Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Gwarantowana premia 300 zł za konto w BNP Paribas + nawet 5000 zł do wygrania w konkursie

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

10.06.2021

Gwarantowana premia 300 zł za konto w BNP Paribas + nawet 5000 zł do wygrania w konkursie

Po niespodziewanej przerwie powraca promocja konta w BNP Paribas.

Promocja "Otwórz się na zmiany"
Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 300 zł. Niezmiennie obowiązuje też - przyzwoity na tle wielu banków - okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w tym BNP Paribas (bo to zaledwie 12 miesięcy). A dodatkowo w konkursie można wygrać nawet 5000 zł.


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w BNP Paribas.]

Promocja "Otwórz się na zmiany": premia 300 zł od BNP Paribas


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która nie jest stroną umowy ramowej z BNP Paribas, a także nie ma i w okresie 12 miesięcy przed datą złożenia wniosku o konto w niniejszej promocji, nie miała konta osobistego w BNP Paribas i/lub w Raiffeisen Polbanku. Wykluczenie obejmuje też współposiadaczy kont.

Nagrody. W promocji "Otwórz się na zmiany" do wzięcia czekają 3 gwarantowane bonusy pieniężne w wysokości 50, 150 oraz 100 zł. Łącznie można więc zgarnąć 300 zł, które wpłynie na konto - środki te można wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Limit rejestracji. Udział w promocji weźmie maksymalnie 3000 uczestników. W przypadku wyczerpania puli rejestracji, na stronie promocji zostanie opublikowany komunikat o tym fakcie, a kolejne rejestracje nie będą możliwe. Zatem dobra wiadomość jest taka, że każdy kto zdąży się zarejestrować, ten będzie pewien zdobycia nagród (ale oczywiście po spełnieniu wszystkich warunków, które przedstawiam poniżej).

Zasady akcji "Otwórz się na zmiany"


By wziąć udział w promocji:
 • zarejestruj się na stronie promocji, zaznaczając wszystkie oświadczenia (udział w promocji wziąć można tylko za pośrednictwem tej strony);
 • w kolejnym kroku (na tej samej stronie) do 30.06.2021 r. przejdź do złożenia wniosku o Konto Otwarte na Ciebie wraz z wydawaną do niego kartą (najlepiej wybrać Kartę Otwartą na Dzisiaj - o tym dlaczego, piszę nieco niżej); pamiętaj przy tym, by wniosek uzupełnić tymi samymi danymi, co formularz rejestracji na stronie promocji; 
 • do 16.07.2021 r. r. zawrzyj umowę z bankiem o konto, kartę do konta i dostęp do bankowości internetowej i nadaj PIN do karty wydanej do konta (należy to zrobić w ciągu siedmiu dni po otrzymaniu przesyłki z kartą, ale też nie później niż do 16.07.).
 • w lipcu 2021 r. wykonaj min. 1 przelew za pomocą bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej.

Za spełnienie powyższych warunków będzie Ci przysługiwać pierwsza nagroda: bonus 50 zł. 

Dalej przyjdzie realizować warunki zgarnięcia kolejnych nagród. By uzyskać bonus 150 zł, w sierpniu 2021 r.:
 • wykonaj płatności kartą wydaną do konta na sumę min. 300 zł oraz 
 • zapewnij wpływ(y) na sumę min. 500 zł (niżej jeszcze piszę o szczegółach, ale warunek ten można spełnić bardzo łatwo, bo wystarczy zrobić np. przelew z własnego konta w innym banku).

Z kolei by otrzymać trzeci, ostatni bonus w wysokości 100 zł, to we wrześniu 2021 r.:
 • wykonaj płatności kartą wydaną do konta na sumę min. 500 zł,
 • zapewnij wpływ(y) na sumę min. 1000 zł (również wystarczy zrobić np. przelew z własnego konta w innym banku) oraz 
 • wykonaj min. 3 przelewy poprzez bankowość internetową lub mobilną.

I to wszystko. Pamiętaj jedynie, że warunkiem uzyskania każdej z kolejnych nagród jest spełnienie warunków uzyskania nagrody poprzedniej (przykładowo: by uzyskać bonus 150 zł za spełnienie warunków w sierpniu, uprzednio do końca lipca musisz spełnić warunki uzyskania bonusu 50 zł).

Kiedy otrzymasz nagrody w promocji konta w BNP Paribas?


