Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Teraz aż 350 zł premii + 70 zł na zakupy do wzięcia za konto w Santander Banku (+ zwroty do 300 zł + do 500 zł za polecenia + lokata 1%)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.06.2021

Teraz aż 350 zł premii + 70 zł na zakupy do wzięcia za konto w Santander Banku (+ zwroty do 300 zł + do 500 zł za polecenia + lokata 1%)

To nowa promocja z wyższą premią do zgarnięcia. Teraz to (co najmniej) 420 zł!

Premia 350 zł za konto w Santander Banku
W porównaniu z poprzednimi edycjami, teraz bank podwyższył premię i zdecydowanie uprościł warunki uzyskania premii. W praktyce pokrywają się one z tymi, które jednocześnie sprawiają, że konto i karta są za 0 zł. Do tego są dodatkowe nagrody gwarantowane (w tym nowość: 70 zł na zakupy w CCC).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Poniżej dowiesz się jak zyskać premię 300 zł na start (w nowej promocji ze strony internetowej banku dostępnej w czerwcu) oraz dodatkowe 50 zł za otwarcie konta z polecenia. Oprócz tego opisuję też zasady otrzymywania, kodu rabatowego o wartości 70 zł do wykorzystania w CCC, zwrotów za płatności z konta (do 25 zł miesięcznie), bonusów za polecenia (do 500 zł) oraz przyglądam się lokacie mobilnej z oprocentowaniem 1%.

To nie jest loteria, ani konkurs. Prześwietlam wyłącznie promocje bankowe z gwarantowanymi nagrodami. Stali bywalcy bloga (to ok. 100 tysięcy użytkowników miesięcznie), którego prowadzę już od ponad 7 lat, dobrze ten mechanizm znają. Banki już nie łożą wielkiej kasy na reklamy w tv - wolą zapłacić za efekt i uzyskać satysfakcję klienta. W ten sposób rozkręciły promocje, jak te niżej omawiane.

Premia do 350 zł za konto w Santander Banku


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która nie ma i co najmniej od 1.06.2020 r. nie miała konta osobistego (w PLN) w Santander Banku (wykluczenie dotyczy też współposiadaczy konta). 

Dodatkowo w regulaminie znajduje się zapis, iż w promocji możesz wziąć udział, o ile "od 1 kwietnia 2019 r. nie otworzyłeś Konta [Jakie Chcę, Jakie Chcę dla Młodych lub Select,  - przyp. Mr. Złotówa] w ramach akcji promocyjnej organizowanej przez bank [czyli Santander Bank - przyp. Mr. Złotówa] lub inny podmiot".

Jeśli posiadasz inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy), to w niniejszej promocji Konta Jakie Chcę z premiami na sumę min. 300 zł możesz brać udział. Pamiętaj jedynie, by wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej (na stronie promocji), bo tylko tak składany wniosek kwalifikuje do uzyskania premii. Nawet jeśli już posiadasz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji.

Nagroda. Do wzięcia są dwie premie pieniężne: 100 i 200 zł dzięki najnowszej, czerwcowej promocji (to o 50 zł więcej niż w poprzedniej edycji) oraz bonus pieniężny 50 zł za otwarcie konta z polecenia (poniżej znajdziesz potrzebny do tego kod i instrukcję udziału w promocji).

Zasady promocji "Otwórz Konto, zyskaj 300 zł"


By zdobyć tytułową premię pieniężną:
 • do 30.06.2021 r. złóż wniosek o Konto Jakie Chcę (lub Konto Jakie Chcę dla Młodych) wraz z wydawaną do niego kartą;

