Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj 200 zł za konto osobiste w Banku Pekao

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

15.07.2021

Zyskaj 200 zł za konto osobiste w Banku Pekao

To nowa promocja Konta Przekorzystnego. Tym razem zyskać można więcej.

Do 210 zł za konto Przekorzystne w Pekao
Nagrody o wartości do 150 zł czekały w kilku ostatnich edycjach promocji dla osób zakładających samo konto osobiste w banku z żubrem w logo. Tym razem zgarnąć można bonusy na sumę co najmniej 200 zł, a udział w promocji biorą nie tylko konta otwierane "na selfie", ale też z umową zawieraną w nieco bardziej tradycyjny sposób.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]

W praktyce są to aż trzy, łączące się ze sobą promocje. W jednej do zdobycia jest gwarantowana premia pieniężna w wysokości 100 zł, a pozostałe dwie akcje dają możliwość zdobycia 7400 punktów w programie Bezcenne Chwile, które można wymienić na nagrody (z udostępnianego katalogu) o łącznej wartości min. 100 zł - mogą być to m.in. vouchery na zakupy w popularnych sieciach punktów handlowo-usługowych.

Premia 100 zł za Konto Przekorzystne w Pekao


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, która w okresie od 1.01.2019 r. do 14.07.2021 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Pekao.

Posiadanie innych produktów w tym banku (np. pożyczki, kredytu, karty kredytowej czy rachunku firmowego) na szczęście nie wyklucza z promocji.
💡 Choć większość osób tę różnicę zna, to jednak czasem pojawia się pytanie. Zatem wyjaśniam: Bank Pekao S.A. (z żubrem w logo), o którym mowa w niniejszym wpisie, nie ma nic wspólnego z PKO BP S.A. (ze skarbonką w logo). Są to dwa odrębne banki, więc jeśli posiadasz konto w PKO BP (w tym np. Konto Inteligo), to możesz wziąć udział w niniejszej promocji i uzyskasz premię za konto w Pekao!


Zasady promocji. By wziąć udział w akcji i zgarnąć 100 zł:

 • do 30.09.2021 r.: złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard i z aplikacją PeoPay (czyli aplikacją mobilną Pekao) oraz zawrzyj umowę z bankiem i do tego złóż dyspozycję aktywacji Pakietu Komfort (to pakiet darmowych przelewów natychmiastowych oraz ubezpieczenie, które można przetestować za 0 zł - więcej na ten temat piszę nieco niżej);

 • w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po dniu przystąpienia do promocji spełnij jej warunki (w każdym z tych trzech miesięcy) tj.:
  • zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 500 zł (kwota musi wpłynąć jednorazowo - chodzi o to, że nie zaliczą się np. 2 wpływy po 250 zł; może być to przelew z własnego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek okres, więc w dowolnej chwili możesz część lub całość tych środków wydać, przelać lub wypłacić; do promocji nie zaliczą się wpłaty gotówki) oraz
  • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją mobilną PeoPay (na dowolne kwoty).

I zaledwie tyle wystarczy, by wpłynął gwarantowany bonus 100 zł. A spełnienie tych prostych warunków jednocześnie sprawi, że konto i wydana do niego karta będą za 0 zł (dokładniej konto prześwietlam nieco niżej).

We wniosku o konto możesz wybrać sposób zawarcia umowy: w placówce banku lub zdalnie (czyli "na selfie" z wykorzystaniem wideoweryfikacji). Jeśli wybierzesz tę drugą metodę, to dojdzie do spełnienia jeszcze jeden warunek: do 29.10.2021 r. (w przypadku kont założonych w lipcu 2021 r.), lub do 30.11.2021 r. (w przypadku kont założonych w sierpniu), lub do 31.12.2021 r. (w przypadku kont założonych we wrześniu 2021 r.) w dowolnej placówce Pekao potwierdź swą tożsamość okazując dowód osobisty i składając wzór podpisu.

Premię 100 zł bank wypłaci na Twe konto do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków. Do momentu otrzymania nagrody nie zamykaj konta oraz nie wycofuj zgody na przetwarzanie danych osobowych, ani nie rezygnuj z Pakietu Komfort.

