Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj 160 + 50 zł za Konto Direct w ING Banku Śląskim 1,6% dla oszczędzających

900 zł do Allegro od Citi⭐ 500 zł od: Millennium, BNP Paribas , ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

1.07.2021

Zyskaj 160 + 50 zł za Konto Direct w ING Banku Śląskim 1,6% dla oszczędzających

Bank z lwem w logo odpalił nową edycję promocji swego konta.

Premia 210 zł za konto w ING
A to oznacza możliwość skorzystania z... kumulacji promocji. Do wzięcia jest bowiem nie tylko premia 160 zł, ale też dodatkowe bonusy (50 zł z tytułu programu poleceń czy 50 zł za otwarcie konta dla dziecka). Do tego jest jeszcze propozycja dla oszczędzających z oproc. 1,6% w skali roku.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w ING Banku Śląskim.]

Premia do 160 zł za Konto Direct


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która co najmniej od 1.04.2020 r. nie posiadała, ani nie współposiadała Konta z Lwem (Direct, Komfort, Mobi, Premium, Active, Student, Klasyczne, PRP) w ING Banku Śląskim.

Ponadto:
"Promocja nie dotyczy osób posiadających lub współposiadających produkty Banku [czyli ING - przyp. Mr. Złotówa] (np. konta, karty, pożyczki) oraz osób będących pełnomocnikami do tych produktów" 


💡  Jeśli masz 18-26 l., to dla Ciebie lepszym wyborem będzie Konto Mobi. Z nim również można zyskać takie same bonusy. Kliknij i sprawdź opis promocji konta dla młodych >>

 
Nagroda w promocji Konta Direct. W promocji do wzięcia czeka premia pieniężna 110 lub 160 zł - na jej wysokość wpływ będzie miało to, które warunki promocji spełnisz. Środki wpłyną na Twe konto, więc będzie je można przelać, wypłacić lub wydać według własnego uznania.

Dodatkowo można też uzyskać 50 zł dzięki wspomnianemu programowi poleceń oraz 50 zł za otwarcie konta dla dziecka (o tym piszę jednak nieco niżej).

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji konta w ING Banku Śląskim:
 • do 30.09.2021 r. otwórz Konto Direct wraz z dowolną kartą wydawaną do konta oraz zawrzyj umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej, wyrażając przy tym zgodę na "przekazywanie przez Bank informacji handlowych (marketingowych) w tym profilowanych informacji handlowych w sposób elektroniczny";

  W regulaminie znalazł się zapis "Uczestnik może zamówić Kartę do Konta do 30 września 2021 r., także po zalogowaniu się do Systemu Moje ING [czyli bankowości internetowej - przyp. Mr. Złotówa]", więc wychodzi na to, że najpierw można założyć samo konto, a dopiero później wyrobić do niego kartę (możesz tak zrobić, jeśli uznasz, że taki manewr bardziej Ci się opłaci - wykonywanie płatności na potrzeby promocji odłożysz sobie wtedy na później)
 • do 31.12.2021 r. wykonaj płatności kartą lub BLIKiem na sumę co najmniej 1 000 zł (mogą to być płatności w dowolnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie; wykonywanie tych transakcji dobrze rozłożyć sobie w czasie, bo wtedy jednocześnie da się uniknąć opłaty za kartę - więcej piszę o tym nieco niżej).

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz bonus pieniężny 110 zł. Ale to nie wszystko, bo jest jeszcze dodatkowa premia 50 zł. By ją uzyskać, najpóźniej do 31.12.2021 r.:
 • wykonaj 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych
 • w każdym z trzech dowolnych miesięcy otrzymaj wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł (zgodnie z regulaminem "Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku [ING - przyp. Mr. Złotówa] lub wpłatomatach Banku" oraz 
 • załóż min. jeden Cel oszczędnościowy na koncie oszczędnościowym założonym w promocji (nieco niżej tłumaczę czym jest taki Cel i jak go założyć) i także na 31.12.2021 r. posiadaj tenże Cel oszczędnościowy z saldem co najmniej 300 zł.