  we wniosku podaj kod polecenia - możesz skorzystać z mego kodu: 1002096747 - dzięki temu zgarniesz dodatkowy bonus 50 zł (o szczegółach piszę nieco niżej);
  • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz najpóźniej do 31.07.2021 r. wyraź zgody na: 
   • kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych w tym Taryfy Opłat i Prowizji,
   • kontakt telefoniczny i drogą elektroniczną w celu marketingowym oraz
   • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji);
  • do 15.07.2021 r. zawrzyj z bankiem umowę o konto;
   • w lipcu, sierpniu i wrześniu 2021 r. (w każdym z tych trzech miesięcy):
    • zapewnij wpływ na konto 1 000 zł (może być to np. przelew z Twego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania, więc w dowolnej chwili te środki możesz wydać, przelać lub wypłacić); 
    • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem na kwotę min. 10 zł -może być to płatność w dowolnym punkcie handlowo-usługowym (np. w sklepie czy na stacjach paliw) i/lub w Internecie (np. na Allegro); płatności tych nie możesz anulować w terminie 7 dni od ich wykonania oraz
    • min. jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku (wystarczy samo zalogowanie - nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji).

   Premię otrzymasz w dwóch transzach:
   • 100 zł bank wypłaci na Twe konto do 31.08.2021 r. (za otwarcie konta i spełnienie warunków w lipcu);
   • 200 zł dostaniesz do 31.10.2021 r. pod warunkiem uzyskania bonusu 100 zł oraz spełnienia warunków (wpływ 1000 zł + 1 płatność na min. 10 zł + logowanie do aplikacji) w sierpniu i wrześniu.

   W graficznym uproszczeniu przebieg promocji wygląda następująco:
   Terminarz promocji konta w Santander Banku: czerwiec 2021 roku

   Tu dodam, że spełnienie tych warunków w każdym z miesięcy jednocześnie sprawia, że konto i karta będą za 0 zł (więcej o tym piszę jeszcze nieco niżej).

   [Aktualizacja w dn. 21.06.: Bank podniósł stawkę! Dla konto otwartych od 21.06.2021 r. przewidziana jest jeszcze jedna nagroda - bon rabatowy o wartości 70 zł do wykorzystania podczas zakupów na CCC.eu (przy zamówieniu za min. 200 zł). Bon będzie można zrealizować najpóźniej do 30.09.2021 roku. 

   Ta nagroda przewidziana jest za... samo otwarcie konta i wyrażenie zgód, co idealnie pokrywa się z wyżej wymienionymi wymogami promocji z premią. I nic więcej robić nie trzeba.

   Kod rabatowy bank prześle wiadomością w bankowości internetowej. Dla kont otwartych w czerwcu nagroda ma być przekazana do końca lipca. Do osób, które konto założą w lipcu (na zawarcie umowy na potrzeby promocji z premiami wszak jest czas do 15.07.), kod rabatowy do CCC bank prześle do 31.08.2021 r.] 

   Bonus pieniężny 50 zł za otwarcie konta z polecenia


   Biorąc udział w powyższej promocji z premią 300 zł za Konto Jakie Chcę, możesz też zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank" (okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santanderze jest jedynie nieco dłuższy niż w promocji z premią 300 zł, bo bank liczy go od 1.05.2020 r.).

   By zgarnąć bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia:
   • we wniosku o Konto Jakie Chcę (czyli w tym, który kwalifikuje do uzyskania wyżej opisywanej premii 300 zł) wpisz kod polecenia od obecnego posiadacza konta osobistego w Santander Banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz podać mój sprawdzony kod: 1002096747 i zawrzyj umowę o konto wraz z wydawaną do niego kartą; 

   • aktywuj aplikację mobilną Santander Banku (i posiadaj ją do momentu wypłaty premii);
   • do końca miesiąca następującego po otwarciu konta: 
    • zaloguj się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej Santander oraz 
    • wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub mobilną kartą w telefonie i BLIKiem na łączną kwotę min. 300 zł - w tej sumie musi być co najmniej jedna płatność BLIKiem (dopuszczalny jest też przelew na telefon BLIK) choćby na małą kwotę; resztę transakcji możesz wykonać kartą; do tej sumy wliczą się już płatności, które będziesz wykonywać na potrzeby promocji z premią 300 zł.