Jak dokładnie wygląda przebieg promocji i spełnianie warunków? Przedstawiam to w poniższej tabeli:

Czas założenia konta

Czas spełniania warunków
(wpływ min. 500 zł + 1 płatność)

Termin wypłaty premii 100 zł

Lipiec 2021

Sierpień, wrzesień, październik

Do 30.11.2021

Sierpień 2021

Wrzesień, październik, listopad

Do 31.12.2021

Wrzesień 2021

Październik, Listopad, Grudzień

Do 31.01.2022

 

7400 punktów za rejestrację karty w programie Bezcenne Chwile


W jednej z promocji z punktami Bezcenne Chwile, którą na blogu opisywałem już tutaj, do wzięcia czeka 3400 punktów (to promocja "Punkty na start z Bankiem Pekao S.A. – edycja VII"). Jednak to nie wszystko, bo doszła jeszcze akcja "Wakacyjne przyspieszenie", w której zgarnąć można dodatkowe 4000 punktów - w sumie robi się ich już teraz nawet 7400.

Najpierw kilka słów o promocji z 3400 punktów. W skrócie:
 • do 30.09.2021 r. zarejestruj kartę Mastercard wydaną do konta w Pekao w programie Bezcenne Chwile (można to zrobić na stronie bezcennechwile.pl lub poprzez bankowość internetową Pekao24); 
 • w ciągu 30 dni od przystąpienia do programu i otwarcia konta punktowego (ma to nastąpić najpóźniej w ciągu 14 dni roboczych od rejestracji jako nowy użytkownik lub w ciągu 3 dni, gdy w programie masz już zarejestrowane karty innych banków i teraz kartę Pekao dodasz jako kolejną) wykonaj min. 4 płatności kartą wydaną do konta w sklepach stacjonarnych lub internetowych.

3400 punktów otrzymasz w ciągu 30 dni od spełnienia powyższych warunków. Punkty będą ważne przez 6 miesięcy od ich przyznania - to czas na ich wymianę na nagrody z katalogu. Jeśli tego nie zrobisz, to po upływie tego okresu punkty przepadną.

By zdobyć kolejne 4000 punktów (dzięki promocji "Wakacyjne przyspieszenie"): 
 • poza wyżej wymienionym przystąpieniem do programu i rejestracją karty Mastercard wydanej przez Pekao, w ciągu 30 dni wykonaj płatności kartą na sumę min. 50 zł (do tej sumy wliczą się 4 płatności wykonane dla uzyskania 3400 punktów).

4000 punktów otrzymasz w ciągu 60 dni roboczych od spełnienia powyższych warunków, a mają one zachować ważność przez 2 miesiące. 

I w tej promocji obowiązuje limit nagród, acz pula jest większa - przygotowano aż 66 tysięcy pakietów po 4000 punktów każdy. Promocja ma być dostępna do wydania wszystkich nagród (informacja ma się pojawić tutaj; na stronie programu ma być też opublikowany komunikat na 7 dni przed szacunkowym wyczerpaniem puli nagród punktowych).

Jakie nagrody są dostępne w programie Bezcenne Chwile? Voucher o wartości 50 zł do Circle K, Decathlonu, Douglas, Empik.com, home&you, RTV Euro AGD lub innego sklepu (w zależności od dostępności) "kosztuje" 3400 punktów. Na odebranie vouchera o wartości 25 zł do Merlin.pl lub vouchera do Google Play o wartości 20 zł, lub bonu 20 zł do Salad Story wystarczy 2000 punktów. Z kolei np. bilet 2D do Multikina wyceniany jest na 800 punktów.

Wykonując płatności kartą na potrzeby uzyskania punktów (3400 i 4000) w programie Bezcenne Chwile, pamiętaj, że zgodnie z regulaminami transakcja kartą:
"oznacza każdy zakup (transakcję) w złotych polskich dokonywany za pomocą Karty Mastercard® przez Uczestnika Programu – z wyjątkiem: 
wszelkich transakcji, w przypadku których nastąpił zwrot świadczenia (np. towaru, usługi lub pieniędzy); operacji przeniesienia sald; transakcji z wykorzystaniem czeków w tym czeków podróżnych; transakcji dot. składek ubezpieczeniowych, podatków lub danin publicznych; zapłaty wszelkich odsetek lub innych opłat za zwłokę; innych opłat lub obciążeń; wszelkich płatności związanych z grami losowymi (w tym zakupu losów w loteriach); 
transakcji dokonanych w punktach o następujących kodach MCC (Merchant Category Code) – (i) 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne, (ii) 6010 – określający instytucje finansowe (gotówkę z kas banków), (iii) 6011 – określający instytucje finansowe (gotówkę z bankomatów), (iv) 6012 – określający instytucje finansowe 2 www.bezcennechwile.pl (towary i usługi), (v) 6050 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, (vi) 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne), (vii) 6540 – określający instytucje niefinansowe (zakup / obciążenie karty) oraz 
wszelkie doładowania portfeli cyfrowych/wirtualnych, nawet jeżeli nie znajdują się w ramach powyższych MCC; a także z wyłączeniem wszelkich pozycji obciążających saldo gotówkowe Uczestnika."


