Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Już nie 160, a 210 zł lub więcej dla osoby otwierającej konto w ING Banku Śląskim (+ 100 zł dla osoby polecającej)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

24.06.2021

Już nie 160, a 210 zł lub więcej dla osoby otwierającej konto w ING Banku Śląskim (+ 100 zł dla osoby polecającej)

ING Bank Śląski po dłuższej przerwie odpalił nową edycję programu poleceń.

I jest to taki program poleceń, w którym zarobić może zarówno osoba już posiadająca konto osobiste w banku (czyli polecająca), jak i osoba, która takowe konto dopiero założy. Za skorzystanie z kodu polecenia dostanie 50 zł, ale to nie wszystko, bo da się też zyskać dzięki promocji na start.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w ING Banku Śląskim.]

Program "Poleć konto znajomemu" można połączyć z promocją ING Banku Śląskiego, skierowaną do osób zakładających konto. Czeka w niej premia pieniężna do 160 zł, co w połączeniu z programem poleceń daje już nawet 210 zł. Okazja jest to więc szczególna, bo bank z lwem w logo dość konsekwentnie już od dawien dawna serwuje promocje, w których płaci nie więcej niż wspomniane 160 zł.

ING Bank: "Poleć konto znajomemu" (2021)


Dla kogo promocja?
Jak to w programach poleceń bywa, wyróżnić należy dwie grupy uczestników: polecających oraz polecanych.

Osobą polecaną, czyli nowym klientem, który dopiero założy konto w ING z polecenia, może być osoba pełnoletnia, która na 12 miesięcy przed złożeniem wniosku z kodem polecenia nie była posiadaczem konta osobistego w ING Banku Śląskim.

Osobą polecającą może być z kolei klient ING, który posiada konto osobiste w tym banku (Mobi, Direct, Komfort, Active, Student, Klasyczne) od co najmniej 30 dni przed przystąpieniem do programu poleceń. 

Polecającym niestety nie może być nowy klient, który dopiero założy konto w ING z polecenia.

Nagrody. Na poleconego czeka bonus 50 zł (+ premie do 160 zł w ramach łączącej się promocji). Z kolei osoba polecająca za skuteczną rekomendację dostanie bonus 100 zł. W ramach obecnie dostępnej edycji zgarnąć można maksymalnie 10 bonusów za polecenia, co oznacza możliwość uzyskania do 1 000 zł.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji jako nowy klient i uzyskać kod poleceń:

 • najpóźniej do 25.11.2021 r. załóż Konto Direct lub Konto Mobi, podając we wniosku kod polecenia oraz dane osoby polecającej, będącej klientem ING oraz wyrażając przy tym zgodę na przekazanie osobie polecającej informacji o spełnieniu warunków promocji;

  jeśli nie znasz takiej osoby, możesz skorzystać z kodu, który udostępniam na końcu niniejszego wpisu; choć program poleceń dostępny jest długo, bo aż do 25.11., to zwróć uwagę, że obecna promocja konta z premią do 160 zł dostępna jest tylko do 30.06.2021 r.; 

 • we wniosku o konto wyraź zgodę na przekazywanie elektronicznie przez bank informacji handlowych, w tym profilowanych informacji handlowych;
 • w każdym z dwóch dowolnych miesięcy kalendarzowych (najpóźniej do 7.02.2022 r.) wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub BLIKiem na sumę co najmniej 300 zł.

I to wszystko, co wystarczy zrobić, by uzyskać bonus 50 zł. Bank zamierza wypłacić bonus od grudnia 2021 do 25.03.2022 r. Do momentu wpływu bonusu nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

Otwarcie konta w ramach powyższego programu poleceń jednocześnie zapewni Ci udział w promocji z premią do 160 zł, aczkolwiek trzeba zauważyć, że w tej promocji okres wykluczenia dla byłych klientów jest jednak nieco dłuższy, niż w programie poleceń, gdyż bank liczy go od 1.01.2020 r.

Co trzeba zrobić by uzyskać premię do 160 zł? O tym szczegółowo piszę: 

Tu dodam, że płatności kartą lub BLIKiem (do 300 zł w dwóch miesiącach, wykonywane na potrzeby uzyskania bonusu 50 zł za otwarcie konta z polecenia) jednocześnie mogą pokrywać się ze spełnianiem warunków na potrzeby uzyskania premii do 160 zł. Tymi samymi transakcjami można więc realizować warunki obydwu akcji.