   Gdzie uzupełnić kod polecający? Pole do wpisania kodu polecenia znajdziesz we wniosku na etapie wyrażania zgód:
   Gdzie podać kod polecenia we wniosku o Konto Jakie Chcę

   Bonus 50 zł otrzymasz do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków (przykładowo: jeśli konto otworzysz w czerwcu, to czas na spełnienie warunków będziesz mieć do końca lipca - wtedy 50 zł dostaniesz do 31.08.; jeśli jednak z realizacją warunków wyrobisz się już w czerwcu, to bonus dostaniesz nawet szybciej - już do 31.07.). 

   Warunkiem uzyskania bonusu jest posiadanie konta wraz z kartą, wyrażonych zgód, a także aktywnej aplikacji i dostępu do bankowości internetowej do momentu wypłaty bonusu przez bank (ten warunek dotyczy polecanego i polecającego).

   Dodatkowe korzyści z Kontem Jakie Chcę


   Nagrody za polecanie. Jeżeli aktualnie już posiadasz lub dopiero teraz założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zarabiać na poleceniach (a osobę poleconą zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta i może zdobyć też 350 zł premii i 70 zł do CCC). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja XI", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć łącznie do 500 zł - po 50 zł za każde skuteczne polecenie.

   Zwroty za płatności z konta. Poza wymienionymi gratyfikacjami, Konto Jakie Chcę (jak i Konto Jakie Chcę dla Młodych) daje zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

   W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wyciśnięcie aż tyle jest trudne, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

   By uzyskiwać zwroty, koniecznym jest zgłoszenie do banku rachunków/faktur, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Jakie Chcę wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

   Lokata Mobilna. A to już coś dla oszczędzających. Osoba, która nigdy nie założyła lokaty mobilnej w Santander Banku (czy wcześniej w BZ WBK), teraz może jednorazowo skorzystać z 4-miesięcznej Lokaty Mobilnej, która daje 1% w skali roku, a można na niej zdeponować od 1 000 do 20 000 zł. Lokata dostępna jest wyłącznie w aplikacji mobilnej banku.

   Konto Jakie Chcę - prześwietlenie oferty Santandera


   Główne cechy konta zakładanego w Santander Banku:
   • Konto Jakie Chcę: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danym miesiącu zapewnisz wpływ w wysokości min. 500 zł (z dowolnego źródła, nawet swojego konta w innym banku) oraz wykonasz min. jedną płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem;

    Konto Jakie Chcę dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem;

   • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są również przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Jakie Chcę na tle innych);
   • 0 zł za wydanie karty (Visa lub Mastercard) i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po 4 latach - czyli po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
   • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

   Regulamin promocji z premią 300 zł nie wymaga wyrabiania karty do konta, ale jest ona konieczna (wymaga tego regulamin), jeśli dodatkowo chcesz też zdobyć 50 zł za otwarcie konta z polecenia.

   Do udziału we wszystkich ww. promocjach uprawnia wyłącznie wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Jakie Chcę lub Konta Jakie Chcę dla Młodych. Umowę o konto można wtedy zawrzeć za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku. Po 2-3 dniach roboczych otrzymasz maila i SMSa z powiadomieniem o aktywacji konta. Karta do konta przyjdzie listem (a PIN do niej nadasz przy aktywacji poprzez bankowość internetową).

   Spodobał Ci się ten wpis? Niechaj premię zgarną też Twoi znajomi!  Udostępnij na Facebooku

   💡 Na koniec dodam, że w Santander Banku można zyskać jeszcze więcej, bo do wzięcia czeka też nawet 800 zł za korzystanie z karty kredytowej. Promocje konta osobistego i karty kredytowej można łączyć - kolejność złożenia wniosków nie ma znaczenia. Z kolei na przedsiębiorców czekają bonusy do 1600 zł za konto firmowe.

   Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:   57 komentarzy:

   1. Złotówka, nie teraz tylko jak minie karencja z tej 'słynnej' promki z Rankomatem :)

    OdpowiedzUsuń
   2. Jeśli mam dostęp do bankowości to mimo umowy ramowej mogę wziąć udział?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Posiadanie dostępu do bankowości internetowej w Santander Banku na szczęście w niczym nie przeszkadza. Jedynie trzeba pamiętać, że wniosek należy złożyć przez stronę promocji (a nie przez bankowość internetową - choć tam taka możliwość jest, ale wtedy konto nie brałoby udziału w promocjach z wszystkimi premiami).