Lista wykluczeń choć wydaje się długa, to w praktyce zaliczą się płatności kartami w sklepach (spożywczych, odzieżowych, budowlanych, motoryzacyjnych itd.), marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, księgarniach, na stacjach paliw czy w Internecie (np. na Allegro). 


Konto Przekorzystne - prześwietlenie oferty


Główne cechy konta osobistego zakładanego na potrzeby promocji w Banku Pekao to:
 • 0/6 zł miesięcznie za prowadzenie konta oraz 0/3 zł miesięcznie za kartę (Mastercard) wydawaną do konta - bank nie pobierze opłat za konto i kartę, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay;

   Uwaga: chociaż do konta można zamówić kartę Visa, to pamiętaj, że udział w promocji z premią 100 zł bierze wyłącznie karta Mastercard.

Warunki są więc proste, bo w praktyce pokrywają się z tymi, które należy spełnić na potrzeby promocji z premią 100 zł. Od 1.09.2021 r. cennik Pekao nieco się zmieni, ale rewolucji nie będzie. Bank wycofa opłatę za prowadzenie konta, a z opłaty za kartę (od 1.09. będzie ona wynosić 4 zł) zwolni spełnienie ww. warunków (czyli niezmiennie wystarczy zapewnić wpływ min. 500 zł i wykonać min. 1 płatność lub nie ukończyć 26 lat).
 • 0 zł za wydanie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną);
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów w miesiącu kalendarzowym darmowe są pierwsze 2 wypłaty, o ile w miesiącu poprzednim zapewnisz wpływ min. 500 zł na konto i wykonasz co najmniej 1 płatność kartą lub PeoPay (za każdą kolejną wypłatę w danym miesiącu kalendarzowym bank naliczy prowizję 2%, min. 5 zł).

We wniosku o konto (a wyłącznie tak złożone wnioski uprawniają do uzyskania premii) znajdziesz dwie opcje zawarcia umowy z bankiem: 
 • bez wychodzenia z domu - w procesie z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie twarzy np. za pomocą kamerki w komputerze czy smartfonie lub 
 • w placówce banku - decydując się na taki sposób podpisania umowy, pamiętaj, by poinformować doradcę w banku, że nie chodzi o składanie wniosku, ale finalizację już złożonego wniosku o konto.

Czym jest Pakiet Komfort i czy on coś kosztuje?


W wymogach promocji z premią 100 zł - względem poprzednich edycji - pojawia się nowy wymóg. Bank obliguje do włączenia Pakietu Komfort, zawierającego darmowe przelewy natychmiastowe oraz ubezpieczenia świadczone przez PZU. Standardowo wiąże się on z comiesięczną opłatą, ale na szczęście można go przez 6 miesięcy przetestować za 0 zł.

Pakiet Kofort dostępny jest w trzech wariantach: 
 • Standard daje 2 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu oraz ubezpieczenie zakupów przez Internet i ubezpieczenie rzeczy osobistych i ubezpieczenia assistance - usługi informacyjne;
 • Złoty pozwala na wykonanie 3 darmowych przelewów Express Elixir w danym miesiącu, a do ubezpieczeń wymienionych przy pakiecie Standard, dochodzi jeszcze ubezpieczenie Pomoc w domu;
 • Platynowy umożliwia skorzystanie z 4 przelewów Express Elixir za 0 zł w danym miesiącu, a oprócz ubezpieczeń dostępnych w pakietach Standard i Złotym, dostępne jest jeszcze ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC).

Szczegółowy zakres i przedmiot ubezpieczeń oraz opis odpowiedzialności ubezpieczyciela znajdziesz w podlinkowanych dokumentach na końcu niniejszego wpisu.

Pakiet Komfort można włączyć poprzez bankowość internetową lub aplikację mobilną, a także w placówkach banku. Zgodnie z regulaminem:
"1) będzie on aktywny od początku kolejnego miesiąca kalendarzowego, jeżeli dyspozycja jego aktywacji zostanie złożona do 25 dnia danego miesiąca włącznie; 
2) jeżeli dyspozycja jego aktywacji zostanie złożona pomiędzy 26 dniem danego miesiąca a końcem tego miesiąca włącznie, Pakiet Komfort będzie aktywny miesiąc później tj. od pierwszego dnia miesiąca następującego po kolejnym miesiącu."