Gdzie wpisać kod polecenia?


Miejsce na wpisanie kodu polecenia znajdziesz już na pierwszym etapie składania wniosku o konto. By odpowiednie pola się pojawiły, trzeba zaznaczyć oświadczenie >>Mam kod promocji „Poleć konto znajomemu” (opcjonalnie)<<

Gdzie wpisać kod polecenia do ING Banku Śląskiego?

Jak zarabiać dzięki poleceniom?


A teraz kilka ważnych informacji dla tych osób, które chcą też zyskać dzięki polecaniu konta. By móc to robić, należy:

 • wyrazić zgodę na przetwarzanie danych marketingowych w sposób elektroniczny (jeśli takowej jeszcze nie posiadasz);
 • przystąpić do programu "Poleć konto znajomemu", co jest możliwe najpóźniej do 25.11.2021 r. w placówkach banku lub w bankowości internetowej (po zalogowaniu: Oferta ING => Promocje => Poleć konto znajomemu) oraz
 • po przystąpieniu do programu poleceń, do 25.11.2021 r. wykonać płatności kartą lub BLIKiem na sumę min. 300 zł. 


Dzięki rejestracji w programie poleceń można uzyskać kod poleceń, który wraz ze swoimi danymi (imię, nazwisko oraz adres) podać należy osobie polecanej, która te dane musi uzupełnić we wniosku o Konto Direct lub Konto Mobi. Tu warto dopilnować, by osoba otwierająca konto zrobiła to we właściwy sposób, bo nie każdy wniosek musi zawierać opcję na podanie kodu poleceń (te wyżej podlinkowane wnioski taką możliwość dają).

Wypłata bonusów za polecenia przewidziana jest w okresie od 1.12.2021 r. do 25.03.2022 r.

Odbierz kod polecenia do ING Banku Śląskiego


Jeśli chcesz założyć konto w ING Banku Śląskim i zyskać nawet 210 zł, we wniosku podaj kod polecenia. Jeśli nie znasz osoby, która mogłaby Cię polecić, możesz uzyskać taki kod ode mnie. Wypełnij poniższy formularz - mailem prześlę Ci kod oraz dane osoby polecającej:


Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelnikowi Kamilowi.

Przydatne dokument:

55 komentarzy:

 1. Jak przed przystąpieniem do programu poleceń mogę sprawdzić czy mam wyrażoną zgodę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W bankowości internetowej, klikając w swe imię i nazwisko, można rozwinąć menu, w którym wybrać należy "Moje dane" i tam w części zatytułowanej "Zgody i oświadczenia" można je zweryfikować i zmieniać.

   Usuń
 2. Kiepski ten program poleceń. Oprócz kodu polecenia trzeba dodatkowo podać osobie poleconej swoje pełne dane osobowe, aby polecenie zostało przez bank uznane. W sumie nadaje się to jedynie do polecenia otwarcia konta najbliższej rodzinie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Złotówa, piszesz, że osoba polecająca dostanie za skuteczną rekomendację premię w wysok. 100 zł - co traktowane jest przez nich jako skuteczna rekomendacja? Kiedy nastąpi wypłata tej premii?


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otwarcie konta z polecenia + zgoda + płatności po 300 zł w dwóch miesiącach. Czyli w praktyce polecający dostanie bonus za polecenie (100 zł), gdy polecony spełni wszystkie warunki do otrzymania swego bonusu (50 zł). Wypłaty bonusów będą odbywać się od grudnia 2021 do 25.03.2022 r.

   Usuń
  2. Dzięki. Rozumiem, że to są warunki do spełnienia dla osoby polecanej - czy osoba polecająca musi spełnić jakieś warunki?


   Czy wystarczy, że osoba polecająca jedynie będzie posiadać do chwili wypłaty ROR bez karty?

   Usuń
  3. O wymogach programu poleceń wobec osoby polecającej piszę w części "Jak zarabiać dzięki poleceniom?" - tu polecający (co jest chyba jedynym wyjątkiem w porównaniu z programami poleceń innych banków) musi wykazać się aktywności - trzeba wykonać płatności kartą lub BLIKiem na sumę min. 300 zł.

