Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 400 zł do wydania na Allegro jako nagroda gwarantowana za przetestowanie karty kredytowej Citi Simplicity

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

16.06.2021

400 zł do wydania na Allegro jako nagroda gwarantowana za przetestowanie karty kredytowej Citi Simplicity

Hit powraca - to już 5. edycja popularnej i sprawdzonej promocji Citibanku. 

Bon Allegro 400 zł za kartę Citi Simplicity
Warunki akcji pozostają bez zmian: do wzięcia jest bon Allegro o wartości 400 zł. Do tego obowiązuje uproszczony sposób utrzymania karty za 0 zł oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty kredytowej z logo Citi (co dla niektórych jest szansą na opłacalny powrót).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Promocja w pigułce: bon Allegro o wartości 400 zł otrzymasz, jeśli po zawarciu umowy o kartę:
 • zalogujesz się do aplikacji mobilnej i aktywujesz w niej kartę;
 • wykonasz płatności kartą na sumę min. 1000 zł (masz na to 3 miesiące).

Do tego dostaniesz również zwrot opłaty za kartę (12 zł), jeśli w danym okresie rozliczeniowym wydasz kartą min. 300 zł.

Szczegółowe prześwietlenie warunków promocji znajdziesz poniżej.

Promocja karty kredytowej: najważniejsze fakty


Na początek kilka słów dla osób, które z tego typu promocją spotykają się być może po raz pierwszy (bo jeśli jesteś Czytelnikiem bloga Bankobranie od dłuższego już czasu, to świetnie wiesz, że takich promocji jest dużo i można dzięki nim zyskać sporo - Ciebie zapraszam do części wpisu nieco niżej, zaraz pod podkreśleniem). 

Jak to się dzieje, że bank rozdaje takie nagrody? Wszak "nie ma nic za darmo". I to prawda. Za darmo nie ma, bo bank wymaga zawarcia umowy i wykonywania płatności kartą. Ale bank premiuje jedynie wtedy, gdy już klienta pozyskuje i ten wykaże się określoną aktywnością. Dla banku jest to więc o wiele lepszy sposób na pozyskiwanie klientów, niż płacenie kroci za reklamę w mediach, której efektywność ciężko zmierzyć. Oczywiście dla banku liczy się też potencjał - taki klient może przecież skorzystać też z innych produktów. Ale to nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów. O czym przekonało się już wielu Czytelników Bankobrania, bo tego typu promocje Citibanku nie są nowością i opisuję je w praktyce od ponad 7 lat, a więc od początku prowadzenia bloga.

Czy to aby na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom źle kojarzyć skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje dostęp do limitu kredytowego, z którego można, ale nie trzeba korzystać. Na potrzeby niniejszej promocji płatności kartą należy jednak wykonywać, ale to i tak nie oznacza kosztów. Wykorzystaną kwotę spłacić można bowiem w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddajesz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz. 

Choć na stronie promocji znaleźć możesz informację "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 10,95%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłatę wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.
__________________

400 zł do wydania na Allegro w prezencie za kartę Citi Simplicity


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2020 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citibanku. 

Jeśli posiadasz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, pożyczkę czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz wziąć udział w niniejszej promocji.

Nagroda. Bon, który otrzymasz od Citibanku, będzie można wykorzystać podczas zakupów na Allegro. Tu warto zauważyć, że od kwietnia br. obowiązuje zmiana, która polega na tym, że tego typu bony można wykorzystywać wielokrotnie - jeśli więc zrobisz mniejsze zakupy (poniżej wartości bonu) i zapłacisz bonem, to reszta zostanie do wydania podczas kolejnych zakupów. Bon Allegro będzie można wykorzystywać przez 12 miesięcy.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity, zyskaj zwrot opłaty rocznej i 400 zł w voucherze Allegro – edycja V" i zdobyć tytułową nagrodę:
 • do 2.08.2021 r. (włącznie, czyli do godz. 23:59) złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (do uzyskania nagrody kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody (można to zrobić online);
 • zawrzyj z bankiem umowę o kartę Citi Simplicity i za pomocą aplikacji mobilnej Citibanku aktywuj kartę;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy samo posiadanie karty - otwieranie konta nie jest wymagane);
 • najpóźniej do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę: wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 1000 zł (mogą to być płatności na Allegro, ale nie muszą - transakcje można wykonywać też w innych miejscach). 

Na potrzeby promocji możesz wykonać jedną lub wiele transakcji - istotne jest to, by we wskazanym czasie wykonać płatności na łączną min. 1000 zł (i oczywiście nie chodzi tutaj o takie płatności w każdym miesiącu, ale przez cały ten okres - od otrzymania karty do końca trzeciego miesiąca po miesiącu zawarcia umowy). Wykonywanie płatności możesz zatem rozłożyć w czasie i dopasować do swych możliwości (aczkolwiek czym prędzej je wykonasz, tym prędzej dostaniesz nagrodę od banku).

Płatności kartą możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, księgarniach, na stacjach paliw) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni tylko transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone 

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Powiadomienie o nagrodzie dostaniesz wiadomością w bankowości internetowej Citibanku najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Nagrodę otrzymasz w taki sam sposób w ciągu 60 dni od powiadomienia o jej przyznaniu. Do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji.

Dla kogo karta kredytowa w Citibanku? 


Osoba chcąca uzyskać kartę Citi Simplicity, powinna spełniać poniższe kryteria:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od min. 2 lat

Jako źródło dochodu Citibank akceptuje nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale też umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Karta Citi Simplicity - szczegóły oferty Citibanku


Kartę bank wydaje za 0 zł. 