Cele oszczędnościowe w ING Banku Śląskim to bezpłatna usługa banku, która polega na regularnym i automatycznym oszczędzaniu. Środki z Twego konta osobistego w ING Banku Śląskim będą przelewane przez bank w wyznaczonym terminie (oraz we wskazanej przez Ciebie kwocie) na konto oszczędnościowe. 

Cel oszczędnościowy można uruchomić po zalogowaniu do bankowości internetowej Moje ING, przechodząc następującą ścieżką: Oferta ING => Oszczędności => Cele oszczędnościowe. W czasie zakładania Celu oszczędnościowego wybierzesz na co chcesz oszczędzać oraz wskażesz kwotę, którą planujesz odłożyć lub na kolejnym etapie, ile chcesz wpłacać miesięcznie i przez jaki okres.

Wypłata premii (110 lub 160 zł) przewidziana jest do 14.01.2022 r. Do momentu jej otrzymania posiadaj konto osobiste założone w promocji (nie zmieniaj go na konto wspólne) wraz z wydaną do niego kartą oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe (bo to właśnie na rachunek oszczędnościowy wpłynie premia od banku).

Jak zyskać jeszcze więcej z kontem w ING?


Otwierając konto w ING Banku Śląskim, można zyskać jeszcze więcej dzięki programowi poleceń, w którym bank płaci 50 zł za otwarcie konta. Kliknij i przeczytaj jak uzyskać dodatkowe 50 zł za otwarcie konta, co z powyższą premią da nawet 210 zł! Warunki do spełnienia w programie poleceń mogą pokrywać się częściowo ze spełnianiem warunków na potrzeby promocji z premią do 160 zł, więc w praktyce ich spełnianie nie będzie odczuwalne jako coś dodatkowego.

Do tego, jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku 13-18 lat, to możesz zgarnąć 50 zł za otwarcie konta dla swej pociechy. W sumie dzięki tym wszystkim propozycjom banku da się zgarnąć nawet 260 zł.

Smart Saver: 1,6% w skali roku dla oszczędności do 5000 zł


Smart Saver: 1,6% w skali roku dla oszczędności do 5000 zł
Do założenia konta w ING dodatkową zachętą - oprócz premii 160 zł i pozostałych wymienionych bonusów - może być także oprocentowanie, które bank proponuje w ramach usługi Smart Saver. Dla kwoty do 5 000 zł można uzyskać bardzo dobrą - jak na obecne czasy - stawkę 1,6% w skali roku. Oferta obowiązuje do odwołania.

Z tej usługi można, ale nie trzeba korzystać - na potrzeby wyżej opisywanej promocji z premią 160 zł, jak i pozostałych bonusów po 50 zł nie jest ona wymagana.

Smart Saver to darmowa usługa banku, która polega na automatycznym oszczędzaniu. Gdy będziesz realizować przelew z Konta Direct lub wykonasz płatność kartą, to część Twych środków z konta osobistego trafi na rachunek oszczędnościowy. A odbywać się to może w wybrany przez Ciebie sposób: 
 • jako zaokrąglenie kwoty transakcji - może być to 5 lub 10 zł albo 
 • jako procent od kwoty transakcji - od 1 do 10%.

Przykładowo: jeśli wybierzesz tę drugą metodę automatycznego oszczędzania (wskazując 10%), to przy przelewie z Kont Direct w ING  (np. na swe konto w innym banku) kwoty 1 000 zł, dodatkowo bank z tego konta przeleje 100 zł na rachunek oszczędnościowy Smart Saver. Środków na rachunek Smart Saver nie można przelać samodzielnie (wykonując "zwykły" przelew) - jego zasilanie możliwe jest jedynie w wyżej opisany, zautomatyzowany sposób (jako zaokrąglenie albo określony procent).