   Do momentu wypłaty bonusu polecający nie musi utrzymywać karty (wystarczy samo konto). Polecony też karty nie musi utrzymywać dla uzyskania bonusu 50 zł (ale do wypłaty premii 160 zł kartę do konta musi nadal mieć).

   Usuń
  4. Złotówa, reasumując osoba polecająca powinna:

   - do 25.11.2021 przystąpić do programu poleceń oraz
   - wykonać płatności kartą lub BLIKiem na sumę min. 300 zł

   W przypadku opcji płatności BLIKiem nie jest potrzebna - czy może więc być zamknięta nawet przed przystąpieniem do programu poleceń czyli przed poleceniem innej osoby? Czy w chwili polecenia wciąż należy mieć aktywną kartę?

   Usuń
  5. Myślniki zgadzają się (dodam tylko, że płatności też trzeba zrobić do 25.11.).

   Polecający w praktyce w żadnej chwili karty posiadać nie musi - bo swój warunek dot. płatności może spełnić BLIKiem.

   Usuń
  6. Dzięki bardzo.

   Usuń
 4. A jeśli konto założyłem w kwietniu tylko w promocji z premią 160 zł to czy teraz mogę być polecającym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To możesz przystąpić do programu i polecać :)

   Usuń
  2. Czyli to nie wyklucza? Bo w opisie powyżej mowa, że polecającym nie może być nowy klient, który dopiero założy konto w ING.

   Usuń
  3. Precyzyjnie to ten zapis w mym prześwietleniu promocji brzmi: "Polecającym niestety nie może być nowy klient, który dopiero założy konto w ING z polecenia".

   Zatem otwarcie konta tylko w ramach promocji z premią 160 zł nie wyklucza z możliwości stania się polecającym. Ale otwarcie konta z polecenia już wyklucza.

   Usuń
  4. Otwarcie konta z polecenia wyklucza możliwość bycia polecającym?

   Usuń
 5. Złotówa, czy sądząc z historii ich dotychczasowych ofert można się spodziewać, że po 30. czerwca będzie kolejna promka konta osobistego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bazując na dotychczasowych edycjach, to jest duża szansa na to.

   Usuń
 6. Od 2 lat próbuje założyć kont w ing ale przy składaniu wniosku po wpisaniu numeru pesel jest "Zapraszamy do oddziału, tam dokończysz zakładanie konta" więc próbują mnie wycyckać z promocji bo w regulaminie promocji jest wyraźnie napisane że wniosek musi być złożony przez internet. Nie dają mi też numeru wniosku by go móc kontyuować w banku. W nadziei że to coś da wysłałem dawno temu zamkniecie umowy ramowej do ing ale niczego to nie zmieniło. No i jak żyć?

  OdpowiedzUsuń
 7. MR. Złotówa, w jaki sposób 2 promocje mają się łączyć, skoro w zapisie regulaminu promocji
  „Do 160 zł za otwarcie konta Direct albo Komfort”, PUNKT 40.jest napisane, że promocja nie łączy się z innymi promocjami dotyczącymi otwarcia Konta w ING Banku Śląskim S.A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy podczas składania wniosku o konto jest możliwość wpisania kodu polecenia? Jeśli tak, to w czym dostrzegasz problem?

   Usuń
  2. We wniosku o konto objęte promocją z premią 160 zł jest możliwość podania kodu polecenia. Bank potwierdza możliwość łączenia promocji z programem poleceń. I w praktyce: analogicznej sytuacji, gdy ostatnio był dostępny program poleceń (początek 2019 r.), choć w regulaminie promocji znajdował się identyczny zapis, osoby zakładające konto dostawały i premię, i bonus za polecenie.

   Usuń
  3. No właśnie mi konsultantka powiedziała że promocje się nie łączą ze względu na ten zapis w regulaminie.

   Usuń
  4. Wtedy w 2019 roku brałem udział. Mam zarchiwizowane wszystkie regulaminy promocji w których brałem udział. Tam był taki sam zapis - dokładnie w punkcie 34.

   Jak dla mnie promocja dot. otwarcia konta to jedno, a program poleceń to coś innego.

