Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na lipiec 2021 roku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

1.07.2021

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na lipiec 2021 roku

Skoro jest nowy miesiąc, to czas by sprawdzić, które banki oferują najkorzystniejsze oprocentowanie dla oszczędności.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na lipiec 2021 roku
Poniżej znajdziesz przegląd obejmujący najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na lipiec 2021 roku. Coś jakby zaczęło się dziać...

Po długim okresie cięć oprocentowania i ich szorowania po dnie, miniony miesiąc w końcu przyniósł podwyżki w niektórych bankach. Acz póki co radości dużej to nie przysparza, bo zmiany są niewielkie i dotyczą przede wszystkim lokat długoterminowych (na 2 lub 3 lata). Niemniej jednak taki ruch, na który zdecydowały się Nest Bank, Santander Consumer Bank i Toyota Bank, może wskazywać na to, że analitycy bankowi spodziewają się wzrostu stóp procentowych. Chcąc wyprzedzić innych proponują wyższe stawki, by złapać klientów. Kiedy (i czy) wzrost stóp procentowych nastąpi? Zobaczymy. Póki co skupiam się na tym, co dostępne tu i teraz.

Poniżej znajdziesz wszystkie obecnie najlepsze lokaty bankowe oraz konta oszczędnościowe na lipiec 2021 r. z oprocentowaniem co najmniej 0,75% w skali roku. 

Nim jednak przejdę do ich omówienia, dla osób, które być może pierwszy raz trafiają na bloga Bankobranie, podzielę się sprawdzonym i prostym sposobem na zrekompensowanie sobie marnych odsetek. Jest tym to, co dominuje w tematyce podejmowanej na blogu, a więc promocje bankowe z gwarantowanymi bonusami (zazwyczaj premiami pieniężnymi) za założenie konta lub innego produktu i spełnienie określonych (najczęściej całkiem prostych warunków). 

Sam swe wyniki co miesiąc podliczam i raportuję. Za zeszły miesiąc uzyskałem dzięki takim promocjom (nie licząc odsetek) prawie 350 zł (kliknij i sprawdź mój wpis na ten temat). I stało się to bez angażowania oszczędności. A gdybym z oszczędności chciał obecnie wycisnąć tyle samo, czyli 350 zł odsetek, to przez cały miesiąc na kilku aktualnie najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych musiałbym ulokować... ponad 1 milion złotych! Tak, słownie: jeden milion złotych. Takie to ciężkie czasy dla oszczędzających.

W poniższym przeglądzie lokat i kont oszczędnościowych, gdy przy danej ofercie jest okazja skorzystać z promocji bankowej i tym samym zwiększyć swoje zyski - otrzymując nie tylko odsetki, ale i dodatkowe bonusy - wspominam o tym i linkuję do szczegółowego prześwietlenia promocji (szczególnie ich dużo przy okazji omawiania kont oszczędnościowych).


Najlepsze lokaty bankowe na lipiec 2021 roku


1. Nest Bank: Nest Lokata Witaj - 2,1% w skali roku do 10 tys. zł 

Lokatę można założyć na 3 lub 6 miesięcy - propozycja skierowana jest wyłącznie dla osób zakładających konto osobiste w Nest Banku; dłuższy okres utrzymywania promocyjnego oprocentowania wymaga spełnienia dodatkowych warunków (wpływy wynagrodzenia na Nest Konto).

2. Bank Millennium: Lokata "Lubię to polecam" - 2% w skali roku do 20 tys. zł

To 3-miesięczna lokata, która może być jedną z nagród (do wyboru) w ramach programu poleceń, z której skorzystać mogą zarówno otwierający konto (poleceni), jak i obecni klienci Millennium (polecający) - więcej o tej promocji piszę tutaj.

3. Getin Bank: Lokata Mobilna - 2% w skali roku dla kwoty do 10 tys. zł

Z tej 3-miesięcznej lokaty skorzystać mogą nowi klienci banku (dla obecnych - ten sam depozyt - daje już tylko 0,3% w skali roku). Jak nazwa może sugerować, lokatę da się założyć wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej banku.

