Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Otrzymaj do 300 zł premii za Konto Jakże Osobiste w Aliorze

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

17.06.2021

Otrzymaj do 300 zł premii za Konto Jakże Osobiste w Aliorze

Alior odpalił nową promocję konta osobistego.

Promocja "Bankuj i zyskuj z kontem - edycja II" w Alior Banku
Względem poprzedniej edycji bank uprościł warunki i skrócił (o połowę) okres zbierania bonusów. Do wzięcia czeka do 300 zł w ramach promocji "Bankuj i zyskuj z kontem – edycja II" oraz zwroty za płatności (do 20 zł miesięcznie).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Alior Banku.]

"Bankuj i zyskuj z kontem – edycja II" w Aliorze


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim dowodem osobistym, która w okresie ostatnich dwóch lat przed dniem złożenia wniosku w niniejszej promocji nie posiadała konta osobistego, walutowego, ani Karty Kibica w Alior Banku lub konta w T-Mobile Usługi Bankowe (ten bank niedawno został przejęty przez Aliora). 

Posiadanie innych produktów (np. konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego czy konta w Kantorze Walutowym Alior Banku) nie wyklucza z promocji (i nie ma w tym przypadku najmniejszych wątpliwości, bo zapisy na ten temat można znaleźć w regulaminie).

Nagrody. W promocji zyskać można następujące premie pieniężne:

 • 6 bonusów po 30 zł każdy za korzystanie z konta oraz
 • 6 bonusów do maksymalnie 20 zł każdy za korzystanie z aplikacji mobilnej Alior Banku.

Powyższe gwarantowane nagrody pieniężne bank będzie wypłacać na Twe konto (środki będzie można wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel). W ten sposób da się więc zgarnąć nawet 300 zł. A do tego dojść może jeszcze moneyback - spełniając warunki uzyskania bonusów za aktywne korzystanie z konta, przy okazji możesz uzyskać dodatkowy zwrot za płatności (tu do wzięcia będzie od kilku do 20 zł miesięcznie).

Zasady promocji "Bankuj i zyskuj z kontem – edycja II"


By wziąć udział w promocji: 
 • do 30.09.2021 r. złóż wniosek o Konto Jakże Osobiste wraz z wydawaną do niego kartą, wyrażając przy tym zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingu bezpośredniego oraz zgody na otrzymywanie od banku informacji marketingowych z użyciem wiadomości elektronicznych (e-mail, SMS/MMS, bankowość elektroniczną, serwisy internetowe, w tym portale społecznościowe) i połączeń głosowych; 
 • w ciągu 30 dni od złożenia wniosku zawrzyj z bankiem umowę.

By uzyskiwać bonusy po 30 zł miesięcznie za aktywne korzystanie z konta, w danym miesiącu: 
 • wykonaj co najmniej 5 płatności kartą wydaną do konta oraz 
 • zaloguj się do aplikacji mobilnej.

Bonus będziesz otrzymywać za każdy kolejny miesiąc kalendarzowy (nie dłużej niż do szóstego miesiąca) następujący po miesiącu zawarcia umowy. Wypłata bonusu ma następować do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania.

W celu uzyskiwania bonusów do 20 zł miesięcznie za aktywne korzystanie z aplikacji mobilnej, w danym miesiącu kalendarzowym, poza spełnieniem warunków uzyskania wyżej opisanego bonusu za aktywne korzystanie z konta:
 • wykonaj minimum jedną transakcję w aplikacji mobilnej w ramach usługi 'Bilety i parking' i/lub 'Płatność za autostrady' (w aplikacji należy więc albo opłacić przejazd autostradą, albo kupić bilet komunikacji miejskiej bądź uiścić opłatę za postój w strefie płatnego parkowania w miastach).

W tym przypadku bonus będzie równy łącznej kwocie wyżej wymienionych transakcji, ale wyniesie nie więcej niż 20 zł (przykładowo: jeśli w miesiącu wydasz 15 zł na parkowanie i przejazdy komunikacją miejską, to dostaniesz bonus wynoszący 15 zł).

Tu również można zdobyć 6 takich bonusów za każdy kolejny miesiąc kalendarzowy (nie dłużej niż do dwunastego) następujący po miesiącu zawarcia umowy o konto.

Bonus za korzystanie z aplikacji mobilnej (do 20 zł) będzie wypłacany łącznie z bonusem za aktywne korzystanie z konta (30 zł). Miesięcznie może więc wpadać nawet 50 zł.