   Usuń
  5. Ale dostałeś obydwie premie?

   Usuń
  6. Po co więc umożliwiają wpisanie kodu polecenia w trakcie składania wniosku?

   Usuń
  7. Anonim, "No właśnie mi konsultantka powiedziała że promocje się nie łączą ze względu na ten zapis w regulaminie."

   Nie dzwońcie i nie pytajcie o takie rzeczy konsultantów! Już wielokrotnie było dowiedzione że to do niczego dobrego ostatecznie nie doprowadza. A tylko pogarsza. W dodatku dezinformują.

   Usuń
 8. "Wypłata bonusów za polecenia przewidziana jest w okresie od 1.12.2021 r. do 25.03.2022 r." - to okres blisko 4-miesięczny? Od czego zależy i jak jest wyznaczana data wypłaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin tego nie precyzuje. Przypuszczalnie (co podkreślam): do 25.12. bonusy dostaną osoby w przypadku których warunki zostały spełnione do końca listopada, do 25.01. za grudzień itd.

   Usuń
 9. Złotówa, w powyższym opisie jest mowa o konieczności przystąpienia do programu poleceń do 25. listopada oraz konieczności wykonania płatności kartą lub BLIKiem na sumę min. 300 zł również do 25. listopada - trochę to dziwne, czyż nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powyższy opis pokrywa się z wytycznymi regulaminu. Faktem jest, że nie ma co zwlekać do ostatniego momentu.

   Usuń
  2. Przystąpienie do programu poleceń 25. listopada oraz obrót kartą na sumę 300 zł jeszcze tego samego dnia jest definitywnie możliwy, więc w czym tkwi problem?

   Usuń
  3. Czy te płatności muszą być jedynie wykonane do 25. listopada czy również rozliczone do tego dnia?

   Usuń
  4. W regulaminie zapis brzmi: "po przystąpieniu do Promocji oraz w czasie trwania Promocji (do 25 listopada 2021 roku), dokona transakcji bezgotówkowych (...)", więc mowa tu jedynie o wykonaniu tych płatności, a nie ich rozliczeniu w ww. terminie.

   Usuń
 10. Czy bank umożliwia założenie konta jakimś zdalnym sposobem, np. poprzez przelew z innego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, po złożeniu internetowego wniosku, otwarcie konta można sfinalizować na jeden z trzech sposobów: przelewem weryfikacyjnym, za pośrednictwem kuriera lub w oddziale banku (więcej piszę o tym we wpisie prześwietlającym promocję z premią do 160 zł).

   Usuń
  2. To bardzo miło z ich strony. Dziękuję za odpowiedź.

   Usuń
  3. Ale przelew tylko z wybranych banków. I to konto z którego był przelew musiało być założone w inny sposób niż przelewem.

   Usuń
 11. W bankowości otrzymałem od nich taką wiadomość:

  "Zapraszamy Cię do promocji, w której możesz zdobyć nawet 1000 zł.

  Polecaj konto znajomym, przyjaciołom i rodzinie – za każde polecenie otrzymasz 100 zł, a Twój znajomy 50 zł. Im więcej polecasz, tym więcej zyskujesz :)

  Szczegóły promocji dla Ciebie:

  do 25 listopada

  - przystąp do promocji i wygeneruj swój kod promocji

  - przekaż kod znajomemu, który chce otworzyć konto i poproś go, by spełnił warunki promocji

  - zrób transakcje bezgotówkowe kartą do konta lub Blikiem na min. 300 zł

  Szczegóły promocji dla Twojego znajomego:

  Jeśli Twój znajomy w ostatnich 12 miesiącach nie miał żadnego konta osobistego w ING Banku Śląskim – to ta promocja jest właśnie dla niego :)

  Aby z niej skorzystać powinien między innymi:

  - do 25 listopada otworzyć konto. Może to zrobić w Moim ING, na stronie www.ing.pl, w oddziale banku albo ING Ekspressie. W trakcie zakładania konta potrzebny mu będzie kod promocji.

  - w każdym z dwóch dowolnych miesięcy promocji osoba polecona powinna wykonać transakcje bezgotówkowe kartą do konta albo Blikiem na min. 300 zł. Warunek ten musi ona spełnić do 7 lutego 2022 roku.