O przyznaniu bonusów, organizator promocji będzie powiadamiać Cię mailowo (z adresu zmiany@bnpparibasplus.pl:
 • do 20.08. (o bonusie 50 zł) 
 • do 24.09. (o bonusie 150 zł za spełnienie warunków w sierpniu) oraz
 • do 22.10.2021 r. (o bonusie 100 zł za realizację wytycznych na wrzesień).

Na pierwszą z wymienionych wiadomości koniecznie zareaguj - do 26.08.2021 r. zaloguj się na stronie promocji (dane do logowania otrzymasz mailem) i podaj numer rachunku konta założonego w BNP Paribas w promocji. Wypłata bonusów nastąpi odpowiednio do 31.08. (50 zł), do 30.09. (150 zł) oraz do 31.10.2021 r. (100 zł). Do momentu otrzymania nagród posiadaj konto założone w promocji wraz z wydaną do niego kartą oraz dostępem do bankowości elektronicznej.

Jeśli nie chcesz przegapić wiadomości od banku w sprawie nagrody w tej promocji, a tym samym stracić szansy na jej otrzymanie, zapisz się do mojego newslettera. Gdy nadejdzie właściwy monet dostaniesz ode mnie przypomnienie o ważnym etapie w tej promocji. Prześlę Ci też regularne informacje o okazjach, w których zyskasz na bankach najwięcej.


Przydatne wskazówki dla uczestników promocji "Otwórz się na zmiany"


Spełniając warunki niniejszej promocji, pamiętaj o wytycznych:

▶️ Rejestrując się na stronie promocji i wnioskując tam o konto, warto wyłączyć AdBlock'a (lub inne, podobnie działające programy), jeśli z takowych korzystasz. Czytelnicy bloga sygnalizowali, że bez tego wniosek o konto może się nie otwierać.

▶️ Przelewy jakie należy wykonać z konta w BNP Paribas zlecić należy za pomocą bankowości internetowej GOonline lub aplikacji mobilnej GOmobile. Może to być zwykły przelew nawet na własne konto w innym banku (z wyłączeniem przelewów natychmiastowych oraz przelewów dokonanych za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemów płatności internetowych, tj.: Dotpay, Przelewy 24, Blue Media, BLIK i tym podobnych).

▶️ Płatności kartą na potrzeby promocji można wykonywać zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. W tym drugim przypadku BNP Paribas nie będzie brał pod uwagę transakcji wykonanych: "za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemu płatności internetowej podmiotu trzeciego takich jak np.: BLIK, PayU, Przelewy 24, Dotpay, Blue Media (wyłączenie to nie obejmuje operacji dokonanych przy wykorzystaniu cyfrowego portfela, w tym Google Pay i Apple Pay)".

▶️ Regulamin promocji wyklucza płatności kartą wykonywane w miejscach, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (to kod mający na celu wskazywać dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
- 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, - 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), - 6012, określający instytucje finansowe, - 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, - 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, - 4829, określający internetowe przekazy pieniężne

Choć ta lista może wydawać obszerna, to w praktyce bankowi chodzi właściwie o wyeliminowanie tych miejsc, gdzie można zrobić większy obrót kartą, a najczęściej bez faktycznego robienia zakupów. Za to płacić można w różnych sklepach (spożywczych, odzieżowych), marketach, księgarniach, na stacjach paliw, w kinach, lokalach gastronomicznych, drogeriach czy aptekach itp. Te transakcje będą zaliczone.

▶️ Wpływy na konto (na potrzeby promocji) mogą pochodzić z dowolnego źródła (poza przelewami między własnymi rachunkami w BNP Paribas, Raiffeisen Polbank i BGŻ Optima oraz wpłatami gotówkowymi).

Ten warunek najprościej będzie spełnić, wykonując przelew z własnego konta w innym banku na konto w BNP Paribas. Wpływ oznacza jedynie pojawienie się środków w historii konta - nie ma wymogu ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas.

Konkurs "Wszystko zaczęło się od..."


Udział w konkursie jest dobrowolny. Acz spróbować warto, bo to w praktyce nic nie kosztuje poza czasem poświęconym na udzielnie odpowiedzi.

Do wygrania jest pięć nagród pieniężnych w wysokości: 5000 zł (jedna nagroda), 1500 zł (dwie nagrody) oraz 1000 zł (też dwie nagrody). Do tych nagród organizator ufunduje także dodatkowe nagrody pieniężne, będące równowartością należnego podatku (w konkursie od nagród podatek jest bowiem naliczany w odróżnieniu od bonusów w promocji, gdy ich wartość nie przekracza 2000 zł).