[Aktualizacja: do 1,5% w skali roku na lokatach w InBanku:

W odrębnym wpisie przyjrzałem się propozycjom InBanku, gdzie można założyć lokaty na różny okres - od 3 miesięcy do nawet kilku lat i każda z nich daje oprocentowanie co najmniej 1% w skali roku, a na lokacie rocznej można uzyskać 1,5%. Bez konieczności zakładania konta i wpłacając nawet większe środki - kliknij i sprawdź prześwietlenie oferty InBanku.]

4. Santander Bank: Lokata Mobilna - 1% w skali roku do 20 tys. zł

Ten depozyt pozwala ulokować środki na 4 miesiące. Propozycja skierowana jest zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów, którzy dotąd nigdy nie posiadali jakiejkolwiek lokaty mobilnej w Santander Banku (czy wcześniej w BZ WBK). A stać się klientem Santandera teraz się opłaca, bo można zyskać gwarantowaną premię 350 zł + bon do CCC o wartości 70 zł.

5. mBank: Lokata dla nowych klientów - 1% w skali roku; do 10 tys. zł 

Z powitalnej 3-miesięcznej lokaty skorzystać mogą wyłącznie osoby zakładające konto w mBanku. Zamiast jednak zakładać konto dla uzyskania nieco wyższych odsetek z tej lokaty, to lepszym wyborem jest otwarcie konta w promocji, w której do wzięcia jest premia do 450 zł oraz 1,7% dla oszczędności (również do 10 tys. zł i przez 3 miesiące). Tu warto zauważyć, że to rekordowa premia - dotąd za eKonto osobiste aż tyle zyskać nie było można.

6. Toyota Bank: Lokata Plus - do 0,9% w skali roku i do 40 tys. zł

To pierwsza z lokat długoterminowych (i w dodatku lokata, na której wzrosło oprocentowanie w porównaniu z oferowanym miesiąc wcześniej - w przypadku najdłuższego okresu zdeponowania środków). Uzyskać można 0,9% w skali roku na lokacie 3-letniej, 0,8% w skali roku na 2-letniej lokacie oraz 0,7% w przypadku wyboru depozytu na 12 miesięcy. Lokata dostępna jest dla osób, które posiadają (lub założą ) konto osobiste w Toyota Banku. Każdy klient ma możliwość założenia maksymalnie 10 takich lokat, więc łącznie na lokatach Plus da się zdeponować do 400 tys. zł.

7. Santander Consumer Bank: Lokata Online Nowe Środki - 0,8% w skali roku do 400 tys. zł

I to również bank, który zdecydował się na podwyższenie oprocentowania na lokacie długoterminowej, bo 0,8% w skali roku można uzyskać na lokacie 36-miesięcznej. Z depozytu można skorzystać bez zakładania konta, ani korzystania z jakichkolwiek innych produktów banku.

8. Toyota Bank: Moto Lokata - 0,75% w skali roku; do 50 tys. zł

Tu w końcu lokata spośród krótkoterminowych, na którą można wpłacić nieco większą kwotę (a w dodatku każdy klient może założyć 5 takich lokat, więc łącznie da się ulokować do 250 tys. zł) i na nieco dłuższy okres - 9 miesięcy. Szkoda jedynie, że w porównaniu z początkiem zeszłego miesiąca oprocentowanie jednak spadło (o 0,25 p.p.). Z oferty skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci banku (bez konieczności zakładania konta).


Pozostałe lokaty bankowe dają już niższe oprocentowanie, więc warto przyjrzeć się także kontom oszczędnościowym, które mogą być dobrą alternatywą dla lokat. Dzieje się tak, gdy bank gwarantuje utrzymanie warunków na koncie oszczędnościowym przez określony czas. Najczęściej jest to kilka miesięcy, więc tego typu konta oszczędnościowe mogą zastąpić lokaty krótkoterminowe, bo również z góry pozwalają określić spodziewany zysk. Mają jednak też zaletę, którą jest możliwość wpłacania i wypłacania środków w dowolnym momencie bez utraty odsetek za faktyczny czas utrzymywania oszczędności w banku.