     Usuń
   3. Mogę założyć konto i od razu polecić konto żonie? Wpadłoby wtedy 2 x 350 zł + 50 zł jeśli dobrze rozumuję?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, po założeniu konta można polecać konto innym osobom (uprzednio trzeba jeszcze przystąpić do programu poleceń).

     Usuń
   4. W okresie karencji data 1.04.2019 to data otwarcia konta czy zamknięcia?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Chodzi o otwarcie konta w tym okresie.

     Usuń
    2. Czyli jeżeli otworzyłam konto 12.01.2019 a zamknęłam 01.12.2019 to się łapię na promocję?

     Usuń
   5. Żeby przytulić 25 zeta zwrotów wystarczy wydać jedynie 2,5 tys. co miesiąc na prąd, gaz oraz internet :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie dom jednorodzinny. Gaz (ogrzewanie) + prąd + telefony + internet + tv razem wychodzą 9000 zł w rok. Ok. 90 zł wpada. Wolę mieć niż nie mieć.

     Usuń
   6. Dzień dobry. Po raz pierwszy zakładam konto w takiej promocji. Już wniosek wysłałem ale mam jeszcze pytanie czy jeśli biorę udział w takiej promocji i otrzymam premię to czy trzeba później konto trzymać przez jakiś dłuższy czas? Bardziej pytam orientacyjnie, bo konto wygląda fajnie i pewnie zamienię je na główne zamiast tego które teraz mam. Ale pytam też jak to ogólnie wygląda?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Musisz mieć konto do wypłaty premii/otrzymania nagrody. Później możesz bez konsekwencji zamknąć. Tak jest w większości promocji.

     Usuń
   7. A ja mam 2 pytania:
    1. Czy dobrze rozumiem, że na wydanie 300 zł (aby dostać bonus 50 zł za polecenie) mam czas od założenia konta do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym założyłam konto? Czyli jeśli założę konto np. 8.06 to mam czas do końca lipca wydać 300 zl? Czyli nie muszę się zmieścić w okresie jednego miesiąca?
    2. Czy zwrot za opłaty dostanę tylko jeśli zapłacę przelewem czy mogę też zapłacić kartą w internecie? (Podając dane karty)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. 1. Czas na wykonanie tych płatności będzie do końca lipca (czyli wydanie 300 zł można rozłożyć siebie na czerwiec i lipiec; acz jeśli 300 zł udałoby się wydać w czerwcu, to bonus wcześniej wpadnie).

     2. Zwrot 1% jest tylko w przypadku przelewów z konta.

     Usuń
   8. z tymi rachunkami to fakt nikt w miesiacu nie ma opłat rzedu 2500 zł wiec przecietny kowalski zyska rocznie jakies 30-60 zl wiec szalu nie ma ; mega plus tutaj to wszystkie przelewy moga byc ekssspressowe i sa gratis

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No chyba że ktoś ma X mieszkań na wynajem. Wtedy można ogarnąć maksima każdego miesiąca.

     Usuń
   9. Jaka firma kurierska przywozi umowy do podpisu?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Umowę przywozi Inpost. Wcześniej wizyta była umówiona. Tzn 1 dzień roboczy przed zadzwonił ktoś i dopytał w jakich godzinach będę pod wskazanym adresem. Tu wszystko było ok. Przyszedł w założonych ramach czasowych, podpisałem umowę i z głowy.
     Natomiast nie było ok, że kurier posiadał przy sobie wydrukowany skan mojego dowodu.
     Właśnie po to go skanowałem i wysyłałem razem z wnioskiem, żeby nie przekazywać go przypadkowemu kurierowi.

