Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nawet 3000 zł premii za konto Citigold w Citibanku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

3.07.2021

Nawet 3000 zł premii za konto Citigold w Citibanku

Citibank w nowej edycji promocji swego prestiżowego konta przygotował wyższą, rekordową premię.

Nawet 3000 zł premii za konto Citigold w Citibanku
Do wzięcia czeka aż 3000 zł. Tę promocję należy traktować, jako alternatywę dla lokaty, bo premię uzyskać można po ulokowaniu w Citibanku kwoty 400 tys. zł. A wtedy premię można potraktować jako odpowiednik oprocentowania, dzięki czemu zysk okaże się taki, jaki dałaby 6-miesięczna lokata 1,85% w skali roku.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Jeśli pierwszy raz trafiasz na promocję bankową i widzisz tak znaczny wymóg - czyli konieczność dysponowania kwotą aż 400 tys. zł - to nie zrażaj się. W większości przypadków jest o wiele prościej, bo... właściwie w żadnej innej promocji nie trzeba dysponować aż takimi środkami. Daleko nie szukając, ten sam Citibank płaci 200 zł za CitiKonto (to alternatywna promocja do niżej opisywanej), gdzie wymogi do spełnienia są o wiele, wiele prostsze.

Środki deponowane w Citibanku objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro (zatem kwota 400 tys. zł mieści się w tym limicie).


2 x 1500 zł za konto Citigold


Dla kogo promocja Citibanku? Uczestnikiem akcji "Pierwsza bankowość prywatna w Polsce. Edycja letnia" może być osoba pełnoletnia, która po 1.01.2019 r. nie miała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje również współposiadaczy wymienionych kont).

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. pożyczki, kredytu lub karty kredytowej) nie wyklucza z udziału w promocji konta Citigold.

Nagroda. Do wzięcia czekają dwie premie pieniężne po 1500 zł każda. To nagrody pieniężne, które bank wypłaci na Twe konto, więc te środki będzie można wykorzystać według własnego uznania (wypłacając, przelewając lub wydając na dowolny cel).

Limit kont objętych promocją. Udział w promocji wziąć może 275 osób, które jako pierwsze otworzą konto osobiste Citigold. Pula może wydawać się mała, ale z racji wymogów (chodzi przede wszystkim o konieczność dysponowania kwotą aż 400 tys. zł) raczej i tak nie należy spodziewać się jej (szybkiego) wyczerpania.


Zasady promocji "Pierwsza bankowość prywatna w Polsce. Edycja letnia"


By wziąć udział w akcji i zgarnąć (pierwszą) nagrodę 1500 zł:

 • do 30.09.2021 r. złóż wniosek o konto Citigold i zawrzyj umowę z bankiem; 
 • w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to przy podpisaniu umowy); 
 • do końca czwartego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta: 
  • zaloguj się co najmniej jeden raz do aplikacji mobilnej Citi Mobile oraz 
  • w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych utrzymuj na rachunkach w Citibanku średniomiesięczne saldo środków w wysokości 400 000 zł (średnie saldo oznacza, że np. przez pół miesiąca będziesz utrzymywać 800 tys. zł albo, co prostsze, codziennie 400 tys. zł).

I to tyle, jeśli chodzi o zasady uzyskania pierwszej premii w wysokości 1500 zł. Otrzymasz ją do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków

Do wzięcia będzie jeszcze jeden taki bonus - w identycznej wysokości 1500 zł. By go zgarnąć, utrzymuj średniomiesięczne saldo środków w wysokości 400 000 zł przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe (czyli w praktyce łącznie przez 6 miesięcy, uwzględniając spełnienie warunków uzyskania zarówno pierwszej, jak i drugiej premii).

Wypłata drugiej premii 1500 zł nastąpi do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jej uzyskania. 

Do czasu wypłaty premii nie zamykaj konta Citigold, nie zmieniaj typu konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

Wpłacając środki do Citibanku (w celu spełnienia warunku utrzymania salda min. 400 tys. zł), pamiętaj o tym, że:
"Przy wyliczaniu salda (...) nie są brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków prowadzonych przez Bank [czyli Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych innych niż Uczestnik oraz z rachunków, których Uczestnik jest drugim lub kolejnym współposiadaczem oraz nie są brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków dla klientów firmowych należących do Uczestnika"

Konto Citigold - szczegóły oferty Citibanku


Konto zakładane na potrzeby promocji, charakteryzuje się następującymi cechami:

 • 0/ 30/ 220 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta Citigold nie jest pobierana, jeśli średnie miesięczne saldo na koncie w danym miesiącu wyniesie min. 400 tys. zł oraz zostanie spełniony jeden z trzech poniższych warunków:
  • w trzech ostatnich miesiącach kalendarzowych zrealizowane zostały zlecenia walutowe na sumę min. 100 tys. zł lub 
  • posiadasz produkt hipoteczny w Citibanku, lub 
  • w ramach raportu "Analiza Portfela" posiadasz na koniec miesiąca min. 100 tys. zł, które nie będą depozytami (a więc np. w postaci produktów inwestycyjnych)

   W przypadku niespełnienie żadnego z powyższych trzech warunków, bank pobierze opłatę miesięczną w wysokości 30 zł; najwyższa opłata (220 zł) jest pobierana, jeśli średnie miesięczne saldo na rachunkach klienta wyniesie poniżej 400 tys. zł;
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł za kartę wydaną do konta;
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z dowolnych bankomatów w Polsce;
 • opłata, na którą warto zwrócić uwagę, to 9 zł za usługę CitiPhone, czyli za możliwość obsługi poprzez infolinię - z tej opłaty zwalnia jednak utrzymanie średniego salda (tu wymóg jest obniżony, bo to 100 tys. zł) albo można tę usługę po prostu wyłączyć.

