Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia do 1700 zł za firmowe Konto Biznes w Credit Agricole (dla przedsiębiorców i rolników)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

11.06.2021

Premia do 1700 zł za firmowe Konto Biznes w Credit Agricole (dla przedsiębiorców i rolników)

Czas na kolejny bank oferujący promocję dla przedsiębiorców (i tym razem także dla rolników).

Premia do 1700 zł za Konto Biznes w Credit Agricole
Premie na sumę nawet 1700 zł czekają na osoby, które otworzą konto firmowe w Credit Agricole. A przy okazji przypomnę, że w tym banku można też zgarnąć do 500 zł za konto osobiste.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

Stając się klientem Credit Agricole, da się zatem sporo zyskać, bo można skorzystać zarówno z promocji konta firmowego, jak i konta osobistego (sprawdź opis promocji: Konto Dla Ciebie z bonusami do 500 zł + 1,5% dla oszczędności). Kolejność złożenia wniosków o te konta nie ma znaczenia.


Konto Biznes za 0 zł z PREMIĄ do 1700 zł


Dla kogo promocja? Udział wziąć może klient instytucjonalny przez którego bank rozumie:

"1) osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, które samodzielnie lub w formie spółek osobowych: 

a. prowadzą działalność gospodarczą, 

b. wykonują wolne zawody 

c. uzyskują dochody z prowadzenia działalności rolniczej lub pokrewnej (rybołówstwo, leśnictwo, łowiectwo) bądź działów specjalnych produkcji rolnej. 

2) osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, o ile posiadają zdolność prawną."


Nagroda. W promocji do wzięcia czeka nawet 1700 zł, acz ta kwota została rozbita na kilka bonusów. Przedsiębiorca w prosty sposób może zgarnąć 700 zł. Kolejne 2 bonusy (po 500 zł każdy) przewidziane są za zawarcie dodatkowych umów - za terminal płatniczy oraz za produkt kredytowy. Oczywiście to już opcje dobrowolne.

W przypadku osób prowadzących działalność rolniczą wysokość bonusów różni się, ale o tym napiszę poniżej.

Zasady promocji dla osób prowadzących działalność pod numerem innym niż PKD 01 (nieco niżej przedstawiam warunki dla tych osób, które działają z PKD 01). By wziąć udział w promocji:

 • najpóźniej do 30.09.2021 r. złóż wniosek o Konto Biznes (Solista, Sonata lub Symfonia - na końcu wpisu przyglądam się bliżej ofercie tych kont i różnicom między nimi) oraz zawrzyj umowę z bankiem;
 • wyraź zgodę na otrzymywanie od banku informacji marketingowych (w tym handlowych) Credit Agricole oraz podmiotów współpracujących, za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących;
 • zaakceptuj regulamin promocji.

Dalej przyjdzie spełniać warunki uzyskiwania bonusów. By zgarnąć bonus 200 zł:
 • po wypełnieniu formularza rejestracyjnego na dalszym etapie przejdź do pobrania aplikacji mobilnej i za jej pomocą załóż konto (zarówno w formularzu, jak i we wniosku wpisz te same dane) oraz 
 • zapewnij regularne wpływy na konto w wysokości minimum 3000zł miesięcznie, przez okres minimum 6 miesięcy.

Dodatkowy bonus 500 zł dostaniesz za aktywne korzystanie z konta. By go zgarnąć, przez 6 kolejnych miesięcy: 
 • zapewniaj (wspomniane już wpływy) w wysokości min. 3 000 zł miesięcznie oraz 
 • wykonuj płatności kartą na sumę min. 300 zł miesięcznie (w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie).

Do wpływów na konto (tych na sumę min. 3000 zł), które wymagane są na potrzeby promocji, bank zaliczy wpłaty gotówkowe oraz przelewy z wyłączeniem przelewów pomiędzy własnymi rachunkami konta firmowego w Credit Agricole, a także przelewów z lokat czy rachunku Oszczędzam oraz innych kont klienta prowadzonych przez Credit Agricole.

Premia 500 zł za terminal płatniczy. By otrzymać kolejną nagrodę, najpóźniej w ciągu dwóch miesięcy od otwarcia konta (liczonych od początku miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy Konta Biznes) zawrzyj za pośrednictwem banku umowę o terminal płatniczy z partnerem Elavon oraz przez okres minimum 3 miesięcy (liczone od początku miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o terminal) zapewnij min. 500 zł wpływów miesięcznie na konto z terminala płatniczego.

Premia 500 zł za produkt kredytowy. Ta nagroda przewidziana jest dla osób, które w ciągu 6 miesięcy od momentu otwarcia Konta Biznes zawrą z Credit Agricole umowę o kredyt przeznaczony na sfinansowanie działalności - może to być kredyt inwestycyjny, lub kredyt w koncie (Overdraft), lub Pożyczka Biznes (kredyt obrotowy).

Oczywiście warto pamiętać, że korzystanie z terminala płatniczego czy produktu kredytowego może wiązać się z kosztami, których suma może przewyższyć wartość nagrody. Zabieganie o te premie jest oczywiście dobrowolne - wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i własnej kalkulacji. Najłatwiejsze do zdobycia są bonusy 200 zł za otwarcie konta i 500 zł za aktywne korzystanie z konta.