Najlepsze konta oszczędnościowe na lipiec 2021 roku 


Na moment publikacji niniejszego zestawienia, czołówka zestawienia kont oszczędnościowych z najwyższym oprocentowaniem wygląda następująco:

1. Getin Bank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe w promocji "Bonus za aktywność" 

Lider zestawienia od dłuższego czasu się nie zmienia i nie zmienia też parametrów oferty. 2% przez 12 miesięcy można uzyskać dla kwoty do 10 tys. zł. Promocja skierowana jest wyłącznie dla nowych klientów, którzy otworzą też konto osobiste - więcej informacji znajdziesz tutaj.

2. mBank: promocja na rachunku "Moje Cele"

Dzięki tej propozycji można uzyskać 1,7% w skali roku do 10 tys. zł. Utrzymanie oprocentowania bank gwarantuje na 3 miesiące. Do skorzystania z promocji niezbędne jest posiadanie (lub otwarcie) konta osobistego w mBanku - aktualnie przy okazji jego założenia czekają premie pieniężne do 450 zł

3. ING Bank Śląski: Smart Saver 1,6% 

Na rachunku oszczędnościowym w banku z lwem w logo uzyskać można 1,6% w skali roku do 5 tys. zł. Promocja oprocentowania obowiązuje do odwołania. Z oferty korzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Niezbędne jest jednak posiadanie konta osobistego.

4. Credit Agricole: Rachunek Oszczędzam 

W tym przypadku można uzyskać 1,5% w skali roku, które bank ofertuje dla kwoty do 20 tys. zł na okres 3 miesięcy. Propozycja skierowana jest do osób, które założą konto osobiste w Credit Agricole. A i to teraz się opłaca, bo do wzięcia czeka bonus 50 zł na start oraz - dla aktywniejszych - dodatkowo do 450 zł w postaci zwrotów za płatności.

5. Nest Bank: promocyjne oprocentowanie na dwóch rachunkach

Nest Skarbonka daje 1,1% w skali roku do 5 tys. zł (gwarantowane do końca szóstego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta). I w takiej wysokości można też uzyskać oprocentowanie na rachunku Nest Oszczędności, przy czym 1,1% w skali roku (do 10 tys. zł) zapewnione jest do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta. 

6. Alior Bank: konto oszczędnościowe z włączoną 'korzyścią' 

Stawkę 1% w skali roku do 10 tys. zł Alior Bank gwarantuje do 30.09.2021  r. To propozycja, z której korzystać mogą wyłącznie posiadacze Konta Jakże Osobistego z uruchomioną tzw. 'korzyścią', podwyższającą oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Kto konta osobistego w Aliorze jeszcze nie ma, temu opłaca się je założyć, bo czekają bonusy pieniężne do 300 zł oraz zwroty za płatności (do 20 zł miesięcznie).


Bądź na bieżąco ze zmieniającymi się ofertami i zyskuj regularnie na promocjach bankowych. Niezawodnym źródłem powiadomień jest newsletter dla Czytelników bloga. Z niego również warto skorzystać jeśli chcesz się wdrożyć w temat promocji bankowych, bo w powitalnych wiadomościach znajdziesz szereg przydatnych objaśnień, wskazówek oraz sposobów na korzystanie z okazji do bankobrania:


Przydatne informacje 

Wszystkie wyżej wymienione lokaty i konta oszczędnościowe na lipiec 2021 roku są ofertą obowiązującą na dzień publikacji niniejszego wpisu, czyli 1.07.2021 r. Jeśli niniejszy wpis czytasz później, to z racji tego, że banki nieraz dynamicznie zmieniają swe tabele oprocentowania, sprawdź zestawienia, które aktualizuję na bieżąco: 


Zawsze kiedy piszę o oprocentowaniu, to podaję stawkę obowiązującą w skali roku. Pod uwagę biorę tylko lokaty ze stałym oprocentowaniem, czyli takie, które dadzą określone z góry odsetki, bez niespodzianki zmiany oprocentowania w czasie trwania umowy.