  Nagrody zostaną wypłacone po spełnieniu wszystkich warunków promocji."

  *******

  Proszę zwrócić uwagę na wymienione metody założenia konta przez osobę poleconą: "Mój ING, strona www.ing.pl, oddział banku albo ING Ekspress" - brak metody załóżenia poprzez stronę jakiejkolwiek promki sugerował by, że brak możliwości połączenia tej promki z innymi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli albo promka konta, albo promka z poleceniem - szkoda.

   Usuń
  2. Regulamin tej promki stanowi, że:

   "13. Nowy klient otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 50 PLN, jeżeli:


   c. do 25 listopada 2021 przystąpi do Promocji i wyrazi zgodę, aby Obecny posiadacz konta uzyskał
   informację o tym, że Nowy klient założył Konto w ramach Promocji oraz spełnił albo nie spełnił
   wymaganych warunków Promocji. Przystąpić do Promocji i wyrazić zgodę można – w momencie otwierania Konta – w formie elektronicznej poprzez www.ing.pl albo w Moje ING lub pisemnie na Formularzu zgłoszeniowym Nowego klienta w oddziale Banku lub placówce ING Express, wraz z
   podaniem danych osoby polecającej Konto"

   Czy to dowodzi, że nie można użyć kodu polecenia w trakcie składania wniosku o konto w innej promocji?

   Usuń
  3. Ale udział w promocji z premią 160 zł bierze konto zakładane przez internet (ing.pl) a nie przez jakąś specjalną stronę promki. Więc to niczego nie sugeruje.

   Usuń
 12. Złotówa, mając na uwadze, że karencja w programie poleceń to 12 m-cy, a karencja do otrzymania premiiw obecnej edycji założenia ROR to 1. lipca 2020 r. chciałbym zapytać o Twoją opinię:

  2. Czy polecając osobę, która założy konto oraz NIE spełnia warunków karencji do premii za otwarcie ROR, tak osoba polecona jak i osoba polecająca wciąż kwalifikują się do otrzymania swoich premii w programie poleceń (100 zł oraz 50 zł) ??

  2. Czy czekanie na kolejną edycję promki z premią za otwarcie ROR jest Twoim zdaniem lepszą opcją?

  Pytam dlatego, że obecnie wciąż można mieć u nic 5 KO @ 1,6% do maks. 5k na każdym oraz nie wiadomo czy po 25. listopada program poleceń będzie wznowiony.

  Jak radzisz - czekać na nową edycję promki ROR czy zakładać konto tylko dla premii z poleceń plus dobrego oprocentowania na KO ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złotówa, podbijam pytanie.

   Usuń
  2. W ING przez ostatnich 10 lat program poleceń pojawiał się rzadziej niż raz w roku, więc prawdopodobieństwo startu kolejnego zaraz po zakończeniu obecnego jest raczej niewielkie.

   Usuń
  3. Kolejne edycje programu poleceń nie są przewidywalne - obecna edycja pojawiła się po bardzo długiej przewie, więc jednak pewnie (choć nie mam sposobu na przewidzenie przyszłości) lepszy będzie "wróbel w garści" teraz.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 17 października 2021, 19:50 oraz Złotówa - dzięki bardzo!

   Rozumiem więc, że premie za polecenia będą wypłacone (pod warunkiem spełnienia warunków programu poleceń) nawet bez spełnienia warunków karencji do premii za otwarcie ROR, gdyż to dwie niezależne od siebie promki, czy tak?

   Usuń
  5. Podbijam pytanie.

   Usuń
  6. Tak, to dwie odrębne promocje (można je połączyć, ale to dobrowolne): z innymi okresami karencji i odrębnymi warunkami.

   Usuń
  7. Premia 110/160 zł za otwarcie konta wpływa na OKO, a za polecenia na ROR - tak u polecającego jaki i osoby polecanej, czy tak?

   Usuń
  8. Podbijam pytanie.

   Usuń
  9. Regulamin powyższej promocji "Poleć konto znajomemu" nawet nie wspomina o OKO. Premie 50/100 zł będą wypłacana na konta osobiste.

   Usuń
  10. Dzięki bardzo!

   Usuń
 13. Czy przelew Blikiem też można zaliczyć do transakcji bezgotówkowych blikiem?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...