By wziąć udział w konkursie "Wszystko zaczęło się od...", już podczas rejestracji na stronie promocji zaznacz „Chcę wziąć udział w konkursie”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest też spełnienie wszystkich warunków niezbędnych do uzyskania pierwszego z bonusów, czyli 50 zł oraz w okresie od 1. do 30.09.2021 r. opisane: "Opowiedz nam co zainspirowało Cię do zmiany stylu życia i zmniejszenia konsumpcji". Do tego będzie opcja załączenia fotografii. 

Udzielenie odpowiedzi będzie możliwe za pomocą formularza umieszczonego wówczas na stronie promocji.

Konkursowe jury wyłoni 5 laureatów konkursu. Powiadomienia o przyznaniu nagród będą przesłane mailowo najpóźniej do 20.10., a wypłata nagród ma nastąpić do 31.10.2021 r. przelewem na numer rachunku konta podanego do wypłaty bonusów w promocji.

Konto Otwarte na Ciebie - szczegóły oferty BNP Paribas


Konto Otwarte na Ciebie to konto osobiste w ofercie BNP Paribas. Jego główne parametry to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • do konta można wyrobić jedną z trzech poniższych kart: 

  Karta Otwarta na Dzisiaj - 0/3 zł - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz 1 płatność kartą (na dowolną kwotę) lub jeśli użytkownik karty nie ukończył 26. roku życia; z tą kartą darmowe wypłaty gotówki są wyłącznie z bankomatów własnych banku oraz sieci Planet Cash (darmowe wypłaty z dowolnych bankomatów w Polsce dotyczą tylko osób w wieku 18-26 lat);   

  od 1.08.2021 r. warunki nieco się zmienią: opłata miesięczna za Kartę Otwartą na Dzisiaj będzie wynosić 0 lub 5 zł - nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz min. 3 płatności kartą (na dowolne kwoty) lub jeśli użytkownik karty nie ukończył 26. roku życia;

  Karta Otwarta na eŚwiat - za którą bank pobiera 6 zł miesięcznie, ale umożliwia bezpłatną wypłatę gotówki kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce. Dodatkową korzyścią przy tej karcie jest ubezpieczenie "CYBER Pomoc", które obejmuje ochroną w przypadku utraty danych, kradzieży tożsamości, awarii komputera itp.; 

  Karta Otwarta na Świat - za tę kartę bank bezwarunkowo pobiera opłatę 10 zł miesięcznie, ale w zamian daje możliwość wypłaty gotówki bez prowizji ze wszystkich bankomatów w Polsce, a na świecie prowizja za wypłaty wynosi 5 zł (zamiast 10 zł jak w przypadku Kart otwartych na Dzisiaj i na eŚwiat). Karta daje również możliwość korzystania z bezpłatnego ubezpieczenia "Rezygnacja z Podróży", które w określonych przypadkach pozwoli na zwrot kosztów (do 40 000 zł na osobę) w związku z niespodziewanym anulowaniem podróży. 

Jeśli za kartę nie chcesz płacić, to najlepszym wyborem będzie Karta Otwarta na Dzisiaj. W jej przypadku, by uniknąć opłaty miesięcznej, wystarczy wykonać kartą min. jedną płatność na dowolną kwotę (BLIK w tym względzie nie zastąpi płatności kartą).

Złożenie wniosków o Konto Otwarte na Ciebie objętych promocją "Otwórz się na zmiany" możliwe jest tylko na stronie promocji. Umowę z bankiem można zawrzeć za pomocą kodu z SMSa przesłanego przez bank - po tym przyjedzie kurier celem dopełnienia formalności (zweryfikuje tożsamość i przy okazji dostarczy też kartę do konta). Po nadaniu PINu do karty możliwa będzie aktywacja dostępu do bankowości internetowej (wystarczy wpisać login z umowy, a hasło do pierwszego logowania przyjdzie wtedy SMSem).

Alternatywnym sposobem zawarcia umowy o konto z bankiem jest wideoweryfikacja.

Przydatne dokumenty:

41 komentarzy:

 1. Jeśli mam już konto w BNP to mogę wziąć udział w konkursie czy to tylko dla nowych klientów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konkurs przewidziany jest wyłącznie dla uczestników powyższej promocji (czyli osób, które założą teraz konto i w dodatku spełnią warunki uzyskania bonusu 50 zł).

   Usuń
 2. Czy posiadanie karty kredytowej BNP Paribas wyklucza z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wyklucza. Mam kartę kred., ziąłem udział w marcu i nagrody dostaję.