     Usuń
    2. Też uważam to za głupotę... Kurier miał obie strony mojego dowodu na wyciągnięcie ręki przez nie wiadomo ile czasu - od momentu podpisania przeze mnie umowy do momentu, kiedy oddał umowę do banku... lub jeśli sobie zrobił zdjęcie to ma go już do momentu utraty ważności dowodu... Też myślałam, że jeśli zrobię zdjęcia dowodu to kurier już go nie będzie oglądał... Ogromny minus, mam nadzieję, że nie obudzę się pewnego pięknego dnia z milionem kredytu

     Usuń
    3. Dokumenty są przywożone w zamkniętej kopercie i przy mnie do koperty zostały włożone i zamknięte. Koperta już oklejona więc onumerowana i nie zajrzy tam. Spokojnie.

     Usuń
   10. Czy na infolinii Santandera podadzą mi datę zamknięcia poprzedniego konta?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Santander to jednak bank absurdów. Przez formularz kontaktowy na stronie internetowej wysyłam pytanie, czy moje stare konto zostało zamknięte przed 01.05.2020. W odpowiedzi uprzejmie informują mnie, że taką informację mogę uzyskać na infolinii. Dzwonię więc na infolinię, żeby dowiedzieć się, kiedy zamknąłem konto, a tam chcą ode mnie hasło do bankowości telefonicznej, czyli usługi, która od momentu rozwiązania wszystkich umów z bankiem (czyli od ponad roku) powinna być wyłączona!!! Nie pamiętam hasła, więc infolinia odsyła mnie do placówki, w której otrzymam... hasło do kontaktu telefonicznego (sic!). Skoro już mam iść do placówki, to po kiego wała mi hasło do kontaktu telefonicznego, skoro od razu na miejscu dowiem się, kiedy konto zostało zamknięte. Teraz to się długo zastanowię, czy jeszcze mi się chcę otwierać nowe konto w tym banku absurdów.

     Usuń
    2. No to jeszcze mały update. Przypomniałem sobie to hasło, więc ucieszony dzwonię ponownie na infolinię, przechodzę poprawnie weryfikację i dowiaduje się, że pracownicy infolinii nie mają dostępu do danych o kontach zamkniętych przed więcej niż 6 miesiącami i nie ma żadnego innego sposobu na uzyskanie takich informacji, jak tylko wizyta w placówce. Przyznam, że w przeszłości zdarzyło mi się zadzwonić z podobnym pytaniem na infolinię sumie kilku banków i jakoś ani razu nie było problemu z uzyskaniem konkretnej informacji (daty zamknięcia konta). Rozumiem, że Santander bardzo chce się wyróżniać, tylko dlaczego akurat absurdalnością procedur?

     Usuń
    3. I jeszcze jeden update. W placówce okazuje się, że nie mają dostępu do danych sprzed więcej niż 12 miesięcy. Proponują złożenie wniosku o wydanie zaświadczenia za opłatą 50 złotych (sic!). Hasłem tego banku absurdów powinno być: "notorycznie wprowadzamy klientów w błąd i łupimy opłatami pod byle pretekstem".

     Usuń
    4. Jedyne niezawodne rozwiązanie: zostawiać sobie wypowiedzenia lub co najmniej zapisywać daty zamknięcia konta. A nie tylko w Santanderze jest tego trudno się dowiedzieć.

     Usuń
    5. Anonimowy 15 czerwca 2021 12:11
     A jak chcesz sobie zostawić wypowiedzenie złożone na infolinii? Nie zawsze też możesz być pewien, że bank zamknął konto w terminie, który wynika z wypowiedzenia - u mnie zdarzało się, że konto było zamknięte dzień wcześniej, a innym razem zostało zamknięte dopiero po reklamacji w sprawie niezamknięcia go w terminie. A ze względu na warunki promocji istotny może być nawet 1 dzień.
     PS. Możesz wskazać inne banki, które na infolinii (po pozytywnej weryfikacji klienta) ani w placówce (osobista wizyta posiadacza konta) nie są w stanie podać daty zamknięcia konta, bo nie mają dostępu do takich danych, ale za 50 zł opłaty już taki dostęp mają?

     Usuń
   11. Umowa podpisana. Jak przyjdzie karta do konta? Listem?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, karta przyjdzie listem. PIN będzie można nadać samodzielnie w bankowości internetowej (po aktywacji karty).

