Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia do 300 zł za eKonto osobiste w mBanku + 1,7% dla oszczędzających

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

1.06.2021

Premia do 300 zł za eKonto osobiste w mBanku + 1,7% dla oszczędzających

Nowa promocja konta osobistego w mBanku przynosi jedną pozytywną zmianę.

eKonto osobiste plus premia
O rok został skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w mBanku, więc dla niektórych może być to okazja na opłacalny powrót. Do wzięcia czeka nawet 300 zł. A dodatkową zachętą - dla zainteresowanych - jest jeszcze promocyjne oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w mBanku.]

Zyskaj aż 300 zł za eKonto osobiste w mBanku


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, która nie ma i co najmniej od 1.01.2018 r. nie miała: 
1) rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i/lub 
2) rachunku oszczędnościowego 
o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017 [to cyfry z pozycji od trzeciej do dziesiątej w 26-cyfrowym numerze rachunku - przyp. Mr. Złotówa]. 

Z udziału w promocji wykluczeni są też współposiadacze tego typu rachunków w mBanku. Ale inne produkty w tym banku (np. kredyt, karta kredytowa czy rachunek firmowy) w niczym nie przeszkadzają i droga do udziału w promocji konta osobistego w mBanku pozostaje otwarta.

Promocja "eKonto osobiste plus premia"


Nagrody. Do wzięcia czeka 5 bonusów po 50 zł każdy - taka informacja eksponowana jest na stronie promocji, ale właściwie to tych bonusów (co wynika z regulaminu) - może być łącznie nawet 6. W sumie można więc zgarnąć nawet 300 zł! Każdy z nich jest bonusem pieniężnym, który bank wypłaci na Twe konto, więc środki będzie można przelać, wypłacić lub wydać na dowolny cel.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "eKonto osobiste plus premia":
 • do 28.09.2021 r. złóż wniosek o eKonto osobiste wraz z wydawaną do niego kartą i zawrzyj umowę z bankiem;
 • w ciągu 7 dni od otwarcia konta zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1 000 zł oraz  
 • najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj 8 płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem.
Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz 50 zł.

Do wzięcia będą jeszcze 3 takie bonusy (każdy po 50 zł) - by je zdobyć:
 • w drugim, trzecim i czwartym miesiącu po miesiącu otwarciu konta (w każdym z tych miesięcy kalendarzowych):
  • zapewnij jednorazowy wpływ min. 1 000 zł oraz
  • wykonaj co najmniej 8 płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem.

Przykładowo:
W przypadku umowy o konto zawartej w czerwcu: 
- w ciągu 7 dni od otwarcia konta zapewnij wpływ 1000 zł 
- do końca lipca wykonaj 8 płatności 
- w sierpniu wykonaj 8 płatności i zapewnij wpływ 1000 zł 
- we wrześniu wykonaj 8 płatności i zapewnij wpływ 1000 zł 
- w październiku wykonaj 8 płatności i zapewnij wpływ 1000 zł

Każdy z bonusów 50 zł wpłynie na Twe konto w mBanku najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania (a więc na bazie powyższego przykładu pierwszy bonus wpadnie w sierpniu, a ostatni w listopadzie).

Powyżej mowa o 4 premiach za aktywność (wpływy i transakcje), ale do wzięcia są też inne bonusy.

Bonus 50 za otwarcie eKonta osobistego na selfie/ przez e-dowód


By zdobyć tę nagrodę, konto otwórz na selfie lub poprzez e-dowód oraz w ciągu miesiąca od otwarcia konta lub w miesiącu kolejnym wykonaj min. 1 płatność kartą lub BLIKiem (ten warunek w praktyce pokrywa się z warunkiem uzyskania pierwszej z wymienionych premii 50 zł za wpływ i 8 płatności).

Bonus 50 zł za otwarcie eKonta Junior


Osoby, które eKonto osobiste dla siebie założą w niniejszej promocji, dodatkowo mogą zgarnąć 50 zł za otwarcie konta osobistego dla swego niepełnoletniego dziecka. eKonto osobiste można założyć poprzez bankowość internetową, a należy to zrobić najpóźniej do końca pierwszego miesiąca następującego po otwarciu eKonta osobistego.

Wypłata bonusów za otwarcie eKonta osobistego na selfie/przez e-dowód (50 zł) oraz za otwarcie eKonta Junior (50 zł) przewidziana jest do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia eKonta osobistego w promocji.

