   Usuń
  4. No a w lipcu to przypadkiem nie jest liczona inflacja z maja, bo z czerwca nie ma wtedy jeszcze? Tak mi się wydaje.

   Usuń
  5. W przypadku obligacji COI obowiązuje wskaźnik CPI z m-ca poprzedzającego 1. m-c danego okresu odsetkowego.

   Usuń
  6. Ale jak nie jest podany to biorą a miesiąca wcześniej. Dla kwietniowych obligacji jest wzięta inflacja z lutego, bo do 31. marca marcowa inflacja nie była podana.

   Usuń
  7. Czyli dla COI0724 do wypłaty w lipcu 2022 r. będzie obowiązywał wskaźnik CPI z czerwca tego roku?

   Usuń
  8. @Anonimowy, 5 czerwca 2021, 07:37 - Wygląda więc na to, że łamią własny regulamin :

   Usuń
  9. Przy COI0724 właśnie mi dopisano 5,45% na kolejny rok czyli podaną inflację za maj (4,7 + stałe 0,75%).

   Usuń
  10. To istna rewela!

   Usuń
  11. To daje za pierwsze 2 lata dla COI0724 średnio 3,375% rocznie - raczej trudno narzekać mając na uwadze inne alternatywy inwestycji ze stałym oprocentowaniem.

   PS. Dla COI0424 ta średnia to 3,025%

   Usuń
  12. Różnica jest jednak taka, że w 2 kolejnych latach:
   COI0724 = inflacja + 0,75%, a
   COI0424 = inflacja + 1,25%
   więc wszystko może się jeszcze zmienić. Albo się wyrówna.

   Usuń
  13. Masz rację - trudno przewidzieć jak będzie się ukształtować wartość wskaźnika CPI w przyszłości, jednak przez pierwsze dwa lata lepiej wyjdą ci, którzy kupili te obligi w lipcu ub.r.

   Usuń
 8. Śmieszne oprocentowanie i śmieszne kwoty. Szkoda czasu na zakładanie konta i nerwów na "sprzedawanie" swoich danych aby potem być nękanym przez te szacowne instytucje. To jest jakis żart co te banki oferują w tej chwili...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale nikt nie zmusza do wyrażania zgód marketingowych. A nawet gdy to możesz podać nr tel startera który można kupić za 5 zł. I trzymać w szufladzie.

   Usuń
  2. W jakim celu miałbym trzymać ten starter w szufladzie?

   Usuń
  3. Dla bezpieczeństwa :)

   Usuń
 9. Co znaczy EDO I INNE 3 LITEROWE ?
  "EDO oprocentowanie 1,7% zerwanie 2zł. To po roku oszczędzania koszt zerwania zje odsetki. Z innymi wcale nie jest lepiej: COI 1,3% zerwanie 0,7zł. TOZ 1,1% zerwanie 0,7zł."?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie poświęconej obligacjom skarbowym masz zakładkę "Wiedza o obligacjach" i tam wszystko jest objaśnione.

   Litery określają rodzaj i okres obligacji. Tak, za wcześniejsze zakończenie jest opłata.

   Usuń
 10. Od piątku TB obniżył oprocentowanie na Moto Lokacie do 0,75% 😂

  OdpowiedzUsuń
 11. A Nest podniósł %! Niestety tylko na lokacie Witaj dla nowych klientów. Jest 2,1% na 6 m-cy ale z wymogiem konta i wpływu wynagrodzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wszystkich lokatach podniósł ale co z tego gdy najlepsza lokata to 0,35% i to na 3 lata!

   Ale banki chyba zaczynają się przygotowywać pod podwyżki stóp procentowych bo widzę że wzrosło też oprocentowanie w SCB.

   Usuń
  2. Dokładnie, dają teraz 0,2% czuł 4 razy niżej niż w kwietniu :)

   Usuń
  3. Czyli jednak sporo obniżyli to oprocentowanie, a nie podwyższyli, tak?

   Usuń
  4. Tak, aż 4:1 :)

   Usuń
 12. same promocje do 10-20k.
  A co ma zrobić ktoś, kto jest zwykłym zjadaczem chleba, ale ma do obsadzenia lokatami powyżej 500k?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku (akurat okrągłej kwoty) 400 tys. zł fajnie wypada promocja konta Citigold w Citibanku.

   Usuń
  2. Dzięki, ale akurat miałem po 2019 już konto w Citi, m.in. dla promocyjnego oprocentowania konta oszczędnościowego, więc wypadam jako niespełniający warunków

   Usuń
 13. W Getinie dzisiaj pojawiła mi się lokata Specjalny Procent. 0,5% na 2 lub 3 m-ce od 10 tys.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Małymi kroczkami idą w górę. Było 0,35 a potem 0,4 proc.

   Usuń
  2. To bardzo małe kroczki. Bo nasz NBP nie kwapi się do podwyżek stóp procentowych. Tymczasem dzisiaj podniesiono na Węgrzech. Czechy też zamierzają.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...