Wszystkie przelewy z rachunku Smart Saver na własne rachunki w ING Banku Śląskim (zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej) realizowane są za 0 zł. Środki można w dowolnym momencie wypłacać bez utraty odsetek - będą one naliczone za faktyczny czas deponowania oszczędności.

Usługę Smart Saver możesz uruchomić poprzez bankowość internetową - wystarczy wybrać: Oferta ING => Oszczędności => Smart Saver => Załóż teraz. Całość finalizuje się hasłem z SMSa. Metodę automatycznego oszczędzania da się modyfikować również w bankowości internetowej. Można posiadać tylko jedną usługę Smart Saver do jednego konta osobistego w ING.
 

Konto Direct w ING Banku Śląskim - szczegóły oferty


Główne cechy Konta Direct, czyli konta osobistego zakładanego w ING Banku Śląskim na potrzeby promocji, to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bezwarunkowo);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę płatniczą wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności kartą na sumę co najmniej 300 zł (do tej sumy wliczą się już transakcje wykonywane na potrzeby promocji; nie zliczą się jednak transakcje wykonywane BLIKiem);

  Okres rozliczeniowy w ING Banku Śląskim liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego; opłata nie jest pobierana za pierwszy niepełny okres rozliczeniowy, w którym otwierasz konto; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash; w pozostałych bankomatach: 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu; 5 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu (takie zasady obowiązują też dla wypłat BLIKiem). 

Na potrzeby promocji wraz z Kontem Direct trzeba też założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO), bo to właśnie na ten rachunek wpłynie premia. Jest to rachunek oszczędnościowy prowadzony za 0 zł bez warunków. Darmowe są również wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na własne konto w ING.

Po złożeniu wniosku objętego promocją (a tylko wnioski składane przez Internet uprawniają do uzyskania nagród), otwarcie konta można sfinalizować na jeden z poniższych sposobów:
 • przelewem weryfikacyjnym - można go wykonać wyłącznie z własnego konta w wybranych bankach (są to: Alior, Bank Pocztowy, mBank, Pekao i Santander Bank), które zostało otwarte z pełną weryfikacją (a więc nie przelewem weryfikacyjnym, a np. poprzez zawarcie umowy w placówce banku lub za pośrednictwem kuriera). Z takiego konta będzie należało wykonać przelew 1 zł do ING Banku Śląskiego, który sprawdzi czy dane przy tym przelewie (imię, nazwisko, adres) idealnie pokrywają się z tymi, które wpiszesz we wniosku o Konto Direct. Tę złotówkę bank zwróci, a jeśli weryfikacja przebiegnie pozytywnie, to otworzy też konto;
 • za pośrednictwem kuriera - w tym przypadku formalności ograniczone są do minimum, bo - z tego co pamiętam, gdy sam zakładałem konto już jakiś czas temu - wystarczą 2 podpisy;
 • w oddziale banku - pamiętaj jednak, by zasygnalizować doradcy w placówce, że chodzi o dokończenie formalności dla złożonego już wniosku przez Internet, a nie zakładanie konta od początku (bo wówczas nie będzie ono brało udziału w promocji - kwalifikują do niej wyłącznie wnioski złożone przez Internet).

Zyskuj regularnie na najlepszych promocjach bankowych dzięki newsletterowi dla Czytelników bloga Bankobranie. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o najbardziej zyskownych promocjach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

30 komentarzy:

 1. Polecający też coś dostaje?

  OdpowiedzUsuń
 2. Oznacza to że musi być wpłata z instytucji np ZUS, zakład pracy - to niesłychanie ogranicza ofertę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. U mnie przeszedł przelew od żony z konta w innym banku i z tytułem "wynagrodzenie"

   Usuń
  2. No ale ciekawe, czy to zostanie zaliczone

   Usuń
  3. Okaże się już wkrótce - 15. wypłacają premie za wiosenną edycję tej promki.