O czym warto pamiętać, spełniając warunki promocji?


▶️ Wpływ 1 000 zł na potrzeby promocji może być przelewem nawet z Twego konta w innym banku; ważne, by nie był to wpływ z innego rachunku, który posiadasz w mBanku; wystarczy pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas - możesz je w dowolnej chwili przelać, wydać albo wypłacić; pamiętaj, by kwotę przelać jednorazowo, tzn. nie zaliczy się suma mniejszych wpływów, np. 2 x 500 zł;

▶️ Płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem na potrzeby promocji można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach, marketach, lokalach gastronomicznych czy na stacji paliw) i/lub w Internecie (np. na Allegro).

▶️ Wykonanych transakcji nie anuluj (czyli nie dokonuj zwrotu) do 15. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu ich wykonania.

▶️ Udział w promocji konta biorą wyłącznie konta indywidualne (tym samym nie opłaca się zakładać konta wspólnego; jeśli ktoś miałby być współposiadaczem do Twego konta, to lepiej by założył drugie konto - dzięki promocji też może zgarnąć do 300 zł).

eKonto osobiste - prześwietlenie oferty mBanku


Główne cechy konta osobistego zakładanego w mBanku na potrzeby powyższej promocji to: 

 • 0 zł za prowadzenie konta (bezwarunkowo); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • 0/7 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w danym miesiącu wykonasz płatności kartą na sumę min. 350 zł miesięcznie; tu warto zauważyć, że wyrobienie karty do konta jest wymagana przez regulamin promocji, ale dalsze jej posiadanie i używanie to decyzja klienta - można bowiem korzystać z pełni możliwości konta, używając BLIK-a, którym można płacić (transakcje nim wykonywane zaliczają się do 8 płatności miesięcznie na potrzeby promocji), jak i w razie potrzeby wypłacać pieniądze z bankomatów;
 • 0 zł za wypłaty kartą kwoty min. 100 zł we wszystkich bankomatach w Polsce (przy wypłatach mniejszych kwot bank pobiera prowizję w wysokości 2,50 zł). 

I to wszystko co wystarczy wiedzieć, by zgarnąć bonusy pieniężne do 300 zł. Poniżej - dla zainteresowanych - wyjaśniam jeszcze jak uzyskać 1,7% dla oszczędności.

Konto oszczędnościowe Moje cele: 1,7% do 10 tys. zł w mBanku 


Kto chce (bo to już opcja dobrowolna i nie jest wymagana na potrzeby uzyskania bonusów do 300 zł) może również skorzystać z usługi Moje cele i idącej za tym okazji na promocyjne oprocentowanie. 

Szczegóły oferty to: 

 • oprocentowanie: 1,7% w skali roku; okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania: "przez 3 kolejne pełne miesiące kalendarzowe, np. jeżeli otworzyłeś rachunek do regularnego oszczędzania Moje Cele na koniec czerwca, to promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez lipiec, sierpień i do końca września"; 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 10 000 zł. 


By uzyskać promocyjne oprocentowanie załóż rachunek oszczędnościowy z usługą "Moje cele" - należy to zrobić już na etapie wnioskowania o eKonto osobiste (jak na poniższej grafice).

Jak włączyć moje cele podczas składania wniosku o konto w mBanku

Moje cele to usługa, która polega na automatycznym oszczędzaniu. Samodzielnie możesz ją skonfigurować tak, by małe kwoty mBank przelewał z Twego konta osobistego na konto oszczędnościowe zawsze, gdy będziesz płacić kartą, robić przelewy lub wypłacać pieniądze z bankomatu. A wybrać można zaokrąglanie do 10 zł, stałą kwotę z przedziału od 3 do 10 zł albo konkretny procent (w przedziale od 1 do 15%) od transakcji. Środki te będą trafiać na rachunek oszczędnościowy. 

Aby uzyskać stawkę 1,7% w skali roku, spełnij poniższy warunek: 

"Promocyjne oprocentowanie na rachunku do regularnego oszczędzania Moje cele jest naliczane, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń. Warunek jest weryfikowany ostatniego dnia roboczego miesiąca, w odniesieniu do wszystkich rachunków umożliwiających regularne oszczędzanie, powiązanych z tym samym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym. 