Co ciekawe, to premię za terminal płatniczy oraz za produkt kredytowy mogą zdobyć także obecni klienci banku, którzy na dzień 31.03.2021 r. posiadali Konto Biznes w Credit Agricole. Z zastrzeżeniem, że premie wypłacane będą tylko dla pierwszej umowy o terminal płatniczy oraz pierwszej umowy kredytu.

Premie dla Klienta instytucjonalnego prowadzącego działalność pod numerem PKD 01


Tak jak wyżej należy do 30.09. założyć konto firmowe w Credit Agricole oraz wyrazić zgody marketingowe i zaakceptować regulamin akcji. I w tym przypadku do wzięcia również czeka 1700 zł. Za otwarcie Konta Agricole za pomocą aplikacji i zapewnienie wpływów przez 6 miesięcy w wysokości min. 1000 zł miesięcznie czeka premia 200 zł. Jednak warunki dot. pozostałych bonusów są już inne.

Zapewnianie powyższych wpływów oraz wykonywanie przez wspomniany okres płatności kartą wydaną do konta na sumę min. 300 zł sprawi, że wpadnie dodatkowy bonus 300 zł.

Z kolei premia za produkt kredytowy (inwestycyjny lub kredyt w koncie - Overdraft) wynosi aż 1200 zł. By ją zdobyć trzeba zawrzeć umowę o któryś z wymienionych produktów w ciągu 6 miesięcy od otwarcia Konta Biznes.


Wypłata premii na konto firmowe ma następować do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jej uzyskania. Do momentu otrzymania premii nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z Credit Agricole.

Uczestnicząc w promocji konta firmowego, miej też na uwadze, że uzyskane premie stanowią przychód z działalności gospodarczej i to uczestnik promocji ma obowiązek rozliczenia podatku. Aczkolwiek w związku z tym, że tego typu promocje rzadko kierowane są do rolników, to w ich przypadku warto zauważyć zapis z regulaminu:
"W przypadku rolników indywidualnych wartość Premii jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art.21 ust.1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych"

Ile kosztuje konto firmowe w Credit Agricole?


W Credit Agricole w ramach powyższej promocji można założyć jedno z czterech kont. 

Konto Solista to konto skierowane przede wszystkim - co już nazwa sugeruje - dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Konto Sonata Biznes sprawdzi się u przedsiębiorców będących już pracodawcą, a Symfonia Biznes to propozycja dla małych, ale rosnących firm.

Z kolei Konto Agricole mogą założyć "rolnicy indywidualni oraz rolnicy, którzy uzyskują dochody z działów specjalnych produkcji rolnej i płacą podatek dochodowy w oparciu o normy szacunkowe dochodu rocznego".

Na początek bardzo dobra wiadomość dla wszystkich - bez względu na to które konto wybiorą. Osoba zakładająca konto w powyższej promocji dodatkowo łapie się na preferencyjne warunki jego prowadzenia, gdyż w regulaminie można znaleźć następujący zapis:

"Każdy uczestnik, który w okresie trwania Promocji otworzy w Banku Konto Biznes (Klient nowy): 

a. Zostaje zwolniony z opłaty za prowadzenie rachunku bieżącego przez okres 12 miesięcy 

b. Zostaje zwolniony z opłaty za przelewy Elixir (w tym do ZUS/US oraz Split Payment) wykonywane w CA24 eBank oraz CA24 Mobile przez okres 12 miesięcy. Darmowe przelewy będą obowiązywały począwszy od kolejnego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia Konta Biznes przez Bank."


Jeśli zaś chodzi o kartę wydawaną do konta (niezbędną do spełnienia warunków uzyskania premii za aktywność) to tu będzie należało pamiętać o spełnieniu warunków w celu uniknięcia opłaty (które jednocześnie pokrywają się ze standardowymi warunkami uniknięcia opłaty za konto, która obowiązywałaby dla kont założonych poza promocją, jak i po upływie 12 miesięcy, gdy przestanie obowiązywać zwolnienie z opłaty za konto):

 • Konto Solista: 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz przelew do ZUS lub zapewnisz wpływy na konto w wysokości min. 2 000 zł;
 • Konto Sonata Biznes: 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz przelew do ZUS oraz zapewnisz wpływy na konto w wysokości min. 5 000 zł lub gdy średnie miesięczne saldo na rachunkach w PLN w ramach konta firmowego wynosiło min. 5 000 zł;
 • Konto Symfonia Biznes - 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz przelew do ZUS oraz zapewnisz wpływy na konto w wysokości min. 10 000 zł lub gdy średnie miesięczne saldo na rachunkach w PLN w ramach konta firmowego wynosiło min. 100 000 zł;
 • Konto Agricole: 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym zapewnisz wpływy w wysokości min. 1 000 zł lub jeśli na dzień pobrania opłaty masz w Credit Agricole czynną umowę kredytu na działalność gospodarczą.

Każdą z wymienionych wyżej kart wypłaty gotówki bez prowizji możliwe są wyłącznie w bankomatach sieci Credit Agricole oraz Santander Banku.

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelnikowi Mateuszowi.

Przydatne dokumenty:

5 komentarzy:

 1. Jako wpływ będzie uznany przelew z mojego konta (prywatnego) w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, przelew na jakiekolwiek konto jest wpływem.

   Usuń
 2. Po jakim okresie i w jaki sposób można zamknąć to konto?

  OdpowiedzUsuń
 3. Credit Agricole we Francji jest głównie bankiem rolnym tak jak drzewiej BGŻ zanim go przejęli Holendrzy (Rabo) i później Francuzi (BNP Paribas).

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...