   Usuń
  4. Czyli teoretycznie jak mam konto firmowe, to powinno mi uznać przelew do promocji. Nie musi to być jakaś instytucja, zgadza się?

   Usuń
 3. @Anonimowy, 5 lipca 2021, 18:09

  Co masz na myśli pisząc, że "przeszedł" - czy został uznany jako wpływ wynagrodzenia?

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy zapis "na 31.12.2021 r. posiadaj Cel oszczędnościowy z saldem co najmniej 300 zł" można odczytać, że cel można założyć i zasilić kwotą 300 zł nawet tego dnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to rozumiem.

   Usuń
  2. Podbijamy pytanie.

   Usuń
  3. Do 31.12. należy założyć Cel i na 31.12. (standardowo liczy się koniec dnia) trzeba mieć na nim określone saldo. Wszystko można więc ogarnąć na ostatnią chwilę (choć przypomnę, że to Sylwester, więc żeby nie umknęło wskutek różnych okoliczności, to lepiej nie zostawiać na ostatnią chwilę/ostatni dzień) ;)

   Usuń
 5. Na KO Smart Saver dla kwoty do 5k można uzyskać 1,6% odsetek znaczit 5 zł 40 groszy miesięcznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale rachunków możesz mieć 5, a to już 5x5,40 zł, czyli 27 zł miesięcznie, czyli 324 zł rocznie ;)

   Usuń
  2. Skąd wiadomo, że można mieć ten Saver aż na 5-ciu ROR-ach?

   Usuń
  3. Bo można mieć 5 kont i do każdego Savera.

   Usuń
  4. Stąd: https://www.ing.pl/_fileserver/item/1000407
   Strona 6 - pkt 3 i 6.
   Nie ma za co.

   Usuń
  5. Potwierdzam. Od kilku miesięcy mam 5 kont i 5 smart saver. Na każdym nalicza mi 1,6%

   Usuń
  6. Też mam 5 saverów. Najwięcej było zachodu z tym żeby je zapełnić pod korek, tj. 5 tys. na każdym, ale odsetki co m-c wpływają :)

   Usuń
  7. @Anonimowy, 7 lipca 2021, 20:13 - Dzięki.

   Usuń
 6. Ichni 'doradcy' z infolinii uparcie utrzymują, że założenie konta w promocji z premią 160 zł dyskwalifikuje z premii za polecenie - komu tu wierzyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakby doradcy na infoliniach banków byli warci słuchania...

   Usuń
  2. Coś jest na rzeczy, gdyż w regulaminie jest zapis o wykluczeniu promocji. Pytanie jak go interpretować.

   Usuń
  3. Wątek rozwinął się już pod wpisem o samym programie poleceń. Promocja z premią na start (do 160 zł) łączy się z programem poleceń, więc łącznie można uzyskać 210 zł.

   Usuń
 7. Można zamówić kartę i z niej zrezygnować, żeby ominąć opłatę za nią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ale później musisz zamówić bo na dzień wypłaty premii musisz mieć kartę do konta.

   Usuń
  2. A nie wystarczy wirtualna karta Mastercard, którą zamawiam w aplikacji i płacę telefonem za zakupy?

   Usuń
 8. Czy jeśli jestem członkiem Zarządu wspólnoty (wspólnota ma konto w ING i mogę się zalogować na konto wspólnoty swoim loginem przez mojeING) to mogę skorzystać z tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ""Promocja nie dotyczy osób posiadających lub współposiadających produkty Banku [czyli ING - przyp. Mr. Złotówa] (np. konta, karty, pożyczki) oraz osób będących pełnomocnikami do tych produktów"

   To zależy kim jesteś. Właścicielem? Pełnomocnikiem? Czy masz tylko dostęp do konta? Pewnie tylko to ostatnie.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Aż tyle do wzięcia za konto osobiste w ING jeszcze nigdy nie było. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 500 zł. Względem poprzedni...