     Usuń
   12. A co ze zwolnieniem z tajemnicy bankowej przy programie polecającym?
    "Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem Programu „Polecam mój Bank”, akceptuję jego treść i tym samym potwierdzam swój udział w Programie.
    Zgodnie z paragrafem § 3. Pkt. 2.8 w Regulaminie Polecam mój Bank:

    • wyrażam zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej w zakresie informacji, że jestem klientem Banku w celu realizacji Programu „Polecam mój Bank”,
    • upoważniam Bank do przekazywania informacji Polecającemu o dokonanych przeze mnie jako Poleconego i przez Bank czynnościach bankowych w zakresie niezbędnym do uzyskania przez Polecającego nagrody, o której mowa w Regulaminie „Polecam mój Bank” w § 4 pkt 2. Regulamin Programu "Polecam mój Bank""
    Jak to rozumieć?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zaznacza się przy podaniu kodu polecenia. Chodzi o to że Janek poleca Mirkowi. Mirek zakłada konto. Janek od banku dostaje 50 zł, więc tym samym dowiaduje się (co normalnie jest tajemnicą bankową), że Mirek musiał założyć konto.

     Usuń
   13. Czy środki na założenie lokaty można zaliczyć jako wpływ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, jeśli najpierw wpłyną na Konto Jakże Osobiste z którego później zostanie założona lokata.

     Usuń
    2. Raczej chodziło o Konto Jakie Chcę (bo Konto Jakże Osobiste to jest w Aliorze).

     Usuń
   14. Czy jako wpływ można zaliczyć również wpłatę w banku?

    OdpowiedzUsuń
   15. CZy jest jakiś limit uczestników promocji/nagród?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie ma limitu. Każdy kto weźmie udział (i spełni warunki promocji), ten otrzyma nagrody.

     Usuń
    2. Dziękuję za wyjaśnienie. Wniosek wysłany.

     Usuń
   16. Te 50 zł dostaję na start ? Wypełniłem wszystkie wnioski ale po składaniu wniosku.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jakie wnioski po składaniu wniosku?

     Usuń
   17. Nie zaznaczyłam zgód. Dziś podpisałam umowę. A dopiero doczytałam że są wymagane zgody. Czy da się to jeszcze jakoś odkręcić?

    OdpowiedzUsuń
   18. Chciałabym zapytać jak wygląda zawieranie umowy u Wideo Doradcy? (W regulaminie o ile nic nie pomieszałam widzę taką opcję zamiast kuriera). Czy rozmowa następuje od razu przy składaniu wniosku, czy umawia się na nią? Czy podpis składa się potem w placówce banku? Z góry dziękuję za pomoc.

    OdpowiedzUsuń
   19. A co to jest to cyber rescue na 12 miesięcy za 0zł (na stronie promocji to jest)?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To usługa wsparcia i konsultacji w razie jakiś problemów w sieci - np. włamania na skrzynkę mailową, przejęcia dostępów czy haseł lub kradzieży telefonu (na stronie promocji, po kliknięciu w "Zobacz szczegóły »" można dowiedzieć się więcej).

     W regulaminie promocji CyberRescue można znaleźć zapis: "Po upływie tego czasu [12 miesięcy - przyp. Mr. Złotówa] usługa CyberRescue zostanie wyłączona, co oznacza, iż Klient nie będzie miał możliwości skorzystania z Usługi CyberRescue".

     Usuń
   20. witam, założyłam konto, wpływ był, 300 zł wydałam... męczą mnie te zgody, gdzie ja mam to zrobic? mam czas do jutra. pomoże ktoś?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Po zalogowaniu do bankowości internetowej: Ustawienia => Zgody oraz Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji.

     Usuń
   21. Przy kodzie 70 zł do CCC nigdzie nie jest wspomniane, że nie działa on na produkty przecenione. Przynajmniej u mnie zakupy ponad 200 zł, kod niby się zapisał, cena się nie obniżyła.