Ważne wskazówki dla uczestników promocji 


Spełniając warunki promocji, na uwadze miej poniższe zasady: 

▶️ Płatności kartą na potrzeby promocji: Alior Bank nie będzie brać pod uwagę transakcji anulowanych oraz transakcji z niektórymi kodami MCC (czyli kodami przypisywanymi terminalom płatniczym, które mają na celu wskazanie dominującego charakteru działalności sprzedawcy lub usługodawcy):

a. 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, b. 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), c. 4111, określający m.in. usługi transportowe, d. 6012, określający instytucje finansowe, e. 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, f. 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, g. 4829, określający internetowe przekazy pieniężne, h. 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne. (pisownia oryginalna)


Choć lista może wydawać się długa, to głównie chodzi tutaj o wyeliminowanie miejsc, w których można zrobić transakcje bez faktycznego płacenia za zakupy. Płatności można za to wykonywać w sklepach (np. spożywczych, odzieżowych), marketach, aptekach, drogeriach, na stacjach paliw czy w lokalach gastronomicznych.

▶️ Do momentu otrzymania każdego z bonusów, nie wypowiadaj umowy o konto, ani umowy o kartę oraz nie wycofuj zgód wyrażonych podczas składania wniosku o konto.


Konto Jakże Osobiste w Alior Banku - prześwietlenie oferty


Główne cechy konta osobistego zakładanego w Alior Banku na potrzeby powyższej promocji to: 
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków: 
  • na konto w danym miesiącu wpłynie jednorazowo kwota min. 1 500 zł z innego banku (nie zaliczą się przelewy z rachunków dla klientów indywidualnych w Aliorze, T-Mobile Usługi Bankowe oraz w Kantorze Internetowym Alior Banku) lub 
  • gdy posiadacz konta nie ukończył 26 lat; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli w danym miesiącu wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł (wliczają się do tego płatności Google Pay lub Apple Pay; ale do tej sumy nie zostaną uwzględnione transakcje BLIKiem; jeśli zbliżeniowo telefonem wykonasz płatności na min. 300 zł miesięcznie, to dodatkowo wpadnie jeszcze min. 3 zł dzięki zwrotom, o którym piszę niżej); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach Alior Banku; 2,50 zł za każdą wypłatę gotówki w innych bankomatach (w tym sieci Euronet). 

Po złożeniu internetowego wniosku o konto (do promocji kwalifikują tylko wnioski o konto złożone przez Internet; promocja z bonusami do 300 zł w placówkach banku jest niedostępna) umowę o konto zawrzeć można na jeden z trzech sposobów:
Sposoby zawarcia umowy o Konto Jakże Osobiste w Alior Banku
 • za pomocą przelewu weryfikacyjnego z własnego konta w innym banku (ważne przy tym, by dane wprowadzone przez Ciebie we wniosku zgadzały się z tymi, które pojawią się przy przelewie). Jeśli wybierzesz tę metodę, a z jakiejkolwiek przyczyny otwarcie konta nie dojdzie do skutku, to przy kolejnej próbie nie warto wybierać tej samej metody (bo kolejny wniosek znów najpewniej będzie odrzucony), ale inną z niżej wymienionych;
 • za pośrednictwem kuriera lub 
 • podczas rozmowy wideo z konsultantem banku.

I tyle wystarczy już wiedzieć, jeżeli chcesz się skupić wyłącznie na zdobyciu bonusów za aktywne korzystanie z konta i aplikacji mobilnej, czyli łącznie 300 zł. 

Jednak z Kontem Jakże Osobistym zyskać możesz więcej, bo elementem składowym podstawowej oferty tego konta są tzw. korzyści.

Konto Jakże Osobiste. Jak zyskać jeszcze więcej?


Korzyści to dodatkowe funkcjonalności, które możesz samodzielnie włączać i wyłączać (według własnego uznania). Alior Bank do wyboru daje:
1) Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce 
2) Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (aktualnie można uzyskać 1% w skali roku gwarantowany dla kwoty do 10 tys. zł; stawka gwarantowana jest do 31.12.2021 r.)
3) Bezpłatne bankomaty za granicą 
4) Limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni 
5) Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem (o tej 'korzyści' więcej piszę nieco niżej)
6) Ubezpieczenie w podróży za granicą 
7) Pomoc w nagłych wypadkach - pakiet assistance 
8) Pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych 
9) Pakiet bezpłatnych powiadomień 
10) Płatności kartą bez kosztów przewalutowania 
11) Punkty dla Graczy 

Dwie korzyści można posiadać za 0 zł. Korzystanie z każdej kolejnej wiąże się z miesięczną opłatą 3,50 zł. Z punktu widzenia osób biorących udział w promocjach bankowych najlepszym wyborem wydają się być zwroty za płatności zbliżeniowe telefonem i BLIKiem (dla zainteresowanych omówienie pozostałych korzyści, jakie daje konto Alior Banku zamieściłem tutaj). 

Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem uzyskiwać można za transakcje wykonywane w sklepach stacjonarnych za pomocą Android Pay lub Google Pay oraz BLIKiem (wykorzystując 6-cyfrowy kod podczas płacenia).