Na uczestników promocji z bonem Allegro czeka jednak jeszcze jeden przywilej - bank zwróci opłatę miesięczną za kartę (12 zł), jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 300 zł. Jest zatem prościej uniknąć kosztu, niż w przypadku warunków standardowych (wynikających z taryfy opłat i prowizji). Takie uproszczone zasady dla uczestników promocji obowiązują przez 12 kolejnych okresów rozliczeniowych, począwszy od drugiego okresu rozliczeniowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (transakcje wykonywane na potrzeby zwolnienia z opłaty za kartę również muszą spełniać wytyczne, o których pisałem wyżej, tj. nie mogą być to np. transakcje zwrócone, czy płatności w kasynach). 

Zwrot opłaty za kartę ma być realizowany w kolejnym okresie rozliczeniowym następującym po tym, w którym zrealizujesz płatności na sumę min. 300 zł.

Po upływie 12 miesięcy opłaty za kartę również będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1000 zł płatności kartą miesięcznie).

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą 200 zł lub wyższą, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.

💡 Na koniec podpowiem, że w Citibanku zyskać można jeszcze więcej. Do wzięcia czeka też premia 200 zł za CitiKonto + do 100 zł moneybacku. Promocję karty kredytowej z bonem do Allegro można łączyć z promocją konta (a dla uzyskania wspomnianego moneybacku jest to wręcz niezbędne). Kolejność złożenia wniosków o kartę kredytową i konto osobiste nie ma znaczenia.

Jeśli chcesz śledzić najlepsze okazje i zyskiwać na promocjach bankowych, skorzystaj z prostego i niezawodnego źródła informacji, jakim jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

19 komentarzy:

 1. po jakim czasie można zrezygnować z karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kartę trzeba mieć do otrzymania bonu. I tyle.

   Usuń
  2. I jeszcze wtedy dostaniesz promocję na zatrzymanie :)

   Usuń
 2. Mam Motokartę BP. Czy mimo tego mogę wziąć udział w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz jakąkolwiek kartę kr. Citibanku to nie łapiesz się na promocję.

   Usuń
  2. Wyklucza posiadanie jakiejkolwiek głównej karty kredytowej (np. Simplicity czy BP-Motokarty).

   Główna karta kredytowa to taka, która jest wydana dla osoby będącej stroną umowy z bankiem o kartę kredytową i limit dla niej przyznany.

   Czymś innym jest dodatkowa karta kredytowa, którą właściciel karty głównej może wydać dla innej (bliskiej i zaufanej) osoby. Będzie ona korzystać z limitu głównej karty, ale za spłatę wydanej kwoty nadal odpowiada posiadacz głównej karty. Użytkownik dodatkowej karty kredytowej - w odróżnieniu od posiadacza głównej karty - może wziąć udział w powyższej promocji.

   Usuń
 3. Pamiętajcie o aktywacji karty przez aplikację. Ja niestety o tym zapomniałem, ale na szczęście bank rozpatrzył moją reklamację pozytywnie i bon dostałem. Jednak niepotrzebny stres i złość na siebie były.

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie otrzymałam takiego SMS
  CitiHandlowy: Informujemy, ze przyjete przez Bank zasady przyznawania Karty Kredytowej Citibank nie pozwalaja obecnie na pozytywne rozpatrzenie wniosku.
  Jak mogę się dowiedzieć dlaczego wniosek został odrzucony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja miałem tak samo, pewnie za niski dochód albo/i raty na sprzęt w innych bankach

   Usuń
 5. Witam.
  Czy istnieje możliwość skorzystania z promocji za założenie karty kredytowej w postaci bonu 400 zł na Allegro (gdzie wniosek trzeba złożyć na stronie promocji) i jednocześnie skorzystania z promocji związanej z poleceniem karty kredytowej (gdzie generowany jest specjalny link przez Polecającego)?

  OdpowiedzUsuń
 6. Śmię przypuszczać, że City z klucza odrzuca łowców okacji. Przerobiłem u nich promo z bonami allegro w 2018, potem skorzystałem z kilkunastu promocji w innych bankach. Konsultant dziś w czasie rozmowy miał pozytyw bo nie ma się czego przyczepić w bikach, sytuacja lepsza od tej w 2018.
  Po godzinie odrzut z drugiej linii, a konsultant nie potrafi podać powodu odrzucenia. Przypadek? nie sądzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie 7 kart kredytowych w historii. Wszystkie wzorowo obsługiwane więc na mnie nie zarobią. 2 obecnie posiadam i teraz karta przyznana.

   Może po prostu to suma obciążeń jakie masz? Albo coś się nie zgodziło w dokumencie z tym co deklarowałeś? Możesz napisać żądanie wyjaśnienia powodu odrzucenia.

   Usuń
 7. Czy ktos otrzymal juz nagrode? Zrobilam platnosci karta na 1000 zl w czerwcu, a do tej pory brak powiadomienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dostałem ale to w poprzedniej edycji. Sprawdzaj skrzynkę w bankowości po zalogowaniu na komputerze. W aplikacji na telefonie tej wiadomości nie ma.

   Usuń
  2. Faktycznie, miales racje:)

   Usuń
 8. Dostalam bon, ale w wiadomosci od banku napisali, ze bon jest jednorazowy. To jak jest w koncu: wielo- czy jednorazowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie w bankach (nie tylko w Citi) jeszcze przewija się informacja o jednorazowym wykorzystaniu bonu, ale to się zmieniło. Bodajże w kwietniu Allegro zmodyfikowało regulamin i teraz bon można wykorzystywać wielokrotnie. Niewykorzystana kwota zostaje na kolejne zakupy.

   Usuń
 9. Witam a ja mam pytanko odnośnie zamknięcia bankowości internetowej tzn zamknąłem kartę kredytowa ale dalej mogę zalogować się do bankowości, czy to konto w bankowości internetowej samo mi się zamknie czy trzeba to jakos zrobić samemu?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...