    OdpowiedzUsuń
   22. Kurcze ale dałem ciała... zamiast wpływu 1000zł w lipcu i sierpniu zrobiłem wpływ 500zł w lipcu, w sierpniu w ostatniej chwili zorientowałem sie, i zrobiłem wpływ 1000zł. Teraz pytanie czy będzie mi się liczyć teraz jak to w innych promocjach bywa poprostyu przesunięte o 1 miesiąc? Czy jednak nie i skoro nie otrzymam 100zł pierwszej nagrody to przepadła i druga 200zł? Mam troche tych kont pozakładanych i zrobiło mi się zamieszanie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Od spełnienia warunków uzyskania pierwszej nagrody, zależy też możliwość uzyskania drugiej nagrody.

     W tej sytuacji nadal spełniałbym warunki i po upłynięciu terminu wypłaty premii zgłosiłbym reklamację. Banki często idą na rękę klientowi "w imię dobrej współpracy na przyszłość". Warto przy tym teraz aktywniej korzystać z konta i karty, bo wtedy osoba rozpatrująca reklamację może przychylniej spojrzeć na takie zgłoszenie.

     Usuń
    2. Dzięki za odpowiedź. Poczekać do terminu wypłaty drugiej premii czy próbować już teraz bo właśnie minął termin wypłaty pierwszej premii?

     Usuń
    3. Już teraz. Nie ma co czekać na drugą premię (bo z automatu i tak jej niestety nie będzie).

     Usuń
   23. Mam pytanie o te polecenie. Moja mama otworzyła konto z moim poleceniem. Wszystkie warunki spełniła (konto otwarte jeszcze w czerwcu). Dostała bon do CCC, 100zł, a te pieniądze z polecenia- 50zł, powinny do mnie trafić? Bo niestety o tym cisza

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Powinna już być kasa. Pisz reklamację.

     Usuń
   24. Nie otrzymałem premii za lipiec, mimo że przelałem 1000 zł i zapłaciłem blikiem ponad 20 zł. Czy ktoś jeszcze jest w takiej sytuacji? Czyżby jakieś kruczki, które przegapiłem?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Za lipiec premia była już jakoś w pierwszej połowie sierpnia. Jak nie masz to pisz reklamację.

     Usuń
    2. No niech ich...

     Usuń
    3. Taa, otrzymałem (łaskawie po dwóch tygodniach) odpowiedź: "zawnioskował Pan o konto w dniu 2021-06-17 o godz. 16:43:32 z linku: https://www.santander.pl/ewniosek/kjc/benefits

     Powinien Pan zawnioskować o konto zgodnie z linkami w regulaminie promocji.

     Od miesiąca praktycznie nie korzysta Pan z konta. Dlatego nie mam podstaw, aby wypłacić Panu nagrodę za udział w I turze promocji".
     I tak to się kręci.

     Usuń
    4. W promocjach bardzo często wniosek należy złożyć na stronie promocji (zawsze linkuję do właściwej strony). Nieraz zdarza się bowiem tak, że banki udostępniają różne wnioski i ten, który można znaleźć bezpośrednio wchodząc na główną stronę banku, nie kwalifikuje do promocji. Dzieje się tak, bo banki wszystko sobie kalkulują - jeśli ktoś wchodzi na stronę główną banku to albo jest obecnym klientem, albo nowym, już potencjalnie zainteresowanym, bo jakoś został zachęcony (np. reklamą w telewizji), więc bank nie chce wykosztować się podwójnie (na reklamę i na promocję dla klienta). Stąd to tak działa.

     Szkoda, że tak wyszło. Co do odpowiedzi na reklamację, to jeszcze sugerowałbym się odwołać. W międzyczasie warto wykazać się aktywnością w korzystaniu z konta, bo wtedy osoba rozpatrująca zgłoszenie może spojrzeć przychylniejszym okiem (jak na klienta, który korzysta ponad minimum wynikające z wymogów promocji) - warto wypunktować wszystko: wolę wzięcia udziału w konkretnej promocji i świadomość warunków do spełnienia, odpowiednią karencję, czas zawarcia umowy (w ramach dostępnej promocji), realizację wszystkich wytycznych (płatności, wpływy itp. itd.). To już nic nie kosztuje, a nuż się uda.

     Usuń

   Aktualnie najpopularniejsza promocja:

   Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

   Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...