Alior wypłaca równowartość 1% od takich transakcji. Miesięcznie można w ten sposób zgarnąć do 20 zł (co w rok da nawet 240 zł). Tu także obowiązuje wykluczenie niektórych kodów MCC (o których wspominałem już wyżej, w części omawiającej warunki promocji z bonusami po 20 zł miesięcznie).

Dodam jeszcze, że płatności Google czy Apple Pay zaliczają się do obrotu wymaganego do zwolnienia z opłaty za kartę. Zatem jednocześnie można zapewnić sobie darmową kartę i uzyskać zwroty. Płatności wykonywane Google Pay czy Apple Pay jednocześnie spełnią też warunki uzyskiwania bonusów po 30 zł miesięcznie.

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie maile, w których informuję o okazjach na bankobranie, dzięki którym zyskasz najwięcej. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

25 komentarzy:

 1. W porównaniu do większości promocji dość słabe, w do tego kuriozalne wymagania płatności mobilnych.

  Gwóźdź do trumny to ichni ROR z konsekwentnie najtrudniejszymi w branży warunkami darmowości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W mbanku jest 350 zł/mies. a nic w zamian. Tu jest zwrot, więc w sumie wychodzi się na plus.

   Usuń
  2. Premia w wysokości 350 zł to nic w zamian?

   Usuń
  3. W mbanku nie premia a 350 zł/mies. trzeba wydawać żeby kartę mieć za darmo. I za transakcje na taką sumę nie ma nic w zamian. A w Aliorze jest moneyback.

   Usuń
  4. Siur, całe 1% za płatności smartkiem z funkcją NFC :)

   Usuń
  5. Czyli za płatności w wysokości 300 zł wypłacą aż 3 zł.

   Usuń
 2. Wpływ 30 zeta na m-c jest nieodczuwalny dla portfela, a niestety zawracania głowy ze spełnieniem warunków darmowości sporo. Lipa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, każde "30 zeta" jest nieodczuwalne. Ale właśnie dzięki takim i innym bonusom można zarobić kilkaset złotych na miesiąc.

   Usuń
 3. Alior ma wciąż bankomaty sieci €-net jedynie przy oddziałach?

  OdpowiedzUsuń
 4. To w końcu jak to jest? warunkiem uzyskania bonusa 30x6 jest pięc płatności kartą na dowolną kwotę, czy też konieczność wydania minimum 300zł miesięcznie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warunkiem uzyskania bonusów (30 zł miesięcznie) jest wykonanie 5 płatności kartą (na dowolne kwoty).

   Jednak by uniknąć opłaty za kartę, trzeba miesięcznie wykonać płatności na sumę min. 300 zł. Te wydatki nie będą jednak dla samego unikania opłaty, bo można je przekuć w zysk - dzięki moneybackowi (za płatności Google Pay lub Apple Pay).

   Usuń
  2. Dziękuję za wyjaśnienie :)

   Usuń
  3. Czy płatności Blikiem wliczają się do sumy 300 zł która zwalnia z opłaty za kartę?

   Usuń
  4. Cytat z powyższego opisu promki: "0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli w danym miesiącu wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł (wliczają się do tego płatności Google Pay lub Apple Pay, ale do tej sumy nie zostaną uwzględnione transakcje BLIKiem)"

   Usuń
 5. Szkoda sobie gitary zawracać tyle zawiłości, są dużo łatwiejsze promocje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są, ale są też karencje.

   Usuń
  2. Jakie zawiłości? Prosta promocja. Mnie karencja minie na początku lipca więc wchodzę.

   Usuń
 6. Mam pytanie czy można założyć to konto mając cały czas konto ze starego T-Mobile? Wiem, że w promocji nie będzie się brało udziału ale chodzi mi o samo konto ze zwrotami za płatności 1%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, w promocji z bonusami do 300 zł niestety nie będzie brało. Ale 'korzyść' w postaci zwrotu 1% można włączyć.

   Usuń
 7. Dzisiaj wpadł pierwszy cashback 1%. 16,45 zł co do grosza się zgadza.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam,mam pytanie,czy można skorzystać tylko ze zwrotów za płatności 1% i z aktywnego konta (5 płatności)? A ominąć wykonanie minimum jedną transakcji w aplikaji mobilnej w ramach usługi 'Bilety i parking' i/lub 'Płatność za autostrady?Czyli dostać bonusy za aktywne konto 30zl i za zwroty płatności 1%? Dziękuję za odp

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, można z tego korzystać niezależnie. Ja w pierwszym miesiącu też nic nie wydałem na bilety/parkingi/autostrady i 30 zł dostałem + zwrot 1%.

   Usuń
 9. Wpadł cashback za wrzesień.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...