Jeśli dopiero zaczynasz oszczędzanie, a lokaty bankowe są dla Ciebie nowością, to polecam wpis poradnikowy: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć" - tam znajdziesz między innymi prosty w obsłudze kalkulator odsetek, który pozwoli Ci wyliczyć spodziewane zyski. Opisywane wyżej lokaty i konta oszczędnościowe dostępne są jedynie w bankach podlegających pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który chroni oszczędności każdego klienta do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro.

49 komentarzy:

 1. Toyota Bank to tak różnie. Podniósł % na 3-latce ale obniżył na rocznej. Ściął też oprocentowanie na Moto Lokacie i zapowiada częściową obniżkę na koncie oszczędnościowym (dla salda 50k+).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z 0,8 na 0,7% to i tak ciągle bardzo dobre oprocentowanie. Przynajmniej na tle tego co dają inne banki.

   Usuń
  2. No niestety ale Moto Lokata poleciała z 1 na 0,75% na 9 m-cy. Tuż przed tym jak miałem założyć.

   Usuń
  3. Ja widzę 1,25% na Moto Lokacie.

   Usuń
  4. + 0,5% jest dla osób które mają kredyt na toyotę. Normalnie jest 0,75

   Usuń
  5. A jak w ogóle założyć te lokatę bez konta? Nie widzę wniosku na stronie banku. Jest tylko przycisk ZALOGUJ SIĘ

   Usuń
  6. Musisz wysłać wniosek o standardową. Jak zadzwoni konsultant to powiedz, że chodzi o Moto.

   Usuń
 2. Złotówa, co myślisz o tej lokacie w kasie stefczyka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skupiam się przede wszystkim na ofertach banków. Jeśli chodzi o SKOKi to tak wiele upadłości i postępowań restrukturyzacyjnych skutecznie mnie zniechęciło. Tym bardziej, że w mediach pojawiało się już sporo doniesień o tym, że członkowie byłych SKOKów (tych w upadłości) są np. wzywani przez syndyka do wniesienia wpłat (bo jako członkowie są spółdzielcami, czyli swego rodzaju "współwłaścicielami", więc mają też ponosić odpowiedzialność finansową. Generalnie sytuacja niekomfortowa.).

   Największego SKOKu w Polsce, czyli Stefczyka zapewne to nie spotka (sytuacja wokół SKOKów zresztą już się mocno uspokoiła). Blog jest osobisty, więc niezmiennie pozostaję na nim przy opisywaniu tego z czego sam korzystam (lub chciałbym skorzystać).

   Usuń
  2. @ Mr. Złotówa
   Skoro SKOKI nie są, to może InBank jest dla Ciebie propozycją do skorzystania? Jeśli tak, to być może warto byłoby o nim wspomnieć, bo podniósł dość znacząco (zważywszy na obecne czasy i standardy) oprocentowanie lokat.

   Usuń
  3. Złotówa już to kiedyś wyjaśniał. Brak polskiego BFG. W necie też możesz poczytać o wątpliwościach co do procedury odzyskiwania środków w razie bankructwa.

   Usuń
  4. Ale ofercie warto się przyjrzeć. 1,5% dziś piechotą nie chodzi.

   Usuń
 3. Czy Neobank nie jest polecany na tym blogu? Jeśli nie jest, to dlaczego...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo ten bank związany był z czyścicielami kamienic.

   Usuń
  2. I to tylko o to chodzi? Nie o bezpieczeństwo środków?

   Usuń
 4. Węgrzy i Czesi podnieśli w czerwcu stopy procentowe. U nas nic się nie dzieje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A o ile podnieśli?

   Usuń
  2. Ciekawe czy banki czeskie i węgierskie dają teraz lepsze oferty.

   Usuń
  3. W czeskim Raiffeisenie 0,01-0,1%. Tylko na jednym rachunku oszczędnościowym dają 0,4% z jakimś bonusem czy czymś.