   Usuń
  2. Czy miałeś aktywny dostęp do bankowości internetowej?

   Usuń
 3. Czy jeśli zamknęłam konto 5 czerwca 2020 to mogę wziąć udział w tej promocji, czy musi minąć pełne 12 miesięcy kalendarzowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie czy tego 5.06.2020 r. zostało złożone wypowiedzenie (bo wtedy trzeba doliczyć okres wypowiedzenia) czy to już data faktycznego zamknięcia konta przez bank? Jeśli to drugie, to droga do udziału w powyższej promocji jest otwarta, bo 12 miesięcy minęło.

   Usuń
 4. Wszystkie przelewy mogą być na to samo konto? Czy muszą być na różne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, odpowiadając na pierwsze pytanie. Wszystkie przelewy mogą iść na jedno i to samo konto.

   Usuń
 5. Panie Złotówa, wypadałoby jeszcze w szczegółach oferty Banku dodać, że od 1 sierpnia opłata za Kartę Otwartą na Dzisiaj wzrośnie z 3 do 5 złotych, a zwolnienie z tej opłaty będzie wymagało zrobienia w poprzednim miesiącu już nie 1, ale 3 transakcji daną kartą. Zmiana jednoznacznie niekorzystna dla klienta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za info o zmianach. Uzupełniłem wpis o informację o nowych warunkach od 1.08.

   Usuń
 6. Czy w tym banku można zamknąć kartę przez bankowość internetową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W bankowości można kartę zastrzec. Wtedy będzie z automatu wznowiona. Rezygnacja z karty jest możliwa na infolinii.

   Usuń
  2. A karta jest zamykana od ręki, czy jest jakiś okres wypowiedzenia?

   Usuń
 7. Czy płatność kartą (wpisanie danych) przy płatnościach PayU czy Dotpay też się nie liczy? Tak należy rozumieć ten punkt?

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobrze rozumiem, że nie trzeba zaznaczać zgód marketingowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin promocji nie wymaga zaznaczania zgód marketingowych we wniosku. Są więc dobrowolne.

   Usuń
 9. Jak sprawdzić kiedy było zamknięte konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakoś w ub.r. próbowałem na infolinii i się udało.

   Usuń
 10. Mój wniosek został anulowany, mimo że dopiero kilka dni temu dostałem kartę... Co w takiej sytuacji? Nie mogę zarejestrować się ponownie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na infolinii odesłali mnie do kontaktu mejlowego, bo szanują klienta i tam na pewno pomogą. Mejlowo odpisali na drugi dzień, że w takiej sytuacji mogę przyjść i złożyć wniosek w oddziale. Kpina z ludzi, a nie szacunek dla klienta. Otworzyli mnie na zmiany, niewątpliwie: zmieniłem zdanie i w promocji udziału nie wezmę (chociaż jeszcze bym zdążył).

   Usuń
 11. Dostał ktoś już mejla z potwierdzeniem nagrody?

  OdpowiedzUsuń
 12. Według regulaminu promocji "wiadomość o przyznaniu Pierwszej nagrody zostanie przesłana do Laureatów nie później niż do dnia 20 sierpnia 2021 r."
  Czy ktoś dostał już taką wiadomość?
  Mr. Złotówa, czy wiesz coś na ten temat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod wpisami o promocjach "Złap premię" i "Mistrzostwa z bankiem" (w tym samym czasie przesyłane maile) pojawiły się komentarze o powiadomieniach. Tu faktycznie żadnego jeszcze nie ma (co nie znaczy, że uczestnicy maili nie dostali - bo komentarze częściej pojawiają się gdy wiadomości brak).

   Sugeruję sprawdzić foldery typu spam, "oferty", "zakupy" lub "inne", bo tam mogła "ukryć się" ta wiadomości (powinna być z adresu zmiany@bnpparibasplus.pl). Jeśli jej jednak nie ma, to pozostaje złożenie reklamacji - o tym jak to zrobić, piszę tutaj.

   Usuń
 13. JA także nie dostałem wiadomośći z BNP

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy ktoś z uczestników tej promocji dostał maila z potwierdzeniem nagrody? Jeśli tak, to niech da znać w komentarzu. Bo jeśli nikt nie dostał, to może jest jakiś problem "systemowy". Ta promocja nie cieszyła się chyba wielkim zainteresowaniem, więc może organizator po prostu przegapił termin, który w dodatku zbiegł się z terminem w innej promocji BNP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reklamacja wysłana w piątek. Do tej pory żadnego potwierdzenia, zero odpowiedzi - cisza...
   Mr. Złotówa, czy ten organizator jest w ogóle wiarygodny?