Na koniec, jako ciekawostkę, dodam, że w tej samej promocji alternatywnie można założyć konto Citigold Private Client. W przypadku tego rachunku do wzięcia czekają nagrody na sumę nawet 10 000 zł! Ale wymogi są już "nieco" bardziej wyśrubowane, bo zamiast średniego salda 400 tys. zł, trzeba utrzymywać saldo... 4 miliony złotych 😉
💡 Przypomnę, że w Citibanku można też zyskać przy okazji wyrobienia karty kredytowej Citi Simplicity. Do wzięcia jest bon 300 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka lub bon Allegro o wartości 400 zł.

 

Nie przegap podobnych promocji w przyszłości. Niezawodny sposób na trzymanie ręki na pulsie jest jeden - newsletter dla Czytelników bloga, powiadamiający o nowościach. To bezpłatna subskrypcja, na którą zapisać można się w kilka chwil (i równie szybko z zapisu zrezygnujesz, jeśli kiedykolwiek tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

23 komentarze:

 1. Warto by jednak nadmienić tak naprawdę trzeba odjąć 6x30 i za ostatni miesiąc czekając na wypłatę 220 co jednak daje nam jednak zysk 2600 a nie 3000.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ostanim m-cu mnie nie pobrali opłaty. Konto zamknęli od ręki.

   Usuń
  2. Po wpływie premii a przed zamknięciem konta możesz zmienić kategorię rachunku z Citigold na Citikonto i wtedy opłatą się nie martwisz za okres wypowiedzenia.

   Usuń
  3. Czy trzeba czekać na wypłatę premii żeby zmienic na darmowe Citikonto?

   Usuń
  4. Łatwo jest zmienić kategorię rachunku? I kiedy właściwie należy to zrobić, żeby jakiejś wtopy nie zaliczyć? Proszę o informację czy konto zamyka się dając dyspozycję online, czy przez infolinię banku, czy może trzeba się pofatygować do oddziału?

   Usuń
  5. Anonimowy10 lipca 2021 00:03
   tak

   Anonimowy11 lipca 2021 08:01
   zaraz po wpływie premii. Trzeba wyzerować konto i od razu zadzwonić na infolinię żeby zmienili rodzaj konta. A później np. kolejnego dnia można zamykać.

   Usuń
  6. Poproszę o nr telefonu infolinii do Citibanku

   Usuń
 2. Od premii będzie podatek Belki jak od odsetek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W poprzednich promocjach nagroda była "na czysto" - bez podatku. Warto dodać, że trzymając wymaganą kwotę na KO, a nie na ROR (o ile nie obniżą %) wyciągniemy o około 80zł więcej z tej promocji. Będzie akurat na część opłat ;)

   Usuń
  2. Wszystko wyjaśnia regulamin:

   "16. Nagroda Citigold podlega zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca
   1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.

   17. Do Nagrody Citigold Private Client oraz Nagrody dodatkowej Bank ufunduje dodatkową nagrodę pieniężną
   o wartości odpowiadającej kwocie należnego podatku dochodowego od łącznej wartości przyznanych nagród."

   Zatem:
   - nie ma Belik
   - pierwszy 1500 bez podatku
   - za drugi 1500 będzie podatek, ale go nie poczujesz bo bank doda nagrodę pieniężną o wartości tego podatku.

   Czyli na rękę/na konto będzie 3000 zł.

   Usuń
 3. Czy po 3 miesiącach można zmienić konto na darmowe w oczekiwaniu na wypłatę premii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Zgodnie z regulaminem promocji (pkt 15): "Złożenie przez Klienta dyspozycji zmiany typu Konta lub dyspozycji zamknięcia Konta do momentu wypłaty Nagród oznacza rezygnację z udziału w Ofercie".

   Usuń
 4. Czy ta promocja jeszcze działa?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy w przypadku tej oferty można dodatkowo skorzystać z promocji polecenia itp

  OdpowiedzUsuń
 6. Oferta jest jeszcze aktywna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktywna. W piątek finalizowałem wniosek i uzyskałem informację że nadal promocja jest aktualna.

   Usuń
 7. Czy promocja jest jeszcze aktywna ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo proszę o odpowiedź ile razy w ciągu 6 miesięcy trzeba się logować do aplikacji mobilnej i kiedy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy tylko jeden raz (najpóźniej do końca 4. miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta).

   Usuń
 9. Czy mogę się zalogować do aplikacji mobilnej z telefonu żony, bo mój zostawiłem poza krajem ? Bardzo proszę o odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz. Logowanie może być na dowolnym telefonie.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...