(np. jeżeli masz eKonto, do którego podpięte są rachunki do regularnego oszczędzania Moje cele i ostatniego dnia czerwca miałeś na nich 300 zł, to aby mieć promocyjne oprocentowanie na koniec lipca, na tych rachunkach musisz mieć o 100 zł więcej niż ostatniego dnia czerwca. 

Czyli: stan aktywów na Moich celach na 30.06 = 300zł. Jeśli stan aktywów na Moich celach na 31.07 = 400zł -> naliczy się promocyjne oprocentowanie. 

Jeśli stan aktywów na celach na 31.07 = 399zł -> NIE naliczy się promocyjne oprocentowanie)" 


Rachunek oszczędnościowy, na który trafiają środki w ramach usługi Moje cele otwierany i prowadzony jest za 0 zł. W miesiącu kalendarzowym wykonać można z niego jeden przelew bez opłat

Przydatne dokumenty:

19 komentarzy:

 1. Okres karencji i tak jest bardzo długi :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Acz skrócenie o rok, to ruch w dobrą stronę :)

   Usuń
 2. Tak czytam i czy dobrze rozumiem że o kartę trzeba zawnioskować ale można z niej potem zrezygnować? Opłaty nie będzie a wszystko można ogarniać Blikiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie na to wychodzi :)

   Usuń
  2. Dokładnie - używanie plastiku to spora niewygoda :)

   Usuń
  3. Jakieś potwierdzenie?

   Usuń
  4. Ale co chcesz potwierdzać? Gdzie?!

   Tu regulamin jest potwierdzeniem. Ostatnim miejsce w którym pada pojęcie karta jest punkt o takiej treści: "w czasie, w którym możesz przystąpić do Promocji, złożysz wniosek o otwarcie eKonta osobistego wraz z wnioskiem o wydanie Karty".

   Czyli wystarczy kartę wyrobić ale później robisz z nią co chcesz. W bankowości można ją zamknąć, a transakcje (po 8 miesięcznie) robić Blikiem. W mBanku ogólnie lepiej korzystać z Blika bo wtedy wypłaty z bankomatów bez prowizji są nawet jak poniżej 100 zł.

   Usuń
 3. Czy ta promocja łączy się z polecam bank ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre pytanie, też mnie to ciekawi ;-)

   Usuń
 4. czy promocja Moje Cele też jest tylko dla nowych klientów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla starych również, ale jest warunek że określonego dnia sprawdzane jest saldo na wszystkich produktach mBanku. Jeśli było poniżej 1000zł to się łapiesz, niestety nie pamiętam kiedy jest ten dzień sprawdzania salda. Jeśli ktoś może to podać to proszę o info.

   Usuń
  2. Dzień sprawdzania salda dla obecnej edycji promocji to 30.04.2021. Badanie salda dotyczy tylko posiadanych produktów depozytowych w mBanku, czyli lokat, kont oszczędnościowych itp. Na ROR w dniu badania salda można posiadać kwotę większą niż 1000 zł. i wziąć udział w promocji.

   Usuń
 5. Jest bardzo prawdopodobne, że w najbliższym czasie Commerzbank ponownie wystawi mBąk na sprzedaż i karencja zniknie zupełnie jak to już miało miejsce w lutym ub.r. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Złotowa po kliknięciu w link strony promocji zostałem przekierowany na promocję z kwota 250.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piszę o tym: "Nagrody. Do wzięcia czeka 5 bonusów po 50 zł każdy - taka informacja eksponowana jest na stronie promocji, ale właściwie to tych bonusów (co wynika z regulaminu) - może być łącznie nawet 6. W sumie można więc zgarnąć nawet 300 zł!"

   Nie mam pojęcia dlaczego na swej stronie bank podaje 250 zł, choć realne jest nawet 300 zł. Ale najważniejsze jest to co w regulaminie - on jest wiążący.

   Usuń
  2. Dodam jeszcze, że regulamin nie pozostawia wątpliwości: "Premie i Bonusy są niezależnie od siebie, np. możesz zyskać wszystkie Premie i Bonusy, czyli
   łącznie 300 zł".

   Usuń
 7. Jakieś zgody na marketing są wymagane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma takiego warunku w regulaminie.

   Usuń
 8. Czy jeżeliby przy założeniu konta nie wziąłem karty to czy jeżeli teraz ja wezmę to będę uprawniony dla bonusu?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...