Ponadto można tam znaleźć zapis:
"Jeżeli Pakiet Komfort jest aktywowany do danego Rachunku po raz pierwszy, obejmujemy go „Promocją na start” polegającą na bezwarunkowym zwolnieniu z Opłaty w pierwszych 6 miesiącach funkcjonowania Pakietu Komfort."

Po upływie tego okresu, miesięczna opłata wynosi 6 zł dla wariantu Standard, 9 zł dla opcji Złoty oraz 12 zł w przypadku pakietu Platynowego. Choć oczywiście można z Pakietu Komfort w dowolnym momencie zrezygnować (acz miej na uwadze, że trzeba go posiadać do momentu wpływu premii 100 zł) - by został on zamknięty wraz zakończeniem danego miesiąca kalendarzowego, dyspozycję wyłączenia należy złożyć w placówce banku najpóźniej do 25. dnia tegoż miesiąca. Pakiet jest też wyłączany z dniem zamknięcia konta.

💡 Na koniec dodam, że osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą też zyskać w Banku Pekao: do wzięcia czeka do 1200 zł za kontem firmowym.

Zyskuj na najlepszych promocjach bankowych. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie informacje o najbardziej zyskownych propozycjach banków, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

20 komentarzy:

 1. Czyli:
  a) można założyć konto na selfie a i tak później trzeba iść do oddziału
  b) można złożyć wniosek i od razu pójść do oddziału wszystko załatwić?

  Hmm, no nie wiem co wybrać ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Karencja od 1.01.2019 czyli od początku gdy zaczęli oferować promki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie wypatruję jakiejś zmiany, a tu niestety nic.

   Usuń
  2. W punkt ! Też Ubolewam....

   Usuń
 3. Wszędzie karty Mastercard. Z Visą to chyba jakiś schyłek bo nawet Visa Oferty ma być wycofana. Wczoraj przysłali komunikat o zakończeniu programu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z ichniej strony: "Przypominamy, że od 30.09.2021 roku program Visa Oferty nie będzie już dostępny, więc rejestracja nowych użytkowników nie jest możliwa. Zapewniamy, że do tego czasu można wciąż korzystać z programu i otrzymywać zwrot pieniędzy. Rejestracja nowych użytkowników jest możliwa do 31.07.2021 roku."

   Usuń
  2. "więc rejestracja nowych użytkowników nie jest możliwa" ... "Rejestracja nowych użytkowników jest możliwa do 31.07.2021 roku" ... czyli jest czy nie?

   Usuń
  3. Visa Europę ma swoją siedzibę w Brukseli ... być może to wynika z tłumaczenia przy pomocy Google Translator?

   Usuń
  4. Rejestracji bądź dodawania nowych kart do istniejących kont można było dokonywać jedynie do wtorku 20. lipca.

   Usuń
 4. Okres karencji minął pod koniec kwietnia,ale na początku roku Pekao przejęło Idea bank gdzie miałem konto.Czy łapie się na tą promocję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Jako klient Idea 1. stycznia stałeś się przez przypadek klientem tego reliktu z czasów PRL :)

   Usuń
  2. Takich przypadków jest sporo :)

   Usuń
  3. Ja również byłem (jestem?) klientem Idea Banku. Ale o ile nie podpisaliście żadnej umowy z Pekao, to nie jesteście ich klientami, jesteście tylko przez ten bank obsługiwani. Dlatego tak usilnie bank atakuje klientów Idea Banku by podpisali aneks do umowy (do 8 sierpnia, inaczej nie będą już obsługiwani), wtedy dopiero będą mogli zostać "pełnoprawnymi" klientami Pekao.

   Usuń
  4. To jak? Podpisywać ten aneks dla Idea Banku czy nie? Dadzą coś więcej, czy jednak zamkną konto bez zgody. Pamiętacie Deutsche Bank Polska i likwidacje kont za niezłą kasę...

   Usuń
  5. Puste konta w spadku po Idei to dla Pekao balast, którego się pozbywają, wypowiadają umowę wykorzystując jako pretekst zerowe saldo na koncie, propozycji aneksu nawet mi nie wysłali

   Usuń
  6. Ja aneks dostałem. Wcześniej były nawet jakieś promocje za dobrowolne zamknięcie konta w IB i otwarcie w Pekao.

   Usuń
 5. Czy można łączyć z programem poleceń?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy można łączyć tę ofertę z programem poleceń?
  Mam konto w PEKAO, ale może moja żona, Zofia, też założyłaby sobie...?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...