   Usuń
  2. Promocje (na wyłączność) dla BNP Paribas organizuje już od prawie 6 lat. Na odpowiedź - zgodnie z regulaminem - ma czas do 30 dni.

   Z relacji Czytelników wynika, że sprawę da się wyjaśnić szybko (jeśli przyczyną jest brak dotarcia maila - a to chyba jest najczęstsze), kontaktując się telefonicznie 222991150 (pn-pt, godz. 9-17).

   Usuń
  3. A czy w ogóle wysłali te maile? Jakoś nikt się nie pochwalił, że dostał.

   Usuń
  4. Ja dostałem maila, nawet kilka dni przed 20.08.

   Usuń
  5. Ta firma AdAstra to jakieś nieporozumienie. Twierdzą, że maila wysyłali 18.08 i to moja wina, że go nie dostałem. Wyślą maila ponownie, ale nie przed 26.08 (czyli terminem na uzupełnienie danych), bo na maile z reklamacjami odpisują w kolejności ich wpływu (u mnie to 20.08) - co oznacza, że takich reklamacji muszą być chyba setki. A jeśli danych nie uzupełnię do 26.08, to wypłata nagrody nie nastąpi na koniec sierpnia, a na koniec września. Żadnego potwierdzenia przyjęcia reklamacji też nie udostępniają.

   Usuń
  6. Generalnie cała ta "procedura" wysyłania maili i uzupełniania numeru konta do wypłaty nagrody jest tylko po to, żeby jak najwięcej uczestników promocji nie otrzymało nagrody (bo przeoczy maila, przeoczy nieotrzymanie maila, zapomni uzupełnić dane etc.). Przecież organizator promocji dostaje (a przynajmniej może dostać) z banku wszystkie potrzebne dane uczestników, którzy spełnili warunki do wypłaty nagrody, bo regulamin promocji wymaga wyrażenia zgody na przekazanie takich danych przez bank. Większość banków obsługuje swoje promocje samodzielnie i jakoś nie robi takich udziwnień. Chyba już tylko BNP Paribas bawi się we współpracę z takimi firemkami jak Ad Astra. I robi to ze szkodą dla uczestników promocji, bo reklamacja złożona do Ad Astra nie podlega żadnym regułom ustawowym, w przeciwieństwie do reklamacji złożonej w banku. BNP Paribas w ten sposób po prostu umywa ręce, pokazując gdzie ma swoich klientów.

   Usuń
  7. Odpowiedź na reklamację przysłali dzień po terminie na uzupełnienie numeru konta, wraz z informacją, że nagroda nie zostanie wypłacona na koniec sierpnia, a na koniec września. Widać, że Ad Astra bardzo się stara, żeby jak najwięcej uczestników promocji nie otrzymało nagrody albo przynajmniej otrzymało ją jak najpóźniej. Mam nadzieję, że ta promocja będzie moim ostatnim doświadczeniem z tą firemką (i z BNP Paribas, który tę firemkę wybrał na swojego partnera).

   Usuń
 15. Byłby też prosty sposób na rozwiązanie problemu maili, które nie dotarły. Wystarczyłoby dzień przed terminem na uzupełnienie danych wysłać maile "przypominające" i w nich ponownie podać hasło do zalogowania się na stronie promocji. Jest znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, że do uczestnika nie dotrze żaden z dwóch maili wysłanych w odstępie kilku dni. A organizator może zaoszczędziłby sporo czasu poświęcanego na odpisywanie na reklamacje. Tylko czy w interesie organizatora naprawdę jest to, żeby nagrody wypłacić wszystkim uczestnikom, którzy spełnili warunki? Wątpię ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Dostał ktoś z Was kolejnego maila potwierdzającego otrzymanie nagrody za spełnienie wymogów w sierpniu? U mnie powinno być wszystko ok. Tj. 50 zł miesiąc temu dostałem, odpowiedni przelew i odpowiednie kwoty płatności kartą zostały wykonane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie dostałem maila, a powinien być zgodnie z regulaminem promocji do 24.09. Ta firma Ad Astra jest faktycznie mało wiarygodna.

   Usuń
  2. Właśnie biorę udział w trzeciej promocji z tą firmą i z tym bankiem. Wszystko bez zarzutu i na czas.

   Usuń
 17. Nie otrzymałem ostatniego maila i 100 zł pomimo spełnienia wszystkich warunków, poprzednie dwie wypłaty dostałem.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...