   Usuń
 5. A co myślicie o wchodzenie w obligacje indeksowane inflacją przy obecnej inflacji? Złotówa jak Ty to widzisz?Boję się agresywnego inwestowania,a obligacje na moje oko wyglądają trochę lepiej. Radźcie proszę co robić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli ma być bezpiecznie i stabilnie to nic innego nie wymyślisz. Jakąś część środków możesz wpakować w obligacje.

   Usuń
  2. Kup ziemię na peryfreriach

   Usuń
  3. Ziemia nie daje odsetek.

   Usuń
  4. Złotówka ma 4-letnie COI0424.

   Usuń
  5. Ja również, ale lepiej wyszedłem na COI0724, bo za 2. rok płacą aż 5,45% !!

   Usuń
  6. Za 2. rok COI0424 też nieźle płacą, tzn. 3,65%

   Usuń
  7. No i tu się okazało loterią. Lokaty z wyższą marżą okazały się suma summarum gorsze bo inflacja wystrzeliła nie wtedy.

   Usuń
  8. Dlatego nigdy nie należy wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka :)

   Usuń
  9. Anonimowy8 lipca 2021 15:17

   Lokaty? Chyba obligacje masz na myśli.

   Usuń
 6. W Getinie zaoferowali mi lokatę 0,6%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy przelewie do innego banku?Na jaką kwotę i okres?

   Usuń
  2. Jak to zaproponowali? Ja właśnie założyłam lokatę na 0,5% z promocji Na nowe środki

   Usuń
  3. Oferta lokaty na 0,5% to potwarz!

   Usuń
  4. Dziś robiłem kilka przelewów na różne kwoty.Przy przelewie na 10 000 i wyższych propozycje na 0,5% tylko do 10 000 zł.na dwa lub trzy miesiące.

   Usuń
  5. @Anonimowy, 8 lipca 2021, 09:35 Tak, to potwarz w sytuacji gdy w tym samym czasie oferują pożyczki na kilkanaście procent.

   Usuń
  6. Jeśli chcesz zarobić więcej niż na lokacie, a uważasz że banki dają kredyty za drogo to możesz udzielać pożyczek taniej. To żaden problem. Są pożyczki społecznościowe. Ale pamiętaj że część ludzi nie odda ci tej kasy.

   Usuń
 7. To ile teraz oferuje Santander Consumer na KO skoro podniósł oprocentowanie?


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lipa-02% do 50 000,03% od 50 000 do 200 000 a powyżej 0,4%

   Usuń
  2. Rzeczywiście lipa, pomimo że dzwonili do klientów z info o podwyżkach na KO począwszy od 1. lipca.

   Usuń
 8. Millennium w nowej 31. edycji KO Profit daje ponownie 0,5% do 50k przez 60 dni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już lepiej Getin bo chociaż na 3 m-ce i do 400k.

   Usuń
  2. A jakie jest oprocentowanie?

   Usuń
  3. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś dysponujący kwotą 400k włożył ją na 0,5% 🤪

   Usuń
 9. Przypominamy, że od 30.09.2021 roku program Visa Oferty nie będzie już dostępny, więc rejestracja nowych użytkowników nie jest możliwa. Zapewniamy, że do tego czasu można wciąż korzystać z programu i otrzymywać zwrot pieniędzy. Rejestracja nowych użytkowników jest możliwa do 31.07.2021 roku.

  OdpowiedzUsuń
 10. jaka jest lokata zawrotna w NEOBANKU czy ktos wie ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakie macie oferty lokaty zatrzymaniowej w Getinie? Przedwczoraj ja robiłem przelew i było 0,5%. Wczoraj żonie pokazało się 0,35%. Obniżyli wszystkim? Czy od czegoś to uzależniają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też 0,35%. Może to zależy od banku do którego idzie przelew? Tak jak kiedyś robił Idea Bank? Ja przelewałem do Santandera.

   Usuń
 12. Dzisiaj przy przelewie z Getinu dostałem ofertę 0,5% na lokacie (2 lub 3 mies.) albo 0,5% do 400 tys. na k. oszcz